Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ja sam slepac sto sam nasao ovde da se raspitujem  (Pročitano 14147 puta)
Boban
Gost
« Odgovor #25 poslato: 06.09.2002. 03:50:29 »

Tata, pa 99% DVD-a koje mozes da kupis kod nas su pirati ne-Zapadnog porekla.
Ja nigde i nikada nisam tvrdio da su formati Divx i MP3 bolji od DVD-a i klasicnog CD-a, ali ukoliko se Divx ili MP3 urade na vrhunski nacin, gubici su jedva vidljivi, osim za one koji imaju zlatne kablove i takve stvari.
Taki, moracu da se uverim licno da je kod tebe razlika izmedju DVD-a i Divxa tolika. Ja cu da donesem isti film na Divxu i DVDu pa cemo da vidimo rezultat.
Ono sto je generalno problem sa izradom Divxa je zurba onih koji ga prave, a posledica zurbe je smanjenje rezolucije i krljanje do maksimuma da bi se sto pre odradio posao i bio prvi na ulici.
Pa i najobicniji VHS kada se presnimi kako valja sa DVD-a ispadne neshvatljivo dobro, imali smo pun grad takvih nestvarnih kopija dok ih piratska policija nije razjurila i sada ne sme da se snima VHS sa DVD-a nego samo da se kupuje domace izdanje koje je namerno napravljeno da bude slabijeg kvalita u cilju sprecavanja beskonacnog presnimavanja.

Svojevremeno mi je neka dobra dusa sa neta poslala licencirani softver za pretvaranje muzike u MP3 i pravili smo sledece testove: uzmemo jedan sjajnozvuceci strani CD, napravimo od njega MP3 ( najmanje kompresije, dakle, na 320), onda od tog MP3 narezemo ponovo audio CD i zatim uporedjujemo ta dva audio CD-a na izuzetno dobroj opremi. Ja sam mozda gluv, ali razliku nisam uspeo da cujem. Mozda ta razlika negde postoji u nekom tonu ili ko zna gde, ali ja je zaista ne cujem.

Sa divxom i DVD-om nije takav slucaj, Divx jeste vidljivo losiji, ali ponekad je to jedva vidljivo...
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #26 poslato: 06.09.2002. 03:57:04 »

mp3 ako dostigne  192kbps je skroz ok. gotovo da nema razlike, znaci ako je neki song 4min trebalo bi da fil bude velik 6mb.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #27 poslato: 06.09.2002. 04:56:18 »

Vecina DVD kod nas jesu pirati, ali ja to ne kupujem, a veruj mi na rec da umem da provalim razliku. Kao i za CD.

A sto se tice razlike u kvalitetu, nema nam druge nego da zakazemo jedno testiranje. Dakle snimak sa originala na MP3, pa onda na isto pojacalo, iste zvucnike, sa istim kablovima. Ali nemoj samo da pokusas da me lozis da muziku pustimo preko CD-ROM pa da PC povezemo sa pojacalom kablovima preko izlaza za zvucnike. Jer to zvuci kao prljava kanta, sta god imao kao izvor zvuka...
Dakle ja cu kao plejer da iskoristim jedan prastari Denon ili nesto slicno u klasi do 500 dem, a ti uzmi MP3 plejer koji god hoces. I spremi se za sok.


Mada bi i suva logika trebalo da bude dovoljna da se skapira sustina. Naime kopija nikada ne moze da bude dovoljno bliska originalu, posebno kada u sebi ima desetak puta manje informacija. Pesma od 4 minuta u MP3 ima 4-6 mb, a u originalnom formatu oko 40 mb. Slican je odnos i izmedju DVD i DIVX.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #28 poslato: 06.09.2002. 15:56:30 »

Citat: "Taki"

Moj walkman je nesto bolji od pomenutog, isto Sony, i ne preskace ni na roskama ni u busu. A gde se to raspravljalo o ovoj temi?


Pa walkman i ne moze da ti skrechuje - vjerovatno si mislila na discman (lapsus, jel').

