Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Teslino tajno oruzje: mit ili stvarnost?  (Pročitano 41590 puta)
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #50 poslato: 18.07.2007. 16:03:26 »

Vi u svom ovom dijalogu zaboraviste Uzice.Teslina prisustnos postoji i u nasem gradu.Kao dokaz prilazem fotografiju.

* P7140045 (Small).JPG (69.96 KB - preuzeto 517 puta.)
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #51 poslato: 18.07.2007. 16:12:41 »

A gde ti je tu oruzje?
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #52 poslato: 18.07.2007. 19:46:39 »


Ne da Tesla nije prevazidjen, nego njegovi principi cine sustinu svega sto danas radi na struju ili bezicno a jos uvek se sve njegove ideje ne mogu realizovati jer nemamo potrebna znanja i tehnologije.


Kako ono rekoše... Prosečna domaćica svakodnevno koristi bar šest Teslinih izuma. Što naravno nema nikakve veze sa tajnim oružjem.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #53 poslato: 19.07.2007. 16:28:43 »

jedino teslino oruzije koje ja videh je u igrici Vulfestajn  smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #54 poslato: 23.07.2007. 22:00:40 »

(at)IvaN

Ovoliko loopetanja na jednom mestu nisam od tebe ocekivao.Kao shto rece pedja, ne mozesh ocenjivati neciji rad a da nemash pojma o cemu se radi...
Ako mislish da je sav njegov rad zavrshen sa pronalaskom naizmenicne struje, greshish. To je tek pocetak.
Btw. ako je bio toliko "zaostao", zashto se i dan danas maltene svi njegovi izumi koriste masovno?

offtopic
 ponovo (at) IvaN Cheesy

Divish se Vankelu, koji fakticki nije nishta novo napravio, niti neshto Bog zna shta pametno.
Napravio je OTO motor koji x puta vishe troshi goriva, x puta vishe zagadjuje okolinu i ima x puta manji radni vek Tongue
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #55 poslato: 23.07.2007. 23:57:07 »

Ja sam samo reko da na slici ne vidim oruzje nigde.
Sačuvana
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #56 poslato: 22.08.2007. 01:36:21 »

Njegovi eksperminti su potresali Njujork.Policija je dolazila da ga upozori.
Sačuvana
Kojoks
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsha Kojovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 390




« Odgovor #57 poslato: 15.12.2008. 02:43:34 »

Ja sam zaboravio da spomenem josh jedan ne ostvaren san Nikole Tesle, a to je akumulacija naizmenichnih struja, kad bi se to pronashlo ovaj svet bi bio mnogo drugachiji. Jedini veci nedostatak naizmenichne struje je to shto se mora potroshiti onoliko, koliko se proizvede.Mada trenutno postoje sistemi akumuliranja naizmenichne struje, jedan takav nachin ima i kod nas, to je rezervibilna hidroelektrana B.Basta, koja vishak elektrichne energije troshi u svrhe da napumpa zaovinsko jezero vodom, a posle toga kad postoji manjak elektrichne energije u mrezi, istu tu vodu troshi za stvaranje elektrichne energije, mada nije neki stepen iskorishcenja jer se vishe energije troshi za ispumpavanje neko shto se posle proizvede.U svemu navedenom potrebno je pronaci uredjaje za direktno akumuliranje naizmenichne elektrichne energije.
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #58 poslato: 15.12.2008. 04:59:30 »

Ne treba se previse podsmevati tzv."Teslinom tajnom oruzju".Pisuci 27.02.1941god. sestricu Nikoli Kosanovicu u Beograd on objasnjava:
  "Proizveo sam nedavno novo nacelo prenosa neogranicene sile za potpunu odbranu nase predrage domovine.Ta sila koju sam prakticno dokazao dat ce Jugoslaviji uzasnu moc jer ce joj biti moguce unistiti svaku spravu , upaliti barut i tako dalje.Sve cu vam rastumaciti preko naseg poslanika.Presretan sam u mislima da pomazem domovini".

