Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Legalizacija softvera  (Pročitano 2601 puta)
Ana
Gost
« poslato: 26.12.2002. 03:45:15 »

Nisam pratila sta se desava po tom pitanju, ali sam nesto nacula da je najbolje legalizovati pre NGodine, i da ce posle iste poceti da kaznjavaju. Pa me zanima kakva je procedura, koja je cena, kome se treba obratiti i sl.
Konkretan primer je firma koja ima 3 racunara i koristi Windows (MS Office) i AutoCad, neku staru verziju.
Znate li vi nesto o tome?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 26.12.2002. 04:17:37 »

Tek ako firma ima 10 i vise racunara moze da iskoristi OSL licenciranje koje je nesto povoljnije po ceni. Doduse, posle 24 dec. nema popusta na prvu ratu tako da ustede i nisu nesto posebno znacajne.

Za manje, nema nikakvih posebnih popusta, mora se za svaki racunar kupiti ono sto je potrebno... Iste cene bi trebale da ostanu i posle 31. dec, s tim da OSL vise nece biti opcija.
Sačuvana

Tata
Gost
« Odgovor #2 poslato: 26.12.2002. 06:56:14 »

Ana, zar za malu firmu ne bi bilo najjednostavnije da kupi pojedinacno softver za svaku masinu?

Inace, po istrazivanju moje supruge, najpovoljnije uslove za malo vece firme daje Comtrade. Citava njena redakcija ce dobiti sav potreban softver za oko 40 hiljada eura (na stotinak masina). Tu je ukljucen OSL za windows i kupovina za sve ostalo (quark, photoshop...)
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #3 poslato: 26.12.2002. 07:27:05 »

OK, ukapirala sam delimicno. Ostaje mi jos nedoumica oko AutoCeda. Oni koriste neku staru verziju koja im zadovoljava potrebe. U CET-ovom cenovniku vidim samo najnoviju verziju. Da li to znaci da moraju da kupe taj, po toj ceni?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 26.12.2002. 19:41:52 »

Ne mora da znači. Microsoft je uveo downgrade princip, koji ti daje pravo da koristiš ranije verzije u odnosu na licenciranu. Verovatno će i drugi krenuti istim putem.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.8 sekundi sa 35 upita.