Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: sta mislite o RTS-u?  (Pročitano 22681 puta)
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« poslato: 10.06.2007. 19:18:16 »

starla se dohvatila u kmentaru RTS-a pa eto sta milite o RTS-u

iskreno mislim da je rts mnogo bolji nego sto je bio i da je to evidentno...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #1 poslato: 10.06.2007. 21:06:48 »

Jeste bolji, ali ja mislim da nije on tolko javni servis cele zemlje kolko se predstavlja. Mislim, ajde sve to, dnevna politika i to... Ali samo beograd beograd i beograd! Ima tek poneka emisija koja pomalo proseta po celoj srbiji, mora to vise... Ako nista, ono zato sto ga svi placamo a ne samo beogradjani! Trebali bi oni da imaju studije i po ostalim gradovima, ko pre...
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #2 poslato: 11.06.2007. 02:41:30 »

malo mi je bezsmisleno da placam 350 din. za serije u udarnim terminima koje se repriziraju pa 1000. put.
Napredovali su u sportskom programu, ali je za javni servis to manje bitno.
B92 npr (ne ulazim u uredjivacku politiku) ima mnogo bolje organizoanu infrastrukturu i pristup (dovoljno pogledati sajt)

Zanimljivost: na BBC-jevom sajtu do penija je prezentovana potrosnja novca od pretplate

daleko su ipak od j.servisa
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 11.06.2007. 06:33:23 »

Gde idu nasi novci od pretplate???
Milion puta samo videli reprize Pavicevih serija,zar ne mogu jednu kvalitetnu seriju ili film da kupe?Deciji program je za pohvalu.Diznijeve crtace obozavam,a i tobogan me podseti na detinjstvo smile.Informativni program je ocajan,i   nekako politicki mi naginju ka DSS.Kvalitetne muzike nema,ali bar nema ni  Granda.
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #4 poslato: 11.06.2007. 08:07:45 »

Mnogo je bolji, sadrzhaj dnevnika pogotovo, ali nekako je jako siromashan po sadrzhaju s obzirom da ima zagarantovane kakve-takve prihode od pretplate. Shto se tiche repriza domacih tv serija to stvarno ume da bude dosadno, te bi trebalo voditi vishe rachuna o tome kada je serija koja se reprizira davana zadnji put.

'ajde  neka kao nemaju love za nova ostvarenja, ali ne vidim zashto ne bi mogli da malo prikazuju klasichna i kultna ostvarenja iz proshlih decenija, makar da ove mladje generacije dobiju priliku da odgledaju neke sadrzhaje koje je moja generacija pratila.

Shto se tiche crtaca mislim da bi trebalo posvetiti pazhnju i japanskim anime ostvarenjima, neke serije kao Robotech npr. nikada nisu prikazane do kraja, a imale su fantastichno dobru sinhronizaciju. Eto u staroj Jugi kada je meni bilo 6-7 davani su crtaci sa Garfildom pa ako nemaju love za nove filmove o Garfildu mogu bar to da pokushaju da otkupe (ovo je samo primer).

E da i ja volim one diznijeve crtace shto se daju samo mi je sinhronizacija na starim bila mnogo, ali mnogo bolja od ove danas. Posebno mi nedostaje ono sa Paja Patkom vatrogascem ili onaj Shilja I Sportovi serijal.

Mislim - ovo je ludachki zakljucak, ali kod Sloba je RTS bio totalno ispiranje mozga, ali je bio mnogo sadrzajniji u shirinu.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #5 poslato: 11.06.2007. 15:56:06 »


Mislim - ovo je ludachki zakljucak, ali kod Sloba je RTS bio totalno ispiranje mozga, ali je bio mnogo sadrzajniji u shirinu.


