Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ja sam slepac sto sam nasao ovde da se raspitujem  (Pročitano 14140 puta)
Boban
Gost
« poslato: 22.08.2002. 07:55:42 »

... u vezi s DVD-om... pa vi bre ljudi nemate pojma, uglavnom zivite na trulom Zapadu i nedostupna su vam najnovija tehnoloska dostignuca jedne Kine, npr... O cemu se radi?
Prosto, Kinezi napravili DVD koji je Zone Free, a cita i sve druge formate ukljucujuci MP3 i DIVX... kosta 200 eura ovde u Beogradu, ima ga jedan moj ortak, radi ko singerica...
J
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #1 poslato: 22.08.2002. 09:22:58 »

Blago tebi, sa sve kineskim tehnoloskim cudima.  :mrgreen:

Vecina DVD-ja ('firmiranih') je multizone, mada to nije toliko ni potrebno jer se diskovi uglavnom kupuju lokalno (u svojoj zoni). MP3 citaju bez problema, ali za DIVX vec nisam siguran. Kosta isto kao i u Bg.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 22.08.2002. 10:05:19 »

A jel nek znagde i posto mogu da nadjem mp3 player za auto?
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #3 poslato: 22.08.2002. 11:48:49 »

Imas sjajnu radio stanicu, 100,1 MHz, nema nikakve price ceo dan i celu noc, samo muzika, redom, onako, NEPREKIDNO.
24 sata bez IJEDNE reklame, bez vesti, bez icega, covece...

Ja sam zavario kod sebe tjuner na tom podeoku i vise ne diram nista... plus sto je muzika opustajuca, neangazovana, nezahtevna...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #4 poslato: 22.08.2002. 12:50:54 »

brokeru pogledaj sajt crutchfield.com. Oni prodaju svu tu tehniku preko casopisa, ja sam par puta kupovao jer su donekle jeftiniji a imaju i solidan izbor.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 22.08.2002. 20:01:33 »

Sajt je trenutno down ali mi se dopada njihov PR, saceka te strana s aporukom da je site down i gomilom linkova na porizvodjace opreme da se zanimas dok ga ne dignu...

overite ovaj sonijev model http://www.xplodsony.com/products/?CATEGORY=CD&MD=MEX-1HD

Lebac ti koji monstrum...
Sačuvana

VBO
Gost
...
« Odgovor #6 poslato: 22.08.2002. 23:09:58 »

Kakav DVD...nisam ja josh do te "lekcije' stigla. Stigo mi novi kompjuter i sad kad mi ga zet instalira za vikend ima da se patim ko patika...neki novi Windows ( ja imala 9 8 ) , pa po prvi put imam sad audio karticu i zvucnike...treba tek da naucim da baratam s tim...ma muka mi vec sad...
Em nisam "tehnicko lice" em sam matora...em bre nemam para za bacanje a nemam ni sitnu decu da me dave " kupi mi...kupi mi..."...
Zato Bobane na mene ne racunaj :mrgreen:  roll  :cry:  :wink:  :?
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #7 poslato: 23.08.2002. 01:50:01 »

Citat: "Boban"

... u vezi s DVD-om... pa vi bre ljudi nemate pojma, uglavnom zivite na trulom Zapadu i nedostupna su vam najnovija tehnoloska dostignuca jedne Kine, npr... O cemu se radi?


Meni bilo nedostupno do prosle godine. Onda zavukla ruku u dzep i kupila DVD player koji nema sta ne cita... Ne znam stvarno odakle ti ta ideja da se ne kupuju takvi DVD player-i?!?!?!


VBO, veruj mi ubedljivo najteze je sa daljincima. she'set daljinaca, pa ne moz' poFatati koji je za sta... A svi jedan drugom nalik, majke im ga....
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #8 poslato: 23.08.2002. 01:56:44 »

skoro svakom DVD-ju, a pogotovo azijskim moguce je skinuti macrovision zastitu protiv direktnog kopiranja na traku i skinuti zone tj osposobiti ga da reprodukuje sve zone.  
konkretno kod mog daewoo-a to se radi sa par pritisaka na dugme daljinskog upravljaca a macrovision se skida tako sto mu se zameni firmware i ta operacija je trivijalna sve se moze naci na internetu, software i uputstva.

zakljucak:
ne bacajte pare na tzv zone free IDIVIDIJE.
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #9 poslato: 23.08.2002. 02:08:57 »

evo i linak za prebudzivanje:

http://www.nerd-out.com/darrenk/Daewoo_DVD5700/DVD-5700patch.htm
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #10 poslato: 23.08.2002. 03:24:00 »

a zasto vam trebaju te zone i to. za kradju neku ili...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #11 poslato: 23.08.2002. 09:33:57 »

Divx kada je odradjen dobro je zakon, prakticno nema razlike u odnosu na DVD sem sto je dvadeset puta jeftiniji.
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #12 poslato: 25.08.2002. 17:06:35 »

Joj ljudi sto je ovo strasno dokle je tehnika dogurala...a dokle sam ja dogurala :?
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #13 poslato: 26.08.2002. 06:27:02 »

Citat: "Boban"

Divx kada je odradjen dobro je zakon, prakticno nema razlike u odnosu na DVD sem sto je dvadeset puta jeftiniji.


Kako znas kad nemas DVD? :mrgreen:
Na mom DVD se jako lako podesi zonefree, cita mp3 i divx, ali ja licno ne vidim neku specijalnu korist od toga. Narocito za mp3.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #14 poslato: 26.08.2002. 08:01:20 »

Citat: "Taki"

Na mom DVD se jako lako podesi zonefree, cita mp3 i divx, ali ja licno ne vidim neku specijalnu korist od toga.


