Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Control Point prestaje sa wireless internet provajdingom  (Pročitano 48942 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 07.02.2008. 20:46:52 »

Control Point 31. marta prestaje sa internet provajdingom preko wireless-a (radice samo ADSL), tako da ostajemo bez Interent linka.

Vremena ima dovoljno da se smisli i realizuje drugo resenje, kako bi mreza i dalje imala Internet.

Ocekujem konstruktivne predloge, poteze i aktivnsoti clanova mreze kako bi smo ovo resili na sto je bolji nacin moguce.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 07.02.2008. 22:52:25 »

Jel ostvarljivo da chlanovi koji trenutno imaju ADSL link, zakupe veci i sheruju konekciju ali da se troshak tog podeli na chlanove koji koriste taj link. To ne bi bilo skupo a svi bi imali solidan internet..


Ali, vidish ...  to ne garantuje da ce svi imati internet .... ..... ..... hm....


Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 08.02.2008. 03:19:52 »

To je malo komplikovano da se namesti i odrzava. Uz to ADSL nije bas srecno resenje za deljenje interneta.
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #3 poslato: 08.02.2008. 03:22:20 »

Šta uopšte postoji kao alternativa?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 08.02.2008. 03:49:53 »

Slicne mreze koriste dva pristupa:

- Jedan je kao sto smo mi do sada radili, da se zakupi jedan link i deli kroz mrezu.

- Drugi je da administrator svakog pristupnog cvora zakupi internet link i pusta ga korisnicima koji su zakaceni na njegov cvor. Taj adminsitrator se sam brine o tehnickoj izvedbi, prikupljanju novca i svim drugim stvarima vezanim za linko koji deli.


Ovaj drugi nacin kod nas ne moze da se sprovede iz prostog razloga sto nemamo administratore cvorova. Par ljudi koji imaju ADSL bi verovatno bili radi da ga podele, ali ne umeju to da rade.

Najizvesnije je da se uzme jedan link i deli kroz mrezu kao i do sada. Izbor nam je ADSL i kablovska. Problem je sto obe alternative daju komarativno losiji internet od wirelessa pa mora da se uzme skuplji link da bi se koliko-toliko dobio prihvatljiv kvalitet.

I to sve naravno vodi ka problemu placanja. Ja sam se debelo opekao na polju deljenja troskova linka tako da ovaj link koji se sada koristi u mrezi, sam placam i ne trazim ni od koga da mi taj trosak nadomesti. Medjutim, ma koliko blesav da sam, i ja imam ogranicene izvore prihoda i ne mogu da priustim da posto-poto obezbedim link za mrezu.

Nazalost, ja ne mogu da priustim finansijski da zakupim odgovarajuci link i da ga sam placam, a iskustvo govori da ne mogu da racunam na to da ce ljudi u mrezi da ga placaju.

Jedno od mogucih resenja je i da se uvede obavezno ucesce u troskovima internet linka (recimo oko 300 dinara mesecno) sto bi znacilo da, ko ne da novac na vreme, biva iskljucen sa mreze (a ne samo sa interneta) dok ne nadoknadi dug.

Osnovni problem je sto ce se dogadjati (kao sto se dogadjalo) da neko koristi Internet, ali da ne placa, a bez obzira platio on ili ne, provajderu za link mora da se plati i to znaci da onaj na cije ime je uzet link, to mora da plati.

Tu je problem i sto ima ljudi koji imaju svoje linkove i mreza ih ne zanima zbog Interneta. Nema smisla od njih traziti da placaju. Ako se omoguci da se korisnici mogu opredeliti da ne placaju (i ne koriste Internet) to onda moze da dovede do toga da dobra vecina odluci da ne placa pa da opet ne moze da se skupi dovoljno novca za link koji podmiruje najosnovnije potrebe same mreze.
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #5 poslato: 08.02.2008. 04:13:13 »

Ovo bi trebao da je cenovnik:


http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=380
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 08.02.2008. 16:50:25 »

Ma znam, pratim cene vec dugo. Kako stvri stoje ja mogu da prisutim da uzmem link od 128k, i to moze da podmiri neke najosnovnije potrebe...
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #7 poslato: 08.02.2008. 18:36:03 »

Ja sam za ovo:


Flat ISP 384     384/192          6.726,00


Svi po 200 dinara mesečno, minimum tri meseca unapred.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 08.02.2008. 19:14:49 »

Razmisljam da vec ovih dana uvedem restrikcije na besplatni internet kakve ce biti kada se uzme novi link, tako da ljudi znaju kako ce stvari da stoje i da na vreme mogu da vide da li im to odgovara i hoce li da ucestvuju u zakupu novog linka.

