Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Sta se desilo sa pricom da se prikljucimo na SBB kablovsku..  (Pročitano 8685 puta)
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« poslato: 15.07.2006. 22:31:11 »

Sta se desilo sa pricom da se prikljucimo na SBB kablovsku mrezu Huh?
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.07.2006. 22:34:47 »

Nista za sada.

Vrlo malo ljudi je spremno da ucestuje u zakupu linka tako da ne mozemo da pokrijemo ni trosak ovog linka koji sada imamo.

Trosak trenutno pokrivam ja iz svog dzepa i razmsiljam o tome da smanjim kapacitet linka koliko da smanjim sebi nepotreban izdatak.
Sačuvana

Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #2 poslato: 13.08.2006. 21:50:06 »

Mozete li da porazgovarte sa SBB-om. Mozda ce oni nekim cudom hteti da plate sve troskove.
Sačuvana

 *Image Removed*
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2006. 22:07:55 »

Nije nam potrebno da nam bilo ko poklanja Internet link. Internet link ćemo koristiti samo u onom obimu koji sami platimo.

Mogućnost da internet link dobijemo besplatno ili po povoljnijoj ceni, možemo da prihvatimo samo ako je to u obostranom interesu, recimo tako što bi smo zauzvrat omogućili pristup svojim internim servisima.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #4 poslato: 13.08.2006. 23:49:13 »

Pa ovako ako mi imamo share sto se ne bismo prikacili na sbb uz neku manju novcanu nadoknadu kao sto si pricao na sastanq....
a to je samo do toga koji net ti koristis ... jer mi mozemo da ostanemo povezani wireless-om ... tako da najbolje bi bilo da bar POKUSAS da se nakacimo na SBB i da org. sastanak oko toga... jer kako ti kazes nije do tebe sto puca net nego do CP ae da vidimo da li je samo do CP ... (:
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 14.08.2006. 03:55:12 »

Cena povezivanja na SBB je poznata, kako cena prikljucka tako i mesecna pretplata.

Kontakt sa SBB je napravljen i dobili smo negativan odgovor s tim da je ostavljen prostor da se dogovorimo, ali s obzirom da trenutno u mrezi nema dovoljno zainteresovanih koji bi mogli da pokriju taj trosak, nema razloga da zapocinjem ikakve dogovore sa SBB, kada sa nase strane ne postoje osnovni uslovi da se to napravi (nema para da se plati pretplata).

Sto se tice linka sa CP, on je vec duze vreme stabilan i nema vecih problema sa njim.
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #6 poslato: 14.08.2006. 17:57:59 »

NPR. ja bih 1. ucestvovao u zaqpu linka na SBB... ako neko nece da ucestvuje u zakupu za CP mozda  hoce za SBB... Organizuj sastanak i to je to... jer ja stvarno ne mogu da podnesem ovakav protok... ne zelim da ucestvujem u zaqpu linka preko CP posto kada sam ucestvovao net mi malte ne nije radio u opste... tako da JA SAM ZA SBB!
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 14.08.2006. 18:24:39 »

Jos jednom cu ponoviti: link sa CP radi dobro i stabilno.

Ako imas problema sa pristupom Internetu, problem je na tvom linku ka mrezi, mada je verovatnije razlog to sto koristis besplatan Internet koji mozda ne zadovoljava tvoje potrebe.

Sto se tice postavljanja dodatnih internet linkova, uopste nije problem da se clanovi mreze izmedju sebe dogovore i zakupe link kod nekog provajdera i koriste ga izmedju sebe, ukoliko mogu da postignu dogovor sa provajderom da tako rade i izmedju sebe rese nacin placanja tog linka.

Kao sto znas, postojeci Intenet link je moj link prema CP, koji sam ja uz dogovor sa CP ustupio clanovima mreze. CP ne poznaje nikoga sa mreze osim mene i meni naplacuje zakup linka. Njih ne interesuje da li ja trosak delim sa nekim ili ne. Kao sto znas, vrlo mali broj ljudi se opredelilo da ucestvuje u podeli tog troska tako da ga prakticno ja placam.

U takvoj situaciji, ja zaista nemam volje da sklapam ugovor sa jos nekim provajderom i preuzimam obavezu da mu placam za link, ako ne postoji dovoljno zainteresovanih ljudi koji bi pokrivali taj trosak. Meni taj drugi link i nova obaveza nisu potrebni.

Moja ideja sa linkom preko SBB je bila ta da se clanovi mreze dogovore, zakupe link i koriste ga kako god zele, a da ja postojeci svoj link zadrzim za svoje potrebe. U tom slucaju bi korisnici sklopili ugovor sa SBB i preuzeli obavezu placanja, a ja bih samo obezbedio tehnicku podrsku da taj link moze da se koristi u okviru mreze na isti nacin kao i sadasnji link.

