Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da li postoji prava religija?  (Pročitano 94755 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #25 poslato: 14.05.2011. 04:18:56 »

O učenju koje prenosi Biblija.
Sačuvana

immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #26 poslato: 14.05.2011. 22:56:05 »

Кумрански записи показују доста информација које и нису баш у складу са званичним догматским тумачењима Библије-а они су ипак материјални доказ а не мит који се преносио генерацијама.
Ипак је Библија преписивана небројено пута и првобитна садржина је прилагођена у највећој мери "овоземаљским" интересима.

Уосталом  прочитајте најновији чланак сличнога смисла-идите на Google - употребите језички алат на енглеском језику и укуцајте једноставно следећи текст:     hidden-cave-first-portrait-jesus

Можда вас натера да размишљате на другачији начин.



« Poslednja izmena: 15.05.2011. 01:07:04 immigré » Sačuvana
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #27 poslato: 15.05.2011. 04:01:29 »


O učenju koje prenosi Biblija.


Peđa da li bi mogao ukratko da mi prepričaš učenje koje iznosi Biblija?
Sačuvana
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #28 poslato: 15.05.2011. 04:04:45 »


Кумрански записи показују доста информација које и нису баш у складу са званичним догматским тумачењима Библије-а они су ипак материјални доказ а не мит који се преносио генерацијама.
Ипак је Библија преписивана небројено пута и првобитна садржина је прилагођена у највећој мери "овоземаљским" интересима.

Уосталом  прочитајте најновији чланак сличнога смисла-идите на Google - употребите језички алат на енглеском језику и укуцајте једноставно следећи текст:     hidden-cave-first-portrait-jesus

Можда вас натера да размишљате на другачији начин.


Do danas postoji više od 4 milijarde štampanih primeraka Biblije i među tih 4 milijarde postoji bar 100 različitih prevoda (sigurno ih je mnogo više) ali svaki od tih 100 različitih prevoda Biblije su potpuno identični kada govore o jedinstvenoj temi Biblije! Da li ste ikada čuli ili naišli na pojam Masoreti?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 15.05.2011. 13:42:21 »


Peđa da li bi mogao ukratko da mi prepričaš učenje koje iznosi Biblija?


Daj, uozbilji se.


Do danas postoji više od 4 milijarde štampanih primeraka Biblije i među tih 4 milijarde postoji bar 100 različitih prevoda (sigurno ih je mnogo više) ali svaki od tih 100 različitih prevoda Biblije su potpuno identični kada govore o jedinstvenoj temi Biblije!


Pa naravno da su isti, kada se radi o prevodima.
Sačuvana

Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #30 poslato: 15.05.2011. 20:11:03 »

Ovo ume da bode oci, a svakako je istina!


Hriscanstvo koje je uvedeno ognjem i macem, a vremenom poprimilo tradicuju i verovanja stanovnistva nekih krajeva i uoblicilo u svoje ucenje pretvorivsi mnoge Bogove u svetce je vrlo interesantan pristup objasnjenja "neobjasnjivog."

Pedja smatra da ljudi treba da ispolje svoju individualnost na svakom polju. Ma koliko ja slagao ili ne sa tim cinjenica je da ljudi zele da budu deo krda, stada mase kako god hocete to zvati jer je tako lakse ili samo tako izgleda. Lakse je verovati kada neko kaze da je nesto "istina" nego razmisljati o njoj.. Ljudi su goreli i visili zbog razmisljanja cak i kada su ona bila tacna... verovatno su zaboravili Nerona i vreme kada su oni bili ti koji su visili na krstovima zarad svojih verovanja. Mislim da je slika sve rekla!

Slika "pozajmljena" sa jednog finskog bloga > http://www.saasta.fi/saasta/?p=4385 > autor nije poznat
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #31 poslato: 16.05.2011. 00:09:46 »



Peđa da li bi mogao ukratko da mi prepričaš učenje koje iznosi Biblija?


Daj, uozbilji se.


Nikad nisam bio ozbiljniji. Reci nam u 2-3 rečenice koje učenje iznosi Biblija, šta je jedinstvena tema Biblije? Ako dovoljno poznaješ Bibliju neće ti biti ni malo teško da nam kažeš koja je tema Biblije?

Citat
Pa naravno da su isti, kada se radi o prevodima.


Peđa mnogo je jednostavnije da priznaš da ne poznaješ Bibliju dovoljno da bi mogao da diskutuješ o njoj. Nisam je ni ja poznavao, bio sam biblijski nepismen dok nisam počeo da je proučavam. Sve se može naučiti samo ako se hoće.

