Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Problem oko wi-fi interneta  (Pročitano 1512 puta)
pcsoft
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Branislav
Mesto: Subotica
Lokacija: Subotica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 2


« poslato: 13.08.2007. 03:18:07 »

Imam problem sa bezicnim internetom i sada cu sve da napisem sta sam radio a vi da mi pomognete sta josh da uradim ! Grin

Ovako imam maticnu( verovali ili ne ) gigabyte K8 triton
                                                  TP-LINK 11b\b ( 10 metara kabla i veliku gred antenu )
                                                   2800+ AMD
                                                   768 memorije ( PQI )
                                                   NvidiaGeforceFX5700LE
                                                   Xp - oS
E sada moj problem je u tome sto imam "exellente " signal, kada kliknem da se konektuje sve odradi u treptaju oko ali kasnije krece pakao nemoze nista da otvori ! za google mu treba skoro 1 min !:(
Odem na sajt Speedtest.net on mi pokaze da mi je 1024 download ! znaci odlisno isto sto i kaze moj provajder ali nece pa nece !
Sve osnovno sam procitao pogledao to uradio ( pregledao kablove antenu ) ali nebih imao signal da je to neispravno !
Uradio sam ping adrese moga provajdera ,idu neke 4 linije nesto pise ali treca po redu kaze ping timeout

da i imaju neke komande da ja tu nesto sredim ili to mora neko iz servisa moga provajdera ( koji su me uzgred oje..ali jer nisam kupio kod njih opremu ) gde mi je najaci signal i nemogu antenu da okrenem ni na jednu stranu !
Tako da sam osudjen na njih ( SKS )  Cry

Neznam odakle da pocnem sta da radim !?
Povezao sam nekolicine racunara na net wi-fi i svi ok rade sem moga ! Sad
a imam i D-linkAirplus - g510( G54 ) ! i nju kada stavim isti problem !

Da li je tu kod mene nesto NEpodeseno i da li mogu ikako da popravim net?!

Nisam nista dirao ili podesavao da nebih zaboravio sta sam dirao pa da zbog toga imam problem iako mi neko da resenje ! smile

Tako da cu cekati vas da mi pomognete ili Brokera ! da da neki od svoih magicnih resenja kao za sve ostalo sto mi je resio !
Unapred mnogo zahvalan !
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2007. 05:09:58 »

Za pocetak, dones ti neki drugi racunar i stavi u njega istu karticu pa probaj. Ako se problem ponavlja, onda to znaci da nje do racunara. Jos bolej bi bilo da probas sa drugim racunarom i drugom wireless karticom, tako da potpuno iskljucis problem na tvom racunaru.

Uzork problema koje imas moze da bude svasta i neophodna je saradnja tvog provajdera da bi lakse nasao i otklonio uzrok.

Mi ovako mozemo uglavnom da bajemo i nagadjamo sta moze da bude, pogotovo sto nisi rekao glavnu stvar: koliko si udaljen od provajdera.

Ono sto treba da uradis to je:

- da iskljucis firewall na racunaru i vidis ima li to efekta
- da premeris signal kako treba i utvrdis kolika je jacina primljenog signala a koliki je nivo suma
- da tvoj provajder, ako moze, utvrdi koliki je tvoj signal kod njih, jer vrlo cesto signal korisnika kod provajdera bude znatno nizi nego signal provajdera kod korisnika
- da skratis taj kabal jer je 10 metara mnogo i to ti znatno oslabljuje signal i u prijemu i u predaji. Najbolje je da kod same antene psotavis neki AP klijent uredjaj
- da utvrdis da li je moguce da u tvojoj blizni postoji neki izvor smetnji
Sačuvana

pcsoft
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Branislav
Mesto: Subotica
Lokacija: Subotica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 13.08.2007. 05:19:01 »

proverisu sve pa cu da ti se javim ! sada idem odmah da sve stavim u drugi racunar ! i da pokusam to a onda ideo sotalo !
Hvala smile)
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.875 sekundi sa 36 upita.