Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: jeli dovoljna antena od 8.5db  (Pročitano 1373 puta)
shakun
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: posvuda malo
Poruke: 12


« poslato: 28.02.2008. 21:41:14 »

Evo otkad umrezih jednu kucu oce ljudi i drugu posao odradjen sa ona dva shita od wap54g imam drugu kucu koja je udaljena nekih 90m od ove nego je jedno drvo izmedju i to veoma veliko otprilike bih mu pogodio vrh kada bih stavio ovu omni antenu koju namjeravam ...sigurno se pitate zasta ce mi omni da pokrijem i komsiluk jos....nego proracunao ja na nacin kako je to u uputstvima

15db pojacanje na wap54g  +8.5db antena .............-80db u vazduhu {-koliko za drvo} .....................+12dbpanel antena +15 db jos jedan wap54g ili wrt54g  

e sad kod prvog djela oduzmemo -3db na kabel i spoj -0.3db racunaj da imam +20db cisto     ........-80db vazduha   .............kod ovog drugog racunaj +23 db  

+20-80+23=-37    i do -69 da li ce me pokrit za drvo ova zaliha 32 Db   mislim da moze..... icon2
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 28.02.2008. 22:07:50 »

Verovatno ce raditi. Problem sa preprekama nie samo u slabljenu signala vec sto dolazi do visestrukog prelamanja, tako da se javljaju interferencije. Suma je tu narocito nezgodna. Nekoliko puta sam imao slucajeve da je signal odlican ali da veza radi slabo ili nikako zbog interferencija.

Sve u svemu, neces znati dok ne probas.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.673 sekundi sa 35 upita.