Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Saveti za realizaciju bežične mreže  (Pročitano 1607 puta)
Apollo
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Miloš Čikarić
Mesto: Novi Sad
Država: Srbija
Poruke: 1


« poslato: 20.10.2010. 17:22:04 »

Ovo mi je prvi projekat za realizaciju bežične mreže, pa mi treba par saveta. Priložena je i skica sa opremom koju će se ugrađivati (Skica mreze). Sa svim klijentima postoji optička vidljivost. AP će biti montiran na objektu koji je dosta viši u odnosu na objekte klijenta, ali sam jednostavnom skicom na osnovu ovde nadjenih uputstava ustanovio da se pomeranjem antene po vertikali može izbeći da klijenti udju u sivi zonu. Sektor antena za deo klijenata sa leve strane je sa uglom od 90 stepeni, a druga je sa 45 stepeni kako bi pokrila dva buduca klijenta koja se planiraju. Zahtevi su da veza sa klijentima bude, naravno, što kvalitetnija (za početak najosnovniji servisi i veze sa serverima, a kasnije i mogućnost  za video nadzor...). Pitanja:
1.   Da li za AP uzeti Mikrotik 800 ili 433AH?
2.   Da li je za klijente dovoljan Mikrotik 433?
3.   Mikrotik R5nH miniPCI card 5GHz ili CM9 ili Ubiquiti SR71-15 500mW- koju uzeti za AP a da zadovoljava? Za klijente je mislim dovoljno CM9?
4.   Kakav je izbor antena za AP i klijente?
5.   Zastita uredjaja od udara groma-svi nosaci ce biti uzemljeni, ali me zanima da li vredi stavljati surge protector (negde komentarisu da tu nema puno pomoci). Oprema je skupa po bih svakako bar na mestu AP-a koji je na najvisoj zgradi da da imam bar neku zastitu.
6.   Klijent 2 i 3 imace pravac linka ka AP-u dosta blizu jedan drugom (gledacu da ih sto vise razdvojim), pa me zanima koliki to problem moze biti?
Generalno me zanima kako da koncipiram mrezu na slici da dobijem najkvalitetnije resenje prijema/predaje, recimo izborom antena ili wireless kartica…
« Poslednja izmena: 21.10.2010. 04:55:46 Apollo » Sačuvana
nesko9090
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan Ergelasev
Mesto: Srbobran
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 42



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.12.2010. 20:35:47 »

U kom si programu crtao ovu skicu mreze ako nije tajna?

video sam to na par mesta, ali nikako ne mogu saznam koji  je to program...

ili ako neko drugi zna neka napise...

hvala unapred na odgovorima...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.896 sekundi sa 35 upita.