Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: ,,,,,CRNA PRUGA  (Pročitano 15637 puta)
SOPHIE
Gost
« poslato: 02.03.2004. 20:38:33 »

,,,TAJ NOVI COVEK,nastao  u  tudjem svetu,morao  je  da  zaboravi  sve  sto  je  ostavio  u kraju  iz  kojeg  su  ga  nekada  odveli....ali  ono  osecanje  nelagodnosti  nikada  nije  potpuno  nestalo.Naprotiv,sa  godinama  i  sa  staroscu  javljalo  se  sve  cesce>uvek  ista  crna  pruga   koja  mine  grudima  i  presece  ih  narocitim,dobro  poznatim  bolom  iz detinjstva,koji  se  jasno  razlikuje  od  svih   muka  i  bolova  sto  ih  je  kasnije  zivot  donosio......
                                                    Ivo Andric/Na  Drini  cuprija
Sačuvana
elmed
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 50


« Odgovor #1 poslato: 05.03.2004. 00:25:40 »

Hvala na citatu. Cheesy sosinice
Sačuvana

aja
hiphop
Gost
« Odgovor #2 poslato: 19.03.2004. 18:31:13 »

...moja je greška što prilazim mnogo kritički ovakvim stvarima ali
bolje da naš školski sistem malo redukuje neke sadržaje....recimo
ja bi Andrića rado zamenio Millerom ,njegove su priče ok...ali knjige
su da otkineš ....
Vi u rasejanju...ne budite nostalgični...jel na našim licima možete
da vidite neku drugu sliku pa nek vam je za nauk !
Sačuvana
SOPHIE
Gost
« Odgovor #3 poslato: 20.03.2004. 23:42:30 »

U potpunosti se slazem s tobom,,,,sto se lektire tice...
Umesto Milera predlazem ZOE VALDES/SVAKODNEVNO NISTAVILO/
...NO  DECA  NE  CITAJU  NI  ALANA  FORDA  A  KAMO  LI  LITERATURU
PS,,,,,ANDRICA  NE  DIRAJ,,TO  JE  IPAK  KLASIKA
SRDACAN POZDRAV/SOFIJA Tongue
Sačuvana
hiphop
Gost
yo
« Odgovor #4 poslato: 23.03.2004. 22:14:31 »

...ma klinci i dalje previ[e vremena troše na neko čudno gradivo...
sve to je samo mučenje mladih ljudi...kada danas mogu na jednoj cd enciklopediji da imaju pod rukom sve što im zatreba...ja bi tu isforsiro malo više strane jezike i računare...malo više veštine u srednjim školama jel ljudi ono iz srednjih užičkih škola dolaze kao sa nekom diplomom da znaju i praktišan zanat ali to se uši tek kasnije....
to se neće nažalost promeniti...ali eto...niko nije savršen....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 26.03.2004. 05:53:52 »

Ne cita se samo da se skupe informacije. Nekada je citanje samo po sebi unapredjivanje.

Mislim da se lako u razgovoru primeti ko je nacitan u zivotu a ko nije.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #6 poslato: 26.03.2004. 06:55:06 »

važi to....
samo statistika kaže da danas školarci mnogo malo čitaju...kao jure samo ekranizovane verzije knjiga što je loše...sa jedne strane...ovo je vrlo relativna stvar...rečnik je bitna stvar...ja sam nekada bio strastveni čitalac i mislim da je to bilo dobro tada ali da sam sada klinac kao ovi po kraju mislim da bih i ja provodio vreme drmajući Counter Strike i fudbalicu nego uz knjigu! To je evidentna stvar ! Pogrešno se formira sistem vrednosti kod nas od početka... :?  Mi samo se trudimo konstantno da postignemo kulturu žiljenja koja se izgubila negde u vihorima balkanskih ratova i mešavina različitih verovanja...maglovita emancipacija će uvek biti trivijalna stvar !

