Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Samogradnja Panel antene  (Pročitano 4037 puta)
nik007
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Petkovic
Mesto: Lebane
Država: Srbija
Poruke: 30


« poslato: 20.06.2014. 22:24:30 »

Postovani na jednom forumu naso sam dimenzije panel antena od 15 do 21
Db ali nisam siguran da li su dimenzije prave, pa vas pitam za misljenje
i pomoc. Imam i pdf format nacrta antena ali imam neke nedoumice tacnije nije mi
jasno kako da istampam u razmeri 1:1 i na kom formatu A3 ili vecem.Imao
sam prilika da vidim panel antene cak i neke koje su pravljene (kucna
izgradnja) ali mi se cini da su bile manje od ovih koje sam ja naso na NETU.
I jos jedno pitanje kako se povezuje tj lemi Panel antena sa kablom.
Hvala puno i pozdrav
Evo slika i pdf-a koji sam naso na jednom ruskom forumu, dimenzije odgovaraju
dimenzijama sa slika

http://upload.slike.com/slike/2014/06/1403270375-1280-x-960px-img_3652.jpg
http://upload.slike.com/slike/2014/06/1403270376-1500-x-1281px-pa-13r-18_2613x2232.jpg
http://upload.slike.com/slike/2014/06/1403270376-698-x-600px-Panel15dB-[800x600].jpg
http://upload.slike.com/slike/2014/06/1403270376-428-x-600px-WIFI_Antena_Panel_21dBi_foto-02.jpg


Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 21.06.2014. 07:55:09 »

Ja se ne bih time bavio.

Te panel antene su vrlo pipave za samogradnju jer im karakteristike mnogo zavise od upotrebljenog materijala. Pertinak i vitroplast koji su kod nas dosupni nisu bas pogodni za tu samogradnju.


Ako hoces da pravis antenu u tom rangu dobiti pogledaj 3D korner, koja je laka za izgradnju.
Sačuvana

nik007
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Petkovic
Mesto: Lebane
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #2 poslato: 21.06.2014. 23:42:25 »

Hvala na odgovoru, vido sampanel antene samogradnja kod naseg admina wireless mreze... Covek ih je radio sitostampa na pertineksu, i kaze da rade solidno tj. 80 % od nazivne snage (pojacanja). a i trazio sam na internetu dosta toga ima pisano na nasim forumima ali nista konkretno...Pa sam eto dobio zelju da napravim ovu antenu i podelim sa ostalima...A sto se tice samogradnje ja pravim dupli biqaud 22x11 cm panel od bakra a diplol je oblika 4 kvatica od 30.5mm i direktno lemim koaksijalni kabal na dipol bez konektora...Rezulatai su solidni na g standardu na 1.5 km signal -74 db a sad sam napravio i offset + dupli biquad -65 na db na 2.5 km od Amos antene... Na g standardu provlaci 7 Mb ko od sale..POzzzz
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 22.06.2014. 07:04:02 »


...na g standardu na 1.5 km signal -74 db


Očekivao bih tu -65 dBm

Citat

a sad sam napravio i offset + dupli biquad -65 na db na 2.5 km od Amos antene...


A tu bih očekivao bar -55 dBm.

Sačuvana
nik007
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Petkovic
Mesto: Lebane
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #4 poslato: 23.06.2014. 07:00:28 »

Ap je na vecoj visini u odnosu na moju antenu..Zapravo AP je 20m visi gledao sam na google map.Drugi moguci razlog je drvo koje se nalazi na 3 m od moje antene.Ja vidim AP ali jedna polovina drveta mi smeta gledajuci vertikalno...Trece los kabal onaj rg 58 crni tanji jeste 50 oma ali los...Sta sam jos primetio ja sam se sa Ap Mikrotikom umrezio u bridge preko Tp linka tl wr 743 pa onda utp 30m do lan porta mog racunara.I ukljucio sam opciju Wireless radia, tako da imam jos dva korisnika preko moje antene.Oni su na istom pravcu ka mikrotiku ali u kotlini pa nemaju opticku vidljivost. Povezuju se znaci na moj ruter a Mikrotik ih vidi preko bridge.Mikrotik regulise njima i meni protok on vidi moju LAN karticu i njihove Wireless kartice. Sto se njih tice oni primaju Signal na udaljenosti od 500m od moje antene preko Duplog Biquda kojeg sam ja pravio...i Preko Rg6 kabla onog za Tv...Imaju Tp link tl wr 350gd kartice i 1. Korisnik preko udaljen 490m ima signal -54 db ali njemu ide signal preko ovog dreta sto je do moje antene i plus na nekih 100 m jos jednog drveta( oraha) koji je bas olistao i rodio i to bas ove godine kad sam napravio link seljak-smile. Uticaj wireless signala na biljke  Grin do sad je slabo radjao sad se razbio. Drugi korisnik ima -46 db on je malo vislji od prvog na 500m od moje antene ali ima cistu opticku vidljivost pomeren je malo od pravca MIKROTIK moj Ruter. Mreza radi na 2.4 Ghz sve sam sam radio jedino ovo drvece sto mi smeta...ali za sada nema problema sve radi fenomenalno. Do mikrotika ide link na 5 ghz na 5 ghz dupla polarizacija udaljenost od ADSL i 1. mikrotika 5 km bez opticke vidljivosti ponovo drvece a za link grid 20 dbsa obe strane...Signal -74 protok do 17 mb. plus turbo mod...
Sačuvana
nik007
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Petkovic
Mesto: Lebane
Država: Srbija
Poruke: 30


« Odgovor #5 poslato: 23.06.2014. 07:06:15 »

Inace posto je teren mnogo komplikovan ovde smo spajali 3 mikrotika i moj AP slap . Niko od provajdera nije hteo da ucini nesto.Pa smo se snalazili...E sad imamo samo ISDN bezicni fiksni...Ne znam da li ima nekih novina sto se tice brzine znam da je bio 128kbit/s ?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.107 sekundi sa 36 upita.