Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koristite li Linux?  (Pročitano 18198 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 25.05.2005. 07:38:04 »

Sa Linuxom sam se sreo jos u vreme kada je on bio u začetku. Bio je vrlo mali, trošio mnogo resursa i bio vrlo nezgodan za korišćenje. Tada je postojala samo Slackware distribucija, koja i dan danas važi za nezgodnu.

Pošto je Linux tada bio nova stvar a i inače Unix računari nisu bili lako dostupni, namestio sam, uz pomoć jednog sjajnog momka, Filipa Miletića, Linux server, koji sam, posebnim programom koji sam napisao za tu potrebu, povezaro serijskom vezom sa računarom n akome se vrteo MS DOS i na njemu RemoteAccess BBS (Bulletin Board System), koji se zvao isto kao sada ovaj forum - Oreska.

Oresci se pristupalo preko modemske veze, slično kao današnjim provajderima, a ona je omogućavala diskusije na sličan način kao današnji forumi okviru dve BBS mreže (SETNet koja je okupljala oko 40 BBS-ova u Srbiji, Makedoniji, Republici Srpskoj i Bugarskoj, i UNI'NET, koja je povezivala nekoliko stotina BBS-ova širom sveta). U okviru ovih mreža su se razmenjivale i privatne poruke a omogućena je bila i razmena Internet email-a sa svetom, što je u to vreme bilo naročito značajno, jer je naša zemlja bila isključena sa Interneta zbog sankcija.

dodatni servis na Oreski postao je Linux. Svaki korsinik se nakon povezivanja na Oresku, mogao prebaciti na Linux računar i raditi na njemu, na isti način kao da je ulogovan direktno. Tada je grafičko radno okruženje za Linux bilo u razvoju i bilo je zahtevno za resursima te je korisnicima Linux bio dostupan u izvornom Linux okruženju, u terminal režimu.

Ovaj Linux je bio jedan od prvih servera u zemlji koji je bio javno dostupan. U stvari, ako se ne varam, postojao je još samo jedan, Osmeh, koji je bio instaliran na FON-u u Beogradu.

Ne treba mnogo objašnjavati koliko je to bilo zanimljivo tadašnim entuzijastima a mogu se pohvaliti da su neki ljudi koju danas važe kao veliki stručnjaci napravili prve Linux korake baš na ovom serveru.

Ipak, Linux kao okruženje, mene nije mnogo privlačilo. I ja sam tada bio mlad, predamnom je bio čupav put do razvoja sopstvenog posla, te sam se opredelio da je Windows platforma ona kojoj ću se posvetiti. Nisam pogrešio u odluci ali je Linux ipak ostao kao jedan zanimljiv period.

U poslednje vreme, kada je Linux stasao kao operativni sistem, ali sve više i kao normalno radno okruženje, opet privlači i moju pažnju, naročito zato što se sve više bavim poslovima u kojima je Linux prirodan alat.

Ovo temom želim da animiram ljud ekoji se Linuxom bave, ozbiljno ili manje ozbiljno, ili ih interesuje i želeli bi da ga upoznaju da se jave. Nadam se da nas ima dovoljno da možemo da razmenimo znanja i ideje ili da jedni drugima pomažemo oko rešavanja problema, kojih uvek ima.

Ako je odziv dovoljan, možemo formirati i poseban forum namenjen za Linux, kao specifičan ne samo način korišćenja računara, nego i pogled na svet.

Dakle, koristite li Linux, koliko ga koristite, za šta ga koristite i koliko ga poznajete?
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #1 poslato: 25.05.2005. 07:53:55 »

Citat: "Pedja"
Dakle, koristite li Linux, koliko ga koristite, za šta ga koristite i koliko ga poznajete?


Trenutno ne koristim, koristio sam ga svo vreme dok sam bio u KG  i kad sam se vratio ovde jos jedno 6 meseci dok nisam laptop dao sestri i majci. Koristio sam ga non-stop i bukvalno nisam mogao polagati predmete da nisam imao instaliran. Koristio sam ga za multimediju, za fpt, apache, za telnet, za ppp, za obradu slike preko gimpa, za ucenje razvojnih aplikacija tipa perl i ucenje kucanja .tcl skripti. Poznajem ga dovoljno dobro da samostalno mogu da radim na njemu, a kako vreme ide, sa Mandrake ili sad Mandiva linuxom mozete svasta uraditi sa veoma malo znanja..

