Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Wireless mreze Uzica, ujedinite se ! ! !  (Pročitano 3875 puta)
YT1RX
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 4


« poslato: 26.04.2005. 02:52:51 »

Mislim da je krajnje vreme da se pristupi ozbiljnim razgovorima o udruzivanju mreza na teritoriji Uzica, jer sigurno da bi postali najjaca mreza, samo da mozemo da se slozimo...

No, do nekih posebnih razgovora do sada nije ni doslo, sto zbog obostrane zauzetosti, sto zbog.. cega vec. Smatramo da bi zajedno mogli mnogo vise, a korisnici mreze bi imali bolju uslugu i laksi i pouzdaniji rad.

Da pojasnim...

Negde u avgustu 2004. godine, 3 (tri) momka (ako se niko ne ljuti), ne znajuci za paralelnu ideju zapocela je rad na projektovanju i izgradnji wireless mreze na teritoriji Uzica... Problema je bilo mnogo, pomoci ni odakle, no... Pocetkom godine dobili smo dozvolu za rad, registrovali udruzenje, a oprema u koju je ulozeno par hiljada evrica konacno je pocela da sljaka bez zastoja. Tada smo dosli na hiljadu drugih ideja.. Mnoge jos uvek cekaju svoj red, ali jedna od njih (organizacija seminara Serbia Wireless `05 na Tari..) nas je u medjuvremenu preokupirala i udaljila od projekta sirenja mreze. Prvi predah koristimo da ozbiljnije popricamo o svemu - interesu korisnika, boljoj usluzi, udruzivanju ideja i mnogo cemu drugom.

Interesuje nas u kojoj meri su gradjani Uzica zainteresovani za ovu ideju, a na nama je da vase zelje ostvarimo... Ovo je ujedno poziv Pedji da ozbiljno shvati nas poziv, i da odvoji vremena da o svemu popricamo...

Administratori UEWireless - Janja i Darko
Sačuvana

anasnja tehnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta.
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 26.04.2005. 06:51:19 »

Mi smo uvek bili otvoreni za svaku vrstu saradnje i nemamo nikakve predrasude prema drugim mrezama.

S obzirom da smo bez problema uspeli da napravimo vrlo korisne dogovore o konkretnoj saradnji i povezivanju sa ostalim komercijalnim mrezama (a u vrlo skoro vreme ocekujemo i veoma konkretnu realizaciju tih dogovora), ne vidim razlog da sa vama ne mozemo da se dogovorimo na slican nacin.

Sve je u tome da se nadju zajednicki interesi.

Ako pominjes ujedinjavanje, to mi vise zvuci kao sastavljanje nase dve mreze u jednu. To je dobra ideja i izvodljiva, ukoliko usaglasimo interese. Onoliko koliko znam kako vi funkcionisete, mislim da moramo resiti probleme usaglasavanja interne organizacije, ciljeva, tehnicke realizacije pa i ekonomski aspekt nase dve mreze, jer na svim ovim poljima se poprilicno razlikujemo. Mi nismo inicirali ideju da se ujedinimo bas zbog tih razlika, smatrajuci da nam je cak i ciljna grupa korisnika razlicita.

Ali, ako vi imate predlog o modelu po kome mozemo da se spojimo, potpuno smo otvoreni da ga cujemo. U svakom slucaju ta ideja vredi i truda i razmisljanja i bilo bi dobro ako mozemo da nadjemo dobar nacin da je sprovedemo u delo. O tome se svakako ne moze odluciti na brzinu.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #2 poslato: 26.04.2005. 16:02:55 »

