Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Wireless pojačavanje signala  (Pročitano 3644 puta)
Baneyupi
novajlija
*
Pol: Muškarac
Mesto: Centar sveta
Država: Srbija
Poruke: 1


« poslato: 08.12.2008. 00:39:10 »

Pošto mi je ovo prva poruka na forumu želim da pohvalim celokupnu ekipu ljudi koja profesionalno održava temu o Wireless internetu.
Čitajuci vaše teme dosta sam naučio!
Posto sam apsolutni početnik u oblasti wireless-a imam određenih nedoumica  pa bih molio za malu pomoc.
Radi se o sledećem: Kod komšije smo povezali wireless ruter TP-LINK TL-WR542G preko LAN izlaza sa Telekomovim Huawei SmartAX MT882 takode na LAN.
Huawei se ponasa kao DHCP dok je ista funkcija iskljucena kod TP-LINK TL-WR542G koji u principu sada radi kao bežični swich.
Komšija koristi Laptop sa wireless-om i internet radi bez problema, ja sam udaljen od njega nekih 40 metara i takodje preko njegovog TP-LINK TL-WR542G izlazim na internet. Signal nije loš obicno je na LOW ali bitno je da nema prekida konekcije.
 Koristim laptop koji ima ugrađen wireless međutim primam signal od komšije u samo jednoj prostoriji koja je okrenuta prema njegovoj kući.
 Sada mi je potreban savet oko toga sta mi treba od opreme koja će mi omogućiti, da primi signal od košije i da ga pojača dovoljno da bi mogao da prenosim laptop po celoj kući bez gubitka konekcije
Da li bi tu moglo da mi pomogne ako kupim Wireless ruter ili neki AP koji bi samo predstavljao neku vrstu repetitora odnosno bežičnog pojačivača signala.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 08.12.2008. 05:46:15 »

Za početak uzmite jednu Yagi 17dB (ili Grid 22 db) i zakačite je na taj AP kod komšije i okrenite prema tvojoj kući. Važno je da antenu montirate napolju da izbegnete slabljenje zbog zidova njegove kuće. Proveri zakretanjem antene da li za laptop više odgovara horizontalna ili vertikalna polarizacija.

Da bi kod sebe popravio stvar, to je dosta skuplje i komplikovanje, pogotovo ako hoćeš da ti radi u bilo kojoj prostoriji. Probaj prvo ovako sa Yagicom, pošto je to najjeftinije rešenje, a možda može da pomogne.
Sačuvana

nikolapav
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Cuprija
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 05.04.2009. 08:52:23 »

I ja bih Vas zamolio da mi pomognete?! Imam druga koji je skoro uzeo ADSL i na njega nakacio neki wireless ruter. . .  Kada sam kod njega kod kuce - na mobilnom telefonu uhvatim WLAN signal(koji hvatam i po restoranim), i mogu slobodno da krstarim internetom. . . .  E sad, recite mi, da li moguce da ja uhatim taj WLAN signal i kod mene kuci na racunaru?! Ja sam udaljen od njega oko 900 mentra??? Jel' je moguce nekako da pojacam taj signal?! I uhnatim na racunaru mkod kuce!? Ako je to ikako moguce, sta mi je potrebno od opreme!?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 05.04.2009. 16:23:45 »

Za toliko rastojanej je potrebna ozbiljnija wireless oprema. Nemoj ocekivati da ces zadovoljavajuci signal da hvatas direktno wireless akrticom u racunaru, vec j epotrebno da psotavite spoljne usmerene i ispravno podesene antene, kao i wireless uredjaje i naravno neophodna je opticka vidljivost izmeju antena.

To nije bas jeftino, moze da vas kosta oko 150-250 evra, a potrebno je i neko znanje da bi se to uradilo. Najbolje je da nadjete nekoga ko se u to razume da pogleda lokacije i utvrdi da li je uopste moguce da se napravi link, i da eventualno premeri signal pa vam kaze sta tacno od opreme treba da nabavite i da vam to namesti.
Sačuvana

nikolapav
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Cuprija
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #4 poslato: 05.04.2009. 21:09:25 »

Moram da se ispravim.... Pogresio sam u proceni rastoranja..... Na gogle earth-u sam izmerio da sam ja udaljen od druga 470 metra a ne 1km.  slap Da li mozda sad mozete da mi pomognete?! smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 06.04.2009. 05:07:36 »

Nema tu neke velike razlike. Wireless bez budzenja radi samo na vrlo malim rastojanjima, uglavnom u istoj prostoriji, a vec dva zida su problem.
Sačuvana

munja-ariljac
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Munjić
Mesto: Arilje
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #6 poslato: 24.08.2009. 18:49:05 »

pomagajte!!!!!!!!
imam lap-top i nakačen sam na lokalnu wireless mrežu!
ali...problem je sto samo na određenim mestima imam signal,pa me zanima koja mi oprema treba da bih ga pojačao!
Hvala!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 24.08.2009. 20:35:10 »

Treba ti spoljna antena i spoljni wireless uredjaj (bilo ap klijent, bilo USB kartica).
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.457 sekundi sa 36 upita.