Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Srecan rodjendan, Leni...  (Pročitano 4857 puta)
Pijanista
Gost
« poslato: 23.08.2002. 02:42:10 »

Clanak iz NIN-a o Leni fon Rifenstal koja ovih dana puni 100 godina.
Jedva sam ga procitao, stil je uzasan. Kao da ga je pisao prepotentni srednjoskolac, netalentovani ljubimac debele profesorke knjizevnosti. Kad na kraju videh potpis autora...
Stvarno, treba uvesti obaveznu penziju posle odredjenog radnog staza ili broja ispijenih flasa.
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #1 poslato: 23.08.2002. 05:21:25 »

ne bih se slozila sa tobom pijanista.
nikako.
tirke je sa mandicem i vlajcicem moj ljubimac.

njegove pisanije treba pazljivo da citas i imas ipak neko opste obrazovanje da bi eventualno reagovao pozitivno ili negativno na te mnogobrojne pop-culture reference kojima obiluje njegov tekst.

meni se tirke uvek svidjao jer je umetnicki znao da kada prica o necemu ili nekome govori o sebi svojim  interesovanjima , ocigledno to znanje i interesovanje nije imao sa kim na regularnoj bazi da podeli, pa je to radio neposredno- posredno u svojim clancima.

da ti skrenem paznju na nekoliko delova zbog ceka volim tirnanica, pa i kada polupijan, gnevan i ljut brljavi :

deo kada kaze :

"Plava svetlost

       Eto, Bregovi
Sačuvana
zabic
Gost
« Odgovor #2 poslato: 23.08.2002. 06:04:23 »

Osobno volim lican pristup umetnosti, jer i sam tako pristupam... I sam kad pisem textove za svoj site bivam lican jer drukcije ne znam pisati, ali dodao bih - nazalost. Nije to uvek dobro... Eto, bas taj Tinanicev clanak je dobar pokazatelj. Stvarno se cudim tvom tolikom odusevljenju... Ono, nije da je tekst los, al' nije ni zemljotresan kakvim ga ti predstavljas. Zapravo na momente je pomalo prost, zapravo macho. Sta on tamo nesto ova je cista i okupana, ona je plasticna, a ovoj kosa razbarusena. jadno je to. krajnje je vreme da upravo vi zene same sahranite balkanskog muskarca kao takvog jednom za svagda a ne da se lozite na takve prostakluke.

A sad i ponesto dobrog o clanku... Dobro je sto on pominje Leni... Evo, i mene je naveo malo da razmisljam ponovo o njenom liku i djelu. Pretrazio sam fotografije, klipove i tako svasta po internetu.... A zadnji put sam o njoj razmisljao tokom njene izlozbe u Goethe centru u BG. To je bila dobra izlozba.
Sačuvana
Pijanista
Gost
« Odgovor #3 poslato: 23.08.2002. 09:44:21 »

Sneki, prvenstveno mi se ne dopada stil. To sto mu je clanak pun referenci (na pravom mestu) ne menja stvar. Mogao je sve to da uradi, a da mu clanak bude citkiji. Mislim, cilj clanka je Leni, a ne Tirke.
U poslednje vreme mi Tirke deluje kao da svakim svojim clankom salje poruku "Evo me, jos sam tu."

Vlajcic mi se svidja, umereniji je i manje lican u tekstovima, mada su doooobre godine prosle odkako sam ga poslednji put citao. Interesantno, otkrio sam ga tako sto sam za jedan rodjendan dobio njegovu knjigu "Cuti i plivaj dalje". Zbirka kritika, uglavnom iz "Politike". Meni se svidela.
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #4 poslato: 23.08.2002. 20:46:34 »

tirnanic pise isto.
kao sto je pisao pre 10, 20, 30 godina.

pomalo konfuzno, stil mu nije 'ispoliran' tj.prepun vujaklijinih tudjica, vec opusten, relaksiran i 'urban', tipican za jednu generaciju  'ranih' baby boomer-a.

njegovi tekstovi su nostalgicni i samim tim i licni ali to ne umanjuje verodostojnost i istinitost cinjenica, naprotiv daju toplinu i i skrenost tekstu.

njegov stil je recimo mesavina izmedju nekog 'ulicnog govora' i  novog novinarskog pisanja, tako nekako.

svidja mi se njegov sarkazam i ironija koji nisu uvredljivi kao kod lukovica koji vise ne moze da se kontrolise.

mene njegovi clanci nekako uvek vrate u neka prohujala vremena.
bio je jedan od mojih omiljenih 'izvestaca sa lica mesta' u to vreme jer je pisao o stvarima koje mene interesuju.

