Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koristite li Linux za nesto konkretno?  (Pročitano 5273 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 14.12.2006. 04:48:56 »

Svi nesto kao isprobavaju, ali radi li ko nesto ozbiljno na Linux platformi?
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #1 poslato: 14.12.2006. 06:50:37 »

Iskreno, najvise bih upravo to voleo, ali moja zona interesovanja (video editing, animacije, pomalo flash, graficka obrada) je poprilicno nerazvijena pa ga ne koristim za ikakav ozbiljniji rad od dizanja pojedinih servera. Da ima i 1/10 deo onoga sto mi treba, ne bi koristio winblows nikada. Jednom sam napisao scriptu u python-u za bitchx - eto to je bio najkomplikovaniji posao odradjen na linuxu :]
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #2 poslato: 14.12.2006. 09:32:56 »

pa ja ne radim nista ozbiljno na racunaru tako da sam na linuxu cisto zabave radi al ono sto umem da radim na win nesto malo weba i 3d ne umem da radim na linuxu tako da ; ))) have fun
Sačuvana
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #3 poslato: 14.12.2006. 15:59:08 »

Linux koristim kao kompletnu zamenu za Windows,znaci internet,muzika,itd itd...
Naravno najjveci problem koji mi predstavlja je nedostatak stalne internet veze,koja je za razvoj linuxa veoma bitna...
Poshto na faxu imam predmet "Ucenjen a daljinu" ili LDL(Long Distance Learning) u tu svrhu isprobavam program moodle
http://moodle.org/  ,mada jo5 kazem problem je ne dostatak interneta...

Naravno tu su i nova reshenja po pitanju video montaze,recimo malo ljudi je culo za CINERELU , program za video montazu,koji totalno besplatan,a nishta manje funkcionalan od drugih programa,slicne namene http://heroinewarrior.com/cinelerra.php3

i naravno,kad se budem opredelio, odlicna c++ razvojna platforma,ne samo za linux,vec i za Windows & MAC , Qt3 Desinger
http://www.trolltech.com/products/qt

Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 14.12.2006. 20:46:59 »

Da, ni ja se sad ne bavim na kompu necim bas profi, mada imam nekih interesovanja. ali bih voleo da windows potpuno zamenim linux-om. A interesantno je dodati da vecina koji su sad odusevljeni linuxom i samo njega koriste, da su imali par prelazaka i razocarenja istim. Znaci, valjda je tu fora biti istrajan i naci pravi distro.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #5 poslato: 14.12.2006. 20:53:29 »

a zasto biti istrajan? cime to nisi zadovoljan sto se win tice? sem sto ga je ms naparvio smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 14.12.2006. 20:57:31 »

jaooooooo kad te dohvatim!!! Mene si nasao... Jao kako ce sad ljudi da te pune ovde. smile smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 14.12.2006. 23:41:58 »

Nemojte u off topic. Drzite se teme.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #8 poslato: 14.12.2006. 23:49:51 »

Pedja postavio si pitanje a nisi ni sam odgovorio na njega


a sto se mene tice nasao sam zamenu za 3d dizajn tako da malo pogledam oko preformansi opengl i mogu u potpunosti da pedjem na linux nista specijalno me ne veze za win isto tako nista me ne veze za lin sem zelje da se naucim nesto o lin i da umem da se snadjem kad naidjem na isti

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 15.12.2006. 00:15:42 »

Ja sam mu primenu nasao samo za rutere i servere ali to njeu okviru ovogo o cemu pricamo: svakodnevno korsicenje Linuxa kao desktop OS-a.

Kako stvari stoje, niko ga ozbiljno ne koristi. Vise je to "ucenje", nego konkretna prakticna primena.
Sačuvana
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #10 poslato: 15.12.2006. 01:18:39 »

Ali zar nije konkretna primena to shto kompletno menja Ms Windows?!
Meni je to skroz prakticno smile i lakshe i lepshe ....
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #11 poslato: 15.12.2006. 03:39:14 »

U firmi TERAZIJE na Ubuntu Linuxu radi oracle baza, odnosno kompletan poslovni software (24 radne stanice).
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 15.12.2006. 04:34:19 »

Pa Pedja sta ces konkretnije nego da ti zameni ceo WIN?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 15.12.2006. 04:41:10 »

A i normalno da je dosta njih u fazi ucenja jer linux nije pravljen za idiote ko win, pa jednostavno treba vise vremena da se ovlada njime... A jeste skontali u filmovima npr, ne koristi se toliko win ko kod nas. Ja uvek na njihovim monitorima vidim drugacije prozore, ne ono da su fensi nego pocecaju na neki linux ili macOS. A ne koriste toliko PC-e, vidite da je na svakom laptopu i desktopu tamo znak jabuke. Win je za nas zemlje treceg sveta izgleda... Zato sam ja uvek za prelazak na linux. Nismo mi gluplji od njih.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 15.12.2006. 06:27:03 »

Linux je operativni sistem, i ne moze mu posao biti da zameni Windows. To je besmisleno. Operativni sistem je samo podloga na kojoj se radi neki konkretan posao.