 Nedugo zatim u telegramu od 01.03.1941god. , pise:
  "Novo nacelo je veoma jednostavno jer dejstvuje mehanickom snagom izvan ogranicenja poznatih sredstava promena u elektricnu silu.Izvrsuje se bez iskri.Vidi se samo tanka neskodljiva magla.Drzim nemoguce za druge prisvojiti novo nacelo posto upotrebljavam preko 50 pronalazaka u sastavu.U sisitemu nema elektrona .Energija ide u istom pravcu bez ikakavog rasirenja i jednaka je na sve daljine.Sastoji se iz neutrona.Zrak je u promeru jednak precniku(atoma)vodonika.Prodire kroz oklop najvecih ratnih brodova , dakle sto je u njima-moze se upaliti na neogranicenu daljinu.Isto tako i aeroplani.Trebace devet stanica:cetiri za Srbiju,tri za Hrvatsku dve za Sloveniju svaka 200knj., koje ce osigurati neminovno nasu milu otadzbinu protiv svijuh vrsta napadaja.Sadrzaj jedne bombe moze se u vazduhu upaliti.Dodajem da u stanici treba samo jedan majusni generator ili baterija od 30 volti za dejstvovanje".

O svojoj pripadnosti Tesla se sam izjasnio prilikom posete Beogradu u maju 1892:"U meni ima nesto, sto moze biti i obmana, kao sto cesce biva kod mladjih odusevljenih ljudi;ali ako budem sretan da ostvarim bar neke od svojih ideala-to ce biti dobrocinstvo za celo covecanstvo.Ako se te moje nade ispune, najsladja misao bice mi ta , da je to delo jednoga Srbina".A Hrvati neka se drze svojih bolesnih teorija o njegovom poreklu, tj etnickoj pripadnosti.
 I na kraju jedna od mnostva "zanimljivosti"-1980 god.Ministarstvo odbrane SAD priznalo je da poseduje izvesne Tesline projekte, ali pozivajuci se na nacionalnu bezbednost odbilo je da ih objavi.
« Poslednja izmena: 15.12.2008. 05:26:23 immigré » Sačuvana
momoze
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Momcilo Zelenika
Mesto: Laktasi
Država: BiH , RS
Poruke: 5


« Odgovor #59 poslato: 22.01.2010. 17:28:42 »