E, ja imam sony-ev ESP2, i uredno mi preskace - srecom, ne dzogiram.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 06.09.2002. 18:13:48 »

Citat: "Tata"

Naime kopija nikada ne moze da bude dovoljno bliska originalu, posebno kada u sebi ima desetak puta manje informacija. Pesma od 4 minuta u MP3 ima 4-6 mb, a u originalnom formatu oko 40 mb. Slican je odnos i izmedju DVD i DIVX.


Kada je digitalni zapis u pitanju to bas i nije tacno. Pogotovo kompresija moze da bude itekako znacajna a da se uospte ne gube infomracije. Naravno MPEG kompresija koja se koristi za mp3 i divx ne spada u takve.

Sto se tice kvaliteta, stoji teorija da divx ne mze biti isti kao DVD kao ni mp3 sto en moze biti isti kao originalan audio. Medjutim sve je stvar tolerancije. Sto rece Boban, onima koji ne mogu da slusaju zvuk ako nije prosao kroz pozlacene konektore svasta moze da smeta. Ali, takvima ne mze da valja ni jeftin CD ili DVD plejer jer i oni zbog jeftinoce zanemaruju neke pojedinosti koje se odmose na "kvalitet".

Inace kad budete testirali mp3 moja je preporuka da audio kompresujete u mp3 pa posle dekompresujete i ponovo sniite kao audio pa onda slusate da li ima razlike. mp3 pleyeri su sami po sebi loseg kvaliteta (cak i na audio nivou), narocito ako se mp3 pusta sa racunara.

Skoro sam negde video program koji poredi audio zapise i namenjen je upravo za to da se ipistuje koliki su gubici izmedju originala i kopije. Nazalost ne znam detalej posto me nije interesovalo. Prenemaganje da li je bolji original ili kopija je cisto gubljenje vremena.
Sačuvana

Tata
Gost
« Odgovor #30 poslato: 06.09.2002. 20:23:27 »

Naravno da nije gubljenje vremena. Pod jedan: razmenjujemo iskustva, pod dva: ako se nekim slucajem ispostavi da je Boban u pravu to ce promeniti kompletan moj odnos prema "skladistenju" muzike i bice mi od poprilicne koristi. Dopala mi se inace tvoja recenica "sve je stvar tolerancije". Cista filosofija, covece!

Davide, zar vec nisi provalio da je Taki uvek u pravu?
Citava ta Sony serija ima oznaku CD walkman a ne discman. Inace i tvoja masina je za penziju, ona je po kvalitetu bliska Cesinoj i trpi tek lagani hod ili trcanje sa pridrzavanjem :-)
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #31 poslato: 06.09.2002. 20:57:27 »

Tata,

znam da je za penziju, ali isto tako znam - jer ga imam upravo pored sebe - da na njemu pise 'Discman ESP2 (gore kvadrat)'. Mislim, nebitno - mozda sam ja u krivu, mozda Taki u pravu (malo je bezvezna 'polemika'; poz. Taki)...
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #32 poslato: 06.09.2002. 21:02:31 »

Davide, svi stariji modeli imaju oznaku Discman, a svi noviji CD walkman, a posto smo pricali o tim novijim modelima, odnosno konkretno o Tanjinoj masini, ocigledno je da si u krivu.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #33 poslato: 06.09.2002. 21:06:48 »

Ok, uvazavam ispravku. Ali cu, budem li u prolazu, i to provjeriti...
 :wink:  :mrgreen:
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #34 poslato: 07.09.2002. 01:11:43 »

Evo da ti olaksam proveru, a i Cesa nesto da nauci



http://www.sonystyle.com/home/cat.jsp?hierc=9687x9781&catid=9781
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #35 poslato: 07.09.2002. 01:15:27 »

kad ste vi kupili te nepreskakajuce discman/walkman-e?
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #36 poslato: 07.09.2002. 05:28:47 »

Moja zena je dobila od muza za Novu godinu 2002, a moja koleginica negde u jesen 2000. i tad sam ga prvi put isprobao trceci po hodnicima Beogradjanke.

