Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pedja, bivsi kaludjeru, javi se :)  (Pročitano 3191 puta)
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« poslato: 26.03.2005. 20:31:18 »

Imam malo planova za sve to, a i uvodim kod sebe kablovski pa bi se preko bezicne prebacio na uzice.net i obezbedio link drugim korisnicima net-a da npr. igraju neku igru on-line, ili irc-aju. Takodje, doneo bi jos jedan kkompjuter koji bi postavio kao server za WORLD OF WARCRAFT igricu i jos pojedine stvari po dogovoru. Broj mi znas, jer retko kad zalazim u net krajeve, samo skida muzikicu i tako... Cujemo se!
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 27.03.2005. 00:25:42 »

Ako se na varam, po ugovoru sa kablovskom, ne smes da njihove usluge prosledjujes trecim licima. Vodi racuna oko toga, da ti ne bi otkazali usluge.

U svakom slucaju, wireless.uzice.net od prvog dana ima link za Internet i on je omogucen svim clanovima u razumnoj meri tako da i nema potrebe da rizikujes svoj nalog na kablovskoj zbog toga.

Za ostalo cemo se cuti i dogovoriti.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
;)
« Odgovor #2 poslato: 27.03.2005. 01:27:43 »

Ovako stoje stvari. Pošto imam dva advokata u kući, khm - ne narušava se statut o korišćenju internet servisa ukoliko korisnik koji deli vezu ne omogućava pristup celom dns sistemu obezbeđujući mu/im pristup svim informacijama za koje je registrovan i ovlašćen ISP-ov krajnji korisnik. Tj, ukoliko ja nudim samo irc drugim korisnicima, ja ne podležem kršenju statuta jer ne omogućujem njima ceo internet sadržaj, već samo deo za koji ne tražim nadoknadu. Ali OK, znam priču, objasnio si mi.
           Za sve ostalo voleo bih da, ako možemo, se dogovorimo i postavimo još par servera. Mislio sam za real media - da streamujemo filmove i pravimo bukvalno internet tv (ethernet tv) smile, kao što sam naveo - world of warcraft server, pvpgn server za ostale blizzard naslove itd...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #3 poslato: 27.03.2005. 06:01:19 »

Imam par drugara (5-6) njih koji su vec umrezeni kabovima switchom na senjaku i kojima hoce jos njih (3) da se prikljuci. Da li je moguce da ih sve zajedno povezes u ovu wireless mrezu? Mi bi se svi dogovorili da isfinansirano AP za krcagovo. Samo da prebacimo preko brda smile A imamo poznanike po visokim zgradama heheh smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 27.03.2005. 20:09:55 »

Svakako. Krcagovo je prvo na listi prioriteta za povezivanje. imamo mogucnost da AP postavimo na nekoliko mesta a odluka ce pasti na ono koje je najpogodnije.

Odlicno bi leglo to sto ima zainteresovanih da se grupono povezu jer to znacajno olaksava posao, pre svega zbog finansija.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #5 poslato: 28.03.2005. 07:14:06 »

Postoji izvesna grupa ljudi koji su, kako napomenuh, vec uzeli stvar u svoje ruke i u sklopu jedne zgrade umrezili 10-ak racunara na switch. Veceras sam se sastao sa njima i, naravno, dogovorili smo se oko finansiranja i da to apsolutno ne bi bio nikakav problem. Sto se tiche AP-a, ja ti mogu srediti za par lokacija i to: Dovarje, zgrada pored supermarketa krcagovo, preko puta kadinjace, senjak, pored vojske velike zgrade. Najvece su ti ovde senjak, pored vojske i pored supermarketa. Ja bi voleo da izdvojis malo vremena i da se nadjemo svi onako zajedno i da to odradimo, jer imamo tehnickih uslova a i dogovor je pao oko finansiranja. Naravno, i ja bi tu ucestvovao i prebacio SSID na uzice.net. Zaista, ne znam tvoj broj, ali bi voleo da se iskontaktiramo pa da se dogovorimo i sprovedemo u delo. Oni su poprilicno nestrpljivi da se tako nesto uradi i prilicno odlucni, pa nece biti problem oko nabavke.  lol
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 28.03.2005. 07:44:34 »

Pokusavam ovih dana da te nadjem telefonom ali mi ne uspeva.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: 28.03.2005. 19:02:38 »

Mozda ne bih trebao da se mesam u vas rezgovor,ali ipak korisno je da nesto napomenem.Cini mi da se na zgradi pored supermarketa(odnosno preko puta kapije kasarne) vec nalazi AP one druge uzicke mreze.Ta zgrada stvarno jeste najbolja,ali sigurno da nije jedina opcija.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 28.03.2005. 19:21:23 »

Nema to veze, mogu AP-ovi da dele isti krov. Ta se zgrada nalazi preblizu Prvog Partizana koji sipa radio smetnje samo tako. Mislim da je bolje odmaknuti se.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.821 sekundi sa 35 upita.