WWW
« poslato: 23.04.2007. 18:12:14 »

21. april 2007. | Izvor: B92 | Miloš Šaranović

Užičankama pobeda u prvom meču

Odbojkašice užičkog Jedinstva pobedile su, pred oko 1.200 gledalaca, ekipu beogradskog Poštara sa 3:2 (18:25, 25:18, 25:23, 19:25, 15:11) u prvom meču finala plej-ofa. U domaćem timu najbolja je bila Jovana Brakočević, a kod Užičanki najveći učinak imale su Aleksandra Petrović i Jovana Vesović.

Meč je odlučen na početku petog seta kada su gošće stekle ogromnu prednost od 8:1.

I drugi meč igra se u Beogradu, u ponedeljak, a onda se ekipe sele u Užice.

Treća utakmica finalne serije zakazana je za sredu.
Sačuvana

Pedja
stara kajla
*****
Blog: ima

WWW
« Odgovor #1 poslato: 23.04.2007. 18:19:14 »

23. april 2007. | Izvor: B92, Sport | Miloš Šaranović

Finale, 2. meč, Poštar - Jedinstvo

Odbojkašice beogradskog Poštara 064 i Jedinstva iz Užica u ponedeljak igraju drugu utakmicu finalne serije plej ofa. Užičanke su bodile prvi meč sa 3:2. Meč se igra u Beogradu, od 19 časova, a posle njega finalistkinje se sele u Užice gde se igra treća utakmica, 27. aprila.

"Neka sada svi elementi budu na njihovoj strani, a da mi pobedimo, ako treba i posle taj – breka. Verujem u nas, mislim da smo bez obzira na sve bliži tituli. Nadam se da nas je sve ovo osvestilo, da ćemo uvideti da nismo Bogom dani, da titula neće doći sama po sebi, već se mora izboriti," kaže odbojkašica Poštara Bojana Stojković.

Gošće su osokoljene pobedom u prvoj utakmici, a ove sezone su sva tri puta bile bolje od ekipe Poštara 064.

"Psihološka prednost je na našoj strani. Ali put do novog uspeha neće biti lak, moramo odigrati mnogo bolje nego u prvom meču," rekla je Suzana Ćebić, "Svesni smo činjenice da je ranjeni lav najopasniji, odnosno da bi Poštaru pobeda vratila nadu pred selidbu u Užice. Već smo ih tri puta pobedili u ovoj sezoni, sve posle taj breka, ali ako želimo to i ovog puta moramo biti veoma oprezni i maksimalno skoncentrisani. Zahvalila bih se publici na podršci, sa njima je bilo lakše."

Poštar 064 i Jedinstvo igraju u dvorani 'Sport Eko' u beogradskom naselju Braće Jerković.
Sačuvana

Pedja
stara kajla
*****
Blog: ima

WWW
« Odgovor #2 poslato: 24.04.2007. 18:10:40 »

24. april 2007. | Izvor: B92 | Miloš Šaranović

Odbojkašice Poštara izjednačile

Odbojkašice beogradskog Poštara pobedile su u drugoj utakmici finala plej ofa ekipu užičkog Jedinstva sa 3:1 (23:25, 25:16, 25:15, 25:19) i izjednačile u seriji. Treća utakmica igra se u Užicu, u četvrtak od 20 časova, a Užičanke će i u četvrtom meču imati prednost domaćeg terena. Ako posle toga bude nerešeno u pobedama igraće se i peta utakmica, 30. aprila u Beogradu.

Neizvesnosti i ravnopravne borbe je bilo samo u prvom setu, u preostalom delu utakmice domaćin je bio ubedljiv.

Dvorana 'Sport eko', 1.200 gledalaca

Poštar 064: Veljković, Brakočević, Jovanović, Ivanova, Stojković, Majstorović, Radović, Crnčević, Stevanović, Pavlović, Bursać, Puzović.
Trener Zakoč

Jedinstvo: An. Petrović, Malešević, Vesović, Al. Petrović, Trivunić, Antonijević, Ćebić, Šiljković, Ršumović, Marković, Jakovljević, Panić.

