Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Trenutno chitam...  (Pročitano 118919 puta)
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #50 poslato: 03.11.2006. 06:22:51 »


"Na drini cuprija"

poceo pre 20 dana i josh nisam presao 100. stranu.

Neshto mi se i ne chita u polsedne vreme...


ja sam na maturskom dobio 5 bash na iva andrica ..... ta knjiga me odushevljava Wink
malo smara upochetku ali vredi potruditi se smile
Sačuvana

What would U do if someone looked up in your future and told U there is no tomorrow ?
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #51 poslato: 03.11.2006. 06:32:59 »

Ma ne smara me ni pocetak, stavishe mi je i zanimljivo, ali nekako nemam vremena (niti se setim) da je citam...
Sačuvana

The moonlit wings reflect the stars that guide me towards salvation
I stopped an old man along the way
Hoping to find some long forgotten words or ancient melodies
He turned to me as if to say, hurry boy, its waiting there for you...
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #52 poslato: 04.11.2006. 07:52:17 »

pa onda obavezno preskoci deo o nabijanju na kolac posto je jeziv
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Anja_crazy_angel
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Anja Kukanjac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 82



« Odgovor #53 poslato: 04.11.2006. 17:17:38 »


Politikin zabavnik
Moram da se pretplatim na ovaj casopis....kupujem ga vec godinama al ne bas redovno...


Ja ga u poslednjih 2 meseca kupujem bash bahs redovno. Imam poslednjih 5-6 brojeva. Kao klinka sam ga takodje bash skupljala pa sam jedno vreme (ne znam ni sama zasto) prestala da ga kupujem. Ali mi se ta navika opet vratila... Definitivno casopis za 10+
Trenutno citam Hronike Ambera od Rogera Zelazny-ja To je inace epska bajka, mitologija. Neshto tako. To stalno citam, takve knjige. Odusevljavaju me. Evo radnje knjige, ukoliko je knjiga ikoga zainteresovana  Cheesy
``Amber je stvarni svet koji baca svoje bezbrojne odsjaje u vidu svetova senki, kojima mogu da manipulisu oni koji su amberske krvi. Ali kraljevsku porodicu razdiru ljubomora i sumnje; nestanak oca Oberona pojacao je unutrasnji konflikt ostavivsi tron u rukama grabljivih naslednika; amnezija je pomracila secanje Korvinu, prestolonasledniku Ambera, u toj meri da se ne seca cak ni cinjenice da mu tron po pravu pripada.``
Knjiga ima 696 str.  Grin Cheesy Grin Cheesy
Sačuvana

Be More Concerned About Your Character Than Your Reputation Because Your Character Is Who You Are And Your Reputation Is What Others Think Of You!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #54 poslato: 04.11.2006. 17:42:38 »

Vlasnici bivše sreće -  Nikolić Danilo  smile
Sačuvana
Nikitta
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 9

Zato što volim Užice


« Odgovor #55 poslato: 09.11.2006. 17:47:54 »

Crveno i crno- Stendal
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #56 poslato: 12.11.2006. 01:31:01 »

PLES SITNIH DEMONA-Marko Vidojkovic
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #57 poslato: 12.11.2006. 07:01:57 »

e ja sam veliki fan politikinog zabavnika, u sustini kod mene u kuci imamo veliki respekt prema AD"Politika". Jedno vreme sam poceo da ga kupujem ponovo ali to je trajalo nekih pola godine, do recimo avgusta ove godine. Nekako sam, ma koliko ne zelelo da priznam, prerastao clanke pa se sve svelo na citanje svega par, ponekad cak i samo jedan...ali definitivni svaki respekt zaluzuje taj "Zabavnik" koji nekako uvek nadje put do srca mladjih genarcija. Iskreno, preporucio bih starijim clanovim foruma  National Geographic, koji je konacno izasao i  kod nas, posle dve godine kupovanja Hrvatskog konacno i nase srpsko izdanje da se pojavi na trafikama. Izlazi jednom mesecno a cena mu je svega 210 din sto je malo za spektar informacija koji mozete pronaci u ovom casopisu... happy15 bravo za onoga ko se seti da zapocne i istoriju srpskih stranu NG-ma  claps
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Anja_crazy_angel
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Anja Kukanjac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 82



« Odgovor #58 poslato: 13.11.2006. 23:19:19 »

Da, i ja sam se odusevila kada sam cula da su pocele pripreme i saradnja za srpsku verziju NG. Ja imam citavu paletu slika iz njih. Divne novine, za svaku pohvalu... smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #59 poslato: 14.11.2006. 21:54:25 »