Razlog zasto sam predlozio SBB je samo taj sto, ako mreza vec moze da iam dva Intenet linka, bolje je da su linkovi na razlicitim provajderima, kako bi u slucaju da jedan provadjer ima problema, mogao da se koristi link drugog provajdera.

Dakle, ako ima dovoljno korisnika, dogovore se i zakupe link, ja cu uraditi sve da taj link mogu da iskoriste, ali ja necu zakupljivati novi link na svoje ime niti preuzimati obavezu da ga ja placam.
Sačuvana

Ljupce Car
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ljubomir Colovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Aleksica most
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 2


« Odgovor #8 poslato: 30.07.2007. 06:06:02 »

Obracam vam se sa predlogom usluge za koju verujem da bi mogao da doprinese rastu i daleko vecoj popularizaciji Uzice wireless mreze. Nisam 100% siguran koliko je to sto sam zamislio trenutno izvodljivo pa bih zamolio nekoga malo strucnijeg da mi da svoje misljenje

Otrilike stvari stoje ovako:

Pored ADSL od 512kb/s koji (kod PTT) kosta oko 1700 din nesecno - postoji malo entuzijasta koji su spremni da se ukljuce u wireless mrezu zato sto vec imaju previse troskova oko interneta pa im je mnogo da daju + 150e za kupovinu sve opreme potrebne za wireless mrezu

sa druge stane 10Mb/s (512kb/s * 20 korisnika) mislim da ne bi izaslo vise od 200e mesecno sto znaci da kada bi se povezalo 20 korisnika svaki od njih bi platio oko 10e (sto je duplo manje nego kad bi istu uslugu)

Ukoliko bi ovako povezivanje mogli da izvedemo i u Ue Wireless mrezi mogli bismo da izvedemo sledeci

-ZAKLJUCAK:

1)dolazi do opadanja jedinicnih troskova (po korisniku) sa porastom propusne moci!

2)kako korisnici koji bi bi se pretplatili na ovu uslugu ne bi trosili ukupan propusni opseg bili bi zahvalni i ostali korisnici jer bi doslo do povecanja njihovog propusnog opsega kao i zbog mogucnosti da download-uju vise materijala sa neta

3) korisnici ove usluge bi bili motivisani da nalaze nove korisnike jer bi to doprinelo daljem smanjenju jedinicnih troskova (odnosno sa svakim novim clanom ove usluge bi se smanjivao mesecni izdatak za postojece korisnike ove usluge)

4)sve sto sam predhodno napisao bi doprinelo mnogo vecoj popularizaciji i daleko brzem sirenju UE wireless mreze

cena (C) bi se racunala na sledeci nacin:

- Propusni Opseg Korisnika (za koji se pretplatio) - POK
- Ukupan Propusni Opseg - UPO
- Cena Ukupnog Propusnog Opsega- CUPO
- Troskovi Prikljucivanja - TP

 C = POK*CUPO/UPO + TP

-pri tome bi u svakom trenutku trebalo staviti na uvid svaki od ovih pokazatrelja (C, POK, UPO, CUPO, TP) - (mislim da bi time dodatno doprineli zadovoljstvu korisnika i jos vise ih motivisali da traze nove korisnike) i da bi trebalo postaviti grafikon kretanja jedinicnih troskova u zavisnosti od broja korisnika
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #9 poslato: 30.07.2007. 07:46:14 »

samo treba neko ko ce sve to da odrzava , da skuplja pare i da moli ljude da plate na vreme , pokusali smo i to i nije islo

sada ko hoce ima i ADSL  i mrezu ... oni koji nemaju ADSL i dalje na mrezi imaju net for free i tako nikoga ne boli glava , nama ne zvoni telefon po ceo dan i noc zbog toga STO NE RADI NET?Huh?

Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 30.07.2007. 08:54:46 »

Jelenica je uglavnom sve rekla. Onog momenta kada ljudi placaju za Internetnet, ma koliko to malo bilo, pocinju da postavljaju zahteve kao da placaju komercijalnu uslugu. Neko treba da bude spreman da takvim zahteima odgovori. Ja sam pokusavao nesto preko dve godine i na kraju sam odsutao, jer em ljudi nisu placali na vreme, em ih je malo placalo, em su me stalno cimali ako nesto ne radi, cak i ako problem nije kod nas nego kod provadjera.

Ja sam od toga odustao. Sada Internet koji ide u mrezi ja placam i poklanjam ga ostalima. Za sebe sam uzeo posebnu ADSL liniju i tako sam resio svoj problem prsitupa internetu. Dakle link od 256k koji placam za mrezu, ja ne koristim.