Nego ovako ! Moja devojka je izdala knjigu pre nekoliko godina i ima negde oko 200 primerka iste za prodaju ! Ima li neko ideju gde i kako da ih prodamo! Radi se o romanu :Umaći ogledalu: i u formi je manjeg romana od oko 100 strana...izdat je za izdavačku kuću iz Crne Gore !
Mi bi bilo zadovoljni kad bi uspeli da 'uvalimo' te knjige i za manje od 50 din po kom.! Logičan sled stvari bi bilo da organizujemo neku izložbu pa da dovedemo nekog profu ali...
ako ima zainteresovanih dopremićemo primerak knjige ako ste u Užicu a ako ste vani onda poslaćemo poštom !
Mi smo za sve moguće solucije !! ako neko čuje i veruje u knjigu onda nek se javi !!!!!!!
Hvala !!!!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 27.03.2004. 02:38:13 »

Na http://www.uzice.net/knjizara/ su dati prikazi knjiga uzickih pisaca i izdavaca. Ako ti je devojka Uzicanka onda moze da udje u taj izbor.

Treba da obezbedite strucan prikaz knjige i da mi ga posaljete. Treba mi i slika naslovne strane. Kako je to radjeno za druge knjige videces na sajtu.

To vam svakako moze pomoci da je promovisete.

Pedja
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #8 poslato: 03.05.2004. 23:27:31 »

YO šta bi za knjižicu ? reče ivan da je spemio recenziju....
ali prodaja online nikako ne pomera... :cry: ...mislio sam da je
to dobra ideja...izgleda da sam pograšio...no dobro...
šta je tu je...
Sačuvana
orso
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 20



« Odgovor #9 poslato: 15.06.2004. 21:27:09 »

u pravu si uvek kada osetim crnu prugu setim se zasto sam otisao
Sačuvana
KOSITI
Gost
« Odgovor #10 poslato: 28.06.2004. 00:01:37 »

Potpuno su svi upravo, nije samo crnu prugu vec i dugu dugu.
Kada god osetim dugu dugu pomislim da je gore gore, nego dole.
Ali dole su fundamenti, bilo u mislima, knjigama...... , bilo u uzickoj prsuti.
Dole su osnove ne poljuljane, bilo u klekovaci......, bilo u snovima.
Ne samo crna pruga vec iduga duga kao pruga!
Sačuvana
macka mau
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 166



« Odgovor #11 poslato: 28.06.2005. 01:32:20 »

Henry Miller u skolskoj lektiri to bi bilo nesto najbolje sto coveku u zivotu bi moglo da se dogodi
apsolutno najbolje
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #12 poslato: 02.09.2005. 14:45:43 »

Cheesy Skidam kapu Mileru i nekim drugim piscima . Ali zar nemislite daje Nusic sada mnogo vise aktuelan nego sto je ikad bio

skaut
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 03.09.2005. 06:19:55 »

Nušić je uvek aktuelan, ništa manje ili više sada nego nekada. Nivo ljudske gluposti je odavno dostigao gornji limit, prosto ne može da bude gore.
Sačuvana

skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #14 poslato: 09.09.2005. 15:13:52 »

:oops:  :-o  :arrow:

Slazem se . Ni Nusic i Domanovic zajedno nemogo da opisu danasnji nivo gluposti i pohlepe koja je zavladala ovim belim svetom
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
losemi
Gost
« Odgovor #15 poslato: 05.03.2006. 02:04:25 »

# Bojimo se onih koji vise mogu  nego sto znaju. Ako im se usprotivimo, oni ce nam pokazati da jos vise mogu nego sto znaju. #

Branislav Nusic
Sačuvana
Mina grkinja
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #16 poslato: 06.03.2006. 22:53:42 »

KAD SI DALEKO,PA TI TREBA TAMO NEKO,IZ RODNOGA KRAJA ,IZ TVOG ZAVICAJA, PESMOM KRENI I SVE IH SPOMENI!                                       Pesma je lek za nas koji smo daleko.
Sačuvana
crusader
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 39


« Odgovor #17 poslato: 25.05.2006. 09:27:46 »

:-o
'Мисли су нам увек при руци. Зашто онда да пишемо и кад их уопште немамо'.
(Грибоједов)
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #18 poslato: 05.03.2009. 13:46:53 »

Ima narodnih priča koje su toliko opštečovečanske da zaboravimo kad i gde smo ih čuli ili čitali, pa žive u nama kao uspomena na naš lični doživljaj. Takva je i priča o mladiću koji je, lutajući svetom i tražeći sreću, zašao na opasan put za koji nije znao kuda ga vodi. Da se ne bi izgubio, mladić je u debla drvetâ pored puta zasecao sikiricom znake koji će mu docnije pokazati put za povratak.