Na osnovu tvojih odgovora se može lako zaključiti da ne poznaješ Bibliju!

 seljak-smile

Sačuvana
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #32 poslato: 16.05.2011. 00:19:28 »


Ovo ume da bode oci, a svakako je istina!
Hriscanstvo koje je uvedeno ognjem i macem, a vremenom poprimilo tradicuju i verovanja stanovnistva nekih krajeva i uoblicilo u svoje ucenje pretvorivsi mnoge Bogove u svetce je vrlo interesantan pristup objasnjenja "neobjasnjivog."


Hrišćanstvo je osnovao Isus Hrist propovedajući dobru vest o Božjem Kraljevstvu, uređenju koje već vlada na nebu, ni slučajno "ognjem i mačem"! Krive interpretacije i pogrešno razumevanje biblijskih principa nije ni slučajno opravdanje za mnoge zločine koji su počinjeni i još uvek se čine "u Božje ime i ime hrišćanstva"!

Citat
Pedja smatra da ljudi treba da ispolje svoju individualnost na svakom polju. Ma koliko ja slagao ili ne sa tim cinjenica je da ljudi zele da budu deo krda, stada mase kako god hocete to zvati jer je tako lakse ili samo tako izgleda. Lakse je verovati kada neko kaze da je nesto "istina" nego razmisljati o njoj.. Ljudi su goreli i visili zbog razmisljanja cak i kada su ona bila tacna... verovatno su zaboravili Nerona i vreme kada su oni bili ti koji su visili na krstovima zarad svojih verovanja. Mislim da je slika sve rekla!


Žao mi je ali ne razumem šta hoćeš da kažeš! Budi jasniji i konkretniji ako je ikako moguće!

 seljak-smile

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #33 poslato: 16.05.2011. 15:52:05 »


Na osnovu tvojih odgovora se može lako zaključiti da ne poznaješ Bibliju!


S obzirom na tvoj pristup Bibliji, nije teško razumeti zašto dolazis do pogrešnih zaključaka. Tebi i tebi sličnima je pogrešno sve što nije u skladu sa vašim uverenjima. Ključ vaših uverenja je religija a ne istina i činjenice.

Sačuvana
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #34 poslato: 17.05.2011. 01:44:06 »



Na osnovu tvojih odgovora se može lako zaključiti da ne poznaješ Bibliju!


S obzirom na tvoj pristup Bibliji, nije teško razumeti zašto dolazis do pogrešnih zaključaka. Tebi i tebi sličnima je pogrešno sve što nije u skladu sa vašim uverenjima. Ključ vaših uverenja je religija a ne istina i činjenice.


Peđa vidim da si se uvredio mada nemaš razloga! Nije nikakvo zlo a još manje sramota da čovek ne zna! Sramota je da glumi znanje usled čega dolazi u nezavidnu situaciju, da ne kažem sramotnu!

Glavno i osnovno učenje Biblije, dakle jedinstvena poruka i tema Biblije je Božje Kraljevstvo, uređenje koje je uspostavio naš Stvoritelj i koje će dovesti zemlju i stanovnike zemlje u stanje kakvo je bilo na početku stvaranja! Dakle veoma jasna i jednostavna poruka ili ako hoćeš, učenje!

Nema tu nikakve religije niti bilo kakvih uverenja, ovo su gole činjenice i apsolutna istina koja je dostupna svakom živom stvorenju na kugli zemaljskoj i što je sasvim u skladu sa brojem štampanih Biblija koju mogu gotovo svi stanovnici na zemlji, tačnije 98%, da čitaju na maternjem jeziku!

 seljak
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #35 poslato: 17.05.2011. 05:42:57 »

Hrišćanstvo je osnovao Isus Hrist propovedajući dobru vest o Božjem Kraljevstvu, uređenju koje već vlada na nebu, ni slučajno "ognjem i mačem"! Krive interpretacije i pogrešno razumevanje biblijskih principa nije ni slučajno opravdanje za mnoge zločine koji su počinjeni i još uvek se čine "u Božje ime i ime hrišćanstva"!

Vidim da ovo ide ka bespotrebnom trosenju resursa ovog foruma... Ja nisam posavljao pitanje ko je sta osnovao, kada i zbog cega ja samo navodim cinjenice pocev sa grafikonom koji pokazuje mracni srednji vek i napredak covecanstva tj. ljudske civilizacije u tom periodu - slika je upravo da bi objasnila rupu da ja sad ne objasnjavam istu. Svak iole normalan ce shvatiti.