Besplatni internet ce obuhvatati:

- pristup sajtu mreze, forumu i srodnim sajtovima
- mozda ce biti dozvoljen pristup i svim drugim web sajtovima, ali ce svakako biti onemogucen pristup download sajtovima i uopste sajtovima koji prave veliko opterecenje linka
- pristup popularnijim webmail servisima (GMail i slicni) i webmail servisima domacih provajdera
- mogucnost preuzimanja emaila POP3 protokolom
- slanje emaila SMTP preko lokalnog mail servera
- internet messaging protokole: ICQ, MSN, jabber, Skype i slicne
- mogucnost koriscenja IRC-a
- osnovna brzina Inteneta ce ostati kao sto je i sada
- ukidanje burst rezima ili smanjenje brzine u burst rezimu
- dnevni limit protoka ce biti smanjen

Trosak ovakvog Interneta cu ja pokrivati za sve korisnike mreze, ako bude DOVOLJNO zainteresovanih za brzi Internet i ako oni budu ozbiljni u tome, dogovoricemo se oko prosirenja linka i iznosa ucesca u trosku. Ucesce ce svakako biti nekomercijalna cena znatno niza od cene komercijalnog internet provajdinga (red velicine 200-400 dinara, zavisno koliko ljudi ucestvuje i koliki link se koristi).

Kome brzina ne bude odgovarala kao izbor uvek ima zakup linka kod komercijalnih provajdera. Kod Telekoma je najjeftiniji ADSL paket 1180 dinara (256k) a kod Control Point-a 1350 dinara (512k).

Postoji jos jedna mogucnost, o kojoj u oovm trenutku uopste ne razmisljam, a to je da napravimo ugovor sa nekim provajderom da budemo podprovajder i da kroz mrezu pustimo internet provajding. O ovome ne razmisljam prvo zato sto smatram da mreza treba da ostane nekomercijalna, a drugo, zato sto bi tako nesto od mene zahtevalo mnogo vise angazmana i uposljavanje jos nekoliko ljudi koji bi radili poslove administracije i odrzavanja.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 08.02.2008. 20:25:50 »

Dovoljno fer!
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #10 poslato: 11.02.2008. 06:56:14 »

Ok mi je share na mrezi i sama mreza ali isto tako navikla sam se na 24h internet, koji maximalno koristim. Totalna podrska moralna i materijalna, za koju god se varijantu odlucis. Ne sumnjem da ces naci resenje.
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Dushan
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Blagojevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Pasinovac
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 15


hee-peeek


« Odgovor #11 poslato: 12.02.2008. 06:53:39 »

Ma daj bre da se plaća koliko god da je.Meni je ionako malo ne logično da imaš pristup internetu 24 h za dž!Podržavam svako rešenje u interesu mreže.
Sačuvana
nidzo
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Nikola Marjanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: glavna
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 3


« Odgovor #12 poslato: 12.02.2008. 20:45:54 »

SLAZEM SE DA TREBA DA SE ODREDI CENA NA MESECNOM NIVOU I DA TAKO DOBIJEMO BOLJU MREZU A NE DA SVE PUCA PO JEDNOM COVEKU UVEK,JER IMA DOSTA LJUDI KOJI NE PLACAJU INTERNET NI 100 DIN ZA ODRZAVANE,SMATRAM DA JE SMESNO ODVOJITI I 200-300 DIN JER CENA ZA OBICAN ADSL PAKET IZNOSI 1100 DIN.JA PODRZAVAM TAKVU ODLUKU PEDJE DA SE UVEDE MESECNO PLACANE.
Sačuvana
Nikollo
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Senjak
Horoskop: Škorpija
Poruke: 10



