Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Novi Yugosloveni u dijaspori, Sramota ih shto su Srbi  (Pročitano 21797 puta)
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« poslato: 18.03.2007. 09:11:57 »

Sretala sam po Srpskoj dijaspori  zapadne hemisfere mnoge Srbe koji se izjashnjavaju kao Srbi medju svojim narodom, ali kad ih neki "stranac" pita koje su nacionalnosti kazu Yugosoveni,..?
Sramota ih shto su Srbi, nece da kazu ko su i shta su da li zbog one silne propagande ili chega, tako se i mnogi izjashnjavaju kao Crnogorci, a da ne prichaju ijekavskim naglaskom a chak i Bosancima u mnogim sluchajevima, ma shta im padne napamet samo da nisu Srbi i iz Srbije.  Shta vi mislite o ovome?
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #1 poslato: 18.03.2007. 09:24:37 »

?!? Ja mislim da su gluposti.. ne znam sta bih rekao drugo - ne vidim ni jedan razlog da bi me bilo sramota mog porekla cak sam ponosan. Imao sam par situacija da mi neko pomene moje poreklo u negativnom smislu no svaki put sam se potrudio da objasnim tom nekom indoktrinisanom da je u zabludi.. istina je daleko dublja od nekakvog TV prikaza i uglavnom postoje dve strane novcica nije bas na mestu ako posmatrate samo jednu!
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 18.03.2007. 15:01:12 »

Ne znam sto bi ih bilo sramota sto su srbi. Mislim, ako su u pitanju i zlocini i takve stvari, onda postoje i gori narodi od nas koji su puni sebe! A jedino cega treba da ih je, a i nas sramota su nasi politicari, rukovodstvo... Kako pre tako i sada. Mene ako bi icek bilo sramota i ako ista ne bih mogao da "objasnim nekom indoktrinisanom" jeste to da politicar dodje na neko visoko mesto, i bas kad je drzavi potreban preporod, odricanje i mudra glava, on se "nalapa" uradi sto je nuzno, cesto i na stetu cele nacije i drzave i ode. To mislim da nigde nema, bar ne u ovoj meri.
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #3 poslato: 18.03.2007. 18:18:54 »

Ovo su prosto  neverovatne stvari.Na mojim ugovorima za posao uvek je  navedeno da sam po nacionalnosti Srbin , jer sam se tako i predstavljao, prilikom trazenja doticnoga posla.

Nemojte generalizovati stvari.Mozda je nekoga strah, jer slika o nama nije jos uvek  ni priblizno onakva kakvu bismo prizeljkivali.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 18.03.2007. 19:21:24 »

notorne budalastine!!!nista vise i ne treba reci.
Sačuvana
tratinčica
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Država: hrvatska
Horoskop: Ovan
Poruke: 3


« Odgovor #5 poslato: 23.03.2007. 16:39:20 »

neznam zašto bi se neko predstavljao kao neke druge nacionalnosti nego što je. toga ima i kod nas al većinom zato što nemožeš dobiti posao ili imaš problema u školi, sve zbog idiota koji generaliziraju. ja sam Srpkinja i toga me nije sram već naprotiv. al je problem i kod vas što nas ne priznate kao Srbe, bar neki i zovete nas prečani.
Sačuvana
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #6 poslato: 23.03.2007. 16:44:55 »

sta su srbi?sta su yugosi?sta su nacije?sta je univerzum?gde sam ja?neo icon_rose
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 23.03.2007. 17:06:58 »

A to za precane samo odavde zovu ljude gore u vojvodini, cisto da se zna odakle si, nije to nikako odvajanje. A to sto munjica kaze, mislim da nije u pravu. Treba da se zna ko su srbi, ko su madjari, ko nemci, a ko ameri... Globalizacija je njesra, treba narodi da imaju identitet. Mislim da je zdravije da ti prihvatis necije razlike i on da prihvati tvoje i tako bude mir a ti si opet ono sto jesi, a ne ko ameri ili EU koji zagovaraju da svako ima pravo da bude ono sto jeste, ali tek kad ga preprave po svojim merilima i standardima. Bljak!