Oganj i mac je svakako bio metod za uvodjenja hriscanstva Slovenskom narodu, da to nazovemo pokrstavanjem, ne ljubav ili dobra vest o Bozjem kraljevstvu. Nisu Sloveni jedini kojima su sruseni spomenici i svetinje dolaskom hriscanstva u njihove krajeve. Da ne brojimo ostale primere.

Žao mi je ali ne razumem šta hoćeš da kažeš! Budi jasniji i konkretniji ako je ikako moguće!

Da budem jasniji... vec sam rekao da ovo nikuda ne vodi ali za potrebe slucaja napravicu izuzetak.

Kad je induvidualnost u pitanju:
Covek je jedinka za sebe. Rodjen je slobodan da bira u sta on veruje, sta radi, sa kime zivi itd. Ta sloboda ima ogranicenja u pruzanju slicnih ako ne istih sloboda drugim jedinkama koje su slicne njemu. Tu postaje komlikovano pa je svakom coveku lakse da veruje u nesto sto propoveda npr. Biblija ili slicna sveta knjiga ili pak prica koju mi je ispricao njegov predak koju on uzima zdravo za gotovo tj. kao dogmu (istinu koju ne treba osporavati). To je samo deo koji se religije tice moze se verovati ili poistovecivati sa raznim stvarima od junaka iz filmova, pop zvezda do sta ja znam koga ili se moze izabrati sopstveni put jer se mi svi razlikujemo od onog momenta kada ugledao svetlost ovog sveta. To takodje vazi i za verovanje. Ja imam i pravo i mogucnost da verujem u ono sto zelim nije mi potrebna Biblija za objasnjenja ali nije iskljuceno da gresim no to je moja stvar!

Kad je razmisljanje u pitanju:
Svima dobro poznate cinjenice o velikim ljudima koji su goreli na lomaci ili bili obeseni zbog iznosenja svog misljenja. Ka npr. da je zemlja okrugla, a ne ravna ploca; da zemlja nije centar ovog dela svemira vec sunce itd. Bilo tu i molim i "vestica" koje su slate na "onaj svet" na najmonstruoznije moguce nacine.

Kad je pominjanje Nerona u pitanju:
On je ekstreman primer, a bilo je tu jos Rimskih careva koji su gonili prve hriscane, bacali ih u arene sa divljim zverima da budu zivi pojedeni. Vesanje na krstove je je bio uobicajen nacin mucenja hriscana u Rimskom carstvu. Ono sto meni nije jasno je kako se ti "mucenici" ne naucise da svoju veru prenesu nekom drugom metodom do puke sile? Zasto smo ziveli u mraku gotovo punih 10 vekova?!? Pa to je gotovo 1000 godina mraka! Zbog verovanja u Hrista? Ma daj bre kako te nije sramota da kazes da krive interpretacije Biblije nisu opravdanje... zbog cega je svet 1000 godina bio u mraku? Zbog cega covek nije imao pravo na zivot ako je nekim slucajem rodjen kao potlaceni, a ne kao vlastelin? Zbog religija i hriscanstva koje je upravo nametnula crkva! I ti danas trazis da idemo u mrak nekim slucajem?!? Nisam ja liberalan ili izopacane koliko i danasnje drustvo ipak verujem da postoje neke vrednosti ali mrak je sasvim drugi ekstrem u koji svakako ne bih isao...
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #36 poslato: 17.05.2011. 07:02:36 »


ovo su gole činjenice i apsolutna istina koja je dostupna svakom živom stvorenju na kugli zemaljskoj i što je sasvim u skladu sa brojem štampanih Biblija koju mogu gotovo svi stanovnici na zemlji, tačnije 98%, da čitaju na maternjem jeziku!

 seljak


Kakvi su planovi za ovih 2% koji ce umreti u neznanju? Jer, posle 2000 godina, dopustiti da 2% populacije, oko 100 miliona, nema prisup goloj istini je ravno neuspehu. Hoce li biti primljeni u kraljevstvo bozje i ako su gresili, jer nisu imali stvarne prilike da se za zivota edukuju na pravi, jedini ispravan nacin? Pretpostavljam da nece biti odbaceni.  Znaci, ucenje za zivota bas i nije presudno, pa sad nisam siguran u tvoju svrhu ovde, ako cemo svakako imati sansu kod tvojih...   Ako opet tih 2% nece imati prilike, sta je sa tom pricom o svim zivim stvorovima? Ali ipak, verujem da hoce, ne bi vi bili takvi....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #37 poslato: 17.05.2011. 15:12:01 »


Peđa vidim da si se uvredio mada nemaš razloga! Nije nikakvo zlo a još manje sramota da čovek ne zna! Sramota je da glumi znanje usled čega dolazi u nezavidnu situaciju, da ne kažem sramotnu!


