Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Windows Vista  (Pročitano 18561 puta)
Karlsruhe
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Lokacija: Karlsruhe
Država: Germany
Horoskop: Škorpija
Poruke: 24


« poslato: 31.01.2007. 03:18:58 »

What you´re thinking about the new Vista?

I won´t instal it on my PC, has anybody of you the system on Computer?


The FBI has helped to develop the operating system, thats admits... So it would be a reason, not to instal it...
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #1 poslato: 31.01.2007. 03:52:05 »

danas zvanicno pustena u prodaju Wink
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #2 poslato: 31.01.2007. 17:13:36 »

I had RC2 installed on my system, have 1GB of RAM and still graphic card (GeForce 5200) gets very small grade in his benchmark, but works like a charm.

Aero is awesome, and work with it is just like Mac OS 9+ but not even close to OSX. Improvements goes to stability and cache, while your RAM will suffer, cause just his processes on startup wastes around 500MB and some MB more. You could turn off aero for RAM saving, but still without 1GB you can't see nor use all of good things that comes with it.

As Kenny said above, today is launch day of it, so I'll probably gonna buy the OS, cause I loved the way it worked on my PC.
Sačuvana
leckler
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 43



« Odgovor #3 poslato: 31.01.2007. 17:39:37 »

Ne lazhi choveka, filler!  Cheesy

Kako to mislish kupiti?

Da ne citiram, videtje chovek da teramo shegu s kupovinom Viste.
A mozda ono spominjanje fibija od gore nije puka sluchajnost  buck2

Aj' pozdrav

p.s. Shto je lepo kad ne prichaju srpski.
Sačuvana

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 31.01.2007. 21:13:46 »

What's the price of the Vista OS ? I'm sure that it is more expensive than windows XP.

Without 1 gigabyte of ram, you shouldn't think 'bout installing it on your PC. Well, it looks quite nice, 3d effects are very cool, but i still like the old windows classic scheme Wink

Don't think that i'll buy it in near future...
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #5 poslato: 31.01.2007. 21:46:42 »

lol pa zar bi iko ikad kupio legalu za kucni pc pa pre bih uzeo 1gb rama nego dao pare za bilo koji os
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 31.01.2007. 21:49:58 »

Naravno daffy Wink to je jedini realan potez.
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #7 poslato: 31.01.2007. 22:13:42 »

Evo, bez zezanja ja pricam, a vi zivi bili pa videli. Najavljena cena je oko 140eura za vistu. Upravo zbog toga daffy se i linux (pojedine distro) razvijaju veoma sporo ili nimalo. Necu da se cimam vise, imam stalni internet pristup hocu kad mi nesto zakoci ili sta vec da mogu lepo da se obratim za to, kao i najnovije update-ove da skidam.

Pare su skupljene, cekam da se pusti u prodaju i ja kupujem... "lol pa zar bi iko ikad kupio legalu za kucni pc pa pre bih uzeo 1gb rama nego dao pare za bilo koji os"  - to zato sto si navikao da za 100din imas OS, kao da ga masine prave a ne ljudi. U drugim drzavama je ovakvo shvatanje prevazidjeno. Ali, razumem. Eto, ja zelim nesto da promenim, sta tu ima lose

EDIT: To je isto kao sto bih ja uzeo crackovanu verziju primera radi InfoSYS programa i rekao "pa zar bi iko ikada kupio taj program pre bih uzeo 1GB ram-a a ne ovaj program" a taj isti program mi odradjuje svakodnevni posao. Cinjenica je da ce pre proizvodjac da juri firme nego pojedince za ovakvo nesto, ali ako mi nesto radi i odradjuje posao, pa zasto ga ne bih kupio? Uzeo sam 3 windows XP home-a, zasto bi bila drugacija situacija sa vistom, ja iskreno ne razumem.
« Poslednja izmena: 31.01.2007. 22:16:42 filler » Sačuvana
leone
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 28


« Odgovor #8 poslato: 08.02.2007. 07:56:33 »

I kakva su prva iskustva sa Vistom
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #9 poslato: 08.02.2007. 17:21:29 »

Prodaja viste se vrsi samo firmama, nudi se i upgrade Windows Vista za sve legalne korisnike Windows XP-a po jeftinoj ceni +19$ za spediciju i troskove uvoza. Narucio sam u firmi 3 komada upgrade-a, pa kad stigne videcemo. A, prodaja za kucne korisnike jos nije pocela.

Inace, Vista se upgrade-ovala pa vise ni ona fora sa RC2 verzijom i aktivacijom ne uspeva, toliko o piratskom izdanju...

A, prva iskustva su fenomenalna. Sistem je brz, stabilan, automatizovan do krajnjih granica. Raspored i sadrzaj "my documents" je preslikana kopija Mac sistema u verziji 9.0+ pa sada tu imaju "Documents" "Downloads" "Music" "Pictures" itd gde se automatski smestaju skinuti podaci i razvrstavaju. Aero okruzenje je vrhunski odradjeno, estetika sistema je odradjena do najsitnijeg piksela... Sam proces instalacije softvera traje nepunih 20-ak minuta a instalira se na citavih 8,5GB za normalan rad stavite vasu sistem particiju 15-20GB, a sa RAM memorijom ispod 1GB jednostavno necete videti sve cari viste, jer pri ulasku u sistem, njegovi procesi zauzimaju 512-540MB RAM memorije. To se moze ciniti cudno, ali npr. apple masine odavno imaju tu logiku, cak retko koji mac korisnik ima ispod 1GB RAM memorije.