Jeste gledali onaj film The Sentinel ili kako se vec zove, ladno neki uzbekistanski teroristi koji hoce da ubiju kao americkog predsednika, a ustvari svo vreme govore srpski u filmu! Strasno kako oni sve to sto nije americko, njima je to isto.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #8 poslato: 24.03.2007. 04:23:36 »

tesko mi je da poverujem u to jer uglavnom srbe koje poznajem u dijaspori imaju jaci i iskreniji osecaj nacionalne pripadnosti...strasno je sto u srbiji ima ljudi koji se satro stide sto su srbi a da nisu ni mrdnuli nigde preko grane...sta mislite o tome  icon2
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #9 poslato: 25.03.2007. 22:51:30 »

A ima i takvih, stvarno debilno. Mislim da je to negiranje samog sebe. Ne bi mogao da sebe zamislim u takvoj situaciji . Kao, neko te pita odakle si ?, a tebe sramota. Uvek mi je srce puno i kada kažem da sam iz Užica , a kamoli  da nekome kažem da sam iz Srbije.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #10 poslato: 25.03.2007. 23:06:28 »

mislim da je cela prica suvisna. niti se ponosim sto sam srbin, niti me je sramota. uostalom, srbin slucajno, covek sam nuzno.

a ljudi se predstavljaju kao yugosloveni zato sto su isti bili jako postovani svugde, nisu odlazili da kradu i svercuju, nego su poznati po tome sto su izgradili mnoge zemlje (australia i nz npr.).

neko ko se izjasni kao yugosloven, mozda samo zeli da naglasi da je normalan covek... jeste nespretno, ali ja prihvatam opravdanje.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 26.03.2007. 05:55:14 »

kao i obicno tvoji postovi me teraju na povracanje  smile

koliko si slucajno srbin toliko si slucajno i covek. niko ovde ne istice ponos vec jednostavno postovanje prema sebi i prema tome sta si i odakle si...

neko ko se izjasni kao yugosloven, mozda samo zeli da naglasi da je normalan covek... jeste nespretno, ali ja prihvatam opravdanje.

kao sto ne vidim i narodi oko nas su ponosni na ideju jugoslovenstva i normalnosti koje nam je donela,  posebno srbima u SFRJ...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #12 poslato: 26.03.2007. 08:04:47 »

"francuz sam slucajno, covek sam nuzno",  tu je citiran Montesque (uz razumljivu izmenu), mislio sam da bi mozda znao, pogresio sam... pre nego sto odes da povracas.   Fon, cak sam mislio da bi se i vi "tvrdji" slozili sa ovim, tim pre sto nisam izneo nikakav moj stav...vec mislim da sta god da kazem, postoji ekipa tebe i Shadowa koji jedva cekaju da docekaju na noz:)

znas kolko me boli za narode oko nas..  samo sam dao jedno opravdanje koje neko moze ili ne mora da prihvati... cak sam naglasio da MOZDA zeli da se izjasni tako iz "tog i tog" razloga.

ako ce ti biti malo manje muka, ja bih se uvek izjasnio kao Srbin, mada ne vidim potrebu da to javno kazem
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #13 poslato: 26.03.2007. 21:13:03 »

nema ja nisat protiv tebe ali ocigledno se ne poklapamo po pitanju nekih nacionalnih pogleda...ja cak ni nema tvrd stav, ali ta neka umerenost i trivijalno shvatanje desavanja oko nas dovelo nas je na marginu i na dno politickog uticaja u regionu...vreme je da se konacno malo otreznimo i da afirmisemo nacionalni osecaj, jer od svih oko nas najmanje imamo razloga da se stidimo istorije. Ja sam pristalica Djindiceve ideje ne moze se uci u evropu trgujuci nacionalnim interesima... a to sto nam prodaju sa zapada pod geslom demokrtije je totalna trulez i cista politika i mazanje ociju...

posebno sam alergican na ideju jugoslovenstva, iako sam rodjen u zenitu uspona SFRJ-a,  koja je od dobre ideje dovele do potpunog unistenje srpske drzave...cale mi je pricao o aleksandru rankovicu, a sada je ta tema ponovo aktuelna pa malo izguglaj na tu temu... jeb* nas tito
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #14 poslato: 26.03.2007. 21:22:08 »


ali ta neka umerenost i trivijalno shvatanje desavanja oko nas dovelo nas je na marginu i na dno politickog uticaja u regionu...