Sad sam gledao tamo na sajtu Sony, hrpa novih modela, kojih kod nas uopste nema u prodaji, neverovatno su jeftini i svi imaju G-protection...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #37 poslato: 08.09.2002. 09:38:12 »

Ja sam pre dva dana napisao ogromantan post ovde i taman kada sam hteo da ga prosledim, pukla mi je veza i celokupno pisanije mi je nestalo, pa sam ostao u nervnom rastrojstvu do sada.
Bilo kako bilo, poenta tog mog pisanja je da tehnika silovito napreduje i da je neozbiljno verovati da ne postoje nacini kompresije da se podaci zadrze u nepromenjenom obliku. Npr. TIFF format slike kada se snima kompresovano ne gubi niti jedan jedini baj, ali bas nijedan jedini, a ume da bude i po pet puta manji od originala.
Ima li nekoga da ne pamti zaludjenike koji su tvrdili da su gramofonske ploce neprevazidjene ili da se profi priprema za stampu moze uraditi samo kada se skenira na masini od pola miliona DEM...
Sto se zvuka tice, sasvim sam siguran da se minimalnom MP3 kompresijom gubi manje od 1% podataka s cime mogu da zivim, a kada dovoljno ovladam pravljenjem Divxa (upravo radim na tome) onda cu zakazati i jednu javnu prezentaciju rezultata (a tada mozemo da obavimo i to uporedjenje MP3-a i audio CD-a) i onda sve to lepo ovde prokomentarisemo...
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #38 poslato: 08.09.2002. 23:42:11 »

evo procitaj da si ustedis vreme, tu na tom sajtu ima sve sto ti treba.

http://www4.tomshardware.com/video/01q1/010223/index.html
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #39 poslato: 09.09.2002. 00:29:36 »

Citat: "Tata"
... moja zena ima neki jeftini model iz novije serije i jos nisam uspeo da ga nateram da preskoci.

E ovako i ja o svojoj zeni brinem.... Isto takodje...
Isto...  lol
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #40 poslato: 09.09.2002. 00:31:35 »

Citat: "Tata"
Moja zena (supruga, neko sa kim zivis u istoj kuci)...

E, i ovo je dobra definicija...  roll
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #41 poslato: 09.09.2002. 21:21:00 »

tata,

ja sam kupila pre dva meseca iriver slimx mp3cd player and fm tuner, sa svim dig.performansama na malom display-u i platila $176 usa , pre dva meseca je to bio trenutno najbolji cd player na trzistu za moje potrebe/ da je tanak, lagan i da ne preskace dok trcim i da ima izvanredan zvuk/

nazalost, na trzistu ne postoji cd player koji ne preskace i ima apsolutni shock protection and skipping feture, ja trcim dnevno 45 minuta, po razlicitim terenima, i po pesku i po asfaltu i zemlji-travi i na treadmill-u, i meni svaki, svaki cd player preskacem ma koliko da kosta , ma koji da je model.

tako da mi je cudno da tebi nijedan ne preskace.

pitam se, sta ti podrazumevas pod jogging-om, sta pod hodanjem, sta pod trcanjem?????


i da, jos nesto, tata:

/between you and me and taki/

- prada samo i iskljucivo tasna i cipele
- gucci naocare za svakodnevnu upotrebu, one mirrored , mada su meni mnogo lepse i vise volim sada chanel, novu, braon, copper seriju.
- cipele, samo cipele manolo blahnik, naravno...

pa kad vec nabrajas 'firmirane stvari' ...

i jos jedno pitanje, tj. molba :

probaj da trcis, ali trcis, ne znam koliko ti munuta treba za 1km. sa cd U RUCI, ili u torbici oko pasa i kazi mi da li preskace.

ja sam razgovarala sa strucnjacima iz te oblasti i rekli su mi da prestanem sa bacanjem para, nema, ne postoji na trzistu nijedan cd player koji moze da izdrzi toliki 'motion' pri trcanju.
tehnicki je neizvodljivo da se napravi taj shock protection jer je cd u pitanju.
za radio, koji imam zajedno sa cd player-om nemam , naravno, nikakvih problema kao ni sa walkman-om, jer su drugacije konfiguracije.

dok hodam, cak i power walk nemam problema, ponekad, kad bas ubrzam, ali cim pocnem da trcim preskace.

tako da je mojih $176 baceno, jer vec imam cd player panasonic od pre pet meseci, takodje sa svim tim perf. koje ne rade.

