Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Novi Yugosloveni u dijaspori, Sramota ih shto su Srbi  (Pročitano 21795 puta)
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #25 poslato: 27.03.2007. 17:20:42 »

Na NZelandu, dalmatinci se jos masovno izjasnjavaju kao jugosloveni (iako znaju da su dalmatinci),  imaju i svoje klubove gde im na zidu stoji njegova smile slika...tu dolaze i srbi i hrvati, neki koji zele naravno....
(at)fon, ima ljudi koji se ne pale ni na srpstvo, hrvatstvo i ostale nacionalnosti.. a da ne moraju ni da zagovaraju jugolsovenstvo. Nisam ni ja razumeo bas linin text, ali stoji da ne mora pasos da ti kaze ko si...
i dalje mislim da je cela prica suvisna, i da bi trebalo sve da nas boli ko se kako izjasnjava... imamo mi i drugih kvaliteta smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #26 poslato: 27.03.2007. 19:14:31 »

naravno meni je svejedno da li je moj sagovornik kinez ili hrvat ili crnac, sta vec, postujem sve i nikoga ne bih delio po nacionalnoj ili rasnoj osnovi...ali mi je jadno kada te vec neko upita sta si i ko si da sad ti izmisljas nesto jer te je kao sramota, pa sta bi onda nemci trebalo da kazu sta su, ili englezi zbog njihovih kolonijalnih grehova (kojih je bilo preterano mnogo) svak nacija ima svoje budale i to je neminovno, tako i mi srbi imamo licnosti koje ne zavredjuju trunku postovanja, ali zbog tih pojedinaca necu da satanizujem celu naciju i da se stidim svog porekla...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #27 poslato: 27.03.2007. 20:06:58 »

cinjenica je da je jugoslavija postojala i kao taka ostala u miru dugi niz godina.posto je ovo balkan ono u miru je veoma bitno.sigurno je to bila dobra ideja jel da nije nebi opstala i po meni ostvarila ogroman napredak svih koji su ziveli u toj zemlji.

kada se neko stidi,mozda i ima razlog.cinjenica da jugoslavije nema je verovatno za te ljude bol.
vazno je da se zna da posle raspada juge kreno bratoubilacki rat u kojem su svi izgubili.jos jedna stvar je da mi kao narod pripadamo slovenskim narodima,a jedino sto nas muci je plac na kome se nalazimo.verujem kao i uvek da ce sve opet biti u redu jer uvek dajem prednost slovenskim narodima jer su nebeski narod u sirem smislu nisu osvajaci vec branitelji svoje zemlje sto se moze proveeriti kroz istoriju.


koliko srbi imaju problem zbog sramote smatram da i drugi narodi se isto tako osecaju.mislim da problem lezi u sirenju nacionalizmu koji nema istorijsku potporu. icon25
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #28 poslato: 28.03.2007. 00:59:38 »

mozda bi trebalo razjasniti pojam nacionalizma ovde, ovde se nacionalizam poistovecuje sa sovinizmom,militarizmom,imperijalizmom a od skoro i sa fasizmom. dok je nacionalizma u sustini ideologija koja postavlja naciju kao osnovu i koji tezi odrznju iste i tom cilju daje prednost nad drugim drustvenim i politickim principima, sto je dovelo i do svetskih ratova, ali postoje razni oblici nacionalizma i daleko od toga da ga treba poistovetiti sa sovinizmom ili fasizmom...svakako kroz istoriju nacionalizm je iskorisecn i zloupotrebljan za zavodjenje siroki narodnih masa i pokazo svoje mane u tom smislu, ali ono sto meni smeta je sto kad neko, recimo ja, kaze ja sam Srbin i volim Srbiju odmah ce da iskoci neki "politicki korektan" lik i da kaze NACIONALISTO...glupost od kada srbi ne bi trebali da vole svoju zemlju mozda bi trebali vise da volimo EU, ameriku,rusiju da ne bi slucajno ispali nacionalisti, recimo jesu li amerikanci nacionalisti, sobzirom da brane interses svoje zemlje od tajvan preko iraka,iran ,kosova,somalije do bolivije i kolumbije i koji oruzijem pokusavju da nametnu svima svoj stil zivota...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #29 poslato: 29.03.2007. 02:07:45 »

Pa fon znas zasto? Pogodi ko je najvise krvario u oslobadjanju cele Yu i normalno da je taj onda bio i najsleplji.

A to koreni ili ne, i kolko duboko da se gleda, zna se. Necemo se sada praviti ludi i dokazivati da nam je Atila Bic Boziji sada svima neki pra pra pra. Ili da neko ima u sebi turske krvi. Originalni sloveni su crvenokosi, a ovo sve sto je vremenom "pocrnelo" to je od turaka. Pa nismo turci majku mu! Neki jesu, ali covek je ono sto oseca da je i to mu se ne moze braniti niti uskacivati. I kad se sada kaze Srbin, zna se na sta se misli i kad ja kazem da sam srbin, to ne znaci da je moja ameba iz koje sam potekao izasla bas iz jadranskog mora i to crnogorske obale. Nemojmo se sada praviti ludi. Ti knezofile pogotovo, ne banalizuj stvari...