WWW
« Odgovor #3 poslato: 26.04.2007. 04:25:51 »

U trecoj utakmici plej ofa Wiener Stadishe lige, odbojkašice užickog "Jedinstva" poražene su veceras u Užicu, u dvorani "Veliki park" od odbojkašica beogradskog "Poštara" rezultatom 3:0 (po setovima 15-25, 21-25 i 25-19).

U seriji odbojkašice Poštara sada vode sa 2:1, a sledeca utakmica igra se u petak, u Užicu. Ulay je besplatan. Igra se na tri dobijene utakmice.

Sačuvana

Pedja
stara kajla
*****
Blog: ima

WWW
« Odgovor #4 poslato: 26.04.2007. 21:07:47 »

ODBOJKA: Poštar na korak od nove titule

Sreda, 25. april 2007. 21:45

Odbojkašice Poštara 064 nalaze se na korak od osvajanja druge uzastopne titule prvaka Srbije.

One su u trećoj utakmici finala plej-ofa kao gošće u Užicu savladale domaće Jedinstvo maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:21, 25:19.

Time su "poštarke" u finalnoj seriji povele sa 2:1 i vratile "brejk" koji je Jedinstvo napravilo kada je dobilo prvu utakmicu u Beogradu.

Četvrta, možda i presudna utakmica, na programu je u petak od 18.00 časova (TV prenos na RTS 2), takodje u užičkoj dvorani Veliki park.

Ako učenice Darka Zakoča opet pobede, slaviće novu titulu, dok u suprotnom sledi "majstorica" na parketu Poštara, u dvorani Sport eko. Taj meč igrao bi se u ponedeljak, 30. aprila.

WWW
« Odgovor #5 poslato: 27.04.2007. 17:43:56 »

Немоћ Ужичанки у „Великом парку”

У трећој утакмици финала у првенству за одбојкашице: Јединство – Поштар 064 0:3 (15:25, 21:25, 19:25)

Ужице – Одбојкашице Поштара 064 начиниле су још један, можда пресудан корак ка одбрани престола у државном првенству. Савладале су у трећој утакмици финала Јединство у хали „Велики парк” у Ужицу с максималних 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) и повеле с 2:1 у победама тако да ће већ сутра (18 ч, ТВ), опет у ужичкој дворани, имати прилику да пригрле шампионски пехар. Уколико Јединство изједначи, „мајсторица” је у Београду, 30. априла. Гошће су одиграле сигурно, без много грешака, уз велику борбеност. Потпуно су искористиле несхватљиво лош дан Јединства, сасвим немоћног да се одупре противнику.

Серију грешака, посебно код пријема сервиса, правиле су домаће играчице, па је Поштар лако стицао и чувао предност. Ни ватрено бодрење из публике није пренуло екипу Јединства из необјашњивог сна. Младе ужичке играчице, вероватно опхрване важношћу утакмице, нису показале ни део свог раскошног талента, а и када би се резултатски приближиле искуснијим гошћама често би им и срећа окренула леђа.

Док је у постави Поштара сјајним сервисима и смечевима предњачила Јована Бракочевић, уз праву подршку саиграчица, у Јединству није било светле тачке. Посебно су разочарали примачи сервиса, па се, такорећи, прави напад није могао ни да организује. Немоћи домаћих кумовало је и рано извођење из игре репрезентативке Јоване Весовић, коју је тренер Александар Тасевски извео још на почетку првог сета, а вратио је тек у трећем, кад је, можда, било касно за преокрет. Ова утакмица без неизвесности завршена је за свега 68 минута. Тако је Јединство остало без предности стеченој победом у првој утакмици у Београду, а не предузме ли се одмах нешто озбиљно, титула првака већ сутра у Ужицу може да припадне Поштару.

ДВОРАНА: Велики парк. ГЛЕДАЛАЦА: око 2.000. СУДИЈЕ: Вилимановић (Краљево), Лазаревић (Шабац).

ЈЕДИНСТВО: Весовић, Ал. Петровић, Тривунић, Антонијевић, Шиљковић, Ршумовић, Ћебић, Малешевић. Тренер: Тасевски.

ПОШТАР 064: Вељковић, Бракочевић, Стојковић, Мајсторовић, Стевановић, Павловић, Радовић, Бурсаћ, Иванова. Тренер: Закоч.