zato mi ovaj tvoj sony , zvuci kao bajka.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #42 poslato: 09.09.2002. 23:08:46 »

Probaj Sony pa se javi, sta da ti kazem drugo.
Evo modela za tebe po mojoj proceni

http://www.sonystyle.com/home/item.jsp?itemid=35601&hierc=9687x9781x8646&catid=

Prica o naocarima za sunce je bila upucena Cesi, povodom idiotarije da smo Taki i ja bliski vlastima, odnosno da samo takvi mogu da kupuju pristojne (skupe?) stvari. Nikakva ironija, nikakvo podj**avanje ni njega ni tebe. Meni su se dopale Prada naocare, kupio sam ih i to je to...
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #43 poslato: 09.09.2002. 23:43:39 »

ubicu te tata ako ni ovaj ne valja.

zato sam te i zamolila da otrcis jedan krug ali najbrze sto mozes pa da mi kazes.

preostaje mi da zamolim prodavca ovde u torontu, ako imaju taj model, da mi dopusti da otrcim oko radnje.

zaista imam problem sa kupovinom odgovarajuceg cd player-a jer veliki deo vremena provodim napolju i stalno sam sa slusalicama na usima.

onu tvoju opasku za pradu nisam ni shvatila kao neko podj**avanje, iz prostog razloga :

onaj koji zna ko je i sta je  prada ili gucci ili chanel ili manolo blahnik i ima mogucnosti da njihove, bar access. kupi/  naocara, novcanik, tasnu i eventualno cipele, onda o nekom sarkazmu i ironiji nema reci ni mesta, zaljubljen si u njih i naci ces nacina da ta sitna zadovoljstva i kupis.

tako da sva trabunjanja oko 'firmiranih' , izvikanih imena ignorisem, jer obicno ih komentarisu oni kojima to nije ni dostupno.
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #44 poslato: 10.09.2002. 00:35:14 »

svi cd plejeri ce da preskacu ako ih dovoljno ritas.

nego evo ti test bez trcanja:

stavis cedej-svirac napunjen cedejom i pustis ga da svira na stolu. tresnes rukom pored njega. u zavisnosti od jacine treska i mesta gde tresnes odredis mu prag preskakanja. paz samo da ukljucis anti-preskakanje inace ce da preskace pri vrlo niskom pragovima.
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #45 poslato: 10.09.2002. 01:06:35 »

zorge,

dobro je da si ovog puta izostavio drvenu caplju, a bas je bila prilika, naknadno razmisljanje i komentar se ne racuna.
nazalost.

shvatas li ti zorge ovu novu tehnologiju?
ako platis za cdplayer $170 and up onda je AUTOMATSKI UKLJUCEN I SHOCK ABSORBANCE, ne moras MANUALNO da ga ukljucujes, pa valjda za te pare ne moram nista da razmisljam osim da se zamajavam na onom digitalnom dodatku i da programiram sta cu da slusam, koliko puta, kada da mi se ukljuci ta i ta pesma i da eto, j**acki izgleda sa onim plavim svetlom gde sve podatke imas i koju pesmu slusas i koliko minuta i td...

tako da te price o cd playeru sa kojim mozes da trcis BEZ PROBLEMA su myth, za sada.

kada ce i da li ce da projektuju nesto , ne znam, samo radio i kasetofon moze da se slusa bez problema, cd, samo dok lezis na plazi ili se ljuljuskas na surf dasci...ostalo je za penzionere, da ga koristis dok se setas, u subway-u autobusu ili na aerodromu dok cekas sledecu conn.


razumes?

treskaj ti o sto rukom /rucno ukljucivsi feature za shock ili je vec to automatizovano/ koliko hoces, UVEK CE DA PRESKACE, uverila sam se u to posle TRI besmislene skupe kupovine za godinu dana.


isti je slucaj i sa slusalicama.
menjam ih tri puta godisnje jer od trcanja i muvanja se olabavi zica na jednoj od slusalica, pa se cuke samo desna ili leva.