Inace, sramota je to sto bi se neko u inostranstvu izjasnio jugoslovenom. Ako nista, ono ta zemlja niti postoji, niti ima izgleda da bude stvorena. A jugoslovneska nacionalnost, to je malo skakljivo. Nate kako, mozda se ti ljudi tako izjasnjavaju zato sto je mnogo vise stranaca culo za jugoslaviju nego za srbiju?! Mada sta nam sve rade, ucice nas u psihologijama, medicinama, geografijama, istorijama, sociologijama i to sve fenomen do fenomena. smile

(at) Fon: eto ti. smile
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #30 poslato: 29.03.2007. 02:28:42 »

log

Ti knezofile pogotovo, ne banalizuj stvari...

svasta...

ma covece, ja samo kazem da pokusavam da razumem svakoga, i da mi ne pada na pamet da napadam nekaog zato sto nece da se izjasni kao Srbin (mada jos nisam cuo za Srbina koji nece da bude Srbin.. to je nesto kao besk. petlja? smile ).
Ima i ljudi iz mesovitih brakova, i tacno je to da su vise culi za YU nego za SRB.. moze biti milion razloga.. neko i iz ideologije, bilo cega.. svejedno mi je. To nije banalizovanje! Osnovno pravo je se svako izjasnjava kako zeli.. inace toga ne bi bilo na popisu.

banalizovanje je ta tvoja pricao o Atili i amebama

Sačuvana
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #31 poslato: 29.03.2007. 02:45:18 »

Koreni na koje sam mislio vezani su za Slovenski narod.To uopste nije sala.Jer se u svetu radilo na isrebljavanju slovena kao naroda i veruj mi to je dokumentovano.

  Ja sam cuo za vrema Gradjanskog rat u bivsoj Jugoslaviji 1990 pa do kraja,da se vodio rat izmedju tri Srbina:
   SRBIN HRVATA,SRBINA MUSLIMANA I SRBINA.

   Jedino sto me nervira je da pre rata niko nije pitao Srbiju na svoje opredeljenje.To znaci da su nametnuli rat.I da je sve tudje maslo. Cry
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #32 poslato: 29.03.2007. 06:51:53 »

knez ja te potpuno razumem i ne bih ni ja skocio na nekoga zato sto je umesto srbin rekao da je jugosloven ali bi ga duboko, duboko zalio. Mada je on recimo u astraliji i zbole ga sto ga neki tamo srbin jadnik koji jedva prezivljava zali i verovatno ne razume kako ja to njega zalim kada bi trebao on mene smile ali neka opet cu samo da ga zalim...i onako mislim da je lina izmislila celu ovu pricu oko jugoslovena  smile  icon_rose

vecina te dijaspore su u stvari politicki nepodobni jugosloveni koji su morali da emigriraju zbog ne slaganja sa komunizmom, a stvarno znam da su oni u dijaspori dosta radikalniji i tradiconalno jako nacionalno ostrasceni ( primer tuce hrvatskih i srpskih navijaca u austarliji na teniskom mecu!!!? djokovic i hrvata ljubicic, mislim da je bio ljubicic)

(at) Senka: eto malo po malo i opet ces ti biti sa nama smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #33 poslato: 29.03.2007. 08:14:46 »

Preci cu preko Fonovih opaski, stvarno me mrzi da crtam..

1. ja bih da dodam, da treba razlikovati  one migrante koji su otisli pre 40 ili 30 godina u inostranstvo kao "jugosloveni" i onih koji su otisli 90ih  kada  se ta zemlja vec bila raspala. ova prva grupa  se do raspada decenijama ubrajala u jugoslovene. tako da su i dalje ostali jugosloveni.

2. zasto se bas samo poneki srbi izjasnjavaju kao jugosloveni, a ne hrvati i ostali, to mozda i lezi do toga da smo mi srbi i tu jugoslaviju osnovali 1918. i zbog toga mozda imamo podsvesno jedan drugaciji odnos prema tome?