Posto  sam novi  clan  na  forumu  tek  sam sada procitao  nesto o  ovoj  temi .Cude  me  neki komentari  i  omalovazavanja  lika  i  dijela  NIKOLE  TESLE  jer  takav  um  nasa draga majcica  zemlja nije  imala  a u  skorije  vrijeme  nece  ni  imati , i  mi  treba  da budemo  ponosni  sto  se  radi  o  jednom  Srbinu  nema  veze  gdje  je  rodjen a  kao  i  svi  ostali  Srbi  on  je  cinio  samo  dobrocinstvo  za  covjecanstvo .  Tragom  nekih  njegovih  patenata  za  koje  se moglo saznati  tako sam  nabasao  na  njegov  eksperiment  sa  svojim rodjakom Petrar Savo koji  je  izvrsio  voznju  automobilom  marke Pierce arrow  iz  koga  je  izvadio  benzinski motor  i postavio  elektricni  motor  posebno konstruisan  za tu namjenu  snage  80 KS. Eksperiment  je  izveo  samo  u prisustvu rodjaka Ptra  u koga  je vjerovao, nije  se  razumio u  tehniku, i po rijecima Petra  vozilo je  bilo u mirovanju  dok Tesla nije  donio  12  vakumskih  cijevi koje  je postavio u lezista  u  jednoj ''black box'' kutiji i  tada  je  tesla  rekao  sad  imamo  energiju mozes  krenuti  ,Petar nije  cuonikakav  zvuk  kad  je  ubacio mjenjac u brzinu i  stisnuo pedalu  gasa  vozilo je  krenulo i tako  su  se  vozili  po  u okolini  Buffala  nekih  8-9  dana  a  dostizali su brzinu neki  90  milja  na  sat  a to je  iznad 140 Km/h ,nigdje nisu  stajali  da  sipaju  gorivo  .Poslije  zavrsenog  eksperimenta  vozilo je  ostavio na jednoj  farmi u blizini Buffala  a svoju kutiju je  odnio sa sobom koju je  poslije pretpostavlja  se  zapalio . Sta  je tacan razlog niko ne  zna  uglavnom  vise nije  eksperimentisao  sa  ovim  vozilom.
Evidentno je  da  je  zivot  Nikole Tesle  obavijen velom  tajne a moze  se  reci  da  je  i  on  bio  takav mistican i  nedostupan , o  svojim  eksperimentima nije  puno  govorio drugima  u  koje nije  imao  povjerenje  a nije  ga  imao ni u koga ,novac  ga  nije  interesovao , moguce  da  je  neke  svoje  eksperimente  prekinuo  pod  pritiskom a isto  tako  mnoge  je  prekinuo  zbog  uvidjavnosti opasnosti koju mogu  donijeti  njegova  otkrica  za  covjecanstvo.  Mislim  da  je bio u pravu  ne  daj Boze  da  se  Ameri  docepaju  ili  provale  neke njegove  pronalaske  najvjerovatnije bi ovaj  svijet  se  vratio  u  robovlasnistvo i svi bi mi bili  njihove  sluge i  sva je  sreca  sto  je  vecinu  svojih  izuma Tesla  drzao u  glavi  i  ostavio je  samo nerazumljive  skice  nekih  svojih patenata,  a veliku vecinu  patenata  nije  ni patentirao .
Ova  tema je  zaista  zanimljiva i  dosta  je tu misticnosti  i maste
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #60 poslato: 22.01.2010. 19:17:59 »

Obicno se ne radi omalovazavanju Nikole Tesle. Bas naprotiv, mnogi pokusavaju da iskoriste njegovo ime da proture svakojake ideje. Mnogo toga se pripisuje Tesli iako on sa tim nije imao veze.
Sačuvana

momoze
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Momcilo Zelenika
Mesto: Laktasi
Država: BiH , RS
Poruke: 5


« Odgovor #61 poslato: 22.01.2010. 21:50:36 »

Evo  upravo  sam  sad slusao  vijesti  i da  su  se pojavile  neke  spekulacije  da  je zemljotres na  Haitiju  izazvan  svjesnom  radnjom jedne  velesile nesto  kao  neka  talasna  energija   nisam  najbolje  cuo na  radiju, a  too je  sve  objavila neka TV iz Venecuele  i Americka  TV mreza  CBS , sto nije  daleko  od  istine , navodno  to je  rezultat  projekta  HARP  a  taj  projekat  i jeste nastao na temelju Teslinih  radova.
Ako  je  ovo istinito  onda  je  to  katastrofa  za  ovaj  svijet , ja licno nemam  komentar  ali sam  moram  priznati  za cunami  koji je  navodno nastao nakon  zemljotresa u Indoneziji bio  ubjedjen  da  taj  cunami nije  izazvan  prirodnim  tektonskim poremecajem a  i  sada  vjerujem da  je to  istina to  je  bio  produkt neke (ne)humane sile.
Zasto  povezujem  HARP i  Teslu  evo  potaklo mi je nekakva  sjecanja  o nekim  clabncima koje  sam imao  prije a  i  ovaj  tekst  koji je poslao
immigre a  rijec  je  o  pismima  Nikole Tesle  sestricu Nikoli Kosanovicu , zaista  Tesla ne  samo  da  je  bio ispred  svog  vremena   nego je  i  daleko i ispred ovog vremena.  Gledano  u  nekom  tehnickom  smislu  nesto  novo i  revolucionarno na  polju  tehnoloskog  razvoja  poslije  polovine  20 vijeka  i nije  nista  novo  izumljeno , nego se  samo  tehnoloskim  dostignucima  unapredjuju  vec poznata  saznanja
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.32 sekundi sa 35 upita.