Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: deljenje internet konekcije  (Pročitano 1224 puta)
memoa
novajlija
*
Pol: Muškarac
Poruke: 1


« poslato: 16.03.2009. 22:57:27 »

umrežio sam 3 računara pomoću linksus wrt54gl. dva kompjutera su desktop i idu preko lan kabla u ruter dok je treći laptop i ide preko wireless veze u ruter. oni se prepoznaju međusobno, tj. dele fajlove bez problema...
na jednom desktop racunaru imam, od ranije, bežični internet i pokušavao sam da podelim internet konekciju tog računara na ostale, ali nisam uspeo.
Da li je to moguće tako podesiti internet i šta bih trebao da uradim?

Pre nego što sam ovako umrežio računare imao sam mrežu sa dva desktop računara preko lan kabla i uspešno sam delio i fajlove i internet, međutim sada kad ponovo povežem samo ta dva računara, delim fajlove ali ne i internet.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 17.03.2009. 01:34:50 »

S obzirom da imas WRT, najbolje bi bilo da internet link utaknes u njegov WAN port i da njega koristis za deljenje internet protoka, sto ti je svakako mnogo bolje i prakticnije resenje nego da to radis na jednom od racunara. Taj rezim rada je WRT-u podrazuemvani tako da ne bi trebalo da bude mnogo posla oko podesavanja.

To sa racunarom kako si zamislio bi trebalo da ti radi tako sto na tom racunaru ukljucis ICS (Internet connection sharing), ali je potrebno da i ostale racuanre podesis da tu veyu upotrebe, a s obzirom da je u toj mrezi i WRT, tesko je pretpostaviti sta tu sve sada moza da bude pogresno podeseno.

Jos jednom, najbolje je da WRT upotrebis za deljenje interneta jer je to najjednostavnije da se podesi.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.926 sekundi sa 35 upita.