Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Control Point prestaje sa wireless internet provajdingom  (Pročitano 48939 puta)
aureon
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Branislav
Mesto: uzice
Lokacija: kg
Država: srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 12


« Odgovor #25 poslato: 19.02.2008. 20:59:28 »

da zaboravili ste i satelitski internet koji je takodje pristupacan na raznim provajredrima u sbriji i sta jos bezzcican je ,mislim sto bi svi placali podjednako link kad nece svi podjednako koristiti i naravno treba koristiti najeftiniju soluiju plus svi moguci popusti ako postoje ono kao da napravimo neku studentsku mrezu za edukaciju i da dobije besplatan link  ogromnih brzzina ,samo nam treba nekea veza ,cuo sam da studenti dobijaju besplatnu Vistu  
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 19.02.2008. 21:27:28 »

Ogranicavanje po kolicni protoka nije moguce, iz prostog razloga sto tako nesto zahteva administraciju kao na komercijalnom provajderu. Da sam tako nesto hteo da radim, bavio bih se komercijalnim provajdingom.

Stoga je star svedena na jednostavnu meru: pristup Internetu je slabiji nego kod komercijalnih provajdera i ima prvenstvenu namenu da omoguci ljudima koriscenje servisa za komunikaciju: email, chat, ICQ, MSN i slicno. Tesko da iko moze da kaze da mu treba manje Interneta od toga, a sve preko toga izlazi van okvira namene linka i vec sada postoje mehanizmi koji prate i automatski regulisu ako neko preteruje u njegovom koriscenju.

Placanje za link je stvar izbora - niko nece biti prisiljavan da u tome ucestvuje. I opet, placanje nece omogucavati ljudima da downloaduju ili na drugi nacin tretiraju taj internet link kao da je link kod internet provajdera, vec ce time sebi obezbedjivati samo nesto veci komfor - internet servisi ce im raditi brze.

Razgovori tipa: ja manje koristim Internet od drugih me ne zanimaju. Ja prvi placam celokupan internet link koji mreza sada ima i koji svi koriste besplatno, a cak ga i ne koristim, jer sam morao da uzmem drugi link samo za svoje potrebe, koji takodje ja sam placam. Ako ja mogu tako, onda mozete i vi da ne pitate ko koliko koristi linmk, nego da ga svi koristite obzirno i vodeci racuna da ne preterujete, narocito ako se iam u vidu da razlika izmedju nekoga ko slabo koristi internet link i nekoga ko ga koristi maksimalno i nije velika.

Dakle, korisnici mreze imaju prilicno sirok izbor:

a) da uopste ne koriste Internet preko mreze
b) da koriste sto im se da besplatno i da budu time zadovoljni
c) da ucestvuju u zakupu linka i tako sebi obezbede brzi Internet
d) da se sami snadju za koriscenje Interneta

U izbor pod d) spada to da korisnik moze da uzme ADSL, kablovsku, satelitki Internet, da se vise korisnika organizuje i zakupi poseban internet link koji ce kroz mrezu deliti izmedju sebe i bilo koji drugi (legalan) nacin da korisnici sebi obezbede internet link koji zadovoljava njihove potrebe.

Sto se tice koriscenja akademskih Internet resursa, to je mozda izvodljivo, ako mozemo da ispunimo kriterijume da mozemo te resursse da koristimo. Nisam bas siguran da je to izvodljivo, jermi ne spadamo u akademske institucije, ali ako neko ima vise saznanja na tu temu, neka javi, pa da probamo.

Da se razumemo, ceo ovaj problem i ne bi bio problem kada bi ljudi bili ozbiljni i ako se odluce da ucestuju zakupu linka, to zaista i rade, odgovorno i redovno. Ja sam prestao sa tom praksom ucesca korisnika i preuzeo sam da sam placam link, samo iz tog razloga sto su ljudi bili neozbiljni, neredovno su davali novac i sto je na kraju uvek ispadalo da ja moram da platim link.
Sačuvana

batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #27 poslato: 19.02.2008. 21:45:26 »


da se vise korisnika organizuje i zakupi poseban internet link koji ce kroz mrezu deliti izmedju sebe i bilo koji drugi (legalan) nacin da korisnici sebi obezbede internet link koji zadovoljava njihove potrebe.