E sad, kada je ADSL u pitanju, tu je dodatni problem sto ADSL link nije pogodan za deljenje. Izgleda da je Telekom namestio parametre tako da cim se napravi vise konekcija kroz ADSL, on postaje cudljiv. Uz to, vleiki je problem mali upload u odnosu na download, sto zagusuje svaku obimniju komunikaciju, a kada se cela mreza pusti na link, obimnost je zagarantovana.

Treca stvar, oprema ne kosta 150 evra.

Cetvrta stvar, ne treba porediti Intenet sa nasom mrezom. Ovo je lokal, brzine su mnogostruko vece i u njoj mogu da s rade stvari koje je an netu tesko, komplikovano ili skupo raditi.

Peta stvar, nama je u interesu da se u mrezu povezuju ljudi koji to zaista zele zbog same mreze, a ne zbog Interneta. Za internet, nema boljeg resenja nego zakupiti link preno nekog provajdera.

Sesta stvar, naravno, nije zabranjeno da neko svoj link podeli sa drugima u mrezi ako zeli ako se to radi u dogovoru sa administratorima i na nacin kojim se ne ometa normalno funkcionisanje mreze. Ja cu cak rado da pomognem oko podesavanja, ako neko to hoce da napravi.

Sačuvana

Ljupce Car
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ljubomir Colovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Aleksica most
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 2


« Odgovor #11 poslato: 31.07.2007. 02:23:13 »

-za placanje - zar nije moguce napraviti ugovor (sa davaocem usluga ili ovim udruzenjem) i OBAVEZATI korisnike te usluge da placaju svakog meseca tu uslugu (kao sto se placa i ADSL, telefon, struja, voda...). Eventualno ako treba kupiti jos nesto opreme to se moze jednokratno uplatiti prilikom prijavljivanja za ovakvu uslugu. Time bi se resio najveci problem - placanje usluge

Poenta je je da je pruzanje usluga kod nas trenutno preterano skupo i da kada bi se nasao dovoljan broj korisnika to bi bilo moguce i ostvariti, ako ne preko Telekoma onda preko nekog drugog provajdera koji omogucuje deljenje linka. Siguran sam da bi od vec postojecih korisnika Ue wireless mreze bar petoro zainteresovano da se prikljuci, a kasnije bi se to sve vise razvijalo
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 31.07.2007. 03:20:26 »

Ako ne postoji dobra volja i licni osecaj da se dogovoreno plati, tesko da tu moze da pomogne nekakav ugovor. Nama je zaista na kraj pameti da moramo izmedju sebe da pravimo ugovore da bi smo funkcionisali. ipak je ova mreza pre svega gradska zajednica i pre svega su internesantni lokalni servisi. Internet je obezbedjen, svi ga imaju, besplatan j ei time su zadovoljene osnovne potrebe. Kome terba vise, on svakako mora da se obrati provajderu, jer da bi smo mi mogli da ponudimo korsinicimaiole pristojne interneet linkove, ne mozemo da se solanjamo na ADSL ili slicne veze vec moramo da od Telekoma dirketno zakupimo bar 1 do 2 mbita link, a to kosta oko 40 do 60 hiljada mesecno.

U nasoj mrezi ne postoji nijedna osoba koja je zainteresovan da na sebe prezume posao adminsitracije takvog linka. Probali smo, ali to jednostavno prevazilazi nase okvire. Nek ko bi to eventualno hteo da radi, moramo bi da bude placen, jer takav posao raditi volonterski nikako nije prihvatljivo resenje.

U sustini, to o cemu pricas vec imamo u mrezi, samo je besplatno. Medjutim, ako tebi recimo treba 256k internet link, onda tebi toliko treba i ti to moras da platis onoliko koliko kosta. Mi cak i da obezbedimo da mozes da imas takav link, nece te kostati mnogo jeftinije nego sto i inace kosta kod provajdera. Razlog je jednostavan: mi nemamo nista jefitnije od provajdera. Da bi ti obezbedili takav link mi moramo da imamo odgovarajuci link prema Telekomu koji nas ne kost anistamanje nego druge provajdee, moramo da imamo odgovarajuce ljudke resurse za administraciju i tehnicku podrsku, koja ne kosta nista manje nego provajdere, i moramo da dajemo istu garanciju kvaliteta servisa kakvu daju i provajderi. Kad sve to saberes, to kosta isto kao i sada kod provajdera.

Zbog togas smo se mi odlucli na drugaciji rezim: internet je sporoji nego kod proajdera, ne garantujemo kvalitet, nema tehnicke podrske i besplatno je.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.03 sekundi sa 36 upita.