to je tacno, ali je to tada bila tekovina 80ih (koje su bile bogate i kulturno), nije nesto Sloba uticao na to svojom "uredjivackom politikom"
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #6 poslato: 11.06.2007. 16:39:18 »

polako mi bi u srbiji sve odmah, a ko nije shvatio do sad da nista se ne stvara preko noci, mislim da ce rts biti bolji i bolji, starlica im zamera sto naginju dss mozda zato sto dss ima neku najotvoreniju nacionalnu ( molim vas da se ne razbezite vristeci na pomen reci nacionalno) politiku, nesto slicno radi B92 samo sto su oni "cedisti"  i non stop zavdjaju narod i trenutno su izvor podele srbije na navodno neku tupavu, tradiconalnu, konzervativnu srbiju koja se lozi na Cecu i Gucu a sa druge strane je toboze divna, mlada, prepametna liberalna evrointegraciska srbija ( citaj Beograd) koja ide na koncerte pepersa i EXIT... zato mi se svidja ta politicka umerenost rts  koji  ne potencira na pravljenju tih razlika ( do kada vise da se delimo), jer je to toliko ograniceno da mi se povraca od toga...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 11.06.2007. 17:01:14 »

Zar ne moze kod nas da uredjivacka politika bude nepristrasna,i ne navijacka?U zamlji Srbiji svaka televizija ima svoje politicke favorite,sto je jadno.B92 navija za ove,RTS za one...i to sve rade tako providno!I te deobe na ovu i onu Srbiju prave samo vece zlo.
Tijanic se ponasa kao da je on izmislio televiziju uopste,a covek je u svakoj vlasti bio neka faca.Pa i sa Mirom je bio ortak,koliko se ja secam.
Meni je dnevnik isti kao i pre.Ne vidim nekog poboljsanja,osim u voditeljima,koje je Tijanic sa sobom doveo.
Jedino sto ima nekog poboljsanja sto se tice sportskih desavanja,tj.prenosa...
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #8 poslato: 11.06.2007. 22:59:40 »

Fon, ti malo malo, pa povezujes Cedu sa B92. Ja pratim vesti na b92 cesto (radio i web uglavnom), i ne vidim da pominju Cedu vise nego bilo koga od politicara. Malo panicis. Gotovo da ga nema uopste!

A poredjenje rts i b92 sto se srbije tice ne moze da postoji. RTS je javni servis i ima obavezu da "servisira" razlicitih programskih interesenata, dok b92 kao komercijalna stanica ima svoj profil.
Ja ih cenim zbog toga sto imaju svoju ciljnu grupu, ne trude se da privuku bilo kakvo gledaliste kic programom. Samo sto me je veliki brat zestoko izdemantovao u ovome...to jedino smile
Sačuvana
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 12.06.2007. 00:37:14 »

RTS NIJE javni servis Srbije, kako se deklarise. Najzhalije su mi pare koje se za njih odvajaju. Neka se i odvajaju, ali NEKA IZBACE REKLAME (i, naravno, poboljsaju kvalitet programa)! Po onoj staroj "umiljato jagnje 2 majke sisa", samo shto ovo nije cak ni umiljato!
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #10 poslato: 12.06.2007. 06:01:56 »

b92 je dao 20 000 000 dinara za cedinu kompanju a pride TVb92 posluje sa gubitkom tako da od ciljne grupe nema vise nista bice sve vise i vise komercijalnih "stvari" na b92, a sto se tice reklam na RTs-u obim reklamnog bloka je sveden na minimum,  a ako obratite paznju na HRT-ove koji su odmakli od nas mnogo po pitanju javnog servisa i oni imaju reklame, znaci neki optimum reklamiranja je dozvoljen... a i ne placaju svi, cak velika vecina ne placa pretplatu...u   srbiji se nista dobro ne desava  brzo preko noci, mora to kodnas da se gnjavi, ali bice bolje...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 13.06.2007. 17:28:01 »

Dali si znao da Srbija ima 2 javna servisa?Ja iskreno nisam,btw taj drugi mozes da gledas samo na kablovskoj.Radi se o TVNS,a gde je tu logika i ja se pitam...Sto se tice B92 po nekim anketama kojima inace ne verujem oni su fensi TV koju gleda Beograd,mladja populacija,i tako to...Resto Srbije,kazu voli Pink,a stariji RTS.
Takodje kazu na B92 da njih gledaju ljudi sa visom i visokom skolom,a da ovi sa manje skole gledaju opet Pink i RTS...
Osim sto je glupo,ovo je i mizerno,jer B92 polako postaje kopija Pinka,sa sve onim reality programima.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #12 poslato: 15.06.2007. 04:48:39 »

pa to je javni servis vojvodine...

