Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Danas  (Pročitano 5165 puta)
e-m0ti0n
Gost
« poslato: 24.11.2002. 20:18:14 »

Wedding Present - 'Bizarro'
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #1 poslato: 24.11.2002. 21:17:13 »

Sono un gran bugiardo, Federico Fellini- Damian Pettigren
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #2 poslato: 25.11.2002. 02:41:32 »

(Kao i juce) Magnetic Fields, '69 love songs'.

Vidjeh da ih ima i 'Cudo nevidjeno' sajt; E-mo, bez zezanja, ne znam da li si upratio sta sve covjek ima od albuma na sajtu (And You... Trail of Dead
2 CD-a, itd.) - ako nisi, javi mi se na PP.
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #3 poslato: 25.11.2002. 09:41:39 »

juce i danas Flaming lips i Joshimi.
hteo da proverim famu.
dosta dobro, stvari 7 i 8 su fenomenalne.
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #4 poslato: 28.11.2002. 13:46:19 »

Dave,

Nabavio sam oba albuma. Odlicni su, jel' da?

Inace, pribavio sam i Flaming Lips. Uopste nisu losi.

Takodje, novi St Etienne je odlican, verovatno i najbolji album koji su izdali. Za razliku od svih prethodnih albuma gde je uvek bilo dva - tri apsolutna hita, a sve ostalo zesce smaranje, ovaj album je veoma ujednacen. Skoro da i nema smaracina.

Onda, kao neka vest, St Etienne sviraju u 'Sava Centru' 1.12. Predgrupa, sto je ocaj, Ana Stanic band ili kako se vec zovu. Anu zaobici uz par pica ispred.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #5 poslato: 28.11.2002. 23:27:59 »

'Trail of Dead' su fakat odlicni, moram da priznam. Jedna od boljih prziona
jos od '90.

Vidi i za prethodne Flaming Lips albume - rani su vise iscasena psihodelia, manje orkestralna od sadasnjeg perioda, al' isto jako dobro.

E, St Etienne ne slusam... Muvali su se ovdje po Malmö-u '98., ovdje su snimili i 'Good Humor' (Tambourine studio), ali ih nisam tad imao priliku sresti (eh, a i kako bih). Zato sam, ,dok sam isao na jedan kurs o video- i Tv-produkciji, ako znas onaj spot sa tog albuma 'Bad Photographer', snimao nekakav dokumentarac o onom starijem covjeku koji se pojavljuje u spotu (Sarin quasi-lover) - ono iz spota je njegov atelje (briljantno potkrovlje), on je iz Cilea (dosao kao pol.-emigrant, kad je Pinoche uzeo vlast) i zove se Jesus Ortega (izgovara se Hezus), pjesnik je i slikar, sve u svemu jako interesantna osoba. Grad kojim Sarah u spotu seta je, jel', (moj?)Malmö. Eto...
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #6 poslato: 02.12.2002. 14:01:21 »

E, Dave... Sinoc gled'o St Etienne.

Dakle, nikada se vise ruznog i nakaznog sveta nije okupilo na tako malom prostoru. Od sire poznatih sam video samo Timofejeva i Baneta Loknera. A bilo je 500-700 ljudi. Ne vise.

Jeste da nisam bas neki ljubitelj 'indie dance' scene, ali su mi oni posebno dragi. Poceli sa Heart Failed, zatim su svirali nove stvari sa poslednjeg albuma 'Finnistere'.

Medjutim, ono sto pada u oci jeste sama Sarah. Obucena je bila kao poslednji krs. Crna majica bez rukava, a do struka. Bele pantalone, neke smesne cabrio cipelice... A ne da ima kratke none, nije normalno. Fali joj par potkolenica, komplet sa stopalima.

No, tako nezno, zenstveno, odmereno zensko veoma retko mozes sresti. Tako je lepo komunicirala sa publikom, tako je lepo igrala, nezno, zaista sa uzivanjem. I onda, zaista, izgled nije preterano bitan.

Zvucali su veoma, veoma dobro. Negde sredinom koncerta odsvirase Sylvie koju je Sarah posvetila roditeljima. A zasto? Pa zato sto su se njeni roditelji upoznali, eto, bas u Beogradu.

Drugi bis i kraj koncerta odsvirase The Smiths, ali da me ubijes ne mogu se setiti koju stvar.

