Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ko kome krade internet ?!!!!!!!!!  (Pročitano 1667 puta)
spazke
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Srbija
Poruke: 7


« poslato: 18.07.2009. 21:26:45 »

Ehem daklem ovako..S obzirom da je u moe selo ADSL misaona imenica,uvedoh pre dve nedelje wireless od nekog podpodpodpodpodpod-provajdera.Opremu sam sam kupio i izašla me je oko 100-tinak eura. Antena 24db...ruter airlive wl5470ap postavljen u wisp mode (dhcp on)...udaljenost od bazne stanice do mene nekih 8 km..signal 62-64 db (dok kod njega prijavljuje moj signal 86db Huh?Huh? )...Čovek došo montirao opremu,povezao me na net (max brzina koja mogla da se uzme 756 kb za nekih 1400 din.) i sve je to SUPER radilo...... nekih POLA SATA !!!!!!!!!!! Čim majstor otišo internet kantastrofa..Ceo algoritam izgleda ovako::: 1 sat radi - 5 sati ne radi..5 sati radi - 1 dan ne radi...1 dan radi - 3 dana ne radi...i tako dalje i tako blize...Naravno ja pozovem choveka da dodje da pogleda sta ne valja, a on mi kaze smekerski preko telefona mozda imas virus hehe. " Mozda " i " imam " su dve razlichite stvari (inache koristim nod 4 najnoviji + super antispyware + net limiter firewall), a on se ni dan danas nije udostojio da dodje da vidi u chemu je problem iako ga zovem par puta dnevno...Profesionalizam na nivou...Njegova mreza izgleda ovako::::: Pentium 3 sa izolovanim kućištem postavljen na repetitor ..ubacio par sektorki... na njega instaliran mikrotik 2.97.. 802.11 b standard iiiiiiii TARARAM-eto nama bazne stanice. Kuci ima pentium 2 i koristi NAT-ovanje,dakle o PPPoe i radijus serveru nema ni govora .Sve to opsluzuje nekih 40 ljudi na mrezi. Par ljudi iz mog mesta imaju net kod njega i radi im isto kao i meni..i za divno chudo to im izgleda ne smeta,posto bolje i nemamo... Ali meni je puko FILM !!!!! SVI NA MREZI IMAMO JEDNU ISTU JAVNU STATICNU IP ADRESU,koju kad ukucam u browser dobijem pristup za mikrotik AKO ZNAM USERNAME I PASSWORD -mada username vec znam (neko je pomenuo Brutus smile)))) i uvid u sve korisnike koje on ima...Tamo u tabeli moze da se vidi ko je kad i kolko imao internet sa sve njihovim ip adresama i tabelarnim prikazom...Zato resih malo da se bacim u etichko-hakerske vode...Ukucam ip jednog korisnika u moj ruter koji ima istu brzinu kao i ja i nije bio kod kuce..dam statichku ip za lokalnu mrezu (dhcp off inache net sam sproveo i na drugi komp) i kad se povezem SVE RADI FENOMENALNO !!!!!!  SKAKAO SAM SA JEDNE IP ADRESE NA DRUGU kao mali zeka,i kod svakog korisnika imao sam punu brzinu koju su oni uzeli od njega.Ko koga **be ovde... NAPOMINJEM DA MI NE TREBA TUDJ NET KOJI NEKO PLATJA TESKO ZARADJENIM NOVCEM VEC SAM ZELEO DA VIDIM SAMO U CHEMU JE PROBLEM !!!!!!! i NARAVNO ZNAM DA DA SE SVAKA PROMENA MOJE IP ADRESE RUTERA REGISTRUJE KOD NJEGA ali to mi je donekle bio i cilj. Dok sam na netu sa svojom ip adresom kao da cedim vodu iz kamena!!!!!    Moje postavke kod njega izgledaju ovako:::::

ime
Source-address: 192.168.***.**/**
Destination-address: 0.0.0.0/0
Max-limit: 256.00 Kb/768.00 Kb (Total: unlimited)  --  sta mu znachi ovo UNLIMITED i to samo za mene Huh?Huh??'
Limit-at: 256.00 Kb/768.00 Kb (Total: unlimited)
Last update: Sat Jul 18 14:05:23 2009
**************************************

kOD DRUGOG KORISNIKA SA ISTOM BRZINOM KAO I JA:::::::

Source-address: 192.168.***.**/**
Destination-address: 0.0.0.0/0
Max-limit: 256.00 Kb/768.00 Kb (Total: 768.00 Kb)
Limit-at: 256.00 Kb/768.00 Kb (Total: 768.00 Kb)
Last update: Sat Jul 18 14:10:23 2009
**************************************

a kod njega kuci izgleda ovako:::::

apkuca
Source-address: 192.168.***.**/**
Destination-address: 0.0.0.0/0
Max-limit: unlimited/unlimited (Total: unlimited) ----naravno chovek sebi dao neogranicheno za sve
Limit-at: unlimited/unlimited (Total: unlimited)
Last update: Sat Jul 18 14:10:23 2009
**************************************
Moje pitanje : da li on to krade net od nas (to jes mene) i to dok smo na mrezi ili je ovo klasichni sindrom " **be lud zbunjenog " Huh?Huh?Huh???
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 19.07.2009. 15:10:51 »

Nadam se da ti je jasno da ovde neces dobiti pomoc da hakujes tu mrezu.

