Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Za Moderatora Pedja, ai ostale ko moze pomoci  (Pročitano 2792 puta)
bombas30
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 2


« poslato: 30.12.2005. 16:25:39 »

Ja sam iz MK Veles(bivsi Titov), Hteo bih da napravim za nas nekoliko ljudi  koji zive  5km van grada bezicno povezivanje ka druga ko zivi u grad i ima ADSL, pA OD NJEGA DA UZMEMO KAKAV TAKAV INTERNET Jer u nase selo ta mogucnost nije dostopna.

Sttavari stoje ovako:

Super optocka vidlivost
Rastojanje oko 5-6km.

Moja ideja nakon malo proucavanaja stoje ovako:
Neka antena antena za to rastojanje koja ima dimet 6 km.
AP kao ruter na predajniku i AP kao prijemnik ka klienta, ali neznam koju antenu za priem od mnogih ponudenih, vidim da neku mogu i samoizgraditi(samo za klienta), neznam dali je bolje da podelim mrezu naknadno u selo, tamo je lakse ceo krug sela je 1 km.
Ovo su moje mislenja, kazite vi sta mislite
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 31.12.2005. 00:54:26 »

Za takva rastojanja se koriste samo kvalitetne antene velikog pojacanja. Izbor su ti Hypergain Grid 24db ili neka antena sa satelitskim tanjirom od 24-27 db na obe strane.

Napravi link izmedju dve tacke: mesta gde se nalazi ADSL link (A) i mesta gde ces da postavis AP koji pokriva selo (B). verovatno ADSL modem vec ima ugradjen ruter tako da ne morate da imate ruter uopste. Ako nema, ruter se mora postaviti kod ADSL modema. Link izmedju ove dve tacke je najbolje da napravite preko WDS-a.

Kada link radi onda na tacku B postavi drugi uredjaj koji ce raditi kao AP bridge, a koji ces sa uredjajem koji cini link ka ADSL-u spojiti UTP kablom. Korisnici po selu ce se kaciti kao klijenti na AP.

Sto se opreme tice, za klijente ide uobicajeno PCI kartica ili AP klijent sa odgovarajucom antenom, za AP stavite neki od oko 65mW sa oni antenom od 12 db ili WaveGuide slot i to je to.

Za konkretnu realizaciju ipak treba da uhvatis nekoga iskusnog ko moze da vidi kako stvari stoje na terenu izna sta je od opreme dostupno danabavite pa da uklopi kombinacju.
Sačuvana

bombas30
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 05.01.2006. 07:10:19 »

Hvala na odgovoru

Kako sam svatio treba da imam AP sa soodvetnom antenom Hypergain Grid 24db na mestu gde je ADSL (A) i isto takva antena na mesto(B) u selu sa AP u klient modu ili (Wirless adapter koj se moze spojitipomocu UTP kabla na mreznom karticim), na isto to mesto (B) stavim i AP kiji treba da radi kao roter ili bridge u lan mrezama i njih spoim sa utp kablom, a onda kliente kacim na ovaj AP koi je kao ruter u lan mrezama

I naravno potrazicu nekog iskusnii ko moze da konkretno pomogne ako nagem takvog dobre volje

pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.055 sekundi sa 36 upita.