a ponekad , kao i u ovom tekstu, zazvuci prosto, ali to je vise potreba, ili nacin da se intimizira sa svojim citaocima, da im prenese misao na 'njihovom jeziku', kao da vodi razgovor u nekom campusu punom sarolike publike.




p.s.
inace, merilin, elvis i leni su spomenuti zbog AVGUSTA....
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #5 poslato: 24.08.2002. 00:08:53 »

ima interesantnu zenu. eto da mu dam jedan pozitivan poen.

stil mu je ocajan. da li neko cita u nin-u te clanke pre nego sto se to stampa:

"Tako ne misli D
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #6 poslato: 24.08.2002. 00:13:31 »

Dobro, dobro, bar smo nesto fakata saznali o Leni:
 Gebels ju je muvao, a ona ga je prezirala; Hitler ju je uzbudjivao (kao vecinu tadasnjih Nijemaca), al' samo 'spiritualno', a ona je njemu vratila potenciju...
Hinteresantno...
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #7 poslato: 24.08.2002. 06:58:08 »

e moj ceso...

ne samo da sam morala da vam prevodim tirketa sta je hteo da kaze i povezem vam reference, nego moram i sebe stalno da prevodim.

dupli posao.

nego ceso...a kad pijani bukowski pise on pise 'j**acki', a?
kad mortus pijani fitzgerald pise, on pise intelektualnu americanu, a?

e pa vidis, nisi razumeo aluziju na james dean-a, nisi...znam ja za taj izraz 'dok si piskio u gace', ali je ovde odlicno ukomponovan.

leni je buntovnik, kao i james kao i merilyn...a njih dvoje su mnogo zesce asocijacije nego milosevic.

prva pin-up girl, hitlerova devojka...

mozda je sharon stone spomenuo zbog judy foster, obe imaju visok IQ, s tim sto sharon nije zavrsila harvard.

zasto tako ne povezes?


kazem ti ja, ti si 'thick as a brick'...
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #8 poslato: 27.08.2002. 00:53:53 »

ovo sad vise iz dosade...

nigde nije vezivao dzodi foster i sharon stone, pa ne moras da objasnjavas tu referencu.

besmisleno je uporedjivati leni rifenstal i hali beri, prva je evropljanka druga amerikanka, prva je bela druga crna, prva je starija najmanje 70 godina. pa normalno je da su razlicite. da je kojim slucajem uporedio prvu sa nekom od njenih savremenica, cak bi i merlin monro, kao klasican simbol gluposti, tu bolje pristajala, zbog manje razlike u godinama. u svakom slucaju ako uporedjujes dve zene (ili dva coveka) koji su ziveli u razlicito vreme, mozes da istaknes njohove slicnosti. a ako govoris o razlikama, moras da uporedjujes ljude iz istog vremena. jer sasvim je normalno da su zene pre 70 godina bile ralicite nego sad. da je nasao neku slicnost, i da je istakao njenu avangardnost to bi mozda imalo i smisla, a ovako...

kakav bre dzems din. buntovnik. takvog dzibera imas u svakom selu u srbiji sad. navatao se para, kupio porshe-a i spicio se u jarak. vidi bre nasta je taj licio. znas sta je za njega bred pit. dzeremi ajrons.

koliko se 'secam' to - zivi intenzivno, voli strasno, umri mlad, budi lep les, je bilo vezano za janis joplin, jimmy hendrix-a, jim morrison-a, john bohnam-a, keth moon-a,... a ne za dzems dina. i to je definicija nacina zivota. ono sto je bregovic u doziveti stotu je negacija - sale sa spravama za mucenje, bareno ppovrce, djusevi, trcanje, plasticne operacije - nacina zivota. i ta referenca je potpuno promasena.
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #9 poslato: 27.08.2002. 05:31:34 »

ajde i ja da ti odgovorim iz ciste dosade...

znas sta ceso, razmisli pre nego pocnes da kucas po keyboard-u.
razmisli.
malo.

first and foremost, on je hali beri i seron stoun uzeo kao prototipe americke lepote i klepote uopste, sa cime bi mogao u nacelu da se slozis, a leni je takodje bila lepotica i njena lepota odoleva vremenu na neki nacin...pa je veza sa njima da kazem uslovno okey...

doziveti stotu je bregovicev pokusaj da bude kao roger daltrey in 'my generation'/?/, kada kaze 'hope i die before i get old'?...to moze tako da se objasni, kao kontra od onoga sto 'the who' kazu...to su vremena kada se muzika iz engleske i amerike intenzivno i religiozno slusala i imitirala.