a ta nebuloza sa viskom obrazovanjem ne pije vodu jer ne vidim sta bi to jednog intelektualca privuklo programu televizije B92 ( na stranu sto visoko obrazovanih ima 5% u srbiji, sa tolikom gldansocu ne bi mogli ni mesecnu za gradski, jednom zaposlenom da plate  icon6 ), u tom smislu RTS je dosta jaci od svih TVstanica u zemlji... B92 je odavno presao da bude kulturni bastion , jer je insistiranje na toj kvazi urabanosti postala vec ogavna... tako da mi se sad povrac od likova koji se deklarisu kao urabani, sta bi to tacno trebalo da znaci, glupost totalna... ja sam mnogo gotivio b92 i sad ga mnogo cesce gledam od ostalih, ali milim da ce RTS postati uskoro lider (ako vec nije) i u kvalitetu programa i kadra... a to da nije jos uvek javni servis onakav kakav bi mi voleli da bude to je tacno... ali obratite paznju da jedini RTS ima autorske emisje, ostali uglavno kupuju i prevode tudje... ne znam da li i jedan jedini novinar b92 ikada mrdnuo van beograda po srbiji.. nije naravno, zato sto je za njih beograd srbija... jenom je neko napisao :srbija je favela beograda"  icon2 smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 15.06.2007. 05:46:57 »

A Vojvodina je u Pakistanu???Pa drzavni javni servis je za celu drzavu,a ne za uzu Srbiju,bez Vojvodine....Nekako mi tu nema logike...
Zalosno je da Srbija jeste Beograd i da ostali delovi Srbije polako ali sigurno odumiru,kako privredno,tako i u svim ostalim segmentima.Kako pocnes da gledas TV zapanjis se koliko ima priloga iz Beograda,i koliko se o Beogradu govori.Ostatak Srbije kao da ne postoji.

Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #14 poslato: 16.06.2007. 16:52:10 »

(at Knezofil) Sloba sam pomenuo kao vremensku odrednicu a ne kao "urednika", obrati malo pazhnju. Nego nije mi jasno kako to mislish da su 80-te bile kulturno bogatije? Mislish kulturno bogatije u Srbiji ili u svetu uopshte?

BE 92 je de facto partijska (DS, GSS, LDP) televizija kao shto je nekada bio RTS. Razlika je jedino u tome shto to kod njih nije tako lako uochljivo kao onda na RTS kada si posle maratonskog dnevnika sledile opet maratonske specijalne emisije znate vec o kome i chemu.

Ako je Starla u pravu za postojanje 2 Nacionalna servisa od kojih je drugi TVNS to je onda vec opasna stvar. (Ne mora separatizam samo oruzhjem da se sprovodi)

Da se vratim na RTS, njihove politichke emisije su npr mnogo kompletnije i potpunije nego na BE 92, chak je i PINK po tome pitanju za nijansu napredniji. Ono shto ja zameram RTS-u je to shto malo vishe ne forsiraju reprize starih kulturnih sadrzhaja, makar na dvojci ili pak da uvedu poseban kanal za to poshto im je prostor i ovako skuchen. To bi bilo najsvrsishodnije za mladje generacije kako bi se smanjio uticaj BE 92 i PINKA koji svojim jednostranim Gucha-EXIT sadrzhajima ciljno em dele em zatupjuju one koji dolaze i prave podeljeno kulturno totalitarno drushtvo.
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #15 poslato: 16.06.2007. 18:20:09 »

Realno , RTS  se mnogo popravio u odnosu na period pre 2000, imaju dobrih voditelja , a i filmski program takodje ,kulturni bi mogao da bude bolji. Neko pomenu i to da se pricha samo o Beogradu , pa na RTS u bar imaju "Srbiju danas" , i "Zikinu sharenicu", pa opet i moze neshto da se vidi, shto ne bi mogli reci za ostale televizije.
Ostaje jedino pitanje te pretplate. Niko nikog ne mozhe naterati da placa ono shto ne zeli da gleda , ali ovo je Srbija.
 A shto se tiche B92 ,svojski se trude da po pristrasnoshcu i jednoumljem  dostignu RTS iz najgorih dana ! Voleo sam njihove serije poput Veselih sedamdesetih i emisije o prirodi , ali stvarno im ne treba tolika politichka ostrashcenost .
Kada ih chovek gleda ima osecaj da su beogradska televizija !
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 16.06.2007. 18:22:57 »


(at Knezofil) Sloba sam pomenuo kao vremensku odrednicu a ne kao "urednika", obrati malo pazhnju.

hvala, od sad cu posebno obracati paznju kad citam tvoj post!

