Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Knjige jesen/zima 2002/2003  (Pročitano 9523 puta)
mercedes
Gost
« poslato: 04.10.2002. 02:35:17 »

Hocu da narucim neke knjige sa Plato on line, ovo je njihova top lista, jel mozete da mi pomognete sta da odaberem i ako ima jos nesto dobro sto ste procitali da mi preporucite..

 
           
 
TOP LISTA


GAME OVER

BRID
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #1 poslato: 04.10.2002. 06:02:18 »

jel mora da bude na srpskom?
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #2 poslato: 04.10.2002. 06:18:04 »

Dolazim po tebe i vodim te sa sobom Nikola Amanitija sam citala i meni se dopala. Procitala sam je na plazi sa uzivanjem.
High fidelity je odlican roman, Sve o decaku prilicno dobar, Stadionska groznica strasno dosadna.
Trainspoting mi se mnogo vise dopadao kao film nego u pisanoj formi, ali moze da prodje.

Ubiti pticu rugalicu sam gledala, nisam citala, ali je film fenomenalan koliko me secanje sluzi pa bi mogla biti i knjiga.

Lovac u zitu... citala sam odavno i nije mi se preterano dopadao.

Hoces samo ovako kratko misljenje ili da malo detaljisem?
Ne zelim da ti pokvarim utisak otkrivanjem nekih detalja, ali ako ti to ne smeta, mogu i malo detaljnije da prokomentarisem.
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #3 poslato: 04.10.2002. 07:32:10 »

U lako, pitko stivo koje preporucujem za opustanje svrstavam: 'Dnevnik Bridzet Dzons' i nastavak ('na ivici razuma'), 'Dolazim po tebe i vodim te sa sobom' (kombinacija trilera i ljubavne price) i 'Happy End' (klasican ljubic, Mirjane Bobic - Mojsilovic).
Ono sto mi se dopalo je: 'High Fidelity', 'Covek i decak' i 'Spletkarenje sa sopstvenom dusom'.
'Mandolina kapetana Korelija' sam pocela da citam, po preporuci, ali mi nesto pocetak nije drzao paznju pa sam ostavila za zimu.
'Lovac u zitu' sam citala u srednjoj skoli, kada je bilo in citati Selindzera i Hesea  Cheesy , i dopao mi se, ali mislim da to nije knjiga za one preko 20.
'Da puknes od smeha 4' je decija knjiga viceva 'Kreativnog centra'.
Sačuvana
ozbiljna
Gost
« Odgovor #4 poslato: 04.10.2002. 07:52:44 »

Sa 'pucanjem od smeha' me udavio moj sin - 11 godina, taman za taj uzrast.
Mandolinu gledala, nemam zelju i knjigu da citam. Film je za ubiti letnje vece ako nemas sta pametnije...
'Covek i decak' su mi debelo preporucili ljudi koji poznaju prevodioca, jos nisam stigla da je procitam...
'Dolazim po tebe i vodim te sa sobom'.... sta da vam kazem, svidja mi se naslov... :mrgreen:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #5 poslato: 04.10.2002. 21:00:50 »

ceso, mora.

Taki, mozes ako hoces i detaljnije a ja sam vec odlucila..definitivno,  'Dolazim po tebe i vodim te sa sobom' pala na naslov a i ove ostale, koje je Ana navela..nesto mi se neobicno desilo sa ovim Platoom, prije dvije god. kod njh sam se raspitivala za dvije knjige..odmah sam dobila odgovor da to nemaju i da se to vec dugo nestampa..i sinoc ponovo ukucam ja ta dva naslova i hop... ima Shocked . Ja narucim odmah 4 kom od ove jedne mislila sam da ponsaljem za NG nekim cyberprijateljima..i dobijem mail od platoa te dvije knjige su antikviteti stampani 65 i 66 godine od tada se vise nisu stampali kod nas, tako da imaju po jedan primjerak koji me cekao vec godinu i po, ovo je bilo za nevjerovati..kako sam samo skakala od radisti..a knjige kostaju samo 6 eura po komadu. Kupili su me skroz naskroz od sada samo od njih narucujem knjige..

