Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ubuntu 7.04  (Pročitano 5674 puta)
Andragon
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« poslato: 03.06.2007. 20:26:52 »

Toplo vam preporucujem ovaj Ubuntu 7.04...
najjbolje izdanje do sada
evo jedan Screen

Kasnije cu napisati neshto vishe o njemu Wink


 
Sačuvana
cika_VELJA
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Leskovac
Država: srbija
Poruke: 5


« Odgovor #1 poslato: 15.06.2007. 00:20:26 »

ili ovako Cheesy
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #2 poslato: 24.08.2007. 22:16:49 »

Za sve one koji zele da isprobaju Ubuntu 7.04 a da im ostane WIN na racunaru sad to mogu na mnogo laksi nacin da urade.Nije potrebno neko predznanje jer se instalira kao i svaka druga WIN aplikacija.Alatka se zove "Wubi - Ubuntu instaler za Windows".

Instalacija i deinstalacija

Uputstvo za instalaciju je veoma jednostavno. Potrebno je preuzeti Wubi instalaciju sa Interneta (veličine oko 10MB), obezbediti Ubuntu ISO fajl i kopirati ga u direktorijum u kome se nalazi Wubi instaler (obratite pažnju da je potrebno imati takozvanu alternative a ne live verziju Ubuntu-a) ili ako imate dobru Internet vezu, prepustiti Wubi-ju da preuzme potrebni ISO fajl. Zatim, na osnovnom ekranu instalera definisati veličinu particije, user name i password i jezik, i pustiti da se Wubi uradi ostatak posla.
Instalacija se vrši u jedan običan fajl, što Ubuntu vidi kao zasebnu particiju, a Wubi modifikuje sistemske fajlove u Windows operativnom sistemu da bi se po paljenju računara moglo odabrati Windows ili Ubuntu. Proces deinstalacije je takođe veoma jednostavan, iz Windows-a je potrebno jednostavno deinstalirati Wubi koji sam "počisti" sve za sobom i ostavlja čist Windows sistem





Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #3 poslato: 09.09.2007. 23:49:27 »




Evo me malo sa Ubuntua. Samo dobre vesti. Mislim da su uradili dobar posao. Za instalaciju je potrebno oko 6,2 GB. Sa OS-om su stigli skoro svi bitni programi: Open office, Gimp, Firefox, Mail program, Gaim messenger, dva editora fotografija, plejeri, itd.

Ubuntu je odmah identifikovao wireless mrežu i klikom na Firefox pravac internet.

Umesto da skupljam kodeke za njegove plejere, instalirao sam najbolji plejer  VLC i tako bez jednog učitanog kodeka kompletna multimedija sa mog računara je radila besprekorno.

Preuzeo sam srpsku podršku za Ubuntu, a uz to stigla je za ostale programe koji su stigli sa OS-om : Gimp, Open Office, Gaim...

Ubuntu poseduje program za narezivanje koji nisam probao, već sam instlirao Nero Linux koji je trial, pa sam morao da ga obradujem malim dodatkom.

Gaim messenger je sam pronašao moje MSN i Yahoo kontakte. Radi identično kao Miranda i Trilian, Jovana može da posvedoči.

Dva integrisana programa su bez problema prepoznala foto-aparat i multifunkcijski uredjaj.

Za mrežni klijent pronašao sam kao najbolje rešenje LinuxDC++, koji izgleda gotovo identično kao  Apex.

Preporučujem da probate.      happy15
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #4 poslato: 10.09.2007. 00:10:04 »

Brate 6 GB install?!? Damn...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #5 poslato: 10.09.2007. 02:32:46 »

7.04 je odlichan izbor. Imam ga na drugom hard disku, instaliran je i uvek spreman za upotrebu smile
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #6 poslato: 10.09.2007. 15:36:51 »

Kako da poboljšate performanse Ubuntu-a


Upotrebite Boot-Up-Manager za bolje performanse

Ubuntu ne dolazi sa grafičkim alatom za isključivanje servisa. Boot-Up-Manager (BUM) je najupotrebljiviji i najlakši alat za rukovanje za Ubuntu.

