Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Umrezavanje preko LAN  (Pročitano 1024 puta)
kisko
novajlija
*
Ime i prezime:
DRAGAN
Mesto: KOVILJ
Država: SRBIJA
Poruke: 1


« poslato: 03.05.2009. 06:24:53 »

Najpre pozdrav za sve clanove foruma ,
Imam jedan problem uvezi umrezavanja dva kompa,na net sam konektovan bezicno a racunare sam umrezio preko LAN sa krosover kablom i oni se medjusobno "vide" tj kad ih pingujem vide se, takodje i sa HOST i sa KLIJENT mogu da otvaram fajlove i sl e jedino mi je problem sto sa klijenta nemogu nikako na internet,da napomenem da je sad na klijentu WIN2000 a bio je windows milenijum i mogao sam na internet sve do momenta kad sam reinstalisao HOST komp,nakon toga nikakva podesavanja nisu urodila plodom pa sam probao da na klijenta instaliram WIN2000 REKO MOZDA CE ONDA MOCI NO NEMOZE I DALJE.
Na HOST kompu sam u LAN kao IP podesio 192.168.0.1 sub.mask 255.255.255.0 na klijentu 192.168.0.2 sub.mask255.255.255.0 nakon toga sam sherovao WIRELES konekciju na HOST kompu sa kojom idem na net,odradio malu kucnu mrezu(slab sam sa engleskim a to je ono small office smile) firewal je iskljucen i nemogu nikako na net sa drugog kompa(klijenta) mada sve sherovane podatke vidim.Dali je moguce da mi je provajder preko MIKROTIKA udario neku zabranu...drugo nevidim sta bi moglo biti,napominjem jos jednom da sam imao konekciju sa klijenta sve do reinstalacije HOST kompa (na njemu je XP SP3).Mozda ja negde gresim u postavkama ,provajder kaze da on nije udario nikakvu zabranu i da to moada mikrotik zeza ali meni nije jasno kako sam mesec dana bio na netu iako je i tad postojao mikrotik Cry.

Unapred zahvalan
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 03.05.2009. 14:17:59 »

Sumnjam da to ima ikakve veze sa Mikrotikom, jer on i ne vidi taj drugi racunar.

Na racunaru koji je povezan nainternet podesi internet connection sharing a na ovom drugomsamo podesi da sve parametre mreze uzima automatski (ipa dresu, masku, gateway, dns). To bi moralo da radi.

Iskjuci sve firewall-ove, a ako imas neki antivirusni program deinstaliraj ga, jer novi antivirusni programi imaju gradjen firewall koji se automatski ukljcuje i crlo cesto je on razlog zasto konekcija ne radi.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.523 sekundi sa 35 upita.