Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nastavljamo akciju sa lecima  (Pročitano 14432 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 19.04.2005. 08:46:24 »

Akciju promocije mreze u gradu putem plakata i letaka nastavljamo novim, unapredjenim lecima.

Mozete ih preuzeti sa sajta, odstampati i deliti komsijama.

http://wireless.uzice.net/dokumenti/uzicenet-wireless-letak-poziv-a4.pdf

http://wireless.uzice.net/dokumenti/uzicenet-wireless-letak-poziv-a6.pdf


Plakat A4 formata lepite na oglasne table, bandere i lsicna pogodna mesta. Za lepljenje koristite samo lepljivu traku, nikako lepak koji je tesko skinuti.

Letke A6 formata delite na ulici u ruke ili ostavljajte u postanske sanducice.

Nemojte letke ostavljati tamo gde im nije mesto ili razbacivati po ulici, ulazima i hodnicima.

Ova tura stampanih letaka na papiru u boji je vec potrosena, ali uskoro ce stici nova, jos veca tura. Dotad, stampajte, kopirajte, precrtavajte i prepisujte smile
Sačuvana

maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #1 poslato: 23.09.2007. 02:59:45 »

Trebalo bi update-ovati letak informacijom o članarini i mesečnom održavanju.
Sačuvana
Kojoks
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsha Kojovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 390




« Odgovor #2 poslato: 23.09.2007. 05:11:56 »

Ha ha ha ha ha h ah a ajha ha ha ah aha
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #3 poslato: 23.09.2007. 08:33:11 »

Znam ja da sam duhovit... al baš toliko? Sumnjam. smile
Ajde reci čemu se smeješ, a ja ću lepo da ti objasnim zašto nisi u pravu.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #4 poslato: 23.09.2007. 10:06:53 »

Pazite gde lepite u toku je akcija na nivou cele srbije. Letke plakate i ostali propagandni materijal dozvoljeno je lepiti samo na oglasne table i nigde vishe za sva ostala mesta potrebna je neka specijalna dozvola. Kazna za lepljenje plakata na mesta koja nisu predvidjena za to je 50 000 din!

Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 23.09.2007. 15:03:40 »

Ma Koju pokazi prst i on ce da se ubije od smeja smile

Ne znam sta treba azurirati po pitanju pristupnine i troskova kada iznosi nisu ni navedeni. Samo stoji da se placaju troskovi.
Sačuvana

maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #6 poslato: 24.09.2007. 07:12:16 »

Jesam li ja dobro razumeo da sem samih samih troškova pristupa, treba dati i 25€ "po glavi" + 100din mesečno?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 24.09.2007. 16:57:38 »

Pa to su troskovi.

25 evra nas kosta povezivanje svakog clana. Mi smo unapred kupili i postavili opremu na pristupne tacke na koje se novi korisnici povezuju. Kada neko da tih 25 evra to se odvaja za nabavku opreme za postavljanje novih pristupnih tacak i tako se siri mreza. Oni koji se povezuju, korisite infrastrukturu koju su finansirali korsinici koji su se povezali pre njih, a onda oni finansiraju povezivanje buducih korisnika.

100 dinara mesecno je za tekuce troskove, da ako nesto crkne mozemo to brzo da kupimo i zamenimo.
Sačuvana

maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #8 poslato: 26.09.2007. 05:30:02 »

To je korektno, ali nije transparentno smile
"Sve je potpuno besplatno, samo ti treba 100+ € za opremu na klijentskoj strani i 25€ za nabavku opreme provajdera i 100din mesečno za održavanje". Kad sve sabereš, nije jeftino.
Potrudio sam se da se informišem o problematici i znam da je za svaki AP potrebna omni antena, ruter, dve direkcione antene za formiranje linka, kablovi, napajanje, kutije za spoljnu montažu (ispravite me ako sam nešto propustio). Ali ovakva formulacija letka podseća na žvaku onih dosadnih trgovaca od vrata do vrata: "Ako kupite ovaj tiganj za 5000din, dobićete potpuno BESPLATNO ovu mašinicu za brijanje i telefonski aparat čuvene firme Panasognick" smile.
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 26.09.2007. 06:49:27 »

Nije mesto na letku da razradjujemo temu troskova. Za to postoji sajt i ovaj forum. Na oba mesta je to vrlo detaljno razjasnjeno.

Cenu opreme koju korisnik sam sebi mora da obezbedi nekrektno je uopste racunati. Mi sa tom cenom nemamo nista, samo mozemo da pomognemo da bude manja, tako sto cemo izboksovati popust od dobavljaca ili naci neku krosscenu opremu koja je jeftinija. Vrlo cesto, uspemo da novom korisniku ustedimo i vise od tih 25 evra.

Cena infrasrukture mreze takodje ne zavisi od nas, osim utoliko sto se trudimo da ona bude sto niza, odnosno da sa tim parama koje imamo, napravimo sto vise. Kad se to podeli izmedju nas na ravne casti izadje 25 evra jednokratno i 100 dinara mesecno. To toliko kosta, inace ne bi smo imali mrezu.

