Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Problem sa bezicnim Internetom  (Pročitano 2596 puta)
BlackDevastator
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Atila Barta
Mesto: Novi Sad
Poruke: 6


« poslato: 04.04.2008. 10:00:11 »

Ok... Kao prvo nemam uopste ideja gde da postujem ovo... Pedja ce vec da svrsta gde treba da ide... Ili Filler... Neznam ko je odgovoran za ovaj odeljak...

Moj problem je sledeci:

Kratak uvod: Nemam fixni>ADSL otpada... nemam ni kablovsku>i to otpada > osudjen sam na WiFi> i to samo na jednog provajdera... Lokacija Novi Sad.

Pre jedno godinu i nesto sam se prikacio na WiFi mrezu koja mi je bila u dometu... Antena na prozoru je daval slab signal pa sam je postavio na krov po PS-u...
Do pre neki dan (nedelju ili dve) je sve radilo savrseno... Link nikad ispod 11Mb i nikad nijedan izgubljen paket... Za ne poverovati, ali istina.
E ali nastali su problemi... Nasumice u toku dana mi se desavaju stvari tipa gubim GADNO pakete. I to izmedju moje antene i njihovog predajnika.
Link ne opada, 11 Mb i dalje. Signal takodje ne varira, stabilan sa svojih skoro 70% i sto je najvaznije kad skeniram okolinu niko nije na kanalu kao moj provajder...

Molim za savet... Da li se vama desavalo nesto slicno?
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #1 poslato: 04.04.2008. 16:50:09 »

trubleshoot : )


probaj da rebootash ap fleshujesh firmware i tako to proveri za svaki slucaj da gubljenje nije do tebe ili do provajdera nije obavezno da na potezu tvoja antena- njhova antena bude problem moguce da nesto drugo nevalja uostalom ako nije neka free mreza zovi njihovog servisera da testira i vidi do cega je

btw na wifiju moze da bude 100000 problema i niko da ne zna zasto ih ima
Sačuvana
BlackDevastator
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Atila Barta
Mesto: Novi Sad
Poruke: 6


« Odgovor #2 poslato: 04.04.2008. 18:05:41 »

Sve sto si napisao sam vec probao... Rebooth AP-a odradjen, najnoviji firmware sam nabacio pre 4 meseca...
Sve u svemu hteo sam prvo ovde svama da se konsultujem posto nije u pitanju privatna mreza, ali jako su neljubazni... Ignorisu te, kazu da nije do njih, citiram: pa mi tu nusta ne mozemo, trenutni nasa tehnicka podrska nije tu> kontaktirajte ih preko mail-a, itd.
U prvij poruci sam zaboravio da navadem da sam skenirao jedan novi uredjaj u okolini, neki usr5461. Ima dosta jak signal, ali nije na mom kanalu...
Ali ako pogledam sdruge strane on je nekad prisutan i kad meni recimo sve radi savrseno, tako da sam njega iskljucio kao smetnju...

P.S. hvala na bilo kakvom odgovoru...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 04.04.2008. 18:32:10 »

Kao sto rece Daffy, na wirelessu ima previse promenljivih faktora tako da je tesko pogoditi st amoze da bude problem. Sto jd najgore, verovatno problem i neces moci da resis bez saradnje provajdera cije usluge koristis.

Ono sto ti mozes da uradis je:

- da premeris signal kako treba i utvrdis da li je to u redu
- da zamenis antenski kabal
- da zamenis samu antenu
- da zamenis wireless uredjaj (a ako imas PCI karticu da probas da je premestis u drugi slot u racunaru)
- da probas konekciju sa istog mesta ali sa nekim drugim racunarom

Sve ostalo zahteva angazovanje provajdera:
- da utvrdi kakav je tvoj signal na AP-u i da li zadovoljava
- da utvrdi kakvi su signali ostalih korisnika na istom tom AP-u
- da utvrdi koliko ima korisnika na AP-u
- da utvrdi kakvo je uopste opterecenje tog AP-a
- da utvrdi da li se isti problem desava i drugim korisnicima


Sačuvana

BlackDevastator
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Atila Barta
Mesto: Novi Sad
Poruke: 6


« Odgovor #4 poslato: 05.04.2008. 12:22:05 »

Hvala na pomoci... Prvo cu pokusati sve da proverim sto se moje strane tice...
Kao sto sam vec naveo oni su mi jedini u dometu i osudjen sam na njihe usluge, ali ne fermaju ni malo svoje korisnike...
Tako da cu prvo utvrditi da li je sve kod mene u redu, pa se tek onda njima obratiti kao zadnja nada...

P.S. Danas je kudikamo sve radilo kako treba kao da se nista nije desilo... Ali to je mozda samo slucajnost...
Napisacu vam za dan-dva sta se desilo...
Sačuvana
BlackDevastator
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Atila Barta
Mesto: Novi Sad
Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: 06.04.2008. 09:25:58 »

Imam jos jedno pitanje pre nego sto pocnem bilo sta da radim...
Danas sam otkrio da je njihova (mislim na moj provajder) jos jedna antena na istom kanalu... Igrom slucaja se nalazi skoro pa tacno iza moje antene, i svremena na vreme mogu da uhvatim signal... Cak sta pokusao sam da se konektujem na nju i poletelo mi je iz nekog 10 puta...
Na mapi pokrivenosti se vidi da se ta dva signala preklapaju...

Sad nastupa pitanje: da li je moguce da se te dve njihove antene, koje su na istom kanalu, mesaju na mojoj anteni i tu nastaju rupe oko ping-ovanja? Samim tim i moji problemi oko gubljenja paketa.

Ako mi je teorija ispravna onda moram da sacekam ponedeljak i da vidim sa njima sta se da uraditi povodom tog pitanja...
Molim za odgovor posto ne bih nista da cackam ako nije do mene...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 06.04.2008. 10:16:57 »

Sve je moguce, mada sumnjam da je to razlog.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.953 sekundi sa 35 upita.