Ok, razumem ja parole, Ua Windows, ziveo Linux, ali ja ipak pitam da li radite na Linuxu nesto konkretno, ili se samo zezate, kao sto iz vase price proizilazi?

Ja Linux poznajem joz iz vremena kada je tek nastao (ne zaboravite ipak da sam ja drzao drugi Linux server u ondasnjoj Jugoslaviji koji je bio dostupan online) i tada je bilo ljudi koji su ga smatrali buducnoscu i da njegovo vreme tek dolazi i da ce potpuno da zameni Windows.

Od tada je proslo skoro 15 godfina i jedino sto se promenilo, to je da je sada vise ljudi koji smatraju da njegova buducnost dolazi i da ce jednog dana zameniti Windows, ali slabo primecujem da neko radi nesto konkretno pod Linux-om, osim sto ga, kao i onda koristimo za servere.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #15 poslato: 15.12.2006. 07:47:01 »

Pa Pedja i audi i mercedes su auti i sluze za isto, ali ti prodas audi i kupis mercedes i ZAMENIO SI POTPUNO kola! Neces ti sada sa mercedesom raditi nesto drugo do ga koristiti kao prevozno sredstvo, tako da moze da zameni win. Mislim, stvar je trivijalna. A sam si reko da se prica odnosi na svakodnevno koriscenje na desktopu a ne tamo o nekim serverima, a kontam da vecina ne drzi servere kuci, tako da... Sta bi specijalno sad trebali da radimo sa linuxom?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #16 poslato: 15.12.2006. 07:49:35 »

A inace mislim da ga na zapadu mnogo vise cene i koriste nego kod nas, mi smo valjda u ovoj tranziciji a i pre, kaskajuci za zapadom pokupili sve lose stvari od njih a tako i win. Zato kontam da ce i kod nas to vise uzeti maha vremenom, a ne da ce se samo pricati o tome.

A za taj server, svaka ti cast. smile
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #17 poslato: 15.12.2006. 08:38:35 »


 mi smo valjda u ovoj tranziciji a i pre, kaskajuci za zapadom pokupili sve lose stvari od njih a tako i win.

razumem zelju da se ovlada linuxom, ali zasto sad pljujes po windowsu? pa jeste napravljen za idiote, ali to mu je i glavni plus, zato ga linux nece prestici
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 15.12.2006. 15:27:49 »

Windows nije napravljen za idiote nego je napravljen da bude lak za koriscenje, da ljudi, kojima racunari nisu struka mogu lako da nauce da korsite racunari na njemu rade SVOJ posao.

Poslednjih godina, jedino ozbiljno sto se rai na unapredjenju Linux-a je upravo to da postigne isti nivo lakoce koriscenja koju ima Windows.

Sto se tice mercedasa, automobil sluzi kao prevozno sredstvo, kada zamenis Audi Mercedesom, ne radis to valjda zato da bi mogao da pricas kako vozis Mercedes, vec to radis jer ti MErcedes bolje obavlja posao kao prevoznosredstvo.

Kada radis neki posao na racunaru, interesuje te samo da to radis sto lakse, brze i kvalitetnije. Operativni sistem biras tako da ti obezbedi to lakse, brze i kvalitetnije. Naravno da posao koji radis ostaje isti. Ne treba na Linux0u da rdite nesto posebno sto na Win ne radite, vec upravo obrnuto, na Linuxu i Windowsu treba da mozete da radite isti posao.

E sad, meni se cini da je problem sto vi u stvari racunare i ne koristite za neki konkretan posao nego vam je to samo jos jedna zanimacija u kuci. Koristite ga na nivou surfanja vebom, emaila, chata, igrica i pustanja muzike i filmova.

To je sve zaje*ancija. Ja sam pitao radite li nesto konkretno, a vi sve vreme obilazite kao kisa oko Kragujevca. Jedino je Daffy pomenuo jednu firmu koja radi na Linux platformi i to jeste konkretan posao (mada sam ja pitao sta vi radite konkretno).
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 15.12.2006. 15:41:19 »

Pa ne znam. Ja sam imao probelm sa SuSe sto nisam mogao da konfigurisem ni modem i kodeke, a o ostalom nisam ni razmisljao. Priznajem da sam za rad u linux-u duduk i zato cu ovako da pricam, znaci kad bih mogao u njemu da nadjem i instaliram ekvivalentne programe koji ce (pored toga sto je Pedja nabrojao) da mi podrzavaju java i modula programiranje, obradu videa, konvertovanje muzike, obradu slike, word processor... ih! Ja bi bio presrecan! Znaci necu da kazem da je to nemoguce, nego samo ja nisam posvetio dovoljno paznje linuxu tada, a nisam imao ni vremena. Eto, a, sta si ti Pedja ocekivao? Da svi treba da preuzmemo jezgro linuxa i da pravimo svoje distribucije i ucestvujemo u GNU razvoju... Evo knezofile za tebe sad Pedja otvorio temu. smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.019 sekundi sa 36 upita.