Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Huawei MT822 na vise racunara  (Pročitano 1519 puta)
chacha
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsa Mitrovic
Poruke: 12


« poslato: 11.10.2009. 04:00:17 »

Pozdrav svima na forumu. Imam Huawei MT822 i hteo bih na njega da povezem nekoliko racunara. Pokusao sam sa switchom ali mi nije poslo za rukom, oni se zakace na mrezu ali nemam internet. Blinkaju samo sent paketi a received nista (0). Pokusao sam sa fiksnim adresama i da ukljucim DHCP na modemu (ruteru), ali nije vredelo. Modem je podesen na pppoe i kada se jedan racunar bez switcha spoji radi. Da li je uopste moguce tako spojiti i ako mi mozete pomoci oko podesavanja, tj. da mi kazete gde gresim i kako treba podesiti NAT ili je potreban i dodatni spoljni ruter? HVALA
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 11.10.2009. 06:37:02 »

MT822 ili MT882?

Ako uredjaj radi kao ruter (a ako je pppoe podesen na njemu, onda bi trebalo da radi kao ruter) tada bi trebalo da radi tako kako si namestio: na njega zakacis switch pa na swiotch vise drugih racunara. DHCP server treba da bude ukljucen na ADSL uredjaju.

Bez vise podataka o podesavanjima tesko je reci sto ne radi.
Sačuvana
chacha
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsa Mitrovic
Poruke: 12


« Odgovor #2 poslato: 12.10.2009. 02:25:45 »

Da moja greska. Router je SmartAX MT882 i namesten je da radi kao ruter. SmartAX MT882 sam zakacio na switch i iz switcha jedan kabl mi vodi u wireless router a dva kabla na dva racunara. Wireless mi radi bez problema (nekoliko prijatelja je zakaceno), a na tim racunarima koji su vezani kablom nema komunikacije. Kada se posmatra konekcija blinka samo sent a received nista (stoji na nuli). Menjao sam kablove, menjao sam portove na switchu i opet isto. Samo me interesuje da li jos nesto treba podesiti (ukljuciti) na MT882 ili je mozda problem u switchu?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 12.10.2009. 17:18:26 »

To je sasvim druga stvar ako na jedan ruter povezes drugi ruter onda moras rutere da podesis tako da ruting radi kako treba. Vrlo je verovatno da to nije uradjeno pa konekciej ne mogu da budu ispravno usmerene.

Za to je najbolje da uhvatis nekoga ko zna sta treba da uradi da dodje kod tebe i podesi.

Drugo resenje je da taj wireless ruter prebacis u bridge rezim, ako je to na njemu moguce. Tako bi trebalo da ti sve proradi.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.912 sekundi sa 35 upita.