Sve u svemu, jedno zaista lepo vece. I postavljeni standardi za nas zenski svet.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #7 poslato: 02.12.2002. 18:35:19 »

Citat: "e-m0ti0n"
E, Dave... Sinoc gled'o St Etienne.
Dakle, nikada se vise ruznog i nakaznog sveta nije okupilo na tako malom prostoru.


Hehehe, mozda ne djeluje zdravo, ali si me ovim komentarom ovo jutro vratio u realnost mog okruzja. Otreznjujuce... :wink:

Inace, vidim da vecer nije 'propala', da je koncert bio OK. Beograd se konacno budi, pa i koncertnim gostovanjima...
Oni i jesu mozda jedan od danas rijetkih brtianskih sastva koji su nesumljivo, ali i nepretenciozno (za razliku od Blura ili Suede, npr.), 'British' - to vrijedi narocito za Saru.

Interesuje me jos nesto - koliko je kostao upad na koncert (ili koliko je to u prosjeku dolje)?
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #8 poslato: 02.12.2002. 23:34:11 »

Citat: "David"

Hehehe, mozda ne djeluje zdravo, ali si me ovim komentarom ovo jutro vratio u realnost mog okruzja. Otreznjujuce... :wink:


Ne, znas kako to ide. Ribe su uglavnom kao da ih je poplava izbacila. Valjda ti grobovi, nemajuci drugu alternativu, postanu 'alternativa'. Tako, izgleda, kamufliraju sopstvenu nakaznost.

A i bilo je p***ra. Ono, poprilican broj. Znas, to je za BGD prilicno, ali prilicno-prilicno neocekivano.

Sve u svemu, veoma opustajuce. Nisam morao da zveram u ribe, osim mozda par komada. Znaci, posvetiti se koncertu.

Citat: "David"

Inace, vidim da vecer nije 'propala', da je koncert bio OK. Beograd se konacno budi, pa i koncertnim gostovanjima...
Oni i jesu mozda jedan od danas rijetkih brtianskih sastva koji su nesumljivo, ali i nepretenciozno (za razliku od Blura ili Suede, npr.), 'British' - to vrijedi narocito za Saru.


Da, koncert je bio zaista dobar. A Sara... Sara je moja tiha patnja. Da se ne ponavljam.

Citat: "David"

Interesuje me jos nesto - koliko je kostao upad na koncert (ili koliko je to u prosjeku dolje)?


Poslednje sto sam gledao je bilo ovako:

Tuxedomoon 750 dinara
PTTB 450 dinara
St Etienne 600 dinara

1 € = 60 dinara
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #9 poslato: 02.12.2002. 23:51:43 »

Bizarro je fenomenalan album. Nedavno je objavljen u remasterizovanom izdanju sa nekim bonusima. Nisam ga pazario jer imam stari, ali sam zato iskoristio priliku i uzeo seamonsters koji mi se svidja, ali ne kao bizarro...
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #10 poslato: 03.12.2002. 00:17:39 »

Citat: "e-m0ti0n"


Poslednje sto sam gledao je bilo ovako:

Tuxedomoon 750 dinara
PTTB 450 dinara
St Etienne 600 dinara

1 € = 60 dinara


Vrlo jeftino u poredjenju sa Swe, s obzirom na neka imena (St. Etienne, recimo), ali prilagodjeno standardu SRJ - fair enough. Poredjenja radi, Spiritualized je nedavno bio 30E, Lambchop 16E, a kad bi St. Etienne gostovao bilo bi sigurno od 30E pa na gore...
Tnx. za info.

Kako je bilo na Tuxedo-u? Musicaly Holly Wars? :wink:
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #11 poslato: 05.12.2002. 13:56:29 »

Bilo dobro. I nama i njima.

Mada ima tome, mislim, pola godine, secam se da je poslednji bis bio 'No Tears', ali verzija iskljucivo uz pratnju klavira. Mnogo, ali mnogo dobro.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #12 poslato: 05.12.2002. 18:36:10 »

Tnx, e-mo.
Jak band, malo je reci...
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #13 poslato: 03.02.2003. 01:34:07 »

Nedjeljno predvecerje, the snow is back in our little town &  Black Rebel Motorcycle Club, istoimeni CD (preporuka i za sve one koji vole The Jesus & Marry Chain).
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.963 sekundi sa 33 upita.