        Vaauuu...i ako ne mogu da se  otmem utisku da mi je poruku knjige na samom kraju izmakala ili u najboljem slucaju osatla "zamagljena" isto tako  ne mogu da ne kazem da sam procitao dobar roman. Likovi su toliko bliski citaocu da ce te ih lako poistovetiti sa nekim od vasih komsija, a jednostavan tok mislim i  sasvim prosecan mentalni sklop nosilaca radnje romana uspece da vas nasmeje mnogo puta kroz avanturu, jer radnja se moze postovetiti sa jednom solidnom avanturom i to svojstvenoj samo nama Srbima u Srbiji. Iznecu smelu tvrdnju da je pisac jednom saljivom pricom prepunom sarkazma hteo da nam skrene paznju da  ne treba da izgubimo identitet kao narod.  Posto je roman  pisan neposredno po bombardovnju, a  radnja velikim delom obuhvata sam period bombardovnja, pisac je verovatno u danim koji slede uvedeo opasnost da cemo zaboraviti nasledje i vekovnu tradicuju pa je na jedan "prepreden" nacin pokusao da nam to stavi do znaja, provlaceci kroz pricu odlomke iz nase teske istorije prepune stradnja i povezujuci to sa nasom nersakidivom vezom sa hriscanstvom...sve u svemu
stvarno je dobar roman.
     
       Inace kao sto sam ranije "postovao" radnja se vrti oko tajnstvenih spisa jednog putopisca koji ( meni na kraju i dalje nedokuciv nacin, verovatno zato  sto se princip  oslanja na  poimanjem Gospoda i zalazi u odredjene nivoe filozofije prostor-vreme)  putuje od Beograda ka Carigradu ( mada se radnja prekida negde kod Paracina i zavrsava u samom Carigradu)) ali se na oderdjenim destinacijam pojavljeuje u razlicitim  istoriskim intervalima tako da se radnja provlaci od  doba Rimljana u Srbiji, preko 1915. sve do 1999. Spisi su promenili zivot savkog pojedinca koji je dosao u vezu sa njima...a najvise zivote porodice  popa Mikija iz Beograda koji je ujedno i glavni nosilac radnje romana...

Izdavcka kuca  zasluzna za stampanje ovog romana je "Plato"

Sledeci roman koji cu poceti da citam je "Orlovi i andjeli''  dobitnik nemacke knjizevne nagrade za najuspesniji debitantski roman godine, pisac je Dzuli Ceh
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Nefertiti
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
A.S.
Mesto: Uzice
Lokacija: Rakijska pijaca
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 5



« Odgovor #60 poslato: 30.11.2006. 22:35:30 »

Proces-Franc Kafka(po drugi put) icon2
Sačuvana
SlAtKa_uZiCaNka91
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Milica
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje,Karadjordjeva
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1473



« Odgovor #61 poslato: 10.12.2006. 21:30:08 »

Tupac Shakur
Sačuvana

seti se ,oseti i ne zaboravi ,nikad ne zaboravi
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #62 poslato: 11.12.2006. 00:09:44 »

Steven King - Wishmaster smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #63 poslato: 24.12.2006. 03:09:10 »

procitao sam knjigu "Paraziti poput nas", pisac Adam Dzonson, izdavacka kuca "Samizdat"

Odakle da pocnem, recimo da sam imao mnogo problema da svarim usporeni tok radnje, jos usporenijeg lika, antropologa doktora Henka Hane profesora na univerzitetu u nekoj zabiti Severne Dakote, koji je u srednjovecnim godinam u fazi preispitivanja smisla zivota i prolaznosti vremena. Nakon pocetnih stotinak strana, skontao sam da pisac pokusava da nas podstakne na razmisljanje o svrsishodnosti postojanja coveka i slicnim tripovima  povezanih sa otudjivanjem i sebicnoscu, strahom od usamljenosti. Te tripove na okupu jedva drzi totalno usporena i na trenutke bizarna radnja, koja mi je na jedvite jade odrzala paznju do poslednjih 100 i nesto strana, koje konacno uvode nekakvu dinamiku u radnju...istini za volju pisac ima dara za opisavnje. Snezni, okvan ledom ambijent Severne Dakote jasno mi se oslikavo u mislima dok sam se borio sa milslima i poredjenjima Dr Hane, ali mislim da to nije dovoljno za preporuku da procitate knjigu...