Taman posla da sam se uvredio. Valjda se vidi da sam blagonaklon prema tebi, jer je očigledno da grešiš jer si u zabludi.

Citat

Glavno i osnovno učenje Biblije, dakle jedinstvena poruka i tema Biblije je Božje Kraljevstvo, uređenje koje je uspostavio naš Stvoritelj i koje će dovesti zemlju i stanovnike zemlje u stanje kakvo je bilo na početku stvaranja! Dakle veoma jasna i jednostavna poruka ili ako hoćeš, učenje!

Nema tu nikakve religije niti bilo kakvih uverenja, ovo su gole činjenice i apsolutna istina koja je dostupna svakom živom stvorenju na kugli zemaljskoj i što je sasvim u skladu sa brojem štampanih Biblija koju mogu gotovo svi stanovnici na zemlji, tačnije 98%, da čitaju na maternjem jeziku!


Nakon ovakvih izjava sad sam uveren ne da ne poznaješ Bibliju nego da si biblijski gledano prilično neobrazovan.

Najpre, ovo o božjem kraljevstvu je potpuna izmišljotina. Ne tako davno Gebels reče: stotinu puta ponovljena laž postaje istina, a vidim da ti tu tvrdnju baš žustro potvrđuješ. Treba li da se napominje ko je bio Gebels?

Zatim, Biblija koju ti tako podižeš na pijedestal nauke, je u sadašnjem obliku nastala nakon prvog Vaseljenskog sabora kada je, iz političkih razloga, odlučeno šta će u nju da uđe a šta neće, a i ono što je ušlo je moralo malo da se prilagodi političkim potrebama. A zatim su svi koji nisu prihvatili novu formu istrebljivani svirepo i brutalno.

Treba li uopšte govoriti o tome kako su Hrišćani, kada je u Rimskom carstvu hrišćanstvo proglašeno jednom religijom, počeli, opet svirepo i brutalno, istrebljivati sve koji nisu bili Hrišćani?

O tome kako je hrišćanstvo uterivano širom Zemljine kugle neću ovom prilikom. Vlad je nešto od toga već pomenuo. I ovo je dovoljno da svako iole objektivan vidi da hrišćanska religija nema ama baš mnogo veze sa učenjem Isusa Hrista. Korisiti se njegovim imenom i rečima ali ne deluje kao što je Isus učio.

A da ne pričamo o tome da hrišćanstvo čak i danas obuhvata jedva oko 33% Zemljana, od čega se velika većina tako deklariše iz straha, a da o 98% nema ni govora.
Sačuvana

abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #38 poslato: 18.05.2011. 01:39:59 »


Taman posla da sam se uvredio. Valjda se vidi da sam blagonaklon prema tebi, jer je očigledno da grešiš jer si u zabludi.


Odlično, baš mi je drago da se nisi uvredio i neizmerno blagodarim što si tako blagonaklon prema meni! smile


Citat
Nakon ovakvih izjava sad sam uveren ne da ne poznaješ Bibliju nego da si biblijski gledano prilično neobrazovan.


Vidi ovako Peđa, već nekoliko puta te ponizno molim da nam izneseš učenje Biblije, ali ti nikako da se izjasniš, te ovo, te ono, kažeš da sam neozbiljan, pitaš me da li se šalim i slično! Uglavnom izbegavaš odgovor, dakle postoje samo 2 razloga zašto se ne izjašnjavaš:
1. Ne znaš, iako si možda čitao Bibliju!
2. Nisi čitao Bibliju!

Dokaži mi konkretnim primerima da Biblija ne govori o Božjem Kraljevstvu kao jedinstvenoj temi! Ja ću ti dokazati Biblijom da Biblija govori o Božjem Kraljevstvu i da je to jedinstvena tema Biblije!

