Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: tatoo , pearcing i pravoslavlje  (Pročitano 12923 puta)
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 06.06.2005. 22:26:09 »

Pre nekoliko dana sam na jednom forumu uchestvovala u diskusiji o obelezavanju tela ... ja nsiam znala da pravoslavna vera ne dozvoljava noshenje mindjusha ... evo kakav sam odgovor dobila

Ukratko: Nasa vera (mislim i vecina hriscanskih vera) uci da je Gospod Bog stvorio coveka i dao mu dar zivota u fizickom telu koje je ON stvorio. Nase telo je skupoceni poklon od Boga. Taj poklon treba cuvati i brinuti se o njemu, jer on pripada onome koga je stvorio i koji ga u SVAKOM trenutku odrzava u zivotu.
Ima jedna prica:
"Ја сам више пута видео децу како се играју. Видео сам и то, како једна девојчица да своју лутку другој а ова почне мастилом да шара по њој. Оној првој, која је лутку дала, није право кад се тако поступа са њеном лутком.
Замисли, ако би ти некоме поклонио драгоцени и скупи поклон, а онај коме си га поклонио почне по њему да шара и исцртава свашта - да ли би се то теби свидјало? Да ли би можда помислио да твој поклон није прихваћен са дужним поштовањем и љубављу са каквом је поклоњен?"
Ljudi su od davina tetovirali svoje zivotinje i busili im usi i sekli repove, kako bi ih razlikovali ko im je gazda.Tetovirali su i svoje telo da bi ga zastitili od zlih duhova raznim prikazama na njemu. A koja je svrha busenja i tetoviranja danas? Duhovna?Telesna?Estecka?Umetnicka? Moze li se telo ulepsati neuklonjivim crtanjem ili busenjem? Zar ono nije dovoljno lepo?
Znaci mi Ocu i Tvorcu kazemo, hvala ti, ali znas, ovo bi trebalo malo ulepsati, malo je dosadno i neinteresantno...Zar time nebismo pokazali da nepostujemo onoga koji nam je dao taj dragoceni poklon, niti razumemo od kakvog je velikog znacaja taj poklon...
Jer po onome sto je znacajno i dragoceno, se ne udaraju belege, ne sece se, ne busi i ne saraju se razne sare.\
A Gospod je Vec rekao:"...ne udarajte na se kakvih biljega. Ja sam Gospod!"(Treca Knjiga Mojsijeva19:28 )



da ... bilo je tu raznih pitanja chak i shminka , depilacija ... za mene kao zenu je nezamislivo da ne mazem nokte, da se ne shminkam ... a o depilaciji da ne pricham ... mindjushe obozavam ...

kako vi gledate na ovakve verske "zakone" da li ste spremni da ih poshtujete ?
nosite li vi mindjushe , imate li tetovazu ?
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #1 poslato: 06.06.2005. 22:37:38 »

Verski zakoni, hmmmmm, zanimljivo....... Nisam znao da je narushavanje vere shminkanje, depilacija i ostalo. Vreme je doshlo kakvo je i tu nema promena. Moda udara sa svih strana i ako se uklopish ispadash. Jesam vernik ali mi je malo smeshno shto chujem ovo. Za tetoviranje ista stvar. Iskreno volim da vidim i pirsing i lepu tetovazu, bash je cool....  Cheesy
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #2 poslato: 06.06.2005. 22:47:28 »

Ovo jos nisam cula...Ja obozavam tetovaze i pirsing...planiram i ja da stavim neku mindjusu i vera me nece spreciti u tome. Jesam vernik i postujem neka pravila i obicaje al ne valja preterivati,jer sam biras do koje ces mere postovati religiju. To je tvoje pravo.
Znam samo da kada ides u crkvu treba da stavis maramu na glavu i da obuces suknju i naravno bez sminke (sto se tice zena)...
A lakiranje noktiju, sminkanje, depilaciju...i ostalo...sigurno necu prestati...
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 06.06.2005. 22:55:25 »

ja imam neki svoj stav o veri i religiji ...
mislim da vera ne sme i ne treba da sputava , vec da treba da pomogne da proshirish svoje vidike ... verovatno ja nikada necu biti pravi vernik , jer se nikada necu odreci depilacije, shminke , i lakiranja noktiju ...
ne znam da li ste primetili ali sve vishe mladih devojaka vidjam oko crkve koje u sred leta hodaju u dugim suknjama , debelim charapama i dugim rukavima sa brojanicama u rukama ... vezane kose , meni se to ni malo ne svidja , ipak je ovo 21. vek ... mislim da neko nije manji vernik i manje vazan (bogu) ako nosi farmerice , ili ima mindjushe ...