Ukratko, radnja se odigrava u nekom gradicu Parktonu, gde antropolog Henk Hana i njegova dva postdiplomca otkrivaju uz kosti jednog od Klovisa, navodno prvih ljudi na tlu Severne Amerike, i dve okamenjene kugle, koje ce na kraju odigrati kljucu ulogu u totalnoj apokalipsi covecanstav...bar na tlu sverne amerike. Naravno tu je jos mnogo sporednih radnji koje upravlju tokom misli glavnog nosica radnje a nas cesto zbunjuju bizarnoscu, pojavljuju se i likovi koji upotpunjuju radnju, a zdnjih sto strana knjige verno ce vam docarati jedan od mogucih scenarija kraha savremene civilizacije...jedan plusic za pisca koji se koristi odmerenom dozom ironije kroz celu knjigu, sto mi se dopalo....

Ja sam se smorio knjigom ali mozda nekome bude zanimljiva, ako se nadje takav neka po citanju knjige postuje, da vidim da li je utisak iskljucivo do meni ili ipak i malo do knjige...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #64 poslato: 05.01.2007. 20:54:30 »

procitao sam "Orlovi i andjeli" pisac Dzuli Ceh izdavacka kuca "Dereta"

zanimljiv roman, sa samoubistvom, ubistvom, drogom ispunjena sumorna svakodnevnica, medjunardni narko-kriminal na najvisim nivoima, cak su svoje mesto u romanu nasli Arkan, Ceca, Frenki Simatovic, Bec, Lajpcig, ne retko i morbidnoscu ipsunjeni pasusi...a u pozdini svegao ovoga lezi ljubav, kao najveca covekova motivacija cesto jaca i od zelje za novcem. Ponekad tokom citanja potrebna je koncentracija na maksimalnom nivou, sto je mene licno cesto drzalo napetim, i stil pisanja je krajnje zanimljiv, poput slagalice, malo sklopis donji desni ugao, pa onda levu sredinu pa malo centar i nakraju cela slika, cesto prvo saznate sta se desilo, deluje nepovezano sa ostatkom radnje, tek kasnije sve dolazi na svoje mesto...
Ukratko, radnja  pocinje u Lajpcigu, samoubistvom devojke po imenu Dzesi, tokom razgovora preko telefona sa svojim deckom Maksom Kuperom, espretom za medjunarodno pravo i prosirenje EU...iako je nosilac radnje Maks, koji polako, diplomcu studija psihologije, Klari odmotav svoju pricu u diktafon i polako sklapa delove veceg mozaika, radnje se vrti oko devojke Dzesi, cerke mocnog evropskog narko dilera, i njene umesansosti u medjunarodni kriminal na najvisim nivioma...

Roman je proglasen prosle godine kao najbolje debitanstko ostvarenje u Nemackoj, a svim ljubiteljina nemacke knjizevnosti toplo preporucujem...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Iva_smiley
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Qka
Država: SER
Horoskop: Vaga
Poruke: 1697


Yes, you have to keep smiling


« Odgovor #65 poslato: 24.01.2007. 19:42:26 »

Orijentalizam - Eduarda Saida
Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #66 poslato: 24.01.2007. 20:08:36 »

Zavrisla sam "Bruklinska revija ludosti" Pola Ostera...hm,malo mlako za mene.Njega ljudi ili obozavaju ili ne kapiraju.Mislim da sam tu negde na sredini.ocekivala sam vise..Uzbudljivo i zanimljivo(donekle)na momente,kraj totalno glupav...sve u svemu dobro za ubijanje dokolice smile
Sad sam uzela Teri Pracet "vestice na putu"... Nisam pocela da citam zbog obaveza,ali unapred se radujem,heheh...Kazu da je jedan od najduhovitijih pisaca danasnjice.Knjige mu nemaju neku veliku "knjizevnu vrednost",ali su jako prozete humorom,sto je + u startu za mene...Videcemo Grin
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #67 poslato: 25.01.2007. 01:29:00 »

Zahir - Paulo Koeljo

Nikad me nije izneverio...videcemo sa ovim delom Wink
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #68 poslato: 30.01.2007. 20:06:22 »

Procitao sam "Vrtovi Kjota"  od autorke Kejt Volbert   u izdanju izdavcke kuce “Laguna”

Pa, onako i previse sentimentalna knjiga za moj ukus, ali ne mogu da kazem da je losa, tecna je i zanimljiva, i delovi, koji dok citate, deluju potpuno van konteksta imaju neku svoju čar i na kraju se uklope u celu priču. Ima delova koji su krajnje dirljivi i navode te na razmišljanje, ali pošto sam ja očekivao nešto sasvim drugo od knjige meni i nije bas “legla”.

Knjiga počinje rečenicom, kao sto ce te videti i na pozadini knjige: Imala sam rođaka Rendala, koji je poginuo na Ivo Džimi. Jesam li ti pricala o tome? I kasnije pripovedac navodna Elen, profesorka engleske književnosti u gimnaziji, svoju pricu prepricava nekome, kasnije se ispostavi i kome, i vraća se u sećanja na najranije detinjstvo, u vreme kada je svetom jos uvek nadvijala senka drugog svetskog rata. Provlačeći paralelu kroz niz događaja koji su je karakterno oblikovali i načinili  je takvom kakva jeste, upoznaćete njenog rodjaka Rendala, njegov kratku ali upečatljivu životnu priču. “Vrteći” se  oko njega u Elenina sećanja polako se upliću i ostali likovi koji upotpunjuju pricu, a bili su posrednom ili neposrednom kontaktu sa Rendalom, ujedno i sa Elen, priča obuhvat i opisuje vreme kada su žene imale jednostavno isprojektovane priče unapred i njihove sudbine su zivisile od svega par izbora tokom stasavnja, jedan pogrešan izbor i to je dovodilo do “socijalnog” samubistva. Priča se provaliči do Eleninog zrelog doba, kroz koje se nizom čudnih pojidinosti iznova pojavljuje Rendalova “senka”, naravno simbolicno... Zakljucak na kraju, elegantna i delikatna ljubavna priča,  ujedno i životna...  
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Iva_smiley
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Qka
Država: SER
Horoskop: Vaga
Poruke: 1697


Yes, you have to keep smiling


« Odgovor #69 poslato: 31.01.2007. 00:26:15 »

Marka Vidojkovica - Sve crvenkape su iste .... odlicna knjiga
Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #70 poslato: 31.01.2007. 02:22:27 »


Marka Vidojkovica - Sve crvenkape su iste .... odlicna knjiga

Kazu da se ipak nijedna njegova ne moze porediti sa Kandzama... Vec odavno se kanim da uzmem tu knjigu
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #71 poslato: 31.01.2007. 04:17:55 »

Ja sam prochitala i Kandze i Ples sitnih demona i Djavo je moj drug i sve mi se svidjaju tj. svidja mi se njegov stil pisanja. A Sve crvenkape su iste je stalno izdato...grrrrr.....
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #72 poslato: 08.02.2007. 04:07:11 »

procitao sam "Farenhajt 451" od autora Reja Bredberija u izdanju "Laguna"

glavni utisak mi je da sam je brzo procitao. Da li je zanimljiva, pa mozda je nekada bila.  (knjiga je objavljena 1951, a navodno prve skice su napisane `41. ) Danas smo zasiceni knjigama o budcnosti, obavezno sumornoj, punoj otudjenosti, sputane kreativnost i  procesa misljenja u opste, buducnosti operisane od osecaj, sve je pojedostavljeno i banalizovano. To ce te sve naci i u ovoj knjizi, sa apokalipticnim scenariom i pojedincom koji pokusava da promeni stvari, biva progonjen i naravno potpomognut tajanstvenim pokretom otpora... Radnja je vrlo verovatno inspirisana nacistickim masovnim paljenjem "nepodobnih" knjiga 30-tih godina 20. veka. Zanimljv je podatak da papir sagoreva na temperaturi od 451 farenhajt  (otuda sibolican naziv Majkl Murovogf ilma Farenhajt 911, 9.11. dan kada je "izgorela" Amerika)...
Posto je Dzordz Orvelova knjiga objavljena cini mi se 1949, vrlo verovatno je ova knjiga ostala u vecitoj senci Orvelovog "Velikog brata". Nikome nece skoditi da je procita, ali je nivo uzbudjenja ispod ocekivanog... 
« Poslednja izmena: 08.02.2007. 05:26:25 fon Manštajn, Reason: jezive greske prilikom kucanja : ( » Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #73 poslato: 08.02.2007. 17:09:36 »

Sta mislite da od ovde teme napravimo poseban forum, da se ne gomila sve u jednu temu? Mislim da bi podiglo kvalitet.
Sačuvana

fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #74 poslato: 08.02.2007. 17:29:26 »

moze i promeni ime teme, molim te..."trenutno citam..." asocira ljude da samo napisu recimo, lupam, Sebastijan Hafner-Istorija jednog Nemca i nista vise kao da nesto znaci ime i prezime i naslov roman bez misljenja citaoc o istom, eto to je moja sugestija... smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.456 sekundi sa 35 upita.