Prvi put, 1999 godine sam se susreo sa Debian linuxom i to verzijom 2. Nije imao GUI al zato je imao sve drugo... Jacina, stabilnost... Moc jednom recju. Ali, kao neiskusan korisnik odbilo me je to sto nema gui pa sam se ubrzo vratio na Winblows. Posle toga sam probao RH 7.0, pa sam koristio Suse 7.1 i na kraju koristio Mandrake 9.2. Jedno vreme, skorije, sam koristio 10.1 Mandrake, ali bih ipak voleo da kupim jos jednu masinu kuci na kome ce biti instaliran samo linux, a ne na ovoj masini koja mi treba za raznorazne stvari...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 25.05.2005. 15:42:22 »

Da, trenutno pored Windows 2003 Servera, na trecem hdd-u imam instaliran Mandrake 9.1 i radi OK. U prvom planu sam ga instalirao radi bezbednijeg surfa netom, ali ga sad koristim i za neke druge stvari. O stabilnosti kernela da ne prichamo, naravno. Probao sam mandrake 10 ali mi je izgledao nestabilniji, pa sam ostao na 9.1 verziji. Poshto igricene igram, zadrzacu se na ovoj platformi duze sigurno, josh samo da mi neko pomogne da nadjem kvalitetan DirectConnectClient za linux zbog mreze. Zbog nedostatka tog programa, i dalje mi se windows vuche na hard disku.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #3 poslato: 25.05.2005. 16:02:20 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
...josh samo da mi neko pomogne da nadjem kvalitetan DirectConnectClient za linux zbog mreze. Zbog nedostatka tog programa, i dalje mi se windows vuche na hard disku.


Upravo! Znas da sam ja imao 10.1 mandrake instaliran i radio na njemu. A onda je Pedja dosao smile i montirao sve to... I nisam mogao naci program za dc nikako! Posle duzeg search-a nasao sam paket koji je u binarnom formatu i koji trazi neku gomilu jos drugih fajlova... I tako sam odustao od svega toga smile

Al, cim uzmem jos jedan komp stavljam linux al garant... jer je odlicna stvar... stvarno - ko nije koristio barem neka proba, ako je iole ozbiljniji korisnik shvatice sta sve moze da uradi taj OS. A, ako ste skepticni svratite do Djura... On ce vam biti teacher za svega 11,99E/ satu  Tongue
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #4 poslato: 09.06.2005. 05:44:01 »

U poslednje vreme sve manje , jer mi je za laptop praktichniji windows xp zbog raznih prezentacija , dok na desktopu mi i dalje stoji slack sad vech zastarela 9.1 .Na zalost tom rachunaru pristupam jednom u mesec dana .


Shto se tiche distribucija i dalje najvishe volim slack , mandrake je suvishe ne konfiguralan , shto je osnovna poenta linux , Red hat nikad nisam razumeo , Debian je bio uvek za geak-ove , ali mi je i Suse bio zanimljiv, mozda i najkvalitetnija distribucija .
Sačuvana

looking for the splendidness
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #5 poslato: 09.06.2005. 06:42:30 »

bash sam pre neki dan skinuo od Fillera programchic vmware, koji sam pre 2 godine probao na shefovom rachunaru i shljakao je mnogo dobro. Pod Suse-om smo digli windows i radilo je sve fenomenalno (ako naravno izuzmem podrshku za DirectX, tj. Direct3D). Nisam stigao kuci da ga probam pod mandrake-om, al cu to uskoro uraditi.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #6 poslato: 09.06.2005. 07:07:45 »

Cedega je jedno 10000000000 barem puta bolji od vmware-a... A i wine ako koristis klasicne win aplikacije....

Isto skini od mene smile I probaj.. Cedega - bolje za igranje igrica nema, a wine za programe.  I bice ti izraz lica ovakav -  :-o
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 09.06.2005. 09:05:16 »

Nadam se da ce se uskoro ovde naci dovoljno ljudi da otvorimo poseban forum samo za Linux.
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #8 poslato: 09.06.2005. 15:00:24 »

Koristim Linux i na poslu (Red Hat...) i privatno (Mandrake), ali nisam neki pristalica, jer uglavnom mora mnogo da se KUCA, a mora i da se cita, uci, dakle za to mora da se bude MLAD.
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #9 poslato: 09.06.2005. 15:20:50 »

Da, za linux bas mora da se zna i to je TO. Neprestano ucenje novih fraza i znacenja u linuxu, upoznavanje sa novim komandama... Sve to zahteva dosta strpljenja i mnogo[/size] volje. Iz par navrata sam primetio da Mandrake 10.1 i noviji Mandriva [nekada Mandrake] su toliko user-friendly da je to postalo neverovatno nalik windows-u, jos pogotovo znajuci da u sebi vec ima GL podrsku i najrazlicitija podesavanja i prilagodjavanja drivera.