Sto se tice ostalog, kakv provajder takav i internet.

Pre svega, link od 8 kilometara je zaista preterivanje, pogotovo sa takvom opremom. Nije ni cudo da ti ne radi kako treba.

Drugo, ocigledno je da taj provajder koristi piratovani Mikrotik.

Trece, ako si ti uspeo da mu udjes u Mikrotik, to vrlo dobro pokazuje sa kim imas posla.

Naravoucenije, nemoj sa takvim imati posla.

Ako vec psotoji mogucnost da se postavilink, onda bolej ti uzmi ADSL negde gde ga ima, pa pusti sam sebi link bezicno (treba ti jos jedan ovilsink i verovatno ce da zadovolji jos jedan grid 24 db.
Sačuvana

spazke
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Srbija
Poruke: 7


« Odgovor #2 poslato: 20.07.2009. 11:11:20 »

"Nadam se da ti je jasno da ovde neces dobiti pomoc da hakujes tu mrezu."

WTF...uf chika Pedjo izgleda da se nismo najbolje razumeli.Ja choveku nisam upao u mikrotik niti imam nameru to da radim.Usao sam u grafikon stanja na mrezi kojem svaki korisnik moze da pristupi kada ukuca tu ip adresu u browser,a tu se nalaze imena korisnika koje je on napisao.Stavicu slike pa pogledaj sam.To sto sam menjao ip adrese u svom ruteru uradio sam jednom i nikad vise,samo da bih video da li je isti problem sa ostalima a u vecini slucajeva i jeste..kako drugima tako i meni barem dok ne dodje adsl...Inache pitanje na kraju sam postavio iz razloga sto on kuci stalno ima net i onda kada mi nemamo i hteo sam da pitam da li je moguce da on crpi protok od nas (pojedinachno,grupno..kako god).U zadnje vreme net sasvim lepo radi (da kucnem u drvo),inache verovao ili ne njegov softver je legalan posto saradjuje sa nekim provajderom (kobajagi zvanichno radi za njih) koji ima dozvolu od Ratel-a,i oni su mu to obezbedili.A da bi drzao tu opremu na tom repetitoru koji je vlasnistvo lokalne televizije placa paprenu cenu mesecno nekih 120 evra sa pdv-om,tako da mu je zarada od svega toga maltene nikakva... slap

 http://www.easy-share.com/1906829510/mikrotik.JPG
 http://www.easy-share.com/1906829547/grafikon.JPG
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 20.07.2009. 14:48:40 »

Onda je nesporazum. Meni se pricinilo da si ovorio o tome kako si mu upao u Mikrotik.

Verzija Mikrotiku akoju korsiti jeste piratovana. Nema tu spora. Da korsiti legalan Mikrotik on bi bio na mnogo svezijoj verziji.

U prinicpu, osim piratskog Mikrotika, on ne radi nista pogresno. Ako je zakupio interneet link od nadprovajdera i sa njegovom dozvolom ga prodaje dalje, sve je legalno. Da li koristi NAT, radious, pppoe ili nesto drugo, potpuno je nebitno.

Cetrdeset klijenata na jednoj pristupnoj tacki, ako ona ima bar tri pristupe antene je na granici prihvatljivog opterecenja. Dovoljno je da neko od korisnika ima problem sa kvalitetom veze i svi ce to da osete.

S obzirom da je tvoj link tako dugacak i da koristis tu opremu, i kao sto i sam kazes, tvoj signal kod provajdera je daleko ispod prihvatljivog, i jos ako se pretpsotavi da pored tebe ima jos klijenata sa slicnim signalom, onda je sve sto vam se desava ocekivano.

Na to dodaj da ako vas ima 40, taj provajder radi debeli overesell-ing, dovoljno je da se poklopi nekoliko klijenata da povuku pun protok i njegov link je zagusen i to pogotovo ako on koristi ADSL kao dolazni internet link.

Koliko vidim on na tom interfejsu ima sest mreznih kartica (ni na jednoj nisam video da j eprotok veci od 2 MB, pa ako nema jos neku karticu za link, to znaci da je njegov link 2 MB) od kojih su neke AP-ovi, a neke linkovi, a ima nesto i bridzovano. Sve je to recept za nevolje.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.272 sekundi sa 35 upita.