moza da ipak ne razumem veru smile
sva sam se zbunila od 1000 pitanja koja bi sad postavila nekome ko se "razume" u ove "stvari"  roll
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 06.06.2005. 23:19:42 »

Bilo je priche na slichnu temu... Mislim o veri...
Shto svi vi kazete, verujem u boga i poshtujem obichaje(neke). Stvarno prvi poot chujem da vera zabranjuje noshenje mindjusha i tetovaze i lakiranje, depilaciju i ostalo. Ajde sve ali da do te mer.. to je preterivanje.
Ima, ne znma ni sam koliko godina kako sam probushio oba uveta... pa shta..? planiram da se tetoviram vec par godina (ali nikako da skupim pare za pravu tetovazu) i to cu i uraditi.
I prvi poot chujem da zena treba kada ulazi u crkvu da stavi maramu i suknju da obuche .. Ko to kaze??? to samo one babe rade.. Shto ti nisi stavljala maramu kada si ulazila u crkvu ? smile
Shto kaze drogba moda nas udara sa svih strana i treba ziveti u toku.... A ne gledati da li je sve po veri ili shta vec. Zar nioje dovoljno shto verujem u boga poshtujem ga i dr. stvari. Zamisli kada bi ziveli po pravilima vere.. pa na shta bi sve lichilo.. pfffffffff.. necu ni da razmishlajm o tome ..
I otvoreno kazem da me vera ne moze sprechiti da se istetoviram ili stavim pirsing. JEsam vernik ali da boodem extreman do te mere .. ne pada mi na pamet. Dovoljno mi je shto vidjam jednog takvog svaki dan!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #5 poslato: 06.06.2005. 23:28:23 »

Ja za ovo nisam chuo nikad, kao ni vi... E sad, nosim i mindjushe, a treba za koji dan kod jednog poznanika da odem da vidim za jedan mali tatoo. Naravno, svi smo mi ovde vernici, fala bogu ima nas shto slavimo krsnu slavu, al nekako mi je smeshno shto tek sada chujem za te stvari o noshenju mindjusha. Shto kaze Dragoljub, moda je sada ushla svima u zivot i svi se vishe njoj prilagodjavaju nego veri.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 06.06.2005. 23:37:33 »

Ja nisam vernik, ne nosim mindjuse, prstenje, lance, pirsing, tetovaze, suknje i marame i nista mi ne fali smile
Sačuvana

bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #7 poslato: 05.09.2005. 06:16:20 »

Evo i mene, moj prvi odgovor na neku temu na forumu. Valjda vam necu smetati posto nisam iz UE  smile
A ovo i ja prvi put cujem, cak nisam ni pomislila da pirsing, tatoo, sminka, depilacija (ujoj sta da se ne depiliramo, ko bi nas voleo hehe) i .....blabla ostale stvarcice imaju tolike veze sa verom. Jesam pravoslavka, ali to sto sam uradila pirsing pupka i sto bi uradila i neku tetovazicu zar me cini manjom od onih koji nista ne diraju ("ne ulepsavaju") svoje telo!? Iskreno, po meni je to glupost. I okretanje solje je protiv crkve, pa sam i to naucila i to radim  smile
U covece, kakva sam ja gresnica  Cheesy
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #8 poslato: 05.09.2005. 06:33:20 »

Citat: "bBrankica"
I okretanje solje je protiv crkve, pa sam i to naucila i to radim  smile

To je protiv crkve?Huh?
 :-o  :-o  :-o
Uh,sunce ti,nisi jedina gresnica,veruj mi! :mrgreen:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #9 poslato: 05.09.2005. 20:35:04 »

sad mi je jasno.. zasto me brat onako chudno gledao kad sam se vratila iz zlatare sa 3 mindjusice na jednom uhu... i jedna na drugom...
i jos mu pricam kako treba da odem da probushim jos nekoliko rupica...

pa jbg. sta cu kad volim to...

i znam ovo za sminku i depilaciju... kad se spremim za grad... on mi probije glavu "sta si to stavila na lice.. sta ce ti to!!" i ja lepo sednem u kola sa Radnkom i sa njim izadjem.. a Milan sam! Cheesy

samo bi volela da nadje neku zenu.. koja voli da non-stop bude nashminkana u doterana..  Cheesy i da nosi mini suknjice!!!
Sačuvana
Karlsruhe
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Lokacija: Karlsruhe
Država: Germany
Horoskop: Škorpija
Poruke: 24


« Odgovor #10 poslato: 31.01.2007. 23:09:14 »

I don´t like piercings, what is cool in it, to pierce a needle throw the nose? I don´t know...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 01.02.2007. 04:40:06 »

Sasvim dovoljno je bushenje ushiju smile Ne volim izbushene face...