3. generaciji koja je pri raspadu imala izmedju 0-25 godina je mnogo lakse palo da se ne identifikuje vise sa jugoslavijom, nego nekom ko je imao tada 40, 50 ili 60 godina. za njih je ta zemlja jednostavno prestala da postoji i rasli su u novim drzavnim konstruktima.
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #34 poslato: 30.03.2007. 05:38:57 »

cela prica oko te jugoslavije je jedan veliki istoriski promasaj srpskih politicara koji nisu uspeli da iskoriste cinjenicu da su izasli kao pobednici u oba svetska rata i da na tim ratnim zaslugam nisu stvorili jaku i dominantnu drzavu na Balkanu, ali to je duga prica i nicemu ne bi vodila mada treba biti svetan da smo mnogo bolje trebali da prodjemo...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #35 poslato: 28.05.2007. 23:28:14 »

heh, nije mi jasno kako ovo ne videh ranije smile
Ima jedna zanimljiva stvar na koju mozda niste obratili paznju. U mom pasosu (srpski, plavi) lepo pise, drzavljanstvo: jugoslovensko. Ne zato sto sam ja tako hteo vec zato sto je tada samo to i moglo da se napise. I onda, koje god papire da popunjavam, mora da stoji isti podatak kao u pasosu. Smesno, glupo ali mora. I tako svi ispadosmo jugosloveni smile
A inace, ja kad se upoznajem sa nekim strancem, omiljeno mi je da kazem da sam iz uzicke republike. I tada pocinje zabava...smile
Sačuvana
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #36 poslato: 29.05.2007. 01:46:58 »

Јели РЕЕ,каке везе има словенац са Ужичком републиком. icon6
Sačuvana
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #37 poslato: 29.05.2007. 15:35:39 »

au kakva provokacija !
ajd' ti oprostim sto si pogresio nick, al' sto me nazva slovencem...c c c
dushane dushane
ja sam bwe ercov, po profesiji strani placenik smile

edit: ispadoh glup za ovaj nick (cirilica,latinica) smile eto sta tudjina ucini od co'eka smile
« Poslednja izmena: 29.05.2007. 16:24:34 REE » Sačuvana
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #38 poslato: 29.05.2007. 16:08:53 »

Сада видим да си ерцов,имаш духа.А за овај антистрес сок још ћу те провоцирати. Angry
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #39 poslato: 09.06.2007. 16:28:16 »

E, kad se predsednik srpskog parlamenta izjashnjava kao Jugosloven pa vi sad vidite.

Stvarno treba zakonom zabraniti takvo izjashnjavanje, bar ovde.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #40 poslato: 09.06.2007. 16:51:42 »

Ako ce stvari da se resavaju zabranama, ima mnogo precih stvari koje treba zabraniti smile
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #41 poslato: 09.06.2007. 16:59:14 »

Glupe i neadekvatne komentare npr. smile
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
keselj
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevojno
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 24


MI SMO ERE I BUDIMO PONOSNI!!! :-)


« Odgovor #42 poslato: 17.06.2007. 08:02:44 »

 Srpstvo je jedna siroka institucija koja se proteze jos od davnina. Ti ljudi koji se sada, posle svega sto se izdesavalo na ovim prostorima poslednjih 15 godina, stide da kazu da su Srbi imaju kompleks nize vrednosti, jer zaboravljaju istoriju. Istina je da se slika o nama promenila u ocima svetskih medija, ali mediji nisu ljudi. U kontaktu sam sa mnogim ljudima koji nisu Srbi, a koji zive sirom sveta i uopste nemaju predrasude o nama.
 Radio sam dugo vremena u Podgorici i veoma mnogo ljudi ima koji su starosedeoci i koji se predstavljaju kao Srbi i koji bi ubili nekoga ako neko kaze nesto protiv Srba, u sta sam se uverio, u Sarajevu isto ima mnogo Bosnjaka koji postuju Srbe, samo zbog toga sto smo to sto jesmo.
 A ti ljudi koji zive u dijaspori i koji se srame da kazu da su Srbi, neka dodju u Srbiju i izlecice se tog kompleksa.
 Ja sam ponosan sto sam Srbin i ako Srbi nisu toliko slozna nacija, ali to nas cini posebnim.

* ZASTAVA SRBIJE 2..jpg (30.55 KB - preuzeto 288 puta.)
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #43 poslato: 05.03.2009. 13:01:49 »

Za mene su specijalno narucili zastavu Srbije kad sam isla na neko dogadjanje, nosila sam nasu zastavu sa sve grbom po sredi i to Made in Taiwan. Napisali me da sam iz Srbije i Crne Gore, ja reko razveli smo se pre koji mesec, ako moze da se zapise da sam iz Srbije, imamo sad drugaciju zastavu.  Cheesy

Inace pizdite vi koliko hocete, gomila ljudi van Srbije ima jos uvek JUGOSLOVENSKE PASOSE.
Moj pasos je Savezna Republika Jugoslavija mada sam dosla iz Srbije i Crne Gore.
Da, da - Terminal samo bez Tom Henksa.
Tako da fakticki nigde mi ne pise u dokumentima jos uvek da sam iz SRBIJE, jerbo ce to zadovoljstvo da me kosta 400 dolarjeva mada se pravi na tri sata odavde u konzulatu.
Prave li konacno te cuvene bajometrik pasose?
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.544 sekundi sa 35 upita.