Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: telefonska dojava (report) na GSM  (Pročitano 2781 puta)
dugalix
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Dugalić
Mesto: Beograd - Užice
Država: Srbija
Poruke: 5


« poslato: 30.11.2011. 03:50:55 »

Ova tema bi trebala da pokrene nešto što liči na brainstorming u službi poboljšanja tehničkih mogućnosti u oblasti tehničke zaštite. Nadam se da sam u pravoj oblasti pokrenuo temu. Evo o čemu se radi: Kod instaliranja standardnog alarmnog sistema imate dve mogućnosti: 1. da povežete sistem na telefonsku liniju, sklopite ugovor sa monitoring službom i njima na dedicated receiver stiže dojava u formatu ademco contact id ili nešto slično tako da centar ima tačnu informaciju o svakom kritičnom događaju u vašem prostoru sa detaljima, 2. da dogradite paravox ili T-vox ili Punto+ ili nešto slično i onda za alarmno stanje ide telefonska glasovna poruka na izabrane telefone.
     Ja sam odavno već poželeo da napravim revoluciju u sistemima dojave tako što će korisnik alarmnog sistema dobiti direktnu poruku od alarmnog sistema u kojoj ima sve bitne podatke o događaju. To se može rešiti zasad na jedan način: dogradnjom GSM komunikatora koji se postavlja lokalno kod centrale, prima dojavu u nekom od formata ademco slow, silent knight, contact ID ili slično i na bazi nje generiše sms-ove koje šalje korisniku tako da su razumljivi prosečnom korisniku alarmnog sistema koji nezna da je npr kod 301 u contact Id formatu kod za nestanak mrežnog napajanja. Ova metoda je praktična, ali poskupljuje sistem dogradnjom skupe opreme.
     Moja zamisao je da se operativni deo logike sistema smesti u aplikaciju koja bi se kreirala za mobilni telefon. Tada bi po zamisli na poziv sa broja rezervisanog za telefonsku dojavu mobilni telefon automatski ili na upit korisnika primio poziv, uspostavio modemsku vezu sa centralom alarmnog sistema i primio poruku u formatu:

CCCC Q EEE GG ZZZ
CCCC = customer (subscriber account number)
Q = event qualifier, E = new event, R = restore
EEE = event code
GG = partition number, 00-08 (always 00 for non-partitioned panels)
ZZZ = zone ID number reporting the alarm (001-099), or user number for open/close reports.
* System status messages (i.e. AC Loss, Low Battery) contain zeros in the ZZZ location.

Primljenu poruku bi preveo uzimajući podatke iz tabele u memoriji koja je prilagodiva za korisnika i sadrži nazive zona, centrale i pojedinačne detalje. po završenom prijemu poruka bi bila ispisana na displeju kao popup. Ovako se server za dojavu u monitoring centru zamenjuje softverom u mobilnom telefonu korisnika koji prevodi primljeni kod u tekst razumljiv za korisnika. Svakom korisniku se to čini sigurnije i pouzdanije. Oslanjanje na usluge trećih lica u bezbednosti lične imovine može biti praćeno rizikom kašnjenja, nesporazuma, nemogućnosti intervencije zbog saobraćaja, udaljenosti i na kraju je uzrok nepoverenja i nesigurnosti klijenta.

Želeo bih da čujem da li je ovakav projekat izvodljiv, koga da pitam i  kako bi trebalo da se pristupi razvoju ovakve aplikacije. Ne poznajem dobro principe rada softvera u mobilnim telefonima na različitim platformama, pa sam na nepoznatom terenu. Ako imate ideju spreman sam da slušam. Napominjem da je razvoj aplikacije nekomercijalan već ima za cilj da poboljša usluge pružene korisnicima sistema tehničke zaštite
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 30.11.2011. 20:49:33 »

Nema razloga da bude neizvodljivo. Orogram terba daproverava SMS poruke na telefonu i u njima traži sekvencu po kojoj prepoznaje da se radi o poruci od alarma. Nakon toga samo treba da protumači kodove...

Jedina mana tog pristupa je što mroaš da napraviš po aplikaciju za svaku platformu koju tvoji korisnici mogu upotrebljavati na mobilnim uređajima.
Sačuvana

dugalix
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Dugalić
Mesto: Beograd - Užice
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 01.12.2011. 06:10:54 »

A da li je moguće da izrađena aplikacija nadzire telefonske pozive, automatski dogovara na poziv sa broja dodeljenog za dojavu i primi DTMF sekvencu koja nosi ključnu informaciju? Dalje je lako za lookup po spisku šifri. Zanima me ko može da napravi ovaku aplikaciju za android platformu.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 01.12.2011. 19:55:48 »

Teoretski nje neizvodljiovo ali je to vrlo komplikovano da se napravi i verujem da ti se ne ispalti da nekoga angazujes za takav posao.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.999 sekundi sa 35 upita.