Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pomoc oko realizacije linka  (Pročitano 1125 puta)
djuran
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dragoljub Vladejic
Mesto: Bor
Država: Srbija
Poruke: 6


« poslato: 08.02.2011. 19:45:35 »

Zdravo svima na ovom frumu.Prvi put postavljam temu pa se unapred izvinjavam ako nesto ne bude  napisano po pravilima ovog foruma.
Ja zivim na selu oko 10 km vazdusne linije udaljeno od Bora i nemam nikakvih uslova za bilo koju vrstu interneta jer su nam telefoni i dalje na
analognoj centrali sa dvojnicima.
Dogovorio sam se sa desetak mojih drugara iz sela da napravimo link i putem njega prenesemo ADSL 16 [Mb/s] od jednog mog prijatelja do
jednog brda odakle bi ga podelili podjednako na sve.Veoma sam tanak sa znanjem iz ove oblasti mada se duze vreme bavim odrzavanjem
tv i video tenike u svom mestu.
Ja sam celu stvar zamislio ovako a Vas pitam da li je ok i sta bi trebalo da se promeni:
Kod prijatelja u gradu bi isao MikroTik RouterBoard 411 sa MiniPCI katicom CM9, 2 do 3m kabla MRC400 do antene [ofset parabola sa 3D
 korner fidom od Dobricica 34,5 dBi] vazdusna razdaljina 10km opticka vidljivost do brda gde bi bila ista antena, opet 2do 3 m istog kabla pa
RouterBoard 433 sa CM9 za link i neka kartica za 2,4GHz za klijente.Opet nekoliko metara istog kabla i neka Amos sektorska antena oko
15dBi.Udaljenost od brda do klijenata max 800m.
Da li ova oprema ,koju sam naveo moze da zadovolji nase zahteve i ko bi uz nadoknadu mogao da nam izvrsi sva potrebna podesavanja.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 08.02.2011. 20:54:07 »

Moze to tako. Jedino bih ja umesto RB411 stavio RB433 jer pretpostavljam da bi i taj vas prijatelj kod koga stavite ADSL hteo da se prikaci.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.844 sekundi sa 35 upita.