Taj mladić je oličenje opšte i večne ljudske sudbine: s jedne strane opasan i neizvestan put, a s druge, velika ljudska potreba da se čovek ne izgubi i snađe, i da ostavi za sobom traga. Znaci koje ostavljamo iza sebe neće izbeći sudbinu svega što je ljudsko: prolaznost i zaborav. Možda će ostati uopšte nezapaženi? Možda ih niko neće razumeti? Pa ipak, oni su potrebni, kao što je prirodno i potrebno da se mi ljudi jedan drugom saopštavamo i otkrivamo. Ako nas ti kratki i nejasni znaci i ne spasu od lutanja i iskušenja, oni nam mogu olakšati lutanja i iskušenja i pomoći nam bar time što će nas uveriti da ni u čemu što nam se dešava nismo sami, ni prvi ni jedini.  
(Znakovi pored puta)
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #19 poslato: 19.03.2009. 15:36:17 »

           Davne 1957 posle cetvrtog razreda osnovne skole " Dusan Jerkovic " po onoj narodnoj "" sila boga nemoli "" porodica odlazi za Vojvodinu . Srenja tehnicka masinska , pa VMTA u Puli 19 klasa , pa MPC 0168 par meseci , pa " Avtoeksport " ( Progres bgd ) reliji , pa malo recne flotile i konacno jedno malo mesto na obali Tise u Vojvodini i struka masinstva --specijanost zavarivanje i plasticna deformacija . sada penzioner . Ucesce na mnogim plovidbama na nasim rekama i 15 puta na TID-u ( Tur Internacional Dunau) sa izvidjacima iz mnogih zemalja .

       Poslednji put bio u Uzicu 1998 god. I ako  slucajno razred u koji sam isao do 57 god organizuje susret generacije ,  voleo bi da se sretnem sa njima . U Uzicu sam stanovao na Maloj Pori , Vite Pantovica 34 . Od strih drugova iz razreda se  secam jedino druga koji je stanovao vise mena na pocetku ulice  mislim da se zvao Nikitovic za koga sam cuo da je bio predsednik opstine Uzice .

Nazalost sam u selidbama izgubio  almanah koji sam dobi na zavrsetku cetvrtog razreda o.s. sa imenima svih ucenika mog razreda od I do IV rareda .

 Cheesy    
« Poslednja izmena: 20.03.2009. 02:42:17 skaut » Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #20 poslato: 21.03.2009. 04:52:52 »

E Skaut, moji putevi su bili slicni u neku ruku. Nakon rodjenja zivela u Vojvodini. Doselila sam se u Uzice sa pet godina. Sa 19 otisla opet u Vojvodinu, na Masinstvo - struka Obrada materijala deformacijom (Plasticnost, Zavarivanje, Livenje, Termicka, Materijali). Eto al je svet mali. Iz Vojvodine sam opet otisla sa 30 godina. I eto me sad sa druge strane planete.  seljak-smile
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #21 poslato: 21.03.2009. 14:43:36 »


E Skaut, moji putevi su bili slicni u neku ruku. Nakon rodjenja zivela u Vojvodini. Doselila sam se u Uzice sa pet godina. Sa 19 otisla opet u Vojvodinu, na Masinstvo - struka Obrada materijala deformacijom (Plasticnost, Zavarivanje, Livenje, Termicka, Materijali). Eto al je svet mali. Iz Vojvodine sam opet otisla sa 30 godina. I eto me sad sa druge strane planete.  seljak-smile


Pozdrav koleginice .

Jesi na NS fakultetu zavrsila studije ?Profesor Fizike g-din Culum , asistent g-dja Marija ?
A ispit iz livenja "" Meksicki sesir " ? Dusu nam je pojeo sa tim zadatkom . I iz varenja "" U "" var na torzionoj gredi ?

Morao sam da polazem dopunske ispite jer nisu mi priznavali diplomu Vojne akademije za oblast zavarivanje i plasticna deformacija .
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #22 poslato: 23.03.2009. 12:41:14 »

Meni je bio Zivko Ciric sa asistentom Pajom. Livenje Risto Kovac. A za zavarivanje da - asistent me je pitao hocete li vi prvo koleginice  seljak-smile
Cak sam i radila tamo 5 godina nakon skole  Cheesy
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.7 sekundi sa 35 upita.