Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Telekom (nas) ponovo jase...  (Pročitano 16412 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #25 poslato: 26.08.2008. 02:15:22 »

Stvarno ne kpairam da ti stvarno mislis da je listing koji mozes da dobijes od telekoma tacan?!?! Ne kapiras da u taj listing mogu da stave sta god zele, ne postoji nacin da iko proveri da li je to sto su napisali tacno.

S druge strane, elekticno brojilo se nalazi kod tbe i ono neprikosnoveno belezi potrosnju i na to EDB nema nikakvog uticaja, osim sto mogu da dodju da procitaju stanje a i to mogu samo ako im ti to dozvolis, a ti mozes da proveravas stanje kad god pozelis.

Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #26 poslato: 26.08.2008. 02:38:21 »

na el. brojilu imas cifre koje jednoznacno pokazuju potrosnju u W.. ne treba ti nikakav spejs satl od stana, na svakom uredjaju (cak i obicnoj sijalici) pise koliku snagu u Watt-ima potrosi za 1h. potrebno je samo da izmerena i napisana vrednost budu iste (za npr. sat merenja u ovom slucaju). mozes da izmeris gresku merenja jako precizno (sa malo strpljenja).
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #27 poslato: 26.08.2008. 05:59:17 »

I sve je to lakse iskontrolisati nego jedan papir gde pise gde pise kako je potrosen svaki impuls?Huh? Papir na kojem ti je sve sazvakano je manje merodavan od nekog kruga koji ti se vrti u strujomeru i nista vise Huh??
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #28 poslato: 26.08.2008. 06:16:35 »

Da, i to samo iz jednog razloga, sto taj papir ne vredi ni pisljiva boba. Ne mozes da ga upotrebis cak ni kao toalet papir, jer je krut smile

Na dnu tog papira nedostaje jos samo da pise:

"Ovo je tacan izvestaj, casna pionirska."

Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #29 poslato: 26.08.2008. 07:14:54 »


Papir na kojem ti je sve sazvakano je manje merodavan od nekog kruga koji ti se vrti u strujomeru i nista vise Huh??

taj krug je jako sofisticirana naprava, i meni je licno zao zbog toga sto ga menjaju nekim digitalnim spravama, uskoro.. njima bas i necu verovati.. konzervativac, sta ces...

Na dnu tog papira nedostaje jos samo da pise:

"Ovo je tacan izvestaj, casna pionirska."

smile bas to...
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #30 poslato: 26.08.2008. 18:27:03 »

Све у свему без мобилне телефоније се не може, како пословно тако и приватно. Остаје нам сам да гутамо како нам сервирају. Ипак ми Срби смо навикли на такве ствари већ одавно.
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #31 poslato: 26.08.2008. 23:50:44 »

Ne mogu da verujem sta sam procitao. Kakvi su to argumenti, "sofisticirana sprava" . Vazi
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #32 poslato: 27.08.2008. 01:02:15 »

zasto ne mozes da verujes? znas nesto o tome?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #33 poslato: 27.08.2008. 06:42:38 »

Who's the man, jel znas ti uopste kako radi elektricno brojilo?
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #34 poslato: 27.08.2008. 08:14:49 »

На папиру од телекома може да стоји било шта. Нека ти од сваког позива украду само по један секунд они су за годину дана зарадили доста само на теби.
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #35 poslato: 27.08.2008. 23:42:36 »

Onaj ce da ukrade jednu sekundu na svakom pozivu i bice dobar samo na meni. Mada i tu jednu sekundu MOZES da proveris jer imas na tvom telefonu vreme trajanja poziva, ali ne znam sto ovo kazem kada cete sada reci da sje MTS u dilu sa NOKIJOM i Samsungom ..... Ali EPS neka ubrza onaj krug za jednumilisekundu ti nikako ne mozes da ga uporedis sa tvojom evidencijom. Da, znam, sofisticirana sprava. Ja sam pitao sta uliva vise poverenja listing poziva ili brojilo i ja nisam dobio nijedan argument koji bi me ubedio , sem mozda pristrasnih i defintivno nebitnih informacija vezanih za poredjenje. Detaljna specifikacija ili krug koji se vrti . Moj izbor je detaljna specifikacija, vas izbor brojilo. AMIN
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #36 poslato: 28.08.2008. 00:01:45 »

moram da tu kazem da debelo gresis i u vezi jednog i drugog slucaja.