Earpiercing is enough Wink
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #12 poslato: 01.02.2007. 19:08:28 »

Cuo sam vec ovu pricu o telu koje nije nase vlasnistvo tj. poklon koji treba da cuvamo onakvim kakav nam je dat.. kao sto neko vec pomenu vera treba da bude tu kao pravac koji sledimo ali ne treba da nam bira put na svakoj raskrsnici Sad konkretno tatoo je ok s tim sto nisam siguran da bih mogao da nadjem rad tako vredan da bude na mojoj kozi celoga zivota, piercing sa druge strane stavis i kad ti dosadi povadis Tongue zarasta to brzo Grin
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #13 poslato: 02.02.2007. 01:14:01 »

Bogami ne zarasta ... Imam oba buushna uha, dugo sam nosio mindjushe...i evo vec je jedno chetvrta-peta godina kako ih ne nosim a rupice josh uvek nisu zarasle Tongue

Inache, obozavam pirsing i tatoo. Naravno sve u granicama normalnog!
Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #14 poslato: 02.02.2007. 05:36:15 »

Slazem se sa svima vama.Nravno,da sam vernik,ali nikad ne bih mogla da prestanem da se depiliram,sminkam... Sto se tice tetovaza i pirsinga,nemam nista od toga na sebi iz prostog razloga sto nisam imala preteranu zelju za tim(jos uvek  Cheesy).Jako mi je simptacno i jedno i drugo,pogotovu neka mala tetovaza(na clanku ili iza uveta ili na prednjem delu ramena,hehe).Mada,da se ne udaljavam od teme,mislim da je to odluka svakog coveka ponaosob i da ne bi trebala da ima ikakve veze sa crkvom... Ipak je mnogo vaznije sta taj covek misli ,da li je zao ili ne, da li postuje druge,bliznje,a ne kakva je spoljasnost tog coveka,zar ne?!Zivimo u vremenu kada je to postalo deo svakodnevnice i potpuna sloboda coveka je da radi sa sobom sta hoce i tacka... To se ne moze promeniti,ma sta god pricala crkva!
Heh,mada i crkva je postala jako ime,i ona sama salje razne trendove(kao npr brojanice...).Nije ni u crkvi sve tako naivno.Ne propagiraju oni tu nista bez razloga.Ali da ne pocinjem o tome... Wink
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #15 poslato: 02.02.2007. 07:58:24 »


Cuo sam vec ovu pricu o telu koje nije nase vlasnistvo tj. poklon koji treba da cuvamo onakvim kakav nam je dat..

Pa ako je poklon onda je nashe. Telo je hram koj treba chuvati i ukrashavati jer je to jedino shto ti niko ne moze oduzeti u zivotu. Totalno podrzavam tattoo i pearcing.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #16 poslato: 02.02.2007. 15:50:37 »

Pa ako je poklon onda je nashe. Telo je hram koj treba chuvati i ukrashavati jer je to jedino shto ti niko ne moze oduzeti u zivotu. Totalno podrzavam tattoo i pearcing.

Easy here, nisam ja rekao da podrzavam pomenutu teoriju samo sam ranije cuo za istu.. sam imam tri rupe u levom uhu Grin i znam da ne zarasta lako Tongue
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #17 poslato: 02.02.2007. 18:27:19 »

Ne ne ne ..nisam mislila na tebe smile nego na teoriju koju si izneo. Wink Vidim da nije tvoja Wink
« Poslednja izmena: 02.02.2007. 18:29:01 Peekaboo » Sačuvana
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #18 poslato: 18.02.2007. 08:05:50 »

Hey,hey, Vera se nosi u srcu. Postujmo onih sedam Bozjih zapovesti koje su dovoljne za neki unutrasnji mir koji je u stvari najvazniji. A tatoo, sminka i sl. ne znaci ni da si vernik ni da nisi , to su samo detalji, individualni... Moj duhovnik, znaci monah ima tetovazu, tako da se postavlja pitanje znamo li mi uopste sustinu, srz nase pravoslavne vere???
Sačuvana
Willy Wonka
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Požega
Država: Srbija
Poruke: 87


Ancient Life


« Odgovor #19 poslato: 20.02.2007. 02:28:33 »

Bravo Lina. Lep odgovor.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.277 sekundi sa 35 upita.