ako zelis da kazes da ja trivijalno shvatam stvari reci to jasnije...
ako zelis da raspravljamo o tome sta nas je dovelo na marginu, to je skroz za novu temu, a ne za izvlacenje iz konteksta mog glupog posta o nekim ljudima koji zive ko zna gde, i izjasnjavaju se kao npr. jugosloveni...   nismo pricali o jugoslovenstvu, niti sam negde pomenuo da se zalazem za njega, niti sta slicno.. ti si poceo o tome


nema ja nisat protiv tebe ali ocigledno se ne poklapamo po pitanju nekih nacionalnih pogleda...

znam da je tako, ali u ovoj temi nislmo pricali ni o nacionalnim pogledima, pa nisi morao o tome bas ovde smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #15 poslato: 26.03.2007. 21:59:50 »

evo knez izvini  Cheesy

tema se dodoirnula jugoslovensta pa sam se nadovezao jer ma koliko to nam delovalo daleko i banalno sve to sto se desavalo u proslosti je usko povezano sa danasnjim dogadjanjima pogotovo na Balkanu, a sto se tice ovih tema tu uvek sevaju varnice tako je to u srbiji  smile hteo bih da shvatis da ja nemam nista protiv tebe kao osobe i ne bih nikada nikoga potcenjivao ili vredjo licno zbog njegovog stava, ali ponekad ismevas neciji stav to je neminovno... smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 26.03.2007. 22:20:04 »

sto se mora, mora se smile  ne bunim se ja, ne brini, samo me mrzi da kucam smajlie, kako bi i izgledalo da se ne ljutim
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #17 poslato: 27.03.2007. 00:20:00 »

... ne dirajte mi Knezofila... Cheesy
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #18 poslato: 27.03.2007. 00:36:40 »

what took you so long? smile
Sačuvana
Iva_smiley
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Qka
Država: SER
Horoskop: Vaga
Poruke: 1697


Yes, you have to keep smiling


« Odgovor #19 poslato: 27.03.2007. 00:41:42 »

Sta bi tema? Yugosloveniii :] Srbi :]

knezofil ... svaka ti je na mestu
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #20 poslato: 27.03.2007. 04:29:20 »

ne bih se slozio sa tobom Iv  Sad
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #21 poslato: 27.03.2007. 05:06:07 »

marko aureli:
                 sta je zivot naspram kosmosa.



posto je zivot samo jedan nesme se dozvoliti da se zaborave koreni.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #22 poslato: 27.03.2007. 05:11:02 »

kad trazis korene, uvek mozes kopati dublje...
Sačuvana
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #23 poslato: 27.03.2007. 06:15:40 »

(at) Fon, mislila sam da se nemesam ali..

OK, ono sto neki ljudi ne shvataju, moze i neko da je rodjen u Sovjetskom Savezu, pa da se izjasnjava kao Srbin po nacionalnosti ako su mu roditelji Srbi!

Dakle neko ovde prica odakle je ovo ono ex-Yu, ma mozes da budes iz PM, ovde se govori o tome kako ce se neko izjasnjavati nacionalno!

Recimo paralela sa Amerikom gde ce Americki-Meksikanac u poseti Evropi reci da je Latino, a ne Amerikanac, ali naravno je iz SAD-a.

PA JER TREBA PASOS DA NAM GOVORI KO SMO I STA SMO?Huh? icon2
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #24 poslato: 27.03.2007. 08:04:34 »

ne kapiram pentu ovog tvog posta, ali molim te postedi me onih nadmenih recenica "pa nisam ni mislila da ces da razumes" ili " milslio sam da si procitao ili znas" i taj fazon replike...

sve je krenulo od toga da navodno neki srbi se tamo u belom svetu sramote sto su srbi pa se izjasnjavaju kao jugosloveni, ok. posto se zna koji su narodi cinili jugoslaviju, a sada se ti isti narodi  ponose svojim novostecenim nacionalnim identitetom i pljuju po jugoslaviji, ostaje znaci da taj jadnik koji se i predstavi kao jugosloven opet ce svi znati da je srbin jer su jedino srbi dosledno i slepo istrajavali u ideji jugoslovenstav. znaci da je taj lik jadnik na kvadrat, bolje da je kaze da je amerikanac barem bi mu poverovali da nije srbin.

Ponavlajm da ideja jugoslavije je bila dobra ideja ali su je sprovodili lose i na stetu srpske drzavnosti, dok su ostale republike jacale srbija je bila stalno blokirana cesto od strane samih srba zaslepljnih idejom nepostojeceg bratstav i jedinstav...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.964 sekundi sa 35 upita.