Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Puppy - OS za poneti  (Pročitano 7243 puta)
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« poslato: 02.11.2007. 02:53:26 »




Danas sam instalirao verziju 3.01. Veličina OS-a je 98 MB. Narezao sam na CD kao Iso image i instalacija se učitala za 4-5 minuta.
Ono što je najvažnije, odmah je detektovana moja wifi mreža i sa SeaMonkey browserom pravac net.
Puppy poseduje instalacioni alat uz pomoć kog sam prebacio OS na fleš disk. Kada se isključuje Puppy ponudi da sačuvate podešavanja i promene i tada možete odrediti koliki prostor za to
odvajate. Ja sam stavio 128 MB, što je sa OS-om činilo ukupno oko 250 MB zauzeća na fleš disku.
Uz Puppy stigli su solidni programi za crtanje, vektore, fotografije, mail, gaim,word, eksel, html, audio-video emitovanje itd.
Iz OS-a se može pristupiti Ubuntu i Win particijama.
Sve u svemu, mali simpatični Puppy za poneti u džepu.

http://www.puppylinux.com/download/downpage.htm
« Poslednja izmena: 02.11.2007. 05:50:23 Rašo » Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #1 poslato: 02.11.2007. 08:15:57 »

Jesi li probao da dodas neku novu aplikaciju na flash ili samo koristi svoje programe i nema nadogradnje.

Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #2 poslato: 02.11.2007. 14:51:06 »

Nadogradnja se obavlja normalno. Puppy poseduje nešto slično kao repo u Ubuntu-u. Preuzeo sam, recimo, Xine plejer sa paketom kodeka, koji su se automatski instalirali. Sve to je sačuvano na flešu do sledećeg prijavljivanja OS-a.
 Bilo mi je zanimljivo kada sam video da je Gparted već instaliran u Puppy po defaultu, a ne dolazi zajedno sa Ubuntu-om 7.10.
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #3 poslato: 03.11.2007. 11:06:02 »

Odlicno !

Odavno nisam testirao neki live OS, moram ga probati.
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #4 poslato: 05.11.2007. 05:18:28 »

Uz malo gimnastike uspeo sam da osposobim Linux DC++ da radi u Puppy-u. Problem je bio sto je paket za instalaciju bio deb. Prvo sam morao da instaliram Unrpm.undeb.pup.
OS za u dzep se pokazao dobro i verovatno bi zadovoljio mnoge korisnike. U njemu ima vise Wizarda koje nemaju mnogo gabaritniji operativni sistemi.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #5 poslato: 06.11.2007. 18:02:49 »



http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=10960

Može se instalirati (78 kb) dobar softverski instaler. U pitanju su dostupni programi koji mogu raditi na OS-u Puppy.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #6 poslato: 08.11.2007. 16:23:56 »

PET-Be-Gone v0.1  je alatka kojom mozete deinstalirati sve programe koji su dosli zajedno sa operativnim sistemom Puppy.




http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=109059
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #7 poslato: 10.11.2007. 18:22:27 »

http://lifehacker.com/software/geek-to-live/taking-puppy-linux-for-a-walk-307542.php

Evo jednog odlicnog linka oko instalacije Puppy operativnog sistema i prebacivanja na fles disk.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #8 poslato: 22.11.2007. 16:25:54 »

Programi koji dolaze sa OS-om Puppy:

Abiword          - word dokumenti
Gnumeric        - eksel dokumenti
InkscapeLite   - draw editor
Geanu             - tekst. editor
S.M.compos.  - html editor
MtPaint            - za crtanje
GTKimage      -  editor za slike
ePDFview       - PDF editor
SeaMonkey    - browser
Transmision   - bittorent klijent
SeaMonkey    - mail klijent
Gftp                  - ftp klijent
Gaim                -IM klijent
Grafburn          -CD/DVD writer
Gxine               -plejer
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #9 poslato: 18.01.2008. 20:42:47 »

EduPup




EduPup je distribucija namenjena predškolskoj deci ili onima u početnim razredima osnovne škole. Sadrži skup igara i interaktivnih programa koji bi deci, kroz igru, trebali omogućiti lakše i zabavnije učenje. EduPup je live CD zasnovan na Puppy linuxu i ako imamo dovoljno radne memorije, može se u celosti izvoditi iz nje.

Kod podizanja je potrebno odabrati raspored tastature i odabrati odgovarajući X server (Xorg ili Xvesa), nakon kojega je moguće odabrati željenu rezoluciju ekrana. Distribucija sadrži skup programa koji imaju karakteristiku da zauzimaju malo memorijskog prostora i ne opterećuju procesor. Cela iso slika ditribucije zauzima samo 130MB.

Na tako malom prostoru kreatori su uspeli postaviti uobičajeni skup programa za radnu stanicu:Za pisanje i tabele, AbiWord i Gnumeric,za internet i multimediju, Firefox i GmPlayer, za pregled PDF dokumenata, PDF Viewer itd.

