Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: The Two Towers  (Pročitano 5254 puta)
Jelence
Gost
« poslato: 26.12.2002. 00:06:36 »

El gled'o neko?

Ja idem sutra - prvi put. Slutim da nije i poslednji...  :wink:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #1 poslato: 26.12.2002. 03:20:38 »

Cula sam od nekih da nije nista losiji od prvog ..i ja cu ovih dana da ga gledam..i onda cekati godinu dana na treci dio..
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #2 poslato: 26.12.2002. 17:11:28 »

Trailer The Two Towers


http://www.theonering.net/movie/preview/
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #3 poslato: 26.12.2002. 20:22:03 »

KOJA DRAMA...

Nikad u zivotu ja ovoliki guzvanjac nisam videla, to bre sve poludelo nacisto za ovim filmom. Obaska sto su sve predstave rasprodate satima unapred, sto je takodje apsolutno nezamislivo. Ni Ratovi Zvezda nisu bili tako prebukirani, pa uostalom ni prvi deo Gospodara.

U oblasti u kojoj mi zivimo, u precniku od recimo 15-20 km ima nekoliko velikih bioskopa (mi proverili u njih 3 kakvo je stanje), u svakom biskopu po desetak sala, u pola od njih na svakih sat vremena ide sledeca projekcija, i - karata nema od recimo popodne...

Najbolji muz na svetu je nevidjeni fan, i bolje da mu je neki dalji rodjak pandrknuo nego sto nije mogao da gleda premijeru za koju se ostri bar jedno pola godine. I, sta cu - morala sam da nadjem karte pa makar ih izmislila... Koja je to drama bila u sesnaestercu od biletarnice, bem ti prstenove...

E, sad jos samo da ih odgledamo...

Pricacu vam kako je bilo...  :wink:
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #4 poslato: 27.12.2002. 06:40:49 »

jos 1728019 sekundi...1728018...1728017...
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #5 poslato: 27.12.2002. 07:51:22 »

Mu precious...  :wink:

Koja filmcina... Ima pravo Pera Dzekson, nema on tu sta da rezira, prica se prica sama...
Sačuvana
Brusli_nije_umreo
Gost
« Odgovor #6 poslato: 29.12.2002. 09:55:46 »

mislim da je cista svinjarija sto u fimu nema ni kapi krvi...
Sačuvana
mahi
Gost
« Odgovor #7 poslato: 26.01.2003. 19:23:07 »

Gledao sam, i na nivou je prethodnog.  Ne mogu se uporedjivati izmedju sebe, a kamoli sa (fuj, fuj, fuj  ) Hari Poterom. Treba procitati knjige, i videti da je ovo samo mali delic onoga sto stoji na papiru.  To sto je na papiru omogucuje da se stvori jos nekoliko linija price koja moze da se ekranizuje.

U svakom slucaju, treba odgledati i to nekoliko puta ...
Sačuvana
Deda
Gost
« Odgovor #8 poslato: 27.01.2003. 04:40:18 »

Nisam is'o u bioskop oxo-xo, ali ima ko je gledao (i meracio pride) pa sto nisi tamo pitala?

http://www.datavoyage.net/oreska/viewtopic.php?t=3852
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #9 poslato: 27.01.2003. 09:21:11 »

Malocas sam se vratila iz bioskopa.  Divan film.  I manje sam se plasila nego kod prvog  :?
Sačuvana
mahi
Gost
« Odgovor #10 poslato: 27.01.2003. 22:53:22 »

Ima puno detalja koji mi se svidjaju, a koji su posledica samog romana, ne nikako Dzeksona ... Film je uradjen standadno. Mislim da toliko nema Sarumana, Saurona koliko ga ima u filmu.

Meni se cini da Aruene nema u knjizi Dve kule ...

Ne secam da je patuljak bio duhovito-namcorast ...