:mrgreen:  Takodje, slazem se sa Pedjom. Naime, pri prvim informacijama koje saznam to su: da je UEWireless komercijalna mreza sa ciljem da ima sto visi broj korisnika i cija se ciljna grupa orjentise ka ljudima koji vole da igraju igrice, sa mesecnom nadoknadom organizaciji od koliko vec - 5 EUR mislim. E sad, sa strane Wireless uzice net sam pri prvim informacijama uvideo da je razlika ogromna, i da ta mreza predstavlja open community mrezu, na cijem uspehu ucestvuju svi koliko mogu i zele, sto je fenomenalno. Navodno, niko nema koristi - ali je svi imaju jer u jednoj takvoj grupi svi bi trebalo ucestvovati i najmanji rad se odrazi i bude pohvaljen.
    Jedino ako padne dogovor izmedju administratora dve mreze oko usaglasavanja - pasce i udruzenje, a ako situacija ostane ista - tesko, jer nemaju veze jedna sa drugom. . .  :wink:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #3 poslato: 26.04.2005. 17:36:55 »

Po mom misljenju postojanje 2 ovakve mreze i njihov zaseban rad nije ni lose,naravno uz odredjenu saradnju izmedju njih.
Sačuvana
janja
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 8


« Odgovor #4 poslato: 27.04.2005. 04:29:57 »

Pa ovako, da se vise ne nagadja o udruzenju UEWireless...

Udruzanje je osnovano kao NESTRANACKA, NEVLADINA i NEPROFITABILNA organizacija.. Ciljevi se u mnogome podudaraju, i ne vidim korist od odvojenog rada dve mreze na tako malom prostoru. Naprotiv, smatram da bi svi imali korist, ali onu koja se odnosi na sto lakse bezicno umrezavanje i pouzdaniji rad.. ne i materijalnu, sto je postalo uobicajeno u ovoj zemlji.

Organizacija, tj. udruzenje gradjana UEWireless je htelo da "pripremi teren" svim buducim korisnicima pa je stoga razradjena mreza od, za sada 4 pristupne tacke. Da bi se sve to izvelo, bilo je potrebno dosta sredstava, truda, rada, i dalji plan je da se jos vise ulaze. Clanarina koju pominjete - 300 din na mesecnom nivou - nije strana stvar ni u drugim udruzenjima ovog tipa, i namenjena je za pokrice troskova za ulozena sredstva, i za dalju izgradnju i odrzavanje postojece mreze.

Pojedini ljudi teraju buduce korisnike od nas, podvlaceci da je osnovni cilj bezicna igraonica na teritoriji Uzica.. Ova mogucnost postoji izmedju ostalih postavljenih servera, sto se praktikuje na svim mrezama.

Nije mi bila namera da postavim ovu temu za raspravu sa ciljem da se medjusobno ogovaramo, vec da u interesu svih gradjana razmotrimo mogucnosti, dobre i lose strane eventualnog udruzivanja...  

Voleo bih da cujem i ostale... da se na kraju sastanemo i pokusamo, nadam se uspesno, naci zajednicki interes i razloge za ujedinjenje.

Predsednik udruzenja UEWireless,
Janjic Miloje
Sačuvana

ivot je lep ! ! !
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #5 poslato: 27.04.2005. 05:26:12 »

Naravno, necemo se ogovarati, psovati ili sta vec... Ja sam samo rekao kako sve to zvuci i kako do nas informacije stizu prvenstveno putem medija... Dok na radiju ide reklama "uewireless mogucnost skidanja fajlova, muzike filmova, igranja igrica..." i na internetu vidim clanarinu od 300 din ili koliko vec... Mogu samo da zamislim da je upravo zarada u pitanju. Problem je sto nismo dovoljno informisani i da ljudima treba servirati informacije koje si u zadnjem post-u na forumu i naveo...

Vec sad sve to ima drugaciji smisao. Mi smo zeljni za informacijama, a na osnovnom nivou ih ima tako malo...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 27.04.2005. 05:56:24 »

Janja, mislim da ti je malo pogresan ton.

Ne dopada insinuiranje da smo mi negde vas ogovarali ili da vam teramo korisnike. Mi od pocetka vodimo politiku nezameranja i vrlo nam je stalo do toga da sa svim drugim mrezama, bilo komercijalnim bilo nekomercijalnim, budemo u korektnim odnosima, a to pre svega ostvarujemo svojim korektnim odnosom prema drugima. Od momenta kada ste se vi pojavili, narocito smo vodili racuna da ne napravimo nikakav potez koji bi se mogao protumaciti kao nekorektan prema vama. Siguran sam da je upravo ta korektnost, a uz nju i otvorenost, upravo najvazniji razlog sto smo i ostvarili dobre odnose sa svima i sto imamo veliki broj clanova i interesenata za umrezavanje sa nama.

