Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Picasso - The Last Decades  (Pročitano 1645 puta)
Jelence
Gost
« poslato: 01.12.2002. 22:36:23 »

U Sydney je postavljena Pikasova izlozba - njegovi radovi iz poslednjih mu 20 godina zivota.

U ranim 70-tim godinama njegovog zivota napustila ga je zena sa oboje dece (4 i 6 god!), a ubrzo posle toga i svalerka  Shocked E, to ga je dokusurilo.

I taman je hteo da se besi, kad li ga menadzer (covek koji ga je ucinio ne samo najbogatijim zivim slikarom, vec najbogatijim slikarom svih vremena) pozove da svojim slikama (friskim, u tome je i bila poenta) uvelica proslavu 50-godisnjice menadzerove galerije.

Saldo je bio da su nekih 70 ulja prodali za 400 meleona franaka. Bokte vid'o, usrali su se od para. Nekako u to doba je Pikaso nasao izvesnu Zaklinu, inspiraciju, model, kuvaricu, druzbenicu i tako to za svojih poslednjih 20 godina zivota, te je zaboravio na ruzne misli...

Kako je i kojom nadomJestio svalerku nigde se ne pominje.  :wink:

Elem, nakon Monea i njegovih lokvanja, Dalija i njegovih curecih satova, razbacanih fijoka i iscasenih grafickih kompozicija, Pikaso me je nacisto odusevio. Ma sta odusevio, nisam htela da idem kuci...

A sto mu je autoportret... Napravljen 9 meseci pre nego sto je umro, sa trapezastim nosem i razlicitim ocima ali neverovatno slican svojoj fotografiji iz tog perioda. I u tim potpuno razlicitim ocima (sto rece Pikaso: "yebo simetriju") vidi se bolest i nagovestaj smrti...

Umro je u svojoj 91-voj godini.



Nude in a Rocking Chair (1958)
Ova je slika posvecena njegovom preminulom prijatelju i takmacu Matisu, kojeg je zalio pa zato zena nema lice (ali joj je stomak u obliku ajkuline glave...  :? )
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #1 poslato: 02.12.2002. 19:21:46 »

uz duzno postovanje obozavaocima doticnog, kod mene pikasove slike izazivaju neurozu u stomaku i zelju da se trcecim korakom udaljim od platna..ne da ne vidim, vec nemam ni zelju da vidim, bilo sta u gomilama nesklada koje bauljaju po njegovim slikama..
sto me podstice na razmisljanje o trendovima u umetnosti...pitam se, koliko zakletih fanova bilo kog umetnika, u dubini duse misli da je to cime se odusevljavaju cisto smece, ali je  "in"... ili " pa svi se udusevljavaju, mora da tu ima nesto, aj' da se udusevim i ja"...kad se odusevis 3x na silu, posle predje u naviku pa nije ni tesko...
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #2 poslato: 02.12.2002. 19:32:19 »

Ni ja ga nisam volela kada sam bila mala...  :mrgreen:

Verovatno imas problem sa njegovim stilom, odnosno nacinom da se umetnicki izrazi Wink .
Meni je recimo Dali bio znatno tezi (uzasno tezak covek) - od nekih njegovih kompozicija te zaboli glava kad pokusas da ih razumes. A Pikaso - kao omiljeno deriste i njegovi nestasluci  smile
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #3 poslato: 02.12.2002. 19:39:20 »

Mozda Tarana samo vise voli ono sto mu je blize, recimo suncokrete...?? Ups, pardon, Van Gogha. lol
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.734 sekundi sa 33 upita.