Na mene su ostavili utisak priprosti komentari gledalaca posle filma, i tokom filma. Pa zar je moguce doci i gledati film a ne procitati knjigu. Knjiga jeste osadna prvih 100 strana, ali kada te uvuce u to, nije tesko odraditi do kraja ...

Glavne stvari je Dzekson izvukao lepo. Posebno o onom Frodovom putovanju. Ako uzmemo da prestavnici te grupe nose neke karakteristike  svojstvene ljudima, onda se moze reci da ruku pod ruku na tom putovanju su infantilni idelaizam,  paranoicno cistunstvo, sizofrena labilnost i  istorijska samoljuboivost valadalaca ... Mislim da je ta razbijenost nekih opstih ljudskih osobina na konkretne nosioce - prava stvar...

Pa i Enti, koji su reprezenti majke nam prirode kada u stihijskoj borbi unistavaju Isengard, koji je izgradjen da se ta priroda unisti ...
Sačuvana
Deda
Gost
« Odgovor #11 poslato: 28.01.2003. 09:30:08 »

Jos cete da me oterate u biJoskop...  roll
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #12 poslato: 28.01.2003. 10:05:17 »

Citat
Pa zar je moguce doci i gledati film a ne procitati knjigu.


Jeste, moguce je.  Sad si se, da izivines, mahi, bas nalupao!  Zasto mislis da je obavezno procitati knjigu pre nego sto se ode da se pogleda film (i, nadam se da se ovde ne ogranicavas samo na 'The lord of the rings')??  Besmislica.  Dakle, po tebi, ako se nije prethodno procitala knjiga (na osnovu koje je, kasnije, napravljen film) ne treba ni ici gledati film???

Meni su se, kao nekome ko uopste nije bio zainteresovan za "Lords" (kao knjigu, valjda po nekoj zenskoj, za Sci-Fi nezaineresovanoj, liniji) izuzetno dopala (dosadasnja dva filma).  Uspeli su, a i bez procitane knjige, da me uvuku u svet, likove, radnju, toliko da sad zelim da procitam i knjigu.

Jesi li ti procitao, recimo, 'The English patient' pre nego sto si (eventualno) pogledao film??
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #13 poslato: 28.01.2003. 11:33:51 »

gledo sam sve od Dzeksona osim ova dva prstenacka koje cu da preskocim.
a knjiga mi je bila dosadna do bola.
ko nije gledao dokumentarac Forgotten Silver, obavezno.
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #14 poslato: 28.01.2003. 21:12:28 »

Meni se naslov mnogo svidja. Do j(at)ja...
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #15 poslato: 28.01.2003. 23:43:14 »

ko je Dzakson?
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #16 poslato: 29.01.2003. 00:02:50 »

Peter Jackson, novozelandski reditelj, najpoznatiji po superkultnom filmu  Bad Taste /Meet the feebles/.
Sačuvana
mahi
Gost
« Odgovor #17 poslato: 01.02.2003. 17:33:00 »

3orge precerujes. Dosadni su, ako pre toga citas LeCarrea, li Ludalma. Jeste da ima u knjiizi padova, ali koliko se ja secam nije nikako za bacanje. Doduse ja sam je citao kada sam bio u poletnim godinama, pa je mozda drugacije na mene uticala nego na tebe.  

Dalje, tema nije nikako mainastream, nema pravo

Miro, jeste nalupao sam se. Ali iamo sam prilike da slusam komentare koji su bili poprilicno neuravnotezeni, i to od mladjih ljudi koji su pomislili da je to sto vide samo jedan veliki spektakl. Ja licno nisam doziveo roman i film kao popularni spektakl, tako da sva fama koju siri Dzekson i njegova kompanija su kontraproduktivni u pravom/pravilnom shvatanju Tolkienove knjige.

Samo treba razumeti npr. Goluma, njegovu psihu, pa je dovoljno. Tj sta ga je proizvelo u sizofrenog malog srebroljubiog momka, a ako se zna da je nekada bio infantilan zivota_zeljan Hobit ...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.241 sekundi sa 33 upita.