No, da to ostavimo na stranu, ovde smo da razgovaramo o tome kako mozemo da nadjemo model po kome mozemo da se udruzimo. Mi uopste nemamo nista protiv vaseg nacina rada i organizacije i ne kritikujemo ga, a ako vi mislite da je tako, u pitanju je nesporazum. U prethodnoj poruci ja sam samo skrenuo paznju da postoje razlike u koncepcijama i da one na neki nacin moraju biti prevazidjene. Mislim da je to sasvim logicno.

Vi imate mesecnu clanarinu od 300 dinara, a mi je nemamo jer je nas koncept open community u kome clanarina ne postoji. To moramo da usaglasimo.

Takodje se tehnicka organizacija mora usaglasiti. To jest, ili da mi svoju mrezu prilagodjavamo vasoj, ili da vi svoju prilagodjavate nasoj, ili, ako postoji nacin, da se nadjemo negde izmedju, prilagodjavajuci obe.

Tu vidim materijal za razgovor. Ako je vec napravljen propust pa ste formirali mrezu ne znajuci da nasa mreza postoji, nije kasno da se to ispravi. I mi smatramo da je nepotrebno da u ovom gradu postoje dve mreze ako imaju istu ciljnu grupu. Grad je mali i svakako bi u nekom momentu moglo doci do sukoba interesa sto, siguran sam, nikome od nas ne bi odgovaralo.

Najvaznije je da postoji obostrana dobra volja i zelja da se saradjuje.
Sačuvana

janja
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 8


« Odgovor #7 poslato: 27.04.2005. 06:10:59 »

Prvo izvinjenje ako je moj post shvacen kao prozivka prema bilo kome, a najmanje prema nekome koga pozivam da se udruzimo!!!

Javni dogovor ovog tipa oko udruzivanja dve mreze na teritoriji Uzica je koristan iz razloga da svi shvate da im se ne radi iza ledja. Medjutim, ima toliko toga o cemu treba da se razgovara, potreban je obostrani kompromis ako zelimo da projekat udruzivanja uspe.

Drago mi je sto su neke stvari konacno postavljene na svoje mesto i da je razbijena tabu-tema o komercijali i nekomercijali, kao i o nameri da se ovakvim udruzenjem globe gradjani Uzica.

Predlazem da se u skorije vreme nadjemo, ispomeramo druge obaveze koliko je to moguce i o svemu detaljno dogovorimo. Rezultati dogovora ce svakako biti izneti i ovde, kako bi se eventualno pojedina resenja korigovala, a da niciji interesi, a najmanje korisnika ove mreze, ne budu ugrozeni.

Cujemo se, a i vidimo uskoro...
Sačuvana

ivot je lep ! ! !
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 27.04.2005. 06:31:56 »

Svakako treba da se vidimo, pre svega da bi smo se upoznali i to treba uraditi sto pre.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #9 poslato: 27.04.2005. 06:37:45 »

Mislim da je Filler potpuno u pravu.Jednostavno ko god se malo vise udubi u nacin rada ove dve mreze(naravno iz informacija koje postoje) shavti da su ciljevi razliciti i koja mreze je komercijalna a koja ne.
Mozda nije tako,ali to tako izgleda!
Sačuvana
janja
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 8


« Odgovor #10 poslato: 03.05.2005. 02:36:49 »

Sad da vidimo sta nam valja ciniti...

Na raspolaganju sam 03. i 04. maja, pa onda 09. (dok proslavim) i na dalje..

Ocekujem konkretan poziv za susret, ako se ima vremena i volje za... za pocetak upoznavanje, a dalje cemo videti.

Ne ocekujem da ce dogovor uslediti nakon prvog sastanka, ali da bi se nesto zavrsilo, mora se prvo zapoceti.

UEWireless
Sačuvana

ivot je lep ! ! !
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.95 sekundi sa 36 upita.