Nadam se da oni koji se intersuju da se povezu na misle da smo mi trebali da nabavimo opremu i postavimo je da bi ljudi mogli da se povezuju ali da ti koji se povezuju ne moraju nista da ucestvuju u trosku. Kada bi bilo tako, onda kada se popune kapaciteti pristupne tacke, ne bi smo imali od cega da te kapacitete prosirimo ili postavimo neki novi AP, ne bi smo mogli da povezujemo vise korisnika i zavezali bi smo.

Posto je neminovno da se mreza razvija, to jest postavljaju nove pristupne tacke i povecavaju kapaciteti postojecih, to znaci da neko to mora da finansira, a najlogicnije je da svi u tome ucestvujemo ravnopravno, makar kada se gleda pitanje para.

Niko i ne racuna to sto samo par ljudi u mrezi pored para, u mrezu ulaze mnogo radnih sati na instalacije, postavljanje opreme, odrzavanje mreze, otklanjanje kvarova, podesavanje racunara korisnika, tehnicku podrsku i ostale usputne poslove. To niti se racuna niti se deli na ravne casti.

E sad, upravo zato sto cena troskova ne predstavlja niciju zaradu, vec realne troskove opreme i taj novac se namenski trosi, mi cak i ne insistramo da neko mora odmah da plati, vec dajemo dovoljno dug rok od tri meseca nakon povezivanja. Taj novac nama ne treba sad i odmah, vec ga skupljamo pa kada se skupi dovoljno onda kupimo opremu i sirimo mrezu. Da ne pominjem da se cesto desavalo d amora da se nabavi oprema a da u kasi nema para pa da onda ja izvadim iz dzepa i kupim to sto treba da stvari ne stoje i cekam kada se skupi para da nadoknadim to sto sam sam platio.

E sad, kome je skupo da da 25 evra za opremu koju realno korsiti u rou do tri meseca i 100 dinara za odrzavanje koje, opet, realno koristi (a oba iznosa da ponovim obuhvataju samo i iskljucivo trokove opreme, dok je propratni rad koji je neophodan besplatan) uvek ima alternativu da uzme nalog kod internet provajdera i koristi to sto provajder nudi i za pare koje provajder nudi.

Mi, da mozemo nekako da smanjimo ucesce za troskove, rado bi smo to uradili, ali ne mozemo, jer to toliko kosta. Ja jesam dovoljno blesav da placam internet link koji i ne koristim, vec ga korsite ljudi iz mreze besplatno (ja dodatno placam poseban link za svoje potrebe), i dovoljno sam lud sto visim po krovovima i po kisi i snegu namestajuci opremu, ali nisam jos uvek dotle zastranio da sam finansiram nabavku opreme da bi se mreza sirila.

Ljudi koji su u mrezi znaju sta su dobili. Sami su procenili da li je to vredelo tih 25 evra jednokratno + 100 dinara mesecno.

Da li je wireless skup ili ne? To je stvar gledanja. Ko poredi nasu mrezu sa internet provajderima onda mu je bolje da odmah uzme nalog kod provajdera. Ne zato sto je jeftinije, nego zato sto ne razume da nasa mreza nije internet provadjer. Koga ona interesuje samo zato sto preko nje moze da dobije besplatan internet, takav korisnik nama nije interesantan. Nas interesuju korisnici kojima ne moramo da objasnjavamo da mreza ne moze da nastane sama nego da je potrebno da je izgradimo i da to kosta, a da nema drugih para nego onih koje skupimo izmedju sebe.

Dakle, sve sto korisnik nase mreze plati to su REALNI troskovi opreme. Oni su nerealni samo u smislu da cela stvar kosta znacajno vise ako se racuna rad, ali mi rad ne racunamo.

Koliko to lici na: "Ako kupite ovaj tiganj za 5000din, dobićete potpuno BESPLATNO ovu mašinicu za brijanje i telefonski aparat čuvene firme Panasognick"?
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #10 poslato: 26.09.2007. 21:12:59 »

Vama na zalaganju svaka čast. Situacija je potpuno jasna i sve je vrlo korektno sa vaše strane.
Moje mišljenje je i dalje da bi na letku trebalo apostrofirati da se radi o neprofitnoj i nekomercijalnoj organizaciji, koja ipak nije dobrotvorna, tj. da postoje troškovi koje korisnici pokrivaju iz svog džepa, pa samim tim operacija priključenja na mrežu nije baš besplatna.
Donekle u vezi sa tim, na osnovu kojih parametara se određuje kada je broj korisnika na jednom AP-u dostigao kritičnu masu?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 26.09.2007. 21:31:15 »

To se utvrdjuje na licu mesta. Povezujemo dok ne pocnu problemi. U principu, zavisi od kvaliteta veza ali je realno ocekivati 12 do 15 klijenata na jednu pristupnu tacku.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.926 sekundi sa 36 upita.