« Odgovor #13 poslato: 13.02.2008. 02:42:20 »

Ja, sto se tice interneta, nemam problem jer sam korisnik ADSL-a, medjutim, smatram da je mreza dobra stvar i voleo bih i u buduce da je koristim. Zato mislim da je opcija koju je ponudio Pedja vise nego fer i to iz vise razloga. Prvi - ljudi koji imaju potrebu za Net-om za malo novca dobice solidan internet za neke osnovne potrebe. Drugo - oni koji koriste neku drugu opciju interneta zadovoljice se svakako ponudjenim (pristup forumu, mrezi i downloadom medju korisnicima).

Nezgodno je jedino sto se opet dolazi u situaciju da Pedja od prvog do prvog skuplja pare, ali ja sam i u periodu dok sam i sam koristio mrezni Net placao na vreme, unapred za 3 meseca i nisam imao probem sa tim da ako ne platim budem iskljucen. Nigde nista nema dzabe, a siguran sam da ce uvek biti dovoljno onih koji ce preuzete obaveze ismirivati i na taj nacin sebi za malo para obezbediti solidnu uslugu.

U krajnjem slucaju meni je prihvatljiva i opcije prema kojoj bi neki simbolican iznos mesecno izdvajali i mi koji ne bi koristili mrezni internet. To dozivljavam kao nacin da se solidarisem sa drugima kojima je ova mreza vazna stvar u svakodnevnom zivotu. Ja mrezu koristim kratko i polozaj nas u Krcagovu nije sjajan jer smo kao slepo crevo, ali prosto zelim da nesto poput ovoga opstane.

Kako god odlucio, imas moju podrsku.
Sačuvana

Ko zna, zna. . .
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #14 poslato: 13.02.2008. 04:34:54 »

Citat
Drugi je da administrator svakog pristupnog cvora zakupi internet link i pusta ga korisnicima koji su zakaceni na njegov cvor. Taj adminsitrator se sam brine o tehnickoj izvedbi, prikupljanju novca i svim drugim stvarima vezanim za linko koji deli.


Ovaj drugi nacin kod nas ne moze da se sprovede iz prostog razloga sto nemamo administratore cvorova. Par ljudi koji imaju ADSL bi verovatno bili radi da ga podele, ali ne umeju to da rade.

Najizvesnije je da se uzme jedan link i deli kroz mrezu kao i do sada. Izbor nam je ADSL i kablovska. Problem je sto obe alternative daju komarativno losiji internet od wirelessa pa mora da se uzme skuplji link da bi se koliko-toliko dobio prihvatljiv kvalitet.

Treba obučiti ljude da to rade. Nije to bauk. Po 3-4 čoveka na 1 ADSL kanal bi funkcionisalo.
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #15 poslato: 14.02.2008. 06:45:13 »

Ja ne razumem da je  ovako mali broj ljudi uzeo ucesce u ovoj diskusiji iako se radi o bitnoj stvari (izgleda kako za koga).Valjda ce se veci broj ljudi zainteresovati i da ce se naci najbolje resenje. smile
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #16 poslato: 14.02.2008. 07:30:05 »


Treba obučiti ljude da to rade. Nije to bauk. Po 3-4 čoveka na 1 ADSL kanal bi funkcionisalo.


Jedva ih pohvatash i   kada treba neshto da   se odradi shto se tiche njih a kamoli da  vode rachuna josh o nekom...

(at)batwoman:  U sushtini, mali broj ljudi i jeste zainteresovan za ovo pitanje  a i uopshte za mrezu... Zaintteresovace  se onda kada internet prestane da radi.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #17 poslato: 14.02.2008. 18:03:32 »


Jedva ih pohvatash i   kada treba neshto da   se odradi shto se tiche njih a kamoli da  vode rachuna josh o nekom...

(at)batwoman:  U sushtini, mali broj ljudi i jeste zainteresovan za ovo pitanje  a i uopshte za mrezu... Zaintteresovace  se onda kada internet prestane da radi.