jjames dean je ICON moj ceso.
ako je neko selja, seljace to je brad pitt.
on je tipican americki decko iz susedstva, surfboy skoro, tipican kalifornijski hunk.

james dean je pored izgleda UMEO da glumi, odlicno.
kao i montgomery cliff, obojica su vrlo, vrlo interesantni muskarci.
i odlicni glumci, s tim sto je james dean maestralan!

ali ti to ne vidis, cim j.d. uporedjujes sa b.p i j.ironsom???tek to ne razumem.

j.ironsa mozes samo i iskljucivo da povezes sa harvey kitel-om recimo, on je na granici ugly sexy.
s tim sto je j.i sofisticiran.
mnogo vise od h.k.

ako si j.i smestio u 'buntovnike bez razloga' samo zato sto vozi h.davidson-a...uuuuuu ceso, strasna greska.
h.daviodsona mozes da vozis i da nikad ne budes 'easy rider'...ako uopste shvatas o cemu pricam.

nisam rekla da je ovo tirketovo masterpcs., ali sam naglasila da mi se dopadaju ti njegovi nostalgicni tektovi.

licno, ne volim da citam knjizevna dela koja su prepuna pop cultures, narocito amerticke, jer to pokazuje totalni diletarizam , upotreba fillers-a, ali kada su novinarski tekstovi, ocekujem to.

pogotovu ako i mene pogode, na neki nacin.

ne secam se sta si jos pisao...

zasto bi mm bila glupaca?
odakle ti takva glupa izjava?
odakle, molim te?
jos jedna od fenomenalnih glumica, komicarka, u zanru mnogo tezem nego drame.

pa nije mm samo happy birthday mr president, ceso...

ovo je bio kao samar.
tvoj odgovor, bolje da ga nisi pisao.
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #10 poslato: 27.08.2002. 06:21:52 »

Citat: "tarana"
ako je to sve sto si o ovoj temi imala da dodas, nisi se morala vise ni oglasavati....

Citat: "sneki"

tvoj odgovor, bolje da ga nisi pisao.

xexexe...rekoh ja da si ti djavolcic...brzo usvajas gradivo... :wink:


kakos to ono zove ? snepi prson ?
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #11 poslato: 27.08.2002. 07:20:07 »

on je hali beri i sreon stoun uzeo kao primer americke lepote....
on je hali beri i seron stoun uzeo kao primer jer mu pamcenje ne dostize dalje od ovogodisnje dodele oskara.

u nacelu bih mogao sda se slozim vise za hali beri. iako mi se seron stoun svidja vise. ali mislim na konvencionalno prihvaceni standard lepote.

zasto je 'strasna, strasna gnjavaza u zivotu, doziveti stotu, doziveti stotu' kontra od 'i hope i'll die before i get old'?

kakve veze ima gluma dzemsa dina sa pesmom gorana bregovica. nikakve. osim nacina zivota. a nacin zivota dzemsa dina moze , moram sad da ponovim, ovako da se definise: seljace se navatalo para, kupilo porshe i spicilo se u jarak. sta tu ima nejasno?

ok, kakve veze ima dzeremi ajrons. nikakve, naravno. na srecu.
nego ako uzmes izgled dzemsa dina kao simbol americkog seljackog izgleda (a bred pit je naslednik dzemsa dina), onda je dzeremi ajrons kontra od toga. pa sam u tom smislu njega i pomenuo, kao i bred pit je manji seljak od dzemsa dina

ne smatram dzeremi ajronsa za buntovnika. nisam ni znao da vozi neki motor, ako uopste vozi motor.

i nemoj sad da harvija kajtela, koji je u rangu bogarta butas medju ove molim te.

a, da, merlin monro ne samo sto je pametna nego tako i izgleda. gora je karikatura od ove pamele anderson.

i tirketov stil je prizeman. sve vreme ga branis bez ijednog argumenta. kao potporu njegovim promasenim referencama, navodis jos promasenije.

otac-kreten, holivud ce nu da rehabilituje,... ne mogu vise gluposti da navodim...

iz dosade uglavnom, jer ovo pametan covek ne bi radio
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #12 poslato: 27.08.2002. 07:38:15 »

pre nego odem...promasena refrenca sa pamelom, a znam da su ti okice zasijale od srece sto si se nje setio.

za kajtela se slazem, ista kategorija kao h.bogart ili onaj sto je glumio caeasar-a, kako se zvase? znas iz te 'edicije'? onaj mali, ruzan, sa breznjevskim ocima, znas onaj vrlo cudan coveculjak, igrao gangstere...

ne znam zasto tebe tirke toliko iritira, tirketa citaj u 'lejerima'.