Zbog sličica,  ostatak teksta.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #7 poslato: 10.09.2007. 17:52:31 »



Ako nekome zatreba Linux DC++, link za preuzimanje mozete naci na na ovom mestu.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #8 poslato: 10.09.2007. 18:20:10 »

Imam nekakav problem sa da pokrenem Ubuntu 7.04 neime pustio sam Wubi da oradi svoj posao ali kad hocu da pokrenem Ubuntu jednostavno mi stalno prijavljuje nekakvu gresku.. reinstalirao sam ga i ista prica - online sam nasao da problem moze da bude da mi je HDD fregmentovan pa sam sad pustio defragment pa cu probati ponovo ako ne onda cu napisati tacnu gresku pa molim za assistance smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #9 poslato: 10.09.2007. 19:34:59 »

Hmm kakve veze moze da ima fragmentacija diska? Na linuxu pravish nove particije koje ce koristiti njegov fajl sistem. Jednu kao glavnu ext2, ext3, reiser, bla bla bla; jednu za swap i to je to... Jel no treba josh koja ??
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #10 poslato: 10.09.2007. 20:02:02 »

Kad se koristi Wubi on pravi jedan folder u root-u particije koju odaberes i ukoliko sam ja dobro razumeo dogadaj se da ako je disk previse fragmentovan da se neki fajl pri boot-u ne pronadje no ocigledno to nije slucaj jer je moj defrag. zavresn i ja i dalje imam isti problem naime on odradi deo ucitavanja i onda mi javlja sledece:

Check root = bootarg cat/proc/cmdline or missing modules, devices:cat/proc/ modules ls/dev
ALERT! does not exist. Dropping to a shell!


Posle cega umesto da otvori Shell javlja sledeci problem

/bin/sh: can't access tty; job control turned off

E sad ja nisam totalni laik kad su racunari u pitanju ovo sam cisto probao jer je instalacija i osnovni set up trebao biti jednostavan cisto da ne bude da nisam probao pa eto da pitam da neko nema ideju ko sta i kako?
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #11 poslato: 04.10.2007. 23:28:21 »

UBUNTU I ZVANIČNO U SRBIJI


Ewe Comp i Canonical potpisali ugoovor o saradnji

Jedan od najvećih distributera računarske opreme u Srbiji – Ewe Comp potpisao je ugovor o saradnji sa kompanijom Canonical i postao prvi legalni partner i zastupnik za Ubuntu GNU/Linux distribuciju za tržište Srbije.

U okviru Ewe Comp posluje i maloprodajni lanac List Computers, a svi računari List Computers, kao i Nomak računari čiji je Ewe Comp distributer za Srbiju isporučuju se sa preinstaliranim i podešenim Ubuntu Linuxom. Pored osnovne instalacije i kompletnog podešavanja u paketu dolaze i dodatni servisi poput Beryla, a korisnicima je obezbeđena i tehnička podrška. Sve informacije o Ubuntu partnerima se nalaze na zvaničnoj Canonical web adresi http://webapps.ubuntu.com/partners/system/, dok se dodatne informacije o Ewe Comp nalaze na www.ewe.co.yu. Računari sa instaliranim i podešenim Ubuntu Linuxom mogu se kupiti u svim List Computers prodavnicama, kao i preko Internet prezentacije www.list.co.yu, dok se Nomak računari prodaju kod ovlašćenih dilera čiji se spisak nalazi na www.nomakpc.com.

                         
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #12 poslato: 12.10.2007. 21:00:25 »

Prilikom instalacije dva ili tri OS-a, dešava se da na mesto defaulta ne dodje OS koji smo želeli. Da ne bi čeprkali po terminalu i nešto pogrešili treba upotrebiti alatku:

                                        StartUp Manager




Na jedan klik se postavi Default operating system, a može se promeniti i trajanje "timeout in seconds".

http://www.getdeb.net/app.php?name=Startup+Manager
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #13 poslato: 12.10.2007. 22:40:34 »

Hvala za ovo Raso korisna stvar Wink
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #14 poslato: 13.10.2007. 10:21:05 »

Add/Remove programs u Ubuntu-u je, ukoliko imate dobar i brz pristup internetu, tako dobro resen da je to neverovatno.. sve sto treba jeste da pustite sistem da sam nadje sta mu treba online.. on pravi bazu svog moguceg open source software-a koji podrzava i jednostavno ga preuzme sa interneta i instalira za vas bez nekog velikog remecenja rada samog sistema.. cak mi se ni surf ali ni za nijansu nije usporio u odnosu na normalno koriscenje. 
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.909 sekundi sa 36 upita.