WWW
« Odgovor #6 poslato: 03.05.2007. 18:46:13 »

Поштар 064 шампион

У четвртој утакмици финала у првенству за одбојкашице: Јединство – Поштар 1:3 (26:24, 22:25, 20:25, 15:25). – Београђанке одбраниле трон с 3:1 у победама

Ужице – Титула шампиона државе припала је одбојкашицама београдског ′Поштара 064′, које су синоћ, други пут узастопно у Ужицу савладале Јединство и тако оствариле и трећу победу у финалу, довољну за одбрану шампионску круне. До тријумфа је нови-стари првак дошао потпуно заслужено, испољивши превагу над противником и у борбености и у квалитету. Одолеле су играчице Поштара и ватреном навијању Ужичана, издржале психолошки притисак важности меча, па на крају, пресрећне, на паркету дворане у Великом парку високо уздигле шампионски пехар.

А није им било лако, јер је Јединство, после очајно одигране прошле утакмице, овог пута одлучније ушло у меч. Дуго се у првом сету ломио резултат, да би предност домаћим играчицама у завршници тог дела игре донела три добра блока на смечеве Бојане Стојковић. И кад се чинило да ће снажни ударци Јоване Бракочевић Поштару дати шансу за прикључак, уследила је необјашњива грешка у организацији напада гошћи и Јединство је освојило први сет.

Домаће су добро почеле и други део игре, направивши предност од три-четири поена разлике. Али, дошло је до преокрета при крају тог сета. Јединство је наједном стало, Поштар прорадио. Снажни и прецизни сервиси Бракочевићеве, сјајан пријем сервиса Јасне Мајсторовић, те борбеност целе гостујуће екипе нису дале прилику Ужичанкама да се размахну ни у трећем сету и све је изгледало да се приближава завршетак финалне серије.

Ипак, почетком четвртог сета Јединство је направило осетнију разлику, а онда опет лошим пријемом сервиса њу лако прокоцкало. Гошће су затим прешле у вођство и чврсто држале стечену предност до краја. Искуство и квалитет Београђанки су после 109 минута борбе надвладали над младошћу и талентом Ужичанки, пред којима су, свакако, нове прилике за велике домете.

У редовима победница блистала је Бракочевићева, чији су снажни сервиси и смечеви били нерешив проблем за Јединство. Уз раме су јој биле Мајсторовићева, Бранкица Стевановић и Марија Павловић, а значајан допринос титули дале су и други чланови екипе. Сјајно их је са клупе водио проверени стручњак Дарко Закоч, показавши пред својим Ужичанима, којима је са Јединством ранијих година подарио многе трофеје, да су заслуге доброг тренера за успехе екипе каткад пресудне. Што се тиче домаћег тима, као да је умор стигао младе ужичке играчице тако да финалну серију, изузев прве утакмице у Београду, нису одиграле на очекиваном нивоу.

Тренер Поштара Закоч казао је после утакмице да је остварена велика победа и да је у дуелу две спремне екипе пресудила психологија.

– Нервоза је наше играчице спутала у првом сету, можда и зато што је улог био велики. Али, током утакмице све више је до изражаја долазила наша дужа клупа, већи број квалитетних играчица, и изгарање за сваку лопту. Предстоји још куп такмичење, опет сусрет са Јединством, пети у кратком периоду, и сада екипу ваља освежити. Мислим да као домаћини ту имамо малу предност. Не смемо се успавати на ловорикама, ова екипа жели двоструку титулу – рекао је Закоч.

По речима тренера Јединства Александра Тасевског, његова екипа је после два изгубљена меча узастопце у овом доживела велики психолошки пад:

- Поштер је играо технички дотераније, нисмо успели да изађемо из летаргије. Квалитет и искуство гошћи су дошли до изражаја. Предстоји куп, пробаћемо да нешто променимо.

ДВОРАНА: Велики парк. ГЛЕДАЛАЦА: око 2.000. СУДИЈЕ: Ковачевић (Краљево), Коларевић(Нови Сад).

ЈЕДИНСТВО: Весовић, Ал.Петровић, Тривунић, Антонијевић, Шиљковић, Ршумовић, Ћебић, Јаковљевић, Малешевић. Тренер: Тасевски
ПОШТАР 064: Вељковић, Бракочевић, Стојковић, Мајсторовић, Стевановић, Павловић, Радовић, Иванова, Бурсаћ. Тренер: Закоч.