Hajde da raščistimo prvo sa ovim pitanjem a kasnije ćemo da razgovaramo o dokazima koji su u skladu sa današnjom naukom, osnivaču hrišćanstva, Gebelsu...

 seljak-smile
Sačuvana
abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #39 poslato: 18.05.2011. 01:41:13 »



ovo su gole činjenice i apsolutna istina koja je dostupna svakom živom stvorenju na kugli zemaljskoj i što je sasvim u skladu sa brojem štampanih Biblija koju mogu gotovo svi stanovnici na zemlji, tačnije 98%, da čitaju na maternjem jeziku!

 seljak


Kakvi su planovi za ovih 2% koji ce umreti u neznanju? Jer, posle 2000 godina, dopustiti da 2% populacije, oko 100 miliona, nema prisup goloj istini je ravno neuspehu. Hoce li biti primljeni u kraljevstvo bozje i ako su gresili, jer nisu imali stvarne prilike da se za zivota edukuju na pravi, jedini ispravan nacin? Pretpostavljam da nece biti odbaceni.  Znaci, ucenje za zivota bas i nije presudno, pa sad nisam siguran u tvoju svrhu ovde, ako cemo svakako imati sansu kod tvojih...   Ako opet tih 2% nece imati prilike, sta je sa tom pricom o svim zivim stvorovima? Ali ipak, verujem da hoce, ne bi vi bili takvi....


Druže to ćeš morati da pitaš glavnog gazdu koji vedri i oblači!

Wink
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #40 poslato: 18.05.2011. 13:34:29 »


Vidi ovako Peđa, već nekoliko puta te ponizno molim da nam izneseš učenje Biblije, ali ti nikako da se izjasniš, te ovo, te ono, kažeš da sam neozbiljan, pitaš me da li se šalim i slično! Uglavnom izbegavaš odgovor, dakle postoje samo 2 razloga zašto se ne izjašnjavaš:
1. Ne znaš, iako si možda čitao Bibliju!
2. Nisi čitao Bibliju!


Ti izgleda baš ne možeš da izbegneš da koristiš laži, princip koji si učigledno naučio od nekog religijskog mentora. Ne da me nisi molio, nego je način na koji si to uradio u potpunoj suprotnosti sa značenjem reči "ponizno".

A ja sam ti već rekao: postavljati takva pitanja, na način i u situaciji kako ti to radiš je čist bezobrazluk. Ja na takav način diskusije ne pristajem.

Ako ti treba neko da ti da šlagvort za ispoljavanje svojih religijskih uverenja, onda je bolje da ćutiš. Ako, pak imaš nameru da nešto konkretno kažeš, onda to kaži i budi spreman da čuješ šta drugi misle o tome.

Za širenje vere je potrebno da budeš dobar govornik i da ljude uveriš a ne ubeđuješ kao što sada činiš. Vera se širi tako što živo i sa autoritetom opisuješ svoja uverenja a ne tako što napadaš i opovrgavaš tuđa. Vera se šiti prenošenjem ljubavi, saosećanja i dobrote a ne lažima, provokacijama, ognjem i mačem.

Isus Hrist je tome učio a ne ovome što ti radiš koristeći njega kao štit.


Dokaži mi konkretnim primerima da Biblija ne govori o Božjem Kraljevstvu kao jedinstvenoj temi! Ja ću ti dokazati Biblijom da Biblija govori o Božjem Kraljevstvu i da je to jedinstvena tema Biblije!


Ja ću tebi rado dokazivati ono što mislim, ukoliko me tvoje izlaganje bude motivisalo da uopšte kažem šta mislim o njemu. Svakako neću dokazivati ono što ti želiš da ja mislim.

Za sad, loše si počeo. Ceo tvoj nasutp je zasnovan na lažima, počev od tvog identiteta, preko lažnog tumačenja Biblije pa do golih laži ali bogami i lažnih podmetanja. Moraš promeniti pristup. Ovaj koji koristiš ni najmanje nije hrišćanski.
Sačuvana

abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #41 poslato: 19.05.2011. 09:44:25 »



Ti izgleda baš ne možeš da izbegneš da koristiš laži, princip koji si učigledno naučio od nekog religijskog mentora. Ne da me nisi molio, nego je način na koji si to uradio u potpunoj suprotnosti sa značenjem reči "ponizno".

A ja sam ti već rekao: postavljati takva pitanja, na način i u situaciji kako ti to radiš je čist bezobrazluk. Ja na takav način diskusije ne pristajem.