U tom slučaju nema potrebe da se vi opterećujete tim stvarima. A i ja kad malo bolje razmislim: ko oće da DLuje, nek uzme ADSL, ko neće da daje puno para nek uzme prepaid kablovski internet - svako nek plaća svoje račune i mirna Bačka.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #18 poslato: 14.02.2008. 18:27:54 »

Mreza je mreza, net je net..... To je od pochetka bilo tako.... Iskreno meni je dovoljno da od kuce mogu da koristim MSN, da pristupim ovom forumu i jos nekim sajtovima... Sve stvari koje mi trebaju sa net-a downloadujem na poslu i to zadovoljavajucom brzinom.
Medjutim, ukoliko se organizuje neki protok i njegovo placanje, rad sam da uchestvujem i da budem redovan shto se tiche placanja. Shto bi rekli, rachunajte na mene.
Sačuvana
Dushan
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Blagojevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Pasinovac
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 15


hee-peeek


« Odgovor #19 poslato: 14.02.2008. 18:38:26 »


U tom slučaju nema potrebe da se vi opterećujete tim stvarima. A i ja kad malo bolje razmislim: ko oće da DLuje, nek uzme ADSL, ko neće da daje puno para nek uzme prepaid kablovski internet - svako nek plaća svoje račune i mirna Bačka.
[/quote]
Sve si ti to u pravu ali ovde je pitanje mreze!Trazimo resenje za mrezu a ne individualna resenja.Ja se u tehnicke stvari i ne razumem tako da kako se god bude resilo ispostovacu do kraja.
Sačuvana
Hans
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan Pesic
Mesto: Arandjelovac
Država: Srbija
Poruke: 3


« Odgovor #20 poslato: 16.02.2008. 08:01:23 »

Sledite moj primer iskljucite net na jedno 7 dana , pa ko ostane na mrezi on zaista hoce da je koristi Wink
Sačuvana
acim
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 6


« Odgovor #21 poslato: 17.02.2008. 06:22:38 »

Ovo je dobra stvar. Dobre stvari treba da traju. Mislim da je problem na bezbolan način organizovati prikupljanje novca. Trebalo bi prvo videti koliko je ljudi zainteresovano da plaća ovu uslugu i koliko pa na osnovu toga odabrati paket (za sve pare:). Uvek i svugde ce biti onih koji će to koristiti bez ikakvog učešća ali to verovatno može da se izdrži jer na mreži sigurno ima i dosta ozbiljnih ljudi koji su spremni da prihvate svoje dogovorene obaveze i da ih ne zaboravljaju.
Sačuvana
Kojoks
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsha Kojovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 390




« Odgovor #22 poslato: 17.02.2008. 07:20:43 »

Hahaha, pa pola ljudi na mrezi ima adsl i koristi i jedno i drugo u isto vreme tako da bi oni sigurno ostali na mrezi, meni iskreno treba mreza zbog dosta podataka koji svi delimo na mrezi, ne verujem da bi ljudi napustili mrezu zbog toga shto nema neta, pa bolje je da imaju na raspolaganju 2 TB podataka nego da nemaju nishta.  
Sačuvana
acim
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 6


« Odgovor #23 poslato: 17.02.2008. 15:45:43 »

Kolko sam shvatio ovde se radi o internet linku. Naravno da bi mreza funkcionisala i bez internet linka.
Sačuvana
aureon
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Branislav
Mesto: uzice
Lokacija: kg
Država: srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 12


« Odgovor #24 poslato: 19.02.2008. 20:48:17 »

ja imam jednu ideju ,sad koliko je izvodljiva neznam ali je moguce a to je da  se palca posebno od strane korisnina na mrezzi npr. paket od 500mb 200mb ili slicno ,posto ja jesam non stop online ali download mi je potreban samu u malim kolicinam npr fajlovi od 10kb do 1mb i to samo ponekad kad moram da krpim filove  koje dobijam ,dok verovatno ima korisnika koji ovaj postojeci link maximalno iskoriscavaju sad kako god odlucite.pozz
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.404 sekundi sa 36 upita.