Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Prelazak na Linux ?!  (Pročitano 6488 puta)
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« poslato: 27.09.2006. 07:41:36 »

Kada cuju rec Linux,ljudi odmah pomisle na neshto teshko i komplikovano,jednostavno se plashe da ga probaju jer ne znaju shta ih ocekuje...A sta ih to ocekuje?!Pa ocekuje ih prijateljski raspolozen sistem
koji maksimalno iskorishcava resurse racunara,brzih je perfomansi,bez virusa i mogucnosti za njihovom pojavom,jednostavnom upotrebom u svakodnevnom  zivotu (filmovi,muzika,Internet,obrada slika,razni tekstualni editori) i ono sto je najjbitnije sistem je Besplatan!!!

Ovde cu vam predstaviti neke zamene za windows programe koje inace ja koristim...





1. Amsn -Fantasticna zamena za Msn (mozete otvoriti i vishe naloga u isto vreme)
2. amaroK - Music player -zamena za Winapm,windows media player,podrzava sve audio formate
3. Audacity-sve sto ima Soundforge ima i on
4  Amule-Emule p2p za Linux




5.Gimp 2.0 - Program za obradu slika(zamena za Photoshop)
6.KVirc 3.2.0 - Program za Irc(zamena za Mirc)
7.MPlayer - program za Dvd,divx i ostale video formate (MV2 player,Power DVD)



8.NERO Linux - Samo ime govori dovoljno
9.Open Office 2.0 - Besplatni office alati (kompletna zamena za Microsoft Office)
10. meni za podeshavanje NVidia graficke karte (ako se instalira poslednji drajver)[ podeshavanje boja na monitoru,rezolucije.itd]


Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #1 poslato: 28.09.2006. 00:30:49 »

pa pazi pricas o tome kao da linux ima zamenu za sve sto ima i win pfff i sam znash da nema stabilniji jeste mnogo al da bi to primetio treba ti poznavanje oba lin variraju od distribucije znaci neke su krsh strashan a neke su kk al pazi zasto bi ljudi se mucili da uce lin shell i brdo komandi da bi mogli normalno da koriste i sam znash da je muka nemastiti modem i graficku a da ne pricam o brdu drugog hardware  koji nema drajvere za neki od distribucija :/ linux treba da se koristi u firmama (onim koje nece da kupe macove) kao zamena za winxp zato sto u tom slucaju stvarno ne rade nista korisno a na win svako ume da instalira program igru i da klikne ?!?!?!
znaci ne kazem ja da je linux los daleko bilo ali trenutno dok celo IT trziste pravi software za win linux nema sta da trazi znaci treba im pomoc od strane developera softwera a ne od samih korisnika istog i naravno ona glupost sa emu od win ono valja za frikove s obzirom da 70% stvari nece raditi
Sačuvana
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #2 poslato: 28.09.2006. 04:33:21 »

Pa ne znam koliko pratish deshavanja oko Linuxa,ali moram ti reci da se u poslednje vreme mnogo promenilo...
Linux je sve lakshi  za upotrebu ,distibucije kao sto su Mandriva, Suse ,(K)Ubuntu dostavljaju svoje sisteme sa svoim paketima za instalaciju...Svako ko iole bolje pogleda neku od ovih distribucija i ako  se zaintresuje da instalira program,recimo u Mandrivi,dovoljno je da dva puta klikne na ikonicu i to je to...Drugo instalacija sistema,takodje prosta stvar,mozda cak i laksha nego instalacija recimo Xp ako izaberemo da koristimo srpski jezik,a trece sto sto Linux maltene ima zamenu za  sve windows programe koje cak i bolje rade jer Linux zahteva mnogo manje memorije...A od komandi dovoljno je znati par njih izvrshinh za svaki slucaj,mada i to nema potrebe(dosta komandi je isto kao i u Ms-Dos-u)...Distibucije cak dostavljaju i drajvere(recimo meni za Nvidiu i za Softwerski modem Smart Link drajveri su doshli i od strane Suse i od Mandrive)...Plug & Play takodje radi fantasticno,sve sto zakacish na Usb sistem sam prepozna(pa recimo i Moju Webcameru koju sam kupio u Kina Shopu za 200 din i koji cak ni Win Xp ne prepoznaje,linux nadje bez problema)...Ne kazem ja da svi treba sad mene da slushaju i da predju na Lin,jednostavno ja ovo preporucujem i zelim da ljudima predstavim  pokazem ipriblizim ,pomognem oko pitanja, onoliko koliko sam ja do sad za ove 2 god korishcenja naucio...


Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #3 poslato: 28.09.2006. 06:45:14 »

Sve je to u redu, ali mi smo shto se tiche rachunara jako nepismen narod. Gomila ljudi se ne snalazi ni na windows-u koji je toliko prost OS. Mislim da je mnoogo teshko ubediti obichnog korisnika da predje na linux, jer bash zato shto reche gore, kome god pomenesh rech Linux, to ga asocira istog momenta na neku muku, teshkocu bla bla bla... Dok sam se zezao sa tim stvarima bilo je zanimljivo, al sad me mrzi da reinstaliram windows a kamoli neshto vishe...
Respect za ljude koji su u potpunosti zamenili windows linuxom. To je OS sa mnogo vishe potencijala nego windows, za mene razvoj windows-a je stao posle Win-a 2000. Bukvalno je sve posle toga samo jedna velika (i za mnoge ljude simpatichna) shminka. Za mene je to BZVZ. Jbt, pa meni je desktop tema stavljena na windows classic. smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.867 sekundi sa 36 upita.