Ticuci se mandrake, ne delim pricu da se mnogo kuca i konfigurise, vec naprotiv namenjen je masovnoj upotrebi neznalica. Wink Suse je vec druga prica i dosta je ozbiljniji, debian je vec mucenje i besomucno jurenje drajvera po internetu, dok je slack za, recimo, okorele mazohiste.  :wink:
Pre nego sto krenete u upoznavanje sa slack-om, predlazem par tableta za smirenje, da se zakljucate u sobu 4x4 i da se od ljudi izolujete... Pa-kad zavrsite...  :mrgreen:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #10 poslato: 12.06.2005. 00:35:42 »

Ne ucish linux komande nego shell , i one u stvari nisu nove za shell nego za korisnika .Mala ispravka fillera.

Hmm , mozete da napravite korisnichku grupi aka LUG Uzice ,


http://counter.li.org/reports/place.php?place=CS%3ASerbia%3AUzice
Sačuvana

looking for the splendidness
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #11 poslato: 14.06.2005. 16:23:45 »

Citat: "hodac"
Ne ucish linux komande nego shell , i one u stvari nisu nove za shell nego za korisnika .Mala ispravka fillera.


Izvini da te pitam, a sta kucas u shell? Mozda i moze al nisam naucio da crtam u konzole-u. Svaka ukucana rec sa sistemskim znacenjem je komanda. Kao play dugme na cd playeru, to je komanda. Niko nije nigde ni pomenuo da su one nove za shell...

...  :wink:

Sad sam skoro nabavio Mandrivu Linux koja predstavlja vrhunac nekada Mandrake serije. Posto je Mandrake naziv zvanicno ukinut zbog optuzbi, poceo je da zivi Mandriva. Totalno automatizovan i user-friendly sistem omogucava novom korisniku lako upoznavanje sa novim okruzenjem. Tako da, ako ste bas noob uzmite ili Mandrake 10.1 ili Mandrivu, necete sigurno pogresiti.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #12 poslato: 19.06.2005. 20:13:26 »

hmmm.... mogao bi da sharujesh tu Mandrivu, chisto da instaliram na poslu da vidim kakva je ....
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #13 poslato: 20.06.2005. 11:08:59 »

fileru u zavisnosti od konzoleiliti shella zavisi sintaksa naredbe, kao i to da li naredba postoji , moze se rechi da je u stvari naredba u stvari pozivanje specijalizovanog programa . Linux je samo jezgro , sve ostalo je nadogradnja sistema .

Mislim ne bitna je ova spika , cisto da neko nov ne bude u zabludi .


Hehe , probaj Suse bree .
Sačuvana

looking for the splendidness
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #14 poslato: 20.06.2005. 15:26:42 »

Krajnje nebitno, onda bi morali za svaki shell da se uci posebne komande. Sve komande su iste za svaki shell, osim ako shell kao program ne koristi neke svoje interne funkcije koje daju informacije tipa: kad je napravljen taj i taj program za shell itd...

Naredba koja ne postoji nece postojati ni u jednom shell-u jer se koriste vec unapred definisane komande predvidjene kernelom i externim dodatim aplikacijama...

Unix je jezgro Linux-a, da se razumemo. Linux je samo nadogradnja. smile

Koristio sam Suse, zanimljiv onaj mali gustercic smile I cak stavise svidja mi se, ali je malo nezgrapan il se barem meni cini...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #15 poslato: 20.06.2005. 21:54:43 »

[quoteUnix je jezgro Linux-a, da se razumemo[/quote]

Joj fileru , unix je samo standard . Linux chak i nije unix jer ne ispunjava sve stadarde , a mislim i da se placha to i ako ispunjavash sve .


A oko komandi mrzi me sad sa kucam razlike , ali u zavisnosti od shella zavisi i intrepretacija nekih komandi .
Sačuvana

looking for the splendidness
NoName
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 2


