Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: tokyo  (Pročitano 2546 puta)
cesa
Gost
« poslato: 31.12.2002. 00:44:31 »

postmoderni grad iz murakamijevih a ne kawabatinih romana; bez samuraja i geishi ali sa vise starbucks coffee shopova nego bilo koji severnoamericki grad, sa vise french style cafe-a nego paris, sa vise butika designer clothes-a nego paris, london i new york zajedno, sa vise svetlecih reklama nego ostatak sveta...
najveci konzument pop kulture; ono protiv cega se evropa brani elegancijom, amerika gluposcu i primitivizmom, je tamo pustilo korene da ne znam koliko je frizera potrebno da namesti 12 miliona frizura. ljudi u ginzi bolje obuceni nego u parisu. kako to na niima izgleda je druga prica. svaki peti u metrou ima nesto prada na sebi. tuca za tifany, ko za hleb i mleko. o luis vuttonu i da ne pricam.
naspram frke ginze, shinjuku-a, shibuye, aoyame, harajuku-a..., nyc izgleda kao miran porodicni gradic... u muzejima impresionizam i kubizam.. nigde sablje samuraja... kimona nosite u hotelu, ne izlazite u njima na ulicu, moze da bude opsano;ne znam zasto,  to pise u liftu.
akibakhara sa 600 prodavnica junk elektronike. nisam video nista kvalitetno. osim fujitsu monitora. lap topovi (desk top-ova gotovo da i nema) sa slabijim cpu-ima nego ovde ali sa daleko kvalitetnijim monitorima.
u blue note peva diana reevs, u ny bar ne moze da se udje, ako ne cekas od ujutru. od buddokana ni pomena. rolling stones sviraju u martu, joe mascis u januaru. i manic street preachers u januaru...
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #1 poslato: 31.12.2002. 02:04:45 »

Citat: "cesa"
ono protiv cega se evropa brani elegancijom, amerika gluposcu i primitivizmom, je tamo pustilo korene da ne znam koliko je frizera potrebno da namesti 12 miliona frizura.


ovaj deo ne razumem, daj malo jasnije.

nije valjda da si se vratio bez seta shurikena ako vec nisi doneo vakazashi i katanu da obesis iznad kamina ko svaki pravi srpski samuraj.
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #2 poslato: 31.12.2002. 02:15:19 »

malo sam rano to pisao. hteo sam da kazem, da ih ima 12 miliona, i da su svi nafrzizirani, te da je biti frizer tamo unosan posao.

nisam kupio nikakvo oruzje. hladno.
Sačuvana
3opge
Gost
« Odgovor #3 poslato: 31.12.2002. 02:24:21 »

jesi se kupao u onom buretu sa jedno 3-4 gejse sto iznad sto ispod vode ?
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #4 poslato: 02.01.2003. 08:41:11 »

Da znam kako se na japanskom kaze 'sretna NG', sad bih ti je na njemu pozelio, ovako...  :wink:  :mrgreen:
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #5 poslato: 02.01.2003. 09:04:01 »

meni se taj deo sveta definitivno jako dopada. Skoro pa da pozelim da se preselim.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #6 poslato: 03.01.2003. 01:21:35 »

Ceso, jesi li kupio neku lutku?? Ovdje u sthml su otvorili prodavnicu u kojoj mogu da se kupe lutke iz Japana (a la Barbi) ali lutke koje su napravljene po njihovim pop zvijezdama i to sve po nekim djevojcicama 15-17 god. mozes da ih presvlacis i sl..oblacis im erotsku garderobu itd...ludo..uglavnom su to muskarci koji ih kupuju i prave kolekcije..
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.782 sekundi sa 33 upita.