da, da ceso, ajrons je kao dzej leno, vozi motor, svake godine se vitlaju po l.a i majamiju...onako, u hordi...pa zahvaljujuci kacigi dzeremi ajronsa, jos uvek pozeljna, lorin haton je ostala ziva kada je skrenula s puta na njenom bajku.

diskutabilno je donositi konacne zkljucke za doziveti stotu i bregovica, to je vise bio neki interni razgovor izmedju tirketa i brege, razumes...ali aludirajuci na r.daltrija i njegovu izjavu 'nadam se da cu umreti pre nego ostarim'... pa onda na njihovu oprostajnu turu od pre 10 godina, pa evo sada, jos uvek su alive and kicking...mislim, ne mozes tirketa da citas povrsno.

ne mozes.

iz avske njegove recenice ima linkova ka novim referencama....pogledaj samo koliko smo ih mi , ovako neobavezno, nasli.

A JA SAM PROCITALA SAMO 1/2 TEKSTA!!!!
mislim na tirnanicev teks, ostalo nisam, mogu da predpostavim.
/tarana d, moze i d, veruj mi.../



merylin ti uzimam kao insult, seti se 'neki to vole vruce'.
raskosna glumica.
nije ona me west.
ili dzejn mensfild.

imaj postovanja i sucuti prema zvezdama.

brad je americka , holivudska izmisljotina.
sa malom iz frendsa cine idealan par.
da je ostao samo kao lik iz 'telme i luiz' sve, sve bih mu oprostila.
ovako me je razocarao.

onaj glumac se zove edvard robinson.
da li ti se svidjao?

koga molim te pa znas iz novije nase zurnalistike da pise?
koga?

nikoga.
pa sta onda 'vajningujes', bogati.
cak i lukovicu dajem kredita sto pod onim uslovima traje.

ma ajde bre, doajeni .

ako se setim u medjuvremenu jos neke uzrocno-posledicne-veze, javicu se.
ti razmisljaj o ovome sto sam napisala.
videces, mozaik ce ti se sklopiti.
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #13 poslato: 27.08.2002. 08:02:54 »

be disrespectful...
bila je emisija o panku u cetvrtak ja mislim na much music, ili much more music. nisam gledao. poceo sam umesto, da gledam ono sranje the game sa michael douglasom. a pre te emisije ona kako tiper gore postrojava hevi metalce. ako je neko gledao, jel ono zappa bio tamo. uzas. ono nije mira markovic radila.

pa tako i ja. uglavnom disrespectful.


tirke mi je nekad bio simpatican. nikad nisam mislio da je bio pametan. samo simpatican.
znas ono kad krenes ovamo, u kanadu ili australiju, prvo te svi (ono koji ostaju) zaj**avaju jer si zbunjen, pa dodjes ovde i i dalje si zbunjen, i oni te sve jace zaj**avaju, i onda se ti nekako nadjes, vidis gde je sta, organizujes nekako zivot, pocnes da uzivas blagodeti stabilnog rezima, i dostupnost svega o cemu si tamo mogao samo da sanjas 9ne mislim na dostupnost kobasica i automobila), i onda oni pocnu da pizde, jer nemaju dalje gde, jer ne mogu da te zaj**avaju vise. a to je tirke. i on je popizdeo tamo u toj njegovoj birtiji.

ne svidja mi se lorin haton.
dzeremi ajronsu motor stoji verovatno ko piletu sise...
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #14 poslato: 27.08.2002. 08:04:13 »

Citat: "sneki"


/tarana d, moze i d, veruj mi.../


da se ne preganjamo oko "d" i "t" vise..navedi mi referencu da moze i jedno i drugo..u pravopisu matice srpske iz 1960. pise da ne moze...a ako se dohvatim najnovijeg pravopisa i nadjem da ne moze onako kako tvrdis , popecu ti se na glavu s "d" a bogami i sa "t"... :mrgreen:
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #15 poslato: 27.08.2002. 08:45:46 »

usra ga ceso za mm,
pa to bre ne da je talentovano bilo, svaki njen uzdah je i polumrtve naterivao u betonsku erekciju, i fizicku i duhovnu. ne polomise se JFKejevi dzabe oko boginje.
Sačuvana
Andjela
Gost
« Odgovor #16 poslato: 27.08.2002. 10:11:24 »

uzdah i erekcija i to je talentovano...a ako slucajno nije tvoj tip zene onda ti pripadne mucno od uzdaha jer nema sta dalje

sta je onda bred pit za nju .. izgleda .. mmm...mnogo bolje  a za slucaj da nije neciji tip on usput i glumi nesto. doslo se na malo visi stupanj
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.799 sekundi sa 33 upita.