« Odgovor #16 poslato: 19.08.2005. 05:35:48 »

unix se placa, a linux je besplatan, bar dok ne dodje u komercijalnu fazu. Zbog toga mnogi proizvodjaci linux distro-a posle nekog vremena menjaju ime. Mandrake->Mandriva, RedHat->Fedora Core (4)... Ja trenutno koristim Mandrake 9.1 zbog modema i Slackware 10.1 i winxp naravno... Komande su iste za vecinu shellova mada ima razlike zbog toga sto su i sami instalacioni paketi kod npr. RedHat-a drugaciji. Inace komande za koje ja znam da rade isto u moja 2 distro-a su npr. cat, chmod, chdown, cp, df, gunzip, gzip, kill, less, ln, lpq, lpr, lprm, s, man, mdeltree, mkdir, more, zcat, passwd, zless, top, mount...
Linux se pojavio kao izdanak unixa. Kao operativni sistem unix je mnogo stariji od stonih racunara, razvijen negde sedamdesetih. Najvise se koristio na univerzitetskim mrezama, a danas se koristi i na klijent-server intranet mrezama. Problem sa unix-om je bila njegova nedostupnost programerima koji su hteli da rade sa njim van racunarskih centara velikih preduzeca i univerziteta. Ta neprakticnost je dovela do Linuxa, kao nacina da operativni sistem "slican" unixu postane siroko dostupan. Kao sto vecina vas zna linux je zapoceo u rukama Linusa Torvaldsa, sa helsinskog univerziteta u Finskoj. U martu 1992 pojavila se verzija jezgra 1.0 cime je obelezeno prvo zvanicno izdanje linux-a. Linux se i sada razvija kao najistaknutiji klon Unixa za PC racunare. Sada vec podrzava mnogo hardvera, periferija, performanse su odlicne, sto mnogim racunarima daje snagu uporedivu sa radnim stanicama srednje i vise klase kao sto su SPARC racunari kompanije Sun Microsystems. I sto je najbitnije, ako kasperski kaze da ima bazu od 130.000 virusa mozda 10 napada linux sisteme, a ostatak windows...
Sačuvana
In_Black_Suit
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Horoskop: Vodolija
Poruke: 55



« Odgovor #17 poslato: 16.09.2005. 23:14:02 »

:?:  :?:  :?:  :?: Da li je se ko susreo sa Unix operativnim sistemom nekada koriscen za numericke masine da li moze neko nesto vise da kaze o tome
Sačuvana

Please let me intruduce.... y em a men of welt and taste
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #18 poslato: 17.09.2005. 02:24:18 »

Unix je osnova sadasnjih Linuxa tj distribucija

Unix ti dodje osiromashena matora verzija
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #19 poslato: 17.09.2005. 18:21:32 »

Pa mislim da tema glasi "da li koristite linux", shto znachi treba prichati koristite li taj OS i u koje svrhe, a jock pametovati ovde shta je unix, shta je madrake i sl. imate linuxquestions.org pa cete naci sve shta vas zanima... Ja trenutno koristim windowsXP i Ubuntu 5.04, windows mi je tu samo zbog StrongDC-a i wireless mreze, jer DCgui koji sam probao ne radi kako treba. Ajde, pomoc, nadjite mi dobar DirectConnectClient za ubuntu.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
In_Black_Suit
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Horoskop: Vodolija
Poruke: 55



« Odgovor #20 poslato: 18.09.2005. 01:34:30 »

Ja sam samo pitao cisto onako vidim ima koji se razumeju  :twisted:  :twisted:
Sačuvana

Please let me intruduce.... y em a men of welt and taste
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #21 poslato: 09.03.2006. 01:08:04 »

Da Linux je definitivno strava stvar....zahvaljujuci kolegi Filleru dobio sam novu Mandrivu 2006,prpoznala mi je sve zive komponente na Pc pa cak i problematicni Lucent Win Modem....Prezadovoljan sam!!! smile
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #22 poslato: 09.03.2006. 03:37:38 »

Mandriva je savrsen izbor za one koji se tek susrecu sa linuxom! Obavezno stavi usera pored super usera da ne bi neshto zeznuo na sistemu. SU [super user] koristi samo kad treba da instaliras neke pakete, dodas driver itd... Sretjno kolega i ne zovi ako se neshto zezne  :mrgreen:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #23 poslato: 09.03.2006. 06:11:10 »

Mandriva 2k6 je kompletan OS koji radi bash lepo, probao sam ga i gazi koliko je brz! Kompletan OS koji konkretno moje svakodnevne potrebe korishcjenja rachunara moze da zadovolji.

Nemam sad DVD-Rom da ga instaliram na drugi hard koji sam morao da formatiram (potreba za free space-om) ali chim uzmem drajv, odmah instaliram i koristim kao matichni sistem...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #24 poslato: 09.03.2006. 08:11:11 »

My thoughts aswell young jedi Wink

I ja isto to hocu, pa gledam da pribavim sav softver koji mi je potreban, jer uvek postoji nostalgija za starim dobrim znash Wink hihi
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.505 sekundi sa 36 upita.