Izgled windows viste:
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #10 poslato: 08.02.2007. 17:29:07 »

Gomila sarenila... Bas meni treba da mi se prozori naredjaju u 3D fazonu jedan na drugi... Moz' mislit'...
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 08.02.2007. 18:26:47 »

Probao i batalio. Dok mi iks pe bude sluzio dobro za slushanje muzike, skidanje fajlova i gledanje filmova, bice main os mog rachunara. jednostavno, mrzi me vishe da se bakcem sa mnogobrojnim instalacijama operativnog sistema.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 08.02.2007. 18:47:20 »

Ma da brate, ako si s necim zadovoljan, sto moras da se cimas sa novim. Tako i sa ostalim programima. Ako nemam debelu preporuku par ljudi, uopste ne razmisljam o nabavci istih...
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #13 poslato: 10.02.2007. 18:36:05 »

"Gomila sarenila... Bas meni treba da mi se prozori naredjaju u 3D fazonu jedan na drugi... Moz' mislit'..."

Ako ti ne treba/ne svidja, ti brale ugasi. Ispod tog estetskog izgleda krije se mnostvo pametnih novih stvari, prvenstveno se tice sigurnosti itd. Ne treba ti preporuka drugih ljudi, stavi pa probaj, niko te nece ubiti zbog probanja, a sistem ti ne radi sporije, naprotiv.

XP postoji odavno, puni 6-tu godinu komercijalnog prodavanja, pa je i dostigao svoje limite, nema vise sta da se unapredi. Medjutim, stavi nekim slucajem SP1 na masinu i cim se prikaci na internet te sekunde je zadobila milion i jedan virus, trojanac itd... Ista ta vista funkcionise sa svim programima sa XP-a i omogucava mi da radim apsolutno sve isto kao i na XP, u nekim slucajevima i dosta bolje. Zasto onda da ne promenim? Meni ne treba da mi neko kaze kako je nesto, ja to stavim pa vidim dal meni odgovara, misljenja se razlikuju...
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #14 poslato: 05.05.2007. 16:01:45 »



   Jedan lep Vista  desktop
Sačuvana
SINBAD
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 19


« Odgovor #15 poslato: 07.05.2007. 04:08:53 »

Ma bezi bre!Ja sam imao instaliran Windows Vista Ultimate.Kao sto gore napisaste "to je gomila sarenila slicnih karakteristika kao neprevazidjeni XP"!!!Mozda bih ga i ostavio na comp-u kad bih imao da nabavim sve potrebne programe posto meni neki programi (Power DVD i Mv2Player) nisu hteli da rade na Visti! I stay on XP!
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #16 poslato: 07.05.2007. 04:37:45 »

svi kukate na sharenilo itd.. iskljucite i uzivajte
sa takvim razmishljanjima daleko cemo stici smile
filler i ja bih rado kupio vistu original, ali kad budem imao platu "ORIGINAL"...
Sačuvana
bujon
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Zabucje
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 95


Resistance is futile


« Odgovor #17 poslato: 12.05.2007. 22:55:38 »

 Kao i kod svakog softvera uvek je bolje uzeti zadnju ediciju starog programa nego prvu novog.
Kad je josh Microsoft u pitanju to je pravilo.
 Tacno je da nam novi operativni sistem donosi mnogo novina i prednosti, dok ne izadje jedno 100 zakrpa za Vistu, nemam nameru da je stavim kao primarni OS. Probleme sam imao i sa nalazenjem programa koji ce raditi na istoj, a o drajverima i da ne pricam (modem mi je obarao sistem), tako da cu najverovatnije sacekati josh par meseci.
 A sto se tice noviteta, mozda ono sto mi najvise smeta je to sto su mnogo stvari preuzeli od nekih distribucija Linux-a, bar sto se tice rada u mreznom okruzenju i bezbednosti.
Na stranu i to sto mi glanc nova mashina `jedva` prodje kriterijum za Ultimate verziju Viste.
 Elem, drzacu se XP-a josh neko vreme sigurno.
Sačuvana
Pingrai
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Janko Marko
Mesto: UE
Lokacija: Dovarje
Država: Maldivi
Horoskop: Jarac
Poruke: 14


« Odgovor #18 poslato: 18.05.2007. 06:33:51 »

nstalirao sam Vistu Ultimate ( ne doduše sebi nego drugaru ). Na prvi pogled - VAU -. Lepa je, brzo se instalira s obzirom na veličinu.