nisu izmislili nista za takve slucajeve, za ljude koji se aktivno bave sportom.
  ne znam, provericu ovaj tatin sony, ali nema logike, pogotovu sto je slabiji od mog.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #46 poslato: 10.09.2002. 01:30:36 »

ti CD plejeri rade tako sto se 'nepreskocena' muzika privremeno snima u bafer, pa kada CD preskoci bafer pocne da se trosi. Nekada je bafer bio 10 sekundi, sto znaci da je 10 sekundi muzike unapred procitano i sta god da se desi toliko muzike ces cuti bez preskakanja. Vremenom je bafer rastao, sada vise ni ne kazu koliki je vec to nazivaju 'skip-free'. Ali, sto rece Zorge bez obzira na sve, ako ga dovoljno treskas, narocito ako je u kontinuitetu, ima da preskace.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #47 poslato: 10.09.2002. 07:29:47 »

Ja nosim Sony cd walkman (discman) u rancu na ledjima i ne preskace mi kada pesacim, trckaram, trcim za autobusom, vozim roske. Cini mi se da bi bilo idealno kada bih nasao za njega torbicu koja bi se cvrsto namontirala na grudi ili stomak, ali nisam imao srece do sada. Jedna lokalna firma je proizvodila nesto slicno ranije, odustali su zbog slabog interesovanja. Sa takvom torbicom, sasvim sam siguran, ne bi mi preskakao ni moj prastari model D-345 koji ima super ESP i vredno radi evo vec vise od 4 godine.

Ne znam bas kakvim se to vi sportovima bavite kada vam svaki preskace (mada ne primetih da je bilo ko isprobao neku masinu iz ove serije), ali ako je bas tako, mozda bi mogli da razmislite o MD walkmanu?
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #48 poslato: 10.09.2002. 20:41:01 »

donecu ti torbicu sa nekoliko malih extra dzepova prvom prilikom kada dodjem u beograd, sa rancem, roller blades-ima i torbicom bices glavni.

jel nosis i o stitnike za kolena i laktove i kacigu ili je to jos uvek onako divlje kod nas?

kao sto sam i pretpostavila, ti covece trckaras, potrcis...a to nema blage veze sa TRCANJEM , i joggingom as well, rekoh ti, ja trcim svako jutro 45 minuta kontinuirano, trcanje, znas sta je trcanje, 6km. dnevno, taj sport.
 zato sam i insistirala da 'pustis korak' i stvarno potrcis kada ti se ceo organizam krece u ritmu i po neravnom terenu.

na rollerblades-ima ni ja nemam problema jer je to ujednaceno kretanje, kao kada vozis bicikl ili se vozis u kolima, i to radis po iskljucivo ravnom terenu i kretanja rukama nisu ista kao i kada trcis.

dakle, ostaje mi izgleda da slusam kasete koje presnimavam sa cd-ja / i odlicne radio stanice, ova situacija me je naterala da se vratim ponovo staroj ljubavi, radiju.

bar ovde , u north americi ima stotinu radio stanica sa svim mogucim sadrzajima.

p.s.

walkman je druga prica, trcanje na kasetofon i radio  nemaju nikakav, apsolutno nikakakav uticaj, samo cd.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #49 poslato: 10.09.2002. 21:13:36 »

Hehe, prvo i prvo nisu roller blades, to vam je uslo u govor isto kao "vespa" za skutere. Roller blade je firma (ogranak Benettona) koja je jedan od najvecih proizvodjaca roski, odnosno "in-line-skates".

Imam stitnike, ali ih ne nosim, padam retko, uglavnom samo dok igram hokej sa sinom u Tasmajdanskom parku. On, naravno, nosi sve, ukljucujuci i kacigu, jer je skroz lud, brz ko munja i izvodi neke fore koje je naucio na pravom hokeju (na ledu) tako da mnogo cesce i pada.

E sad za testiranje cd walkmana. Kada smo prvi put imali primerak iz te serije u rukama, resili smo da ga izmaltretiramo. Pustili smo glazbicu, skakali, trcali, istovremeno mlatareci masinom po vazduhu. Nije preskocio ni jedan jedini put.

Za dzogiranje ne znam, nisam probao, ali bas me interesuje. Trenutno ne mogu tako da ga testiram, mozda za vikend, ali ne vidim zasto ti ne bi uzela da ga isprobas u medjuvremenu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.186 sekundi sa 35 upita.