Ako ti treba neko da ti da šlagvort za ispoljavanje svojih religijskih uverenja, onda je bolje da ćutiš. Ako, pak imaš nameru da nešto konkretno kažeš, onda to kaži i budi spreman da čuješ šta drugi misle o tome.

Za širenje vere je potrebno da budeš dobar govornik i da ljude uveriš a ne ubeđuješ kao što sada činiš. Vera se širi tako što živo i sa autoritetom opisuješ svoja uverenja a ne tako što napadaš i opovrgavaš tuđa. Vera se šiti prenošenjem ljubavi, saosećanja i dobrote a ne lažima, provokacijama, ognjem i mačem.
Isus Hrist je tome učio a ne ovome što ti radiš koristeći njega kao štit.

Ja ću tebi rado dokazivati ono što mislim, ukoliko me tvoje izlaganje bude motivisalo da uopšte kažem šta mislim o njemu. Svakako neću dokazivati ono što ti želiš da ja mislim.

Za sad, loše si počeo. Ceo tvoj nasutp je zasnovan na lažima, počev od tvog identiteta, preko lažnog tumačenja Biblije pa do golih laži ali bogami i lažnih podmetanja. Moraš promeniti pristup. Ovaj koji koristiš ni najmanje nije hrišćanski.


Peđa vidim da si mnogo ljut jer si počeo da me vređaš! To nije ni malo lepo jer ja nisam ni pomislio da te uvredim a kamoli da sam to učinio! A ako sam te ipak ne znajući uvredio, povredio tvoja osećanja ili učinio da se osećaš neprijatno na bilo koji način, molim te oprosti mi jer ni slučajno nisam imao takvu nameru!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #42 poslato: 20.05.2011. 14:47:27 »

Ne znam cime sam te uvredio, al ajd nek ti bude. Neke ljude i istina vredja.
Sačuvana

abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #43 poslato: 20.05.2011. 23:08:59 »


Ne znam cime sam te uvredio, al ajd nek ti bude. Neke ljude i istina vredja.


Peđa, nema problema, idemo dalje!

 seljak
Sačuvana
google
početnik
*
Država: Srbija bre
Poruke: 3


« Odgovor #44 poslato: 02.01.2012. 20:41:28 »

Vrlo zanimljiva tema ,ali izgleda nikog ne interesuje da diskutuje o njoj.
Ja bih za početak rekao da postoji  smile
Tu religiju je ustanovio Isus Hristos.
Religija se time zove hrišćanstvo.
 
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #45 poslato: 04.01.2012. 15:22:36 »

Po čemu je baš to prava religija?
Sačuvana

google
početnik
*
Država: Srbija bre
Poruke: 3


« Odgovor #46 poslato: 04.01.2012. 20:43:26 »

Vidi kako je jednostavno:

36 učitelju, koja je najveća zapovest u zakonu? 37 A on mu reče: »Ljubi Gospoda Boga svoga svim srcem svojim i svom dušom svojom i svom mišlju svojom«. 38 Ovo je najveća i prva zapovest. 39 A druga je kao i ova: »Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe«. 40 O ovim dvema zapovestima visi sav zakon i proroci.

U dve rečenice sažeto sve što ti treba za miran i lep život.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #47 poslato: 04.01.2012. 21:17:05 »

Jes vala. Dve hiljade godina se hrišćanstvo zasniva na ta dva zakona. Ona silna uništavawa i ubijanja su počinili neki nehrišćani u ime hrišćanstva. smile

Svako za svoju religiju tvrdi da je miroljubiva i neretko je spreman da ubije da bi argumentovao tu svoju tvrdnju...

Ako ti je miroljubivost kriterijum, onda će pre budizam biti prava religija, s obzirom da je najmiroljubivija religija. Ili taoizam, kao varijanta.
Sačuvana

abvgd
posetilac
**
Poruke: 23


« Odgovor #48 poslato: 14.04.2012. 06:31:10 »


Vrlo zanimljiva tema ,ali izgleda nikog ne interesuje da diskutuje o njoj.
Ja bih za početak rekao da postoji  smile
Tu religiju je ustanovio Isus Hristos.
Religija se time zove hrišćanstvo.
 


Upravo tako Google, slažem se s tobom!
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #49 poslato: 17.04.2012. 03:07:52 »

Ako ste protagonisti neceg, mogli bi za pocetak da naucite nesto o istom tom, na primer to ko vam je osnovao omiljenu religiju.
Jeste li sigurni da je Isus? Da nije mozda Pavle?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.979 sekundi sa 35 upita.