Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: H2O  (Pročitano 3114 puta)
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
H2O
« poslato: 06.06.2005. 16:14:38 »

Oni tek sada pricaju o tome kako bi trebalo pustiti u prodaju kola koja idu na
 vodu. Prvenstveno je to zbog sve vece potraznje prirodnih resursa kojih iz godine u godinu ima sve manje dok se potrazivanja za istim na svake 2 godine duplo povecava.

Ja mislim da ta kola nece nikad dok ima resursa stupiti u prodaju jer bi onda svetska ekonomija pretrpela uzasne gubitke. Doslo bi do ogromnih-razmera rekonstrukcije celog sistema i usledilo bi prilagodjavanje. A, ako i nekad budu bila u prodaji-nece biti ispod  200.000 eura jer ce dalja cena voznje biti jednaka priblizno 0.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


H2O
« Odgovor #1 poslato: 06.06.2005. 17:22:18 »

Ne znam, ali mislim da bi i vode brzo ponestalo kada bi se sva vozila na naftine derivate zamenila vozilima na vodu... A to ne bi valjalo... Ma vidite i sami kolika je frka, pa zbog toga Amerikanci jure resources po marsu, mesecu itd....
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



H2O
« Odgovor #2 poslato: 06.06.2005. 17:44:09 »

hmm, zanimljiva tema , jesi li mislio kola na vodonik ? pa nemam pojma dokle se sa tim stiglo , pricalo se jeste , samo negde sam citao da su prototipovi automobila na elektricni pogon izuztno prakticnim se pokazali ali tu je frka oko cele stvari za gorivom u svetu danas pa niko nije spreman da menja ni deo automobiske industrije , struja je najprakticnije resenje , samo nekontam zasto ne dopustaju da zazivi....
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
H2O
« Odgovor #3 poslato: 06.06.2005. 17:48:01 »

Money makes the world go round

Zbog toga! Znas koliko ce biti na gubitku kompanije koje prvo izvlace sirove naftne derivate, pa onda preradjivacke kompanije, pa kompanije koje proizvode SUS motore... Uh uh uh, ogromna je lova na kocki, niko nece to da uradi. Kazem ti - to bi bio krah svetske ekonomije.

Dal bila na vodonik ili struju, predstavlja odlicnu alternativu. Pogotovo struja -napunis baterije i uzivas, a moze da se napuni gde god ima uticnica... Ja sam za struju smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



H2O
« Odgovor #4 poslato: 06.06.2005. 19:43:36 »

Ma struja ne vrh smile Prodaju ovi japanci , mislim Toyota ili tako nesto , vec neki model koji ono ima i obican benzinski motor ali i agregat na struju , dodjes kuci i ukljucis kola da se napune smile jako drevno smile ... samo nesto ne pokazuju znake progresa ka vecoj prodaji... ali kolko ljudi radi u toj bransi niko nece da povuce potez...
Da ne odem mnogo off topic ali mi je zelja da napravim jednog dana nesto malo na struju , bilo od vetra ili od vode , samo da bude self proizvodnja , makar i neka mala snaga...struja mi je pravi energent , cist , praktican... gledao sam kod nas ali nigde nista nisam precizno nasao o solarnim plocama, gde , kolko kosta , snaga....
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 08.12.2006. 15:44:14 »

Ovih dana sem nešto malo citao o ovim stvarima. Automobill na vodu je zaista davno napravljen, u prvim godinama prošlog veka.

Jedini ozbiljan problem sa vodom kao izvorom energije je u stvari vodonik. Voda se naravno ne koristi kao gorivo već se iz nje izdvajaju vodonik i kiseonik. Vodonik je veoma lako zapaljiv a kiseonik eksplozivan a kada se pomešaju burno reaguju (eksplozijom). Zbog toga je vrlo nezgodno skladistiti ih u prevoznom sredstvu, jer lako moze da dodje do katastrofe. Uz to, voda i vodonik izazivaju koroziju.

Vrlo davno je patentiran vodonicni motor koji je u dobroj meri resio probleme. Naime čovek se setio da napravi motor tako da se vodonik i kiseonik izdvajaju u dovoljnoj meri da mogu odmah da se koriste za pokretanje motora. Tako je rešio glavni problem, jer je nestala potreba za skladištenjem. Automobil je bukvalno imao rezervoar vode, iz nje se se izdvajajali vodonik i kiseonik, odmah ubrizgavali u motor i sagorevali pokrećući ga. Ovo nije ostalo samo na papiru, čovek je stvarno proizvodio te motore koji su korišćeni kao radne mašine.

O elektricnim automobilima: https://forum.uzice.net/index.php?topic=4681.msg56812#msg56812
« Poslednja izmena: 08.12.2006. 15:48:23 Pedja » Sačuvana

Vlad Dracul
Experimental Period
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 09.12.2006. 09:40:46 »


Money makes the world go round

Uh uh uh, ogromna je lova na kocki, niko nece to da uradi. Kazem ti - to bi bio krah svetske ekonomije.


Ovo prvo je apsolutno tacno veliki je lobi koji jos uvek drzi naftu kao pogonsko gorivo za vozila... dok ova druga izjava o krahu ekonomije nije realna - nece proci bez krize ali nece biti krah ekonomije jer u ekonomiji postoji nesto sto se zove seljenje kapitala naime ideja je jednostavna kad nestane nesto ti novac prebacis u nesto drugo... ovde gubitke imaju zemlje koje imaju monopol u ovom poslu kao sto su OPEC zemlje + Rusija, Norveska i Britanci/Holandjani ostali ne bi osetili potres jer se promena ne bi desila preko noci vec postepeno
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.869 sekundi sa 35 upita.