Mada i tu jednu sekundu MOZES da proveris jer imas na tvom telefonu vreme trajanja poziva

onaj ko je na postpaidu, ne moze da proveri to, jer se na pocetku uspostave poziva skida ceo minut, pa dovoljno je da imas jedan razgovor manji od minute i vec se nese slagati evidencija listinga i telefona. a cak i da nema toga, normalno da je da usled razlicitog sinhronizma centrale i telefona moze da se desi da se razgovor razlikuje bas za jednu sekundu (jer se na nju i zaokruzuje)


EPS neka ubrza onaj krug za jednumilisekundu ti nikako ne mozes da ga uporedis sa tvojom evidencijom. Da, znam, sofisticirana sprava.

el. brojilo je zapecaceno, pa ako EPS zeli da ga ubrza, mora mu fizicki pristupi, sto ne moze bez tvog znanja. u svakom slucaju, uvek mozes izvrsiti merenje... i to jako precizno.

ja ne kazem da EPS ne krade a da telekom krade... ali je u slucaju EPS-a jako lako proveriti da li placas vise nego sto trosis.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #37 poslato: 28.08.2008. 00:08:34 »

Dobro, recimo da imaš trajanje svakog poziva. Možda imaš i količinu prenetih podataka, i broj poslatih MMS i SMS poruka. Problem je dovesti te podatke u korelaciju sa cifrom na kraju računa. Da li za tebe važi cenovnik paketa "Alo bre", ili su te bez pitanja prebacili na "Đes ba"? Koliko košta uspostava veze u zelenoj tarifi, a koliko u plavoj? Da li se u okviru "besplatnih minuta" razgovor zaokružuje na minut, 30s ili na sekund? Isto pitanje, samo kad se potroše svi "besplatni minuti"? Koliko imaš "besplatnih" MMS poruka? Da li se minuti/MMS/SMS poruke prenose iz meseca u mesec? Da li je svaki treci minut razgovora besplatan? Da li se plaća PDV na "besplatni minut"? Kolika je obračunska jedinica za prenos podataka? Da li se obračunava neuspešan pokušaj konektovanja?
I kada posle cirka 6meseci proučavanja konačno misliš da si provalio koliko te šta košta, rešiš da ,kao Đuro, odeš na more, a kad tamo - ROMING! Cheesy
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #38 poslato: 28.08.2008. 14:05:22 »

Samo da stanje radi kako treba, lako bih se ja snashao u svemu... Ali kad ni to kao neka najobichnija usluga ne funkcionishe, onda do klinca... Na telenoru i vipu sve radi u realtime. kako obavish razgovor, proverish stanje, odmah vidish promenu.
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #39 poslato: 29.08.2008. 03:30:24 »


Dobro, recimo da imaš trajanje svakog poziva. Možda imaš i količinu prenetih podataka, i broj poslatih MMS i SMS poruka. Problem je dovesti te podatke u korelaciju sa cifrom na kraju računa. Da li za tebe važi cenovnik paketa "Alo bre", ili su te bez pitanja prebacili na "Đes ba"? Koliko košta uspostava veze u zelenoj tarifi, a koliko u plavoj? Da li se u okviru "besplatnih minuta" razgovor zaokružuje na minut, 30s ili na sekund? Isto pitanje, samo kad se potroše svi "besplatni minuti"? Koliko imaš "besplatnih" MMS poruka? Da li se minuti/MMS/SMS poruke prenose iz meseca u mesec? Da li je svaki treci minut razgovora besplatan? Da li se plaća PDV na "besplatni minut"? Kolika je obračunska jedinica za prenos podataka? Da li se obračunava neuspešan pokušaj konektovanja?
I kada posle cirka 6meseci proučavanja konačno misliš da si provalio koliko te šta košta, rešiš da ,kao Đuro, odeš na more, a kad tamo - ROMING! Cheesy

Ovde ima istine, ovo su vec neka konkretna pitanja..... Ali meni kada stigne racun za struju samo slegnem ramenima i platim . Mogu samo da cutim i smrdim
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #40 poslato: 29.08.2008. 03:50:26 »

na rachunu za struju ti lepo pise!
koja zona i koliko para i koliko si potrosio!
uzmes lepo i izracunas na digitron.. saberes.. i vidis da li ti se poklapa! ako da.. onda to je to.. ako ne.. zali se EPSu!
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #41 poslato: 29.08.2008. 16:43:15 »

Na telenoru i vipu sve radi u realtime. kako obavish razgovor, proverish stanje, odmah vidish promenu.


Pa i nema razloga zašto servis kao ovaj ne bi radio u real-time, ja sam totalni neverni toma i samo mi je u glavi da zbog njihove koristi servis je namontiran kako njima odgovara, upravo sa kašnjenjem, tipa refreshuj se za 10 minuta... Čekam februar da bežim od lopova.

Inače, ja se potpuno slažem sa Peđom, dokle god je nešto u mom posedu i u to nešto mogu uvek da imam uvid... Šta nije jasno Cheesy
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #42 poslato: 29.08.2008. 20:10:15 »

Kako da ne...realtime kod VIPa...hahaha..Pa meni su u roku od minuta poslali poruke da sam potrosila prvo 50%,pa 100% minuta.Kazu-pogresili..Ma sve je to isto,sva tri operatera.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #43 poslato: 29.08.2008. 21:19:23 »

Код Теленора стање се рефрешује најкасније за сат времена. Проверено...
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.412 sekundi sa 36 upita.