Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koliko brzo tece vreme?  (Pročitano 9057 puta)
Ana
Gost
« Odgovor #25 poslato: 16.08.2002. 03:05:32 »

Citat: "Lonehill"

Sve u svemu, zakljucak je bio da sto je covek stariji, vreme mu brze leti i cini mu se da ga manje ima na raspolaganju, npr. da je za jedan dan mogao zavrsiti vise poslova dok je bio mladji.


Ali to nije samo subjektivno osecanje, to je cinjenica. Starenjem, ljudi se usporavaju. Hodaju sporije, jedu sporije, sporiji su u svemu. I objektivno im je potrebno vise vremena da obave bilo sta. To se poklapa sa smanjenjem obaveza sa godinama, pa sve 'dodje na svoje'. Inace bi nekada aktivni poletarci pomrli od dosade.
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #26 poslato: 16.08.2002. 11:26:05 »

Citat: "cesa"

Lonehill,
ako ti se sat cekanja oduzi na 3-4 sata tebi vreme sporo prolazi kazes. tvoj drugi primer je da se nekom 40 minuta oduzi na sat vremena, pa i tome vreme sporije prolaze. ali necemo vise o tome.


Ovde si mi izvrnuo reci, kad kazes da "se nekom 40 minuta oduzi na sat vremena...". Upravo je obrnuto, starijima se sat vremena 'skrati' na 40 minuta, te im zato vreme brze prolazi.

Citat: "Ana"

Ali to nije samo subjektivno osecanje, to je cinjenica. Starenjem, ljudi se usporavaju. Hodaju sporije, jedu sporije, sporiji su u svemu. I objektivno im je potrebno vise vremena da obave bilo sta. To se poklapa sa smanjenjem obaveza sa godinama, pa sve 'dodje na svoje'. Inace bi nekada aktivni poletarci pomrli od dosade.


Pa sad, to je vec druga tema. Ovde je rec o strogo subjektivnom osecanju, iluziji, i kako ona nastaje u glavi.

Da li je to stvarno tako, takodje je diskutabilno. Nisi uzela u obzir znanje i iskustvo, pomocu kojeg se posao obavi mozda nesto sporije u realnom vremenu, ali kvalitetnije. Vreme donosi i efikasnost, bolje odlucivanje, brze reagovanje i pametnije rasporedjivanje resursa, tj. moze duze da se radi istim tempom.

Sram vas bilo. Da, da, zbog toga na sta ste pomislili...
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #27 poslato: 16.08.2002. 23:36:40 »

Tu sam se vec bila malo umorila Ceso :mrgreen: ...ali sam ipak stigla na taj sabor ...bolje da sam noge polomila nego sto sam se vijala po ulicama s policijom tolike godine :wink: ...i zasta...al da ne nacinjem tu temu...nista zasluge...vala i ne treba....
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #28 poslato: 16.08.2002. 23:45:30 »

Lonehill,
ovo je citat iz tvog prvog posta:
"Ili, kad trazite da osobe preko 60 godina kazu kad je proslo sat vremena, oni se jave posle 40 minuta. "

VBO, ovo za vijanje sa policijom si u pravu. ali ko je tad znao.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #29 poslato: 17.08.2002. 00:07:34 »

Citat
Tu sam se vec bila malo umorila Ceso  ...ali sam ipak stigla na taj sabor ...bolje da sam noge polomila nego sto sam se vijala po ulicama s policijom tolike godine  ...i zasta...al da ne nacinjem tu temu...nista zasluge...vala i ne treba....


VBO ne preteruj, evo vec su mi oci pune suza od tvog lomatanja....10 godina van zemlje, na moru za vreme protesta...na osnovu cega ti mislis da zasluzujes spomenicu?!
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #30 poslato: 17.08.2002. 00:45:55 »

Ma kakvu spomenicu zar ne vidish da se zaj**avam Cool
Mozda recimo zato ( ako nista drugo) sto je moje ime zapisano u "analima" kao jednog od malobrojnih osnivaca DSS-a... roll
Sačuvana
VBO
Gost
« Odgovor #31 poslato: 17.08.2002. 00:56:02 »

Samo da dodam .Da sam htela spomenicu ( u vidu naravno kakvog lokala ili namestenja) ostala bih tamo...i ovo mi je 9-a godina u emigraciji.Otisla 94-e...na vreme lol
Upropastismo coveku topik.Sorry...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #32 poslato: 17.08.2002. 01:03:59 »

Citat
kao jednog od malobrojnih osnivaca DSS-a...


Ne delujes tunjavo, cak naprotiv, ali sada si izgubila i ono malo postovanja u mojim ocima...
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #33 poslato: 17.08.2002. 01:14:42 »

zar nije DSS osnovan bas tada kada si ti bila na moru?
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #34 poslato: 17.08.2002. 01:32:28 »

Alane sto? Sto nisam izborila spomenicu :?: Ili zarad cega drugog. idea
Ceso nije , bilo je to dosta ranije...
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #35 poslato: 17.08.2002. 15:48:15 »

Citat: "VBO"

Upropastismo coveku topik.Sorry...


Predlazem da se banuju VBO, Alan i cesa...

(ne znam sta bi mogli da im odsecemo za ovakav prekrsaj. Kabal od misa i tastature?)
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.853 sekundi sa 33 upita.