Elvude i amans, ako ovo citate a znam da citate, nasla sam kisobran svetog Petra Cheesy
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #6 poslato: 04.10.2002. 21:11:27 »

"Ako neko mo
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #7 poslato: 05.10.2002. 00:21:51 »

Taki, prodetaljisi malo 'Dolazim po tebe i vodim te sa sobom '

Ana, prodetaljisi malo 'Covek i decak'

mercedes, kloni se ovih knjiga po kojima su snimljeni filmovi uglavnom. ne pomisljaj na bridget jones, mada je knjiga/e bolja nego film.

mislim da je neznanje od kundere prevedeno na srpski i izdato u srbiji, pre negi bilo gde u svetu. sad su ga preveli i na engleski pa me je to potsetilo. oni stubovi kulture su to izdali. ili kako se vec sad zovu.

da, da li neko ima link na njihov web page, ako ga imaju. odnosno milsim da (su) ga imaju/li, ali ne znam da li ga obnavljaju. i znam da je bio na nekom neocekivanom mestu.

hvala.
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #8 poslato: 05.10.2002. 00:28:36 »

Citat: "mercedes"
High Fidelity & Buda iz predgra
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #9 poslato: 05.10.2002. 04:40:38 »

Citat: "Demo"

A ova happy je bas simpaticna - onako... Za plazu...  Cheesy


Ili za zimsko nedeljno popodne, dok lezis na trosedu umotana u kockasto cebe  lol

ceso, ja volim 'zivotne' price. A 'Covek i decak' se bavi razmisljanjima i emocijama oca koga zena napusta i ostavlja mu dete na neko vreme... U vreme kada sam je citala, imala sam u okruzenju jednu slicnu pricu, pa mi je mozda i zbog toga bas 'legla'.
Sačuvana
Pijanista
Gost
« Odgovor #10 poslato: 05.10.2002. 05:16:56 »

Da li je moguce da nema Alhemicara???  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
ozbiljna
Gost
« Odgovor #11 poslato: 05.10.2002. 06:26:23 »

Da, stvarno, pojavio se novi Koeljo, ne secam se naslova, zna li neko nesto o toj knjizi?....Meni se Veronika uopste nije dopala.... :?
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #12 poslato: 05.10.2002. 06:38:17 »

A da - izashao i novi Rasha Kominac al' se ne secam kako se zove.
Sačuvana
kati
Gost
« Odgovor #13 poslato: 05.10.2002. 07:35:46 »

Procitaj recimo

En
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #14 poslato: 05.10.2002. 23:18:03 »

Mercedes, budi zlatna pa daj link za Plato.  Hvala!
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #15 poslato: 05.10.2002. 23:19:50 »

stize teleportacijom :mrgreen:


http://www.plato.co.yu/mc.dll/
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #16 poslato: 05.10.2002. 23:23:50 »

Bila si zlatna  Cheesy  Hvala!
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #17 poslato: 05.10.2002. 23:56:28 »

mirce, ti pod hitno fundamentalno da obratis paznju na Google!

Mislim, stvaarno!


p.s. bez zezanja, idi na google.com, ukucaj bilo sta i klikni browse. Na dnu strane sa rezultatima ces naci opciju da downloadujes google toolbar. Skini to, genijalna je stvar. Stane ti ispod IE toolbara, malo je a za svaku pretragu je dovoljno da u prozorcic ukucas sta trazis. Ne moras da ides na google.
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #18 poslato: 06.10.2002. 00:18:48 »

Sreco, google i ja smo k'o nokat i meso  :wink:   Zbilja, cesto ga koristim.  Prvo sam i 'pitala' google za Plato(n)a al' mi dade (na prvoj stranici) 17 nekih linkova koji nemaju veze sa Plato on line knjizarom (Socrates, bla, bla).  Mrzelo me da pretrazujem sledecih 20 stranica.  Eno, idi sam pa vidi  Cheesy

Iiii, onda ugledam mercedes on line i ja, sta cu, upitah zenu  lol
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #19 poslato: 06.10.2002. 00:22:07 »

uh, ovo sreco nije zazvuczlo dobro. Ovako me jedino Pojz povremeno nazove... Shocked

p.s. Google ->plato knjizara http://www.google.com/search?sourceid=navclient&q=plato+knjizara
=prvi link je plato.co.yu
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #20 poslato: 06.10.2002. 00:23:20 »

Ooooops, pardoniram  Shocked  Ti znas da ja to od volbe  :wink:
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #21 poslato: 06.10.2002. 00:25:06 »

eeeee, pa nisam ukucala plato knjizara  roll
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #22 poslato: 06.10.2002. 02:08:48 »

Citat: "Alan Ford"

Na dnu strane sa rezultatima ces naci opciju da downloadujes google toolbar. Skini to, genijalna je stvar.


Hvala
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #23 poslato: 06.10.2002. 02:10:35 »

(ja TO nisam nasla, tu opciju...  a trazila, majke mi  Shocked  )
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #24 poslato: 06.10.2002. 02:16:45 »

Blaaaaaaaam  :oops:
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.139 sekundi sa 33 upita.