Na drugi pogled... - VAU VAU - Još je lepša.
Onda su na red došli drajveri i sa njima mnogo psovki. Ne radi wireless kartica, mrežna kartica, 5.1 zvuk takođe. Šta god da pipnem javlja mi se neka protekcija, iako sam logovan kao Administrator. Odvratno. Oni widgeti sa strane, koje govno. Pa kome treba veliki sat u uglu ekrana kad ima ovaj dole koji je uvek tačan. Kome treba onaj mini slide-show j**ote?

Kao drugo, ogromna je. 15GB za operativni sistem? Neka hvala. I još najavljuje neke service packove? j**oTE. Ni 15GB Biliju nije dosta, hoće da kupim novi hard za njegov OS. I još memorije....mnogo memorije. I posebnu grafičku samo za Aero.

E neću.
Linux je zakon. ( tačka )

http://www.youtube.com/watch?v=bYsxaMyFV2Y - Ovako izgleda jedan Ubuntu sa nekim dodacima. Konfiguracija je 512 rama i GF4 a pogledajte 3D okruženje. Aero može samo da jede govna. Ništa drugo.

Po drugi put, Linux je zakon. ( e sad tačka stvarno ).
Sačuvana
Vlada_RS
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vlada
Mesto: Republika Srpska
Lokacija: Celinac
Država: BiH
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 243




« Odgovor #19 poslato: 17.06.2007. 11:25:37 »

E vako posto je stigla vista na svecko trziste, tako je stigla i na warezz trziste i imal negde mozda skinuti
Windows Vistu Huh? smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #20 poslato: 17.06.2007. 19:02:36 »

Mora da ima, samo treba malo bolje da potrazish. smile
Sačuvana
Vlada_RS
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vlada
Mesto: Republika Srpska
Lokacija: Celinac
Država: BiH
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 243




« Odgovor #21 poslato: 17.06.2007. 20:01:45 »

hehe mislio sam ne iz 300 partova vec 20 max ako ima negde ili 1 Cheesy
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #22 poslato: 19.06.2007. 07:07:53 »

samo cu upotpuniti generalno los utisak  mojim losim iskustvom sa vistom, neka viste, dobar je i xp jos uvek... a pride 15GB za OS uzas  icon2 ... kad budem sklapao novu konfiguraciju sve dolazi u obzir, ovako, sa mojim trenutnim kompom, kao da na juga stavim ferarijevu skoljku bzv
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #23 poslato: 03.07.2007. 16:26:01 »

Microsoft sprema Vista SP1?

Da li će Microsoft zbog ujednačavanja položaja Desktop Search alata odložiti izdavanje servisnog paketa za Windows Vista? Stiv Balmer kaže da Vista SP1 još nije u planu, a iz Intela kažu da izgleda stiže u oktobru ili novembru.
Nakon pozivanja Google-a na američki antimonopolski zakon, sva je prilika da je napredna pretraga sadržaja fajlova na računaru, inače jedna od ključnih prednosti novog Microsoftovog operativnog sistema, razlog usporenog razvoja prvog servisnog paketa za Windows Vista. Ovo će po prirodi stvari prolongirati implenetaciju Windows Vista u velikim korporacijama, koje su i u slučaju prethodnih Microsoftovih operativnih sistema sačekale prvi servisni paket.
Ovakvu izjavu dao je i Paul S. Otellini, čelni čovek Intela, pri čemu mu je „izletelo“ da će se to dogoditi u četvrtom kvartalu 2007.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #24 poslato: 30.07.2007. 16:27:17 »

Kompanija Microsoft saopštila je sredinom ove nedelje da je do sada korisnicima širom sveta isporučila približno 60.000.000 kopija svog novog operativnog sistema Windows Vista.

Kevin Tarner, glavni operativni rukovodilac Microsofta, izjavio je da među velikim kompanijama vlada veliko interesovanje za prelazak sa ranijih verzija Windowsa na Vistu. Da bi ilustrovao svoje tvrdnje, Tarner je naveo američkog avioprevoznika, kompaniju Continental Airlines, koja planira da instalira Vistu na 10.000 svojih računara i brazilsku banku Banco Bradesco koja je licencirala 70.000 kopija Viste. Prema Tarnerovim navodima, na računarima koji se nalaze u Microsoftovim kancelarijama instalirano je oko 100.000 kopija Viste.

Slično kao i glavni izvršni rukovodilac Microsofta Stiv Bolmer, Tarner se poigrao brojevima kako bi slikovito opisao novu prekretnicu u razvoju kompanije. Prema najavama dvojice Microsoftovih rukovodilaca, broj računara na kojima je instalirana neka od verzija Windowsa će u narednih 12 meseci dostići jednu milijardu. "To znači da će širom sveta biti više Windowsa nego automobila", kažu Tarner i Bolmer.

Kao i u ranijim prilikama, Microsoftovi rukovodioci nisu propusti priliku da upute "otrovne" komentare na adresu kompanije Apple, pa je tako Kevin Tarner izjavio da je kompanija isporučivanjem šezdeset miliona kopija Viste za samo pet nedelja "nadmašila ukupan broj instaliranih kopija Appleovog operativnog sistema Mac OS".
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.725 sekundi sa 35 upita.