Uporedi cene iznajmljivanja DVD-a i Divxa. (Divx 3
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #15 poslato: 05.09.2002. 22:55:32 »

Ako  ne primecujes razliku izmedju DVD i DIVX jedino sto ti preostaje je neka operacija ociju u Rusiji...
Prosecan DIVX je, ako se gleda na televizoru normalne velicine, losiji cak i od solidnog VHS snimka.

Nego, da nisi ti iz one grupe likova koji tvrde i da je MP3 bolji od klasicnog zvucnog zapisa sa originalnih CD?

A sto se tice razlike u ceni, pa naravno da je DIVX jeftiniji kada ne postoji ni jedan jedini legalni primerak u prodaji. A kradeno je uvek mnogo jeftinije...

I na kraju nisi valjda tek sad shvatio da ovi "nasi" po svetu pojma nemaju. Nedavno su ti Cesa i Sneki vodili duzu raspravu o kupovini Discmana koji ne preskace u hodu, mada takva sprava postoji vec godinama i kosta vrlo malo. Mercedes tvrdi da u Svedskoj gleda digitalnu televiziju, a koliko vidim velika vecina i ne zna ni sta je satelitska televizija, a kamoli nekakve detalje.
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #16 poslato: 06.09.2002. 01:09:06 »

Bobane, sta je to Scooby Doo?

Tata, jel imas ti tog discman-a sto je vec godinama na trzistu a ne preskace ili si to procitao u novinama. Znas zasto ja 'nas' nista ne znam. Zato sto ga imam pa ga slusam pa nemam vremena zacitanje i verovanje svakom hi-tech magazinu.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #17 poslato: 06.09.2002. 01:46:59 »

Svaki Sony discman na kom imas oznaku "G-protection jog proof", u stanju je da bez ikakvog preskakanja izdrzi skakanje, trcanje... To ti je u prodaji tamo negde od 1999. ili 2000. mislim da najjeftiniji model kosta oko 100 eura
Ja nemam takav, meni sasvim solidno radi posao i stariji model koji ima ugradjen onaj super ESP, ali moja zena ima neki jeftini model iz novije serije i jos nisam uspeo da ga nateram da preskoci.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #18 poslato: 06.09.2002. 03:18:19 »

Citat: "Tata"

 Mercedes tvrdi da u Svedskoj gleda digitalnu televiziju, a koliko vidim velika vecina i ne zna ni sta je satelitska televizija, a kamoli nekakve detalje.


Fino pise 'digital tv box'
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #19 poslato: 06.09.2002. 03:20:06 »

pa ako nemas, kako znas da ne preskace kad trcis?
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #20 poslato: 06.09.2002. 03:28:12 »

Citat: "Boban"


Sto je najgore, dobro odradjeni Divx gotovo da nimalo ne zaostaje za DVD-om.

Ako posle svega ovoga i dalje budes tvrdila da ne vidis razliku, onda zaista ne znam sta da mislim...


Dok god ti u ovo verujes, a nemas DVD (kad nabavis onda cemo pricati), ja zaista ne znam sta da mislim...
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #21 poslato: 06.09.2002. 03:30:55 »

Ceso, jel ti ne umes ni da citas, osim sto ne umes da potrosis sopstvene pare?

Moja zena (supruga, neko sa kim zivis u istoj kuci) ima jedan od jeftinijih iz te serije, sa oznakom EJ 611, tako da sam mogao da ga testiram do mile volje. A modele iz iste serije imaju i moja najbolja prijateljica sa posla, a i Taki i koliko znam obe slusaju muziku dok voze roske i ne zale se na preskakanje.
Ovaj koji ima moja zena ni meni ni njoj nikada nije preskocio (dok u sebi ima originalni CD) ali ponekad zeza sa CD-R. Ali, on nije ni predvidjen da radi sa njima, modeli koji bez ikakvih problema vrte i CD-R i CD-RW su posebno oznaceni i nesto skuplji.
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #22 poslato: 06.09.2002. 03:38:19 »

izvinjavam se, nisam procitao do kraja.

ja imam panasonic neki sa 40sec, i retko preskace, ali desi se.


vidim nova vlas' se opremila tehnikom. dobro je dobro je.

secate li se onog govora robespjera iz dantonove smrti?
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #23 poslato: 06.09.2002. 03:38:40 »

Kad sam pomenuta da se izjasnim :-)
Moj walkman je nesto bolji od pomenutog, isto Sony, i ne preskace ni na roskama ni u busu. A gde se to raspravljalo o ovoj temi?
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #24 poslato: 06.09.2002. 03:48:48 »

Tvoj Discman je za penziju Ceso...

A sto se tice onog "nova vlast" mora da si me pomesao sa nekim. Ja sam ti zvanicno nezaposlen jos od maja prosle godine i toliko mi traje radni spor sa bivsom firmom. Da sam blizak vlasti verovatno bi bar nesto od toga bilo drugacije.
A zena (supruga, osoba sa kojom zivis zajedno i cije stvari i pare uglavnom mozes da trosis) radi u firmi u kojoj je finansijska policija boravila 50 dana ovog leta...

Ali kao sto pametno rece Boban, ovde moze da se zaradi - ako se ozbiljno radi. Mozda treba da se radi vise i teze nego na nekim drugim mestima, ali bude i za decu i za klopu i za letovanje i za discman i za DVD, a bogami i za originalne diskove, pa i za Prada naocare za sunce.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.298 sekundi sa 35 upita.