Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Mikrotik na Linksys WRT54GL  (Pročitano 4484 puta)
sokrat_h
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sokrat Hasanu
Mesto: Krusevo
Država: Macedonia
Poruke: 9


« poslato: 13.02.2009. 06:41:22 »

Zdravo svima!
Imam Mikrotik 2.9.27 instaliran na P4 sa R52H karticom, Antena je Amos 5, Imam i jedno 4 komada Linksys WRT54GL i svi su povrzeni preko WDS sa MikrotikAP. Pored WDS na Mikrotik ima i 4 do 5 klienata.

Nezavisno dali su konektirani svi Linksysi (dali je jedan ili svi 4) ping izmedzu Mikrotika i Linksys je vrlo velik od 5ms do 2000ms i cesto gubi pakete. I Linksysi imaju amos5 antene. Dalecina izmedzu Mikrotika i linksysa je negde od 100 do 500 metri, a signal Mikrotik sa najbliski Linksys je -42, a sa najdalecni -68.
Sa Mikrotik smo pocetnici i mozda je problem oko podesavanja ili detalje podesavanja, ili problem su Linksysi koi rade neki sa Tomato, a neki sa DD-WRT v23 SP2 fiemware.

Puno pozdrava
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.02.2009. 07:22:12 »

Uradi upgrade na noviju verziju Mikrotika.

Pobrini se da signali budu u opzegu -65 do -55 dBm, sve van toga moze da bude problem za konekciju

WDS rezim je smrt za mrezu, treba to da izbacis iz upotrebe.

Na klijente stavi usmerene antene. Amos5 je sektorska i nije dobro da se korsiti kao klijentska.

Sva merenja vrsi sa rasterecenom mrezom, bez korisnika i sa po jednim klijentom zakacenim na centralni AP.

Sačuvana

sokrat_h
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sokrat Hasanu
Mesto: Krusevo
Država: Macedonia
Poruke: 9


« Odgovor #2 poslato: 13.02.2009. 09:09:30 »

Hvala Pedza!
Uraducu upgrade na Mikrotik, isto mislim da jacina signala ide u opsegu kao sto si rekao -65 do -55, a za WDS znam da je to problem, ali ne znam kako deugcie da povezem WRT54GL rutere sa Mikrotik sem preko WDS posto i WRT54GL rade kao AP i na njih kace se klienti, zato na ove rutere imam amos5 antene.
Ako postoi neki drugi naci za povezivanje WRT54GL koi rade u AP modu sa Mikrotik MOLIMTE kazi pa makar i neki link za tutorial.

pozdrav
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 13.02.2009. 17:00:05 »

Pa ne moze da radi u AP modu i da radi kao klijent. To je moguce samo u WDS a rezultat vidis i sam.
Ako hoces da ti mreza radi kako treba, onda je radi kako treba. Sve sto pokusas da ustedis, platices dvostruko.

Po pravilu, na centralni AP treba da stavis vise interfejsa i antena (usmerenih) i da svaki AP na njega povezes na poseban interfejs. Ako isti nterfejs deli vise AP klijenata i jos na to isto se povezuju i korisnici, to je recept za uzas.
Sačuvana

sokrat_h
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sokrat Hasanu
Mesto: Krusevo
Država: Macedonia
Poruke: 9


« Odgovor #4 poslato: 14.02.2009. 07:54:59 »

U redu Pedza, koliko sam razumeo za stabilna wireless mreza treba da nabavim jos 3 do 4 kartice R52H i da ih montiram pored ona prva na Mikrotik, i zatim svaki Linksys da radi u Client mod i da ide na svaka kartica na Mikrotik posebno, znaci Linksysi da rade u Client mod da bi se prikacili na Mikrotik.
Jos jedno pitanje, u slucaju da izbacim neki Linksys i mesto njega da postavim drugi Mikrotik dali moze u ovaj vtori mikrotik da se postave 2 kartice R52H, jedna da radi kao Client da bi se povezala sa prvi mikrotik, a druga da radi u AP mod na koju bi se prikacivali obicni klienti.

Pedza hvala puno za informacije!!! i izvini pocetnik sam sa Mikrotik i neke stvari su mi skroz nejasne.

Pozdrav, Sokrat
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 14.02.2009. 19:55:17 »

Da, sve ide bas tako kako si opisao.
Sačuvana

sokrat_h
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sokrat Hasanu
Mesto: Krusevo
Država: Macedonia
Poruke: 9


« Odgovor #6 poslato: 15.02.2009. 02:52:52 »

Ok, Pedza hvala za info ja idem da radim.
Sokrat
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.011 sekundi sa 35 upita.