EduPup poseduje i vlastiti program za podešavanje sistema ( ikona Setup). Spoljne medije za čuvanje podataka je moguće montirati klikom na ikonu Drives i odabirom tipa medija: USB ili CD.

Pored nabrojenog, EduPup donosi skup edukativnih programa i igara:
TuxType2, program za učenje slepog kucanja. Učenje se odvija kroz video igru u kojoj slova i reči različitih dužina padaju s vrha ekrana prema dole. Cilj igre je upisati reč pre nego što stigne do dna.
TuxMath, igra slična prethodnoj u kojoj je potrebno ukucati tačno rešenje padajućih jednačina sa osnovnim aritmetičkim operacijama.
ChildsPlay, skup igara namenjenih deci od 2 do 12 godina, koja sadrži didaktičke, logičke i grafičke igre.
TuxPuck, video igra koja simulira stoni hokej.
TuxPaint, program za crtanje koji poseduje zbirku predefinisanih likova, zvukova i putanja za crtanje.

Nove pakete je moguće lako dodati koristeći Puppy menadžer paketa (Puppy Package Manager), Puppy program za instaliranje programa (Puppy Software Installer) ili GSlapt menadžer paketa (GSlapt Package Manager).

http://www.pieroni.biz/edupup/
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #10 poslato: 06.05.2008. 15:21:23 »

Puppy Linux 4.0




Puppy Linux je jedna od najpopularnijih minijaturnih Linux distribucija. Puppy Linux 4.0 Dingo je najnovija verzija Puppy-ja, koja donosi standardne alate kao što je SeaMonkey internet paket (to je Mozilla-in proizvod sa pretraživačem sličnim Firefox-u), AbiWord procesor reči i Gnumeric program za rad sa tabelama. Ali ova verzija donosi i mnogo poboljšanja:

    * Podrška za skenere i digitalne fotoaparate
    * Audio snimanje, editovanje i konverzija zvuka
    * Nove GTK2 aplikacije uključujući ePDFView, Pschedule, Pcdripper, Pburn i Pnethood
    * Automatsko selektovanje izvornih rezolucija ekrana za LCD monitore
    * Nove teme i pozadine

Puppy 4.0 koristi isti 2.6.21.7 kernel koji koristi i Puppy 3, koji je izdat pre šest meseci. Ali postoji opciona verzija Puppy-ja 4.0 koja koristi 2.6.25 kernel za one koji pate za novotarijama. Ovo ističemo zato što postoje izveštaji da neke funkcije Puppy-ja ne rade tako dobro sa najnovijim kernelom.

http://www.kombib.co.yu/vest.php?o=0&s=3891
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #11 poslato: 12.07.2008. 18:20:35 »




Najnovija osnovna varijanta Puppy-a  dolazi u .iso fajlu velikom 88 MB koji je dostupan za slobodan download. Po pokretanju sistema očekuje vas JWM radno okruženje i odmah moze da se registruje dobra upotrebljivost tj. postojanje mnoštva GUI alata tako da se i apsolutni početnici mogu vrlo lako snaći. Bez obzira na veličinu, ovoj distribuciji ne manjka softvera, a ukoliko je potrebno sa online repozitorijuma moguce je dodati dosta toga. U odnosu na predhodnu verziju Gajim je zamenio Pidgin, a novi softver je i Fotox image viewer. Sada postoji i Startup folder u koji je moguce prekopirati izvrsni fajl programa koji zelite da se startuje sa sistemom.

Iako je browser solidni SeaMonkye, ja sam instalirao Firefox i jos malo softvera: Audacious, Lifereu, Vaklnut i Skype. Nije bilo potrebe za instalacijom drugog video plejera posto je Gxine dobro prosao na testu sa vise filmova i koncerata.

S obzirom da je Puppy potpuno upotrebljiv operativni sistem, a zauzima manje od 400 MB na hard disku, preporucujem da ga probaju Asus Eee korisnici.


Home
Download
Puppy repository browser
Audacious - instalacija
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #12 poslato: 10.01.2009. 03:19:11 »

Macpup 412

     


Puppy derivat veličine 103 MB, zasnovan na poslednjoj oficijelnoj verziji 4.1.2. Prebacivanje na  fleš uradio sam uz pomoć Unetbootin alatke, a instalacija na hard je prošla bez problema.

http://www.puppylinux.org/downloads/puplets/macpup-412
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #13 poslato: 04.02.2009. 00:43:40 »

Macpup Foxy 2.0

Još jedan Puppy derivat zasnovan na poslednjoj oficijelnoj verziji koji dolazi spakovan u 206 MB. Uz uobičajeni softver, tu su još i Gimp, Firefox 3, Audacity i VLC.



http://www.puppylinux.org/downloads/puplets/macpup-foxy-20
http://www.macpup.org/
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.033 sekundi sa 34 upita.