Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Podela poslova u okviru mreze  (Pročitano 31108 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 12.04.2008. 08:30:00 »

Mreza postoji evo vec cetvrtu godinu, a organizacija i administracija se uglavnom svodila na jednog coveka. Doslo je vreme da se to promeni. Potrebno je da se clanovi aktiviraju i uzmu na sebe deo poslova. Ceka nas mnogo stvari koje treba uraditi, sa mnogima se veoma kasni, jer ne moze da se sve postigne.

Druge mreze su organizaovane tako da je veci broj ljudi ukljucen, cak u toj meri da vise ljudi smostalno podize i administrira AP-ove sa linkovima prema ostatku mreze.

Poslovi koje treba da se rade su:

- administracija mreze (potrebno je poznavanje Mikrotika, poznavanje tehnologije umrezavanja, adresiranje, subnetting, rutiranje i sve sto u to spada)

- administracija korisnika (potrebno je poznavanje tehnologije umrezavanja, podesavanja klijentskih konekicja preko PA uredjaja ili wireless kartica, potrebno je umece usmeravanja antena, kao i posedovanej odgovarajuceg alata i opreme za merenje)

- organizacija i izvodjenje konstrukcijskih radova: izrada nosaca za antene, izrada AP-ova, izrada antena i slicno... (potrebno je znanje oko bravarije, rada sa metalom, drvetom i plastikom, zavarivanje, odgovarajci alat i prostor za rad)

- priprema materijala za promociju mreze u medijima u svim oblicima (stampa, radio, tv, internet) (potrebno je sastavljanje tekstova, reklama, graficka priprema, video montaza i ostalo...)

- osmisljavanje i pokretanje servisa u okviru mreze (game serveri, voip, video striming, radio striming i slicno...) (potrebno je znanje oko instalacije servera, poznavanje OS kao sto su Windows i Linux)

- organizacija prikupljanja clanarine


Ocekujem da ce clanovi mreze koji hoce da se aktiviraju, da se ovde jave sa konkretnim opisom aktivnosti koje mogu da preuzmu na sebe. Ocekujem da oni koji preuzmu neki posao, taj posao odgovorno i rade. Ocekujem da se jave i oni koji ne znaju sve sto je potrebno, ali koji ce da se potrude da nauce.

Ne treba da se javljaju oni koji ne mogu da preuzmu neki posao. Njihovi komentari u ovoj temi me ne interesuju.
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #1 poslato: 12.04.2008. 14:43:21 »

- organizacija i izvodjenje konstrukcijskih radova: izrada nosaca za antene, izrada AP-ova, izrada antena i slicno... (potrebno je znanje oko bravarije, rada sa metalom, drvetom i plastikom, zavarivanje, odgovarajci alat i prostor za rad)

- priprema materijala za promociju mreze u medijima u svim oblicima (stampa, radio, tv, internet) (potrebno je sastavljanje tekstova, reklama, graficka priprema, video montaza i ostalo...)



Da ja rezervišem na vreme, možda bude navala ponuda.  Cheesy
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 12.04.2008. 17:35:07 »

Nema se sta rezervisati, za svaki od ovih poslova treba vise ljudi smile
Sačuvana

base
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Gluvaci
Horoskop: Jarac
Poruke: 26



« Odgovor #3 poslato: 13.04.2008. 04:48:39 »

- organizacija i izvodjenje konstrukcijskih radova: izrada nosaca za antene, izrada AP-ova, izrada antena i slicno... (potrebno je znanje oko bravarije, rada sa metalom, drvetom i plastikom, zavarivanje, odgovarajci alat i prostor za rad)




ja sam rad za ovo a sto se tice ostalog moze da se nauci  slap
Sačuvana

Ne patim od ludila, naprotiv-uzivam u njemu! .
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #4 poslato: 13.04.2008. 17:44:26 »

mene zovite gde god se krene sta god da se radi, voljan sam da pomognem i naucim smile
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.04.2008. 18:23:11 »

Niste razumeli, nije mi ciljda vidim ko ima dobru volju, jer dobru volju imaju svi. Interesuje me ko je spreman da na sebe preuzme neke konkretne obaveze.
Sačuvana

Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #6 poslato: 13.04.2008. 18:47:43 »

ja sam rekao kada se krene na neko umrezavanje ili bil osta od navedenog, zovite me, posto ne znam bas mnogo oko navedenog, al sam voljan da naucim.
Sačuvana
base
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Gluvaci
Horoskop: Jarac
Poruke: 26



« Odgovor #7 poslato: 13.04.2008. 22:42:33 »

- organizacija i izvodjenje konstrukcijskih radova: izrada nosaca za antene, izrada AP-ova, izrada antena i slicno... (potrebno je znanje oko bravarije, rada sa metalom, drvetom i plastikom, zavarivanje, odgovarajci alat i prostor za rad)


ove obaveze  mogu konkretno da preuzmem na sebe.........
Sačuvana

Ne patim od ludila, naprotiv-uzivam u njemu! .
base
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Gluvaci
Horoskop: Jarac
Poruke: 26



« Odgovor #8 poslato: 23.09.2008. 17:53:09 »

Sta bi sa ovim, zasto se ucutaste,  slap
Sačuvana

Ne patim od ludila, naprotiv-uzivam u njemu! .
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.153 sekundi sa 36 upita.