Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Molio bih nekoga za kratko objasnjenje !?  (Pročitano 1646 puta)
jocko
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Jovan
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 2


« poslato: 23.10.2009. 06:46:29 »

Neki problemi sa registracijom...
Postovana Godpodo wireless-ovci,
znam da sam na pravom mestu i nadam se da cu dobiti odgovor od nekoga od vas. Problem je sledeci:
do sada sam koristio antenu od 2.5 ghz (yagi ili kako se vec zove), a sada NanoStation5 od 5ghz i vise nemam problema sa interrnetom (brzina ne varira).
 Problem je dalje spajanje tri kucna racunara u mrezu i deljenje nterrnet konekcije preko wireless rutera. Do sada je kabal od antene bio u van-u rutera i u podesavanjima u ruteru bilo je ukucana staticka IP adresa, Subnet Mask, Default Gatreway i oba dns servera (vrednosti koje sam dobio od provajdera) i to je radilo dobro a sada nemam staticku IP vec dinamicku, tako da u bilo koji racunar ubacim kabal u lan karticu veza sa internetom se uspostavi a moguce je preko svicha da vise racunara koristi internet (probao sam - radi) ali kada u van-u rutera podesim Connection Type :  DHCP Client or Fixed IP {nudi mi jos i (PPPoE, PPTP, L2TP, BigPond Cable)} i Obtain IP Automatically - ne desava se nista.
Prlikom podesavanja su mi rekli da NanoStation5 moze da radi i kao ruter, mada neznam kako, i pitali su me da li da mi podese staticku ip kao do sada ili dinamicku ip i jao meni, izabrah ovu drugu misleci da je bolje (jednostavnije za naknadna podesavanja mog internog wirelessa). Postavlja se pitanje sta sada - ne radi ni van ni wlan ni lan mom AairLive  WL-1500R svi koji nesto malo znaju kazu mi ono sto i sam znam da podesim na DHCP Client i da automatski trazi ip adresu. Da li bi staticka adresa resila problem? Moli vas za odgovor - znam da sam na pravom mestu!  Unapred HVALA
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #1 poslato: 23.10.2009. 10:18:52 »

Ja bih pokusao sa resetovanjem rutera na fabricka podesavanja. Nakon toga pokusaj ponovo da podesis DHCP klijent opciju.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 23.10.2009. 17:31:29 »

To za staticku adresu se dnosi na adresu tvog uredjaja u mrezi provajdera, ne na tvoju lokalnu mrezu.

Najbolje je da za tog ubiguittija zakacis obican AP bridge, tako ce sigurno sve odmah da ti radi kao i sa switch-om. Ako koristis ruter, onda moras da ga podesis na odgovarajuci nacin, pre svega tako da racunaru koji su njemu u lokalu imaju razlicit IP opseg od racunara koji su na ubiquitti zakaceni preko switch-a.

ako mozes da taj uredjaj prebacis u bridge rezim to bi bilo najbolej resenje. Ako ne mozes, onda na njemu iskljuci DHCP server, a ubiquiti povezi na jedan od portova namenjen za lokalnu mrezu (WAN port nemoj uopste koristiti).
Sačuvana

jocko
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Jovan
Mesto: Nis
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #3 poslato: 27.10.2009. 06:17:09 »

Hvala Dusku i Pedji na odgovorima.
Problem je resen.  Normalno, nisam ga sam resio.  Trebalo je adresu rutera 192. 168. 1. 254 promeniti tj.  (trecu grupu brojeva . 1. ) obzirom da i dolazna adresa u toj trecoj grupi brojeva sadrzi samo jedinicu (. 1.  ) - u neki drugi broj - adresa rutera je promenjena u 192. 168. 100. 254 i sve je odmah proradilo.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 27.10.2009. 14:38:20 »

То је најчешћи проблем: два рутера имају исте мрежне опсеге и долази до конфликта.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.779 sekundi sa 35 upita.