Nego nije mi jasno kako to mislish da su 80-te bile kulturno bogatije? Mislish kulturno bogatije u Srbiji ili u svetu uopshte?

svakako kulturnije od 90ih, i kod nas mislim, ne pricam o BBCju
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #17 poslato: 19.08.2007. 04:37:33 »

Kako smo osudjeni na repriziranje domacih serija na RTSu,tako smo poceli da gledamo i reprize "48 sati svadba"...Dokle bre vise???Zar nema nista pametno da se emituje?I da...ovde u Bgu mali milion stanica tako da njih boli uvo za one u ostalim delovima Srbije koji moraju da gledaju RTS...A kao jedna od njih je RTV Vojvodine,iliti nacionalni servis.Kako je moguce da postoje 2 nacionalna servisa?I ko to pa njima placa pretplatu? Tongue
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #18 poslato: 19.08.2007. 16:53:34 »

Ja ne razumem shto placam kablovsku SBB-u i njima pretplatu. Shta ako pochupam kablove i stavim total tv, hocu li i onda placati pretplatu uz struju ?
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #19 poslato: 19.08.2007. 17:39:43 »

RTSu placas "privilegiju" da gledas njihov program, kako god on stigao do tebe. Kablovska ti  naplacuje distribuciju tog servisa.
Sačuvana
velika
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 19.08.2007. 18:34:13 »

Bunili se ljudi iz nekog tamo sela, placaju pretplatu, a uopste nemaju prijem RTS-ovih kanala, niti su ih ikad imali...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 19.08.2007. 19:12:44 »

Ok bi bilo placati pretplatu da je RTS na nivou RAIa ili HRTa,ali nazalost nama RtS slabo sta kvalitetnog nudi Sad.I upravo to,zasto placati nesto sto ne gledas?Jos i prete sudom...mislim Tongue
Zar nam nije ova vlast dok smo demonstrirali protiv Slobe nije obecavala drugaciju TV,i besplatnu TV?Zar nas nisu nagovarali da ne placamo struju,u znak protesta?E sad se ponasaju isto kao i ti protiv kojih smo demonstrirali...
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #22 poslato: 20.08.2007. 05:53:11 »

Sto se mene tice RTS moze komotno da se ukine posto za mene nista sto prikazuju nije ni malo zanimljivo da bi mi privuklo paznju gledanja!Jedino sto volim da gledam na RTS je jutarnji program i nista vise!
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #23 poslato: 25.08.2007. 00:16:08 »

Ne mogu da verujem!!!!Zar je nekome iz RTSa stalo sta mimislimo o kadru koji za tu kucu radi,i programu,ili je ovo sala Tongue
Ocekujem da se na forum javi,sledeci,sad Tijanic licno Tongue,da mi objasni zasto se emituje tolika kolicina shita na javnome servisu...

Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #24 poslato: 28.08.2007. 05:56:18 »

klackalice pretpostavljam da si ostao bez teksta... izvini se coveku  Sad  hehehe...

Ocekujem da se na forum javi,sledeci,sad Tijanic licno Tongue,da mi objasni zasto se emituje tolika kolicina shita na javnome servisu...

 icon6 ja bih uveo pretplatu samo za beogradjene jer i onako svaka emisija "iole" javnog karaktera je vezana za beograd, valjda van beograda ni nema nista, kao sto jedan tzv. politicki analiticar opisa nedavno autoput horgos- pozega, na tv avali, kao "...autoput u nista..."  grrrrrrrr  ... auuuu, odavno se nisam tko "ispsovao" tj. ispricao sa svojim Tv-om kao to vece...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.045 sekundi sa 36 upita.