Pedja, koliko ja znam ti si jedina spona izmedju svih tih ljudi. Ko bre da se medjusobno organizuje kad se mahom i ne poznajemo? Drugo, bas ce neko da preuzme na sebe celu komplikaciju oko para, kad si i  ti od te price odustao. Ako sam dobro shvatila- ti sam placas ono sto mi koristimo, a tebi ni ne treba?  Svasta! Ti si ocito blesav. Ne mislim nista lose ,stvarno, ali ti se ubi od busanja a ostale boli...
E sad. Reci ti meni -jesi li ti sta konacno smislio? Ako jesi, a iziskuje pare, mogao bi da trazis pristanak tako sto ce- ko hoce-da se prijavi tebi na mail. Tako bar znas sa koliko ljudi poslujes.
Ja sam i pre rekla da mi internet treba, da cena nije bitna i da znam da se trudis da prodjemo sa najusluznijim a najjeftinijim. Opet kazem, nebitno je, samo reci kada, moze i unapred( zbog sigurnosti) i koliko.
Vreme ide, nista nismo resili.
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #28 poslato: 19.02.2008. 21:49:49 »

I nikako da pitam- zasto je C.P. prekinuo saradnju?
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #29 poslato: 19.02.2008. 22:06:01 »


I nikako da pitam- zasto je C.P. prekinuo saradnju?

Nije prekinuo saradnju nego je prestao da radi sa wireless provajdingom i to se ne odnosi samo na nas nego na sve korisnike njihove wireless usluge uopshte.
Sačuvana
aureon
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Branislav
Mesto: uzice
Lokacija: kg
Država: srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 12


« Odgovor #30 poslato: 20.02.2008. 00:07:41 »

pa koliko je onda cena i za koliko meseci mora unapred,da pocnem da odvajam pare na stranu .
po meni je nabolje da se vec u martu pocnu prikupljati pare ,i da pedja otvoris neki topic u kome ce se izjasnjavati oni koji hoce da placaju za link da bi imali u vidu koliko nas ukupno ima i dali bi nam cp dao neki popust  na godinu dana ili 6meseci pa da uletimo kes unapred ili tako nesto ,nisu valjda tolike stipse ipak smo mi poseban slucaj.da i topic o evidenciji ko je uplatio i za koliko meseci i mislim da je najbolje uplacivati preko poste ,ja bezz neta iskreno nemogu ali ja mesecno za 550dinara dobijem oko 150-200gb tako da trazim najeftiniju soluciju na internet ako me razumes.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #31 poslato: 20.02.2008. 02:37:25 »

Da li sam belsav to se verovatno da utvrditi nekom metodom smile

Control Point nije prekinuo saradnju sa nama, nego je prestao da radi sa wireless-om jer se vise ne isplati, pa tako i mi ostadosmo bez tog linka.

Sto se konacne odluke tice, ima jos vremena. Pokusavam da nadjem najoptimalniji nacin da se obezbedi Internet i jos uvek ne znam koliko link moze da nas kosta. Kao sto sam vec rekao, Internet link ce svakako postojati, samo je pitanje kakav ce da bude.
Sačuvana

Ico
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ico
Poruke: 73


Ko je sasvim , potpuno sasvim , najbolji dasa :D


« Odgovor #32 poslato: 27.02.2008. 04:42:31 »

Ovako,
to sto nisam ucestvovao u diskusiju, ne znaci da me ova tema ne interesuje, naprotiv...
Nego stvar je u tome da se dovoljno ne razumem u postavljenu temu, pa ne bih da lupetam.
U svakom slucaju tu sam sta god da se odluci tako da imate jos jedan glas za.
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #33 poslato: 27.02.2008. 06:51:46 »

Pedja ono sto ja znam jeste da ce uskoro telekom poceti sa novom uslugom. Da ne lupam ali koliko se secam price sa sinergije to ce biti takozvani HADSL. Sto ce biti usluga koja ce davati garantovani protok sa istim uploadom i downloadom. Ono sto znam jeste da trenutni 256k HASDL kosta oko 13hiljada, ali se mora ocekivati spustanje cena posto je telekom najavio u narednim mesecima dupliranje adsl usluge sto znachi da ce minimum biti paket 1024, ali nisu se izjasnili sto se tice uploada sto je vama i najveci problem. Ovu informaciju vezanu za dupliranje imam iz pouzdanih izvora(nije trach).Tako da je usluga HADSL koja tek treba da zazivi trenutno skupa, ali ce u blizoj buducnosti biti nadam se dosta jeftinija.

Srecno
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #34 poslato: 28.02.2008. 19:04:27 »

da definitivno je ok sve sto ste rekli, ja ionako ukidam internet adsl jer ne mogu da placam 1500 mesecno, opet uvescu i sbb jos malo a ovaj mrezni je jako koristan( ni najmanje zbog neta, jer mi kosa opadne dok se nesto otvori) zbog direktne komunikacije sa ljudima iz okruzenja.
Sačuvana
nidzo
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Nikola Marjanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: glavna
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 3


« Odgovor #35 poslato: 07.03.2008. 21:57:55 »

ajde nek posalju ljudi koji su spremni da redovno placaju internet,kolko misle da mogu da izdvoje i da tako resimo pitanje.Pedja mora da zna koliko je zainteresovano pa da se zakupi jaci link i poboljsa protok,vreme nam istice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Sačuvana
base
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Gluvaci
Horoskop: Jarac
Poruke: 26



« Odgovor #36 poslato: 09.03.2008. 04:38:45 »

Sta god da odlucite ja sam za, boby i gagana dele isto misljenje sa mnom!!!!!!
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #37 poslato: 10.03.2008. 18:07:32 »

Opredelio sam se da kao zamenu za wireless link uzmem kod Control Point-a ADSL paket od 512 kb. Iako je to duplo veca brzina od wireless linka, ocekujem da ce raditi losije ali sta je tu je. Bitno je da link postoji.
Sačuvana

leckler
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 43



« Odgovor #38 poslato: 11.03.2008. 05:33:07 »

Ljudi, nije da mi treba internet kroz mrezu, al' ne vidim nishta u tim predlozima shto bi valjalo primeniti.
JA mislim da treba uzeti neki ADSL paket od 512k, pozeljno kod porvajdera koji nudi dokupljivanje upload-a (ako to mozhe da stvara usko grlo). Tako da to podmiruje potrebe, sigurno. A da ne prichamo, kako se ochekuje, ponovno dupliranje brzina. Tako da 1Mb uopshte nije loshe reshenje. Trebalo bi da ima 7-8 ljudi na mrezi koji bi mogli da daju, ne vishe od 200din. mesecno za link. Pa njima i s pravom dati brzhi pristup.
Realno, ne mogu svi da ochekuju brz pristup, zbog chinjenice da postoji ta famozna agregacija. To bi verovatno ponekad smetalo, al' ne toliko chesto. Pronadjite kvalitetnog provajdera i ne bi trebalo to da bude problem.

Eto, pozdrav
Sačuvana

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.
leckler
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 43



« Odgovor #39 poslato: 11.03.2008. 05:34:15 »

Pardon, ima slichnih reshenja.
Treba chitati i drugu stranu postova na temu.

smile
Sorry
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #40 poslato: 14.03.2008. 00:06:18 »


Opredelio sam se da kao zamenu za wireless link uzmem kod Control Point-a ADSL paket od 512 kb. Iako je to duplo veca brzina od wireless linka, ocekujem da ce raditi losije ali sta je tu je. Bitno je da link postoji.


jel to klasichan adsl od 1350 dinara il to mora (i zasto mora ako mora) da se uzima neki poseban link koji je skuplji drastichno. kao sto ej bio slucaj sa wireless linkom?

i sta si odlucio pedja placate li taj novi link ili ne, to ejst korisnici jel placaju ili ne
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #41 poslato: 14.03.2008. 01:02:40 »

Nije obican link vec SOHO.

Nece se palcati, kao ni do sada, s tim da ce biti u nekoj meri uvedena dodatna ogranicenja, pa kome to en bude odgovaralo imace vise razloga da razmislja o tome da se udruzi sa drugima zarad pribavljanja boljeg linka.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #42 poslato: 14.03.2008. 04:39:57 »


ja imam jednu ideju ,sad koliko je izvodljiva neznam ali je moguce a to je da  se palca posebno od strane korisnina na mrezzi npr. paket od 500mb 200mb ili slicno ,posto ja jesam non stop online ali download mi je potreban samu u malim kolicinam npr fajlovi od 10kb do 1mb i to samo ponekad kad moram da krpim filove  koje dobijam ,dok verovatno ima korisnika koji ovaj postojeci link maximalno iskoriscavaju sad kako god odlucite.pozz

nije mi jasno kakvi paketi... tj za shta... za mrezu ili za ADSL ?
Sačuvana
Dushan
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Blagojevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Pasinovac
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 15


hee-peeek


« Odgovor #43 poslato: 21.03.2008. 05:03:40 »

J... ga,kada je najzanimljivije ja sam propustio!Dodoshe iz objektivnih razloga.Ovo je super sto je nadjeno resenje ali je truba sto je sve palo na Pedjina pleca.
Sačuvana
NN
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 10


« Odgovor #44 poslato: 24.03.2008. 07:25:16 »

Sve sto odlucite meni je OK. Samo da dodam da mislim da treba da dajemo neki novcani ulog. Znam da je islo traljavo prosli put, ali mozda smo se dozvali pameti.
Sačuvana
Dushan
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Blagojevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Pasinovac
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 15


hee-peeek


« Odgovor #45 poslato: 25.03.2008. 03:44:13 »

Ocigledno je da po broju ucesnika u diskusiji od neke organizacije sto se toga tice nema nista!Posle svih peripetija oko linka i Pedjinog cimanja izgleda da je jedino resenje individualno - po savesti.
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #46 poslato: 26.03.2008. 01:59:21 »

Trebalo bi bude sramota svakoga ko koristi internet 24h preko Pedje i ne oseca se duznim! Realno. postoje ljudi koji su na mrezi zbog komunikacije, razmene i sl... i imaju svoj adsl i to je ok. Ali ima i onih koji bi ostali bez neta da nije Pedja nasao resenje. Treba biti covek i ne ziveti parazitarno. Ko jos ima dokone pare pa da rasipa? Ko oseca moralnu obavezu, taj ce naci nacin da ucestvuje iako to Pedja ni ne trazi!
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #47 poslato: 30.03.2008. 18:19:31 »

Control Point je juce prestao sa wireless provajdingom. Nas link preko njih, vise ne radi pa ni Internet nije dostupan.

Ja sam vec zakupio novi ADSL koji treba da postavim kao zamenu, ali nisam imao vremena da to podesim. Cim stignem, namesticu. Kao i do sada, ja cu placati taj link a vi cete ga koristiti besplatno.

Taj link ja necu koristiti jer imam drugi ADSL koji sam zakupio za svoje potrebe.

Dakle, oni koji su se brinuli da li ce ostati bez besplatnog Interneta, ne treba vise da brinu, samo treba da se strpe dok namistem novi link.

S obzirom da je ADSL losiji od wireless linka, bice uvedena neka dodatna ogranicenja, kako bi se obezbedilo da svima Internet radi sto pristojnije.

Imam utisak da korisnike mreze i inace mnogo ne pogadja ovaj problem jer je broj ucesnika u diskusiji na forumu mali.
Sačuvana

NN
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 10


« Odgovor #48 poslato: 30.03.2008. 22:21:30 »

Mislim da nije u redu da ti placas ADSL prikljucak. Sta mi mozemo da uradimo? Koiko placas zakup? Pa hajde da se organizuje nas desetak. Nikada se nece angazovati svi, ali bolje je nas desetak nego ti sam.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #49 poslato: 31.03.2008. 01:56:41 »

Danas je pusten novi link na mrezu, ADSL 512kbps. Nocas ce svima biti omogucen neopgranicen pristup radi testiranja, a od sutra ce ogranicenja biti ponovo vracena.

Kao sto je najavljeno, bice uvedena malo ostrija ogranicenja kako bi se nadomestilo to sto je ADSL slabiji od ranijeg wireless-a, a da bi se obezbedilo da svi ravnomerno mogu da imaju pristup Internetu.

Kome ne bude odgovarao Internet preko ovog linka, ima dva izbora: ilid a se sa ostalima iz mreze dogovori oko zakupa veceg linka i medjusobne podele, ili da sam uzme svoj link kod provajdera.

Sto se tice placanja, ko hoce, moze da da donaciju za link ali to ni za koga nije obavezno. Ukoliko uspete da napravite neki ozbiljniji dogovor oko zajednickog placanja linka, onda mozete da ucestvujete u prosirenju linka.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.184 sekundi sa 36 upita.