Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: 2 linksys routera ap + client bridge big problems  (Pročitano 1097 puta)
jedan83
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor
Mesto: vk
Država: Hrvatska
Poruke: 10


« poslato: 01.07.2009. 07:35:24 »

imamo problem kako  umreziti dvije tocke! ovako kod mene je jedan linksys router u ap modu  - panel antena 16 db -500 metara dalje  je silos visine 50 metara -gore je linksys u client bridge modu grid antena 24 db! gubici su  -58 db    postotak signala svega 43 posto !  dali mozete preporuciti sta treba napraviti ili jednostavno  linksys nije da bude  ap node! hvala!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 01.07.2009. 17:10:14 »

Lynksys ti i nije neki izbor. Taj uredjaj ima dosta problema sam sa sobom. Tebi trebaju obicni bridzevi za tu vezu, a i bilo bi jeftinije.

Sto se tice signala, moras ga izmeriti u decibelima. Procenti nista ne znace. S obzirom na postavku, cini mi se da pre imas problem sa prejakim signalom. Na tako malo rastojanje nije bas uputno staviti tako jake antene. Premeri signal i gledaj da bude izmedju -65 i -50 dB.
Sačuvana

jedan83
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor
Mesto: vk
Država: Hrvatska
Poruke: 10


« Odgovor #2 poslato: 01.07.2009. 18:57:10 »

hvala na odgovoru smile! jel mozete onda preporucit koji mikrotik uzet  i  kartice? ako vam nije problem  koje bi isto valjale antene uzet za spajanje     sa silosom -glavna antena na silosu je sektor 24 db ta je navodno dobra! hvala jos jednom!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 01.07.2009. 21:42:43 »

Zasto Mikrotik? Obican bridz, neki Ovislink, ili TPLink ce sasvim korektno da odradi posao.

Sektorska antena od 24 dB?!?!?!?! Tu je vertikalni ugao zracenja tako mali da ne znam koliko je to upotrebljivo.

Da bi odredio koje ti antene trebaju prvo treba da izracunas link po uputstvu http://wireless.uzice.net/uputstvo-proracun-linka.htm, a zatim prakticnim merenjima utvrdis koliko se proracun poklapa sa stvarnim stanjem. To ce ti dati sliku kakve